• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium üzemeltetés

Nem igazán találtam megfelelő topicot, nyitni meg nem akartam, ezért megpróbálok ide írni. Az lenne a problémám, hogy 1 illetve lassan másfél hónapja van nekem egy akváriumom, ami tán nevezhető high technek. 112 literes, tropica substrat+ enviroment talaj, co2 diffivel, már sárguló dc, napi 5-5ml micro macro 3-4ml carbo, sokáig ioncserélt vízzel cserélve, aztán a gh/khprobléma volt (karbonátkeménység 0), azt már vizzel keverve felemeltem. Azonban szerintem ez sem magyarázat a problémámra, miszerint nem nagyon akarnak nőni a növények. Inkább csak stagnálnak, néha a leveleiket eldobálják. Van benne sp araguaia, monte carlo, stau, parvula, japan(az utóbbi hozza az elvárt formát meg a matogrossense). Esetleg a lámpa lehet a hibás? ez egy éves 30lumen/l körüli 5630 ledszalag. De azt meg azért nem hiszem, mert a régi 36 w alatt is volt ennél szebb gyepem.
Esetleg az A probléma hogy 2 hetente cserélek vízet, és felhalmozódik a tápanyag? a szűrés egy 1200 tetra 2 hetes 4 l troppal felturbózva. Biztos a felhasználó a fatal error, csak valaki mondja meg hol hibázom. Képet nem akarok felrakni, mert egyrészt algásodom is kissé, másrészt szerintem még nem vállalható az akvárium. Kérdés hogy egyszer az lesz e. Elnézést a hosszú szösszenetért.
üdv kac
 
Utoljára módosított:
Szerintem kevés a világításod egy ekkora akváriumra. Ha nincs elég fényed hiába a co2 a növények nem tudnak fotoszintetizálni nem veszik fel a tápanyagokat és így nem nőnek sehova.
 
  • Like
Reactions: kac
Köszönöm a választ, akkor esetleg igyekszem majd ezt a részt fejleszteni. Meglátjuk.
 
Nem igazán találtam megfelelő topicot, nyitni meg nem akartam, ezért megpróbálok ide írni. Az lenne a problémám, hogy 1 illetve lassan másfél hónapja van nekem egy akváriumom, ami tán nevezhető high technek. 112 literes, tropica substrat+ enviroment talaj, co2 diffivel, már sárguló dc, napi 5-5ml micro macro 3-4ml carbo, sokáig ioncserélt vízzel cserélve, aztán a gh/khprobléma volt (karbonátkeménység 0), azt már vizzel keverve felemeltem. Azonban szerintem ez sem magyarázat a problémámra, miszerint nem nagyon akarnak nőni a növények. Inkább csak stagnálnak, néha a leveleiket eldobálják. Van benne sp araguaia, monte carlo, stau, parvula, japan(az utóbbi hozza az elvárt formát meg a matogrossense). Esetleg a lámpa lehet a hibás? ez egy éves 30lumen/l körüli 5630 ledszalag. De azt meg azért nem hiszem, mert a régi 36 w alatt is volt ennél szebb gyepem.
Esetleg az A probléma hogy 2 hetente cserélek vízet, és felhalmozódik a tápanyag? a szűrés egy 1200 tetra 2 hetes 4 l troppal felturbózva. Biztos a felhasználó a fatal error, csak valaki mondja meg hol hibázom. Képet nem akarok felrakni, mert egyrészt algásodom is kissé, másrészt szerintem még nem vállalható az akvárium. Kérdés hogy egyszer az lesz e. Elnézést a hosszú szösszenetért.
üdv kac
A tápozásod heti 50% vízcseréhez van igazítva, tehát valószínűleg táp az van dögivel a vízben, de ez szerencsére nem lehet probléma. A szűrésed még biztos nem állt be, de ez sem lehet a baj, a növények ezt nem tudják, ettől még nőnének. A DC-t érdemes minden nap máshová tenni, hogy megbizonyosodj arról, hogy mindenhol jó-e a CO2 szint, de valószínűleg szépen megtekeri a vizet a tetra az akváriumodban, ezzel sem hiszem, hogy probléma lehet. Na és akkor mi maradt ki? A fény... 30 lm/l nagyon kevéske. Nálam "félhomály" van (0,45 W/L), de még az is 35 lm/l körüli fényt jelent, de már a közepes fényigényű növényekkel is bőven meggyűlik a bajom, inkább csak az alacsony igényűek mennek. Egy high-tech akváriumhoz 60-75 lm/l körül van az ideális fényerősség.
 
  • Like
Reactions: kac
Köszönöm, én meg még vissza is vettem a fényerőt, hátha attól algásodom, más kérdés hogy néhány nap után újra maxon járatom. 3500 lument írt a szaki az egészre, akkor ez elosztva kb 30 lumen/liter. Szóval szerinted is a világítás a bibi.Akkor most már tényleg beleerősítek a lámpafejlesztésbe.
köszönöm
 
Nekem az a véleményem a led technika az akvarisztikában még nem kiforrott dolog.Szerintem próbáld meg ötvözni a t5-ös világítást a led-el . Ha a növények beindulnak meg lesz a konkurencia az algáknak és megszűnik a problémád.:)
 
Igen, azthiszem van igazság abban amit mondasz, bár a led azért egyre jobban fejlődik,de ez már lassan több mint egy éves konstrukció, és akkor még nem igazán lehetett normális adatokat látni, hogy mennyi kéne high-tech akváriumba, mennyire jó. Sajnos most késtem le 2 az akváriumomra alkalmas lámpát is, de reménykedem benne, hogy lesz még ilyen lehetőség. Illetve kicsit bánt, hogy anno a led mellett döntöttem egy quad helyett. Bár fene tudja. Mindegy. Remélem sikerül a csorbát kiküszöbölni.
 
Igen, azthiszem van igazság abban amit mondasz, bár a led azért egyre jobban fejlődik,de ez már lassan több mint egy éves konstrukció, és akkor még nem igazán lehetett normális adatokat látni, hogy mennyi kéne high-tech akváriumba, mennyire jó. Sajnos most késtem le 2 az akváriumomra alkalmas lámpát is, de reménykedem benne, hogy lesz még ilyen lehetőség. Illetve kicsit bánt, hogy anno a led mellett döntöttem egy quad helyett. Bár fene tudja. Mindegy. Remélem sikerül a csorbát kiküszöbölni.


Ne csüggedj meg lesz az a lámpa előbb utóbb.:)
 
  • Like
Reactions: kac
Ha a külső szűrő nem folyamatos üzemben van, hanem éjszaka 6 órán keresztül pihentetem elektronikus időkapcsolóval akkor a szűrőházban fellépő pangó vízben, károsodhatnak a szűrőbaktériumok?
 
Ha a külső szűrő nem folyamatos üzemben van, hanem éjszaka 6 órán keresztül pihentetem elektronikus időkapcsolóval akkor a szűrőházban fellépő pangó vízben, károsodhatnak a szűrőbaktériumok?

Igen! Ezek a szűrők folyamatos üzemre vannak tervezve. Annyi időre kapcsoljuk csak le őket amíg kitakarítjuk.
 
Ha a külső szűrő nem folyamatos üzemben van, hanem éjszaka 6 órán keresztül pihentetem elektronikus időkapcsolóval akkor a szűrőházban fellépő pangó vízben, károsodhatnak a szűrőbaktériumok?
Ez a használat azt jelentené, hogy minden nap induláskor benyomnál egy jó adag halott bacit (tehát ammóniát) a vizedbe, majd megpróbálnának a vízben lévő élők megtelepedni a szűrőanyagon, hogy utána éjszaka azok is megfulladjanak. Magyarul így sokkal többet ártanál, mint használnál a szűrővel.
 
ööööö. Én csak azt nem értem, hogy miért csak két hetente tudsz vizet cserélni.
Bér lehet ez túl privát kérdés.
 
sziasztok segitsetek légyszi tegnap váltottam növénytápot olcsobrol happy life tápoldatra aszt vettem ma észre hogy az anubiasz levele elkezdet kivilagosodni ijen erdekes vilagoszolddes agy mintha sargulnaezitol lehet
 
sziasztok segitsetek légyszi tegnap váltottam növénytápot olcsobrol happy life tápoldatra aszt vettem ma észre hogy az anubiasz levele elkezdet kivilagosodni ijen erdekes vilagoszolddes agy mintha sargulnaezitol lehet
Az anubasok annyira lassan nőnek, hogy többnyire tápozás nélküli akváriumban sem mutatnak hiánytüneteket. Nem hiszem, hogy köze lenne hozzá, lehet csak ledobja a régi levelét.
 
Back
Oldal tetejére