• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium szekrény

Valami ilyesmire gondoltam:
16333403_b2dbe8307f91dc9c1f92ad0136269d57_m.jpg

Valahogy én nem érzem annyira kényesnek , hogy ebbe az elembe berakjam az Omron Zen vezérlőmet, terveim szerint 14 centi magas lenne, és egy 70x200mm körüli ablakot kellene bele vágnom. Csak jobb oldal lesz így átalakítva, baloldal be lesz ragasztva,mindkettő elé kerül még egy lap, csal a jobboldali értelemszerűen nyitható is lesz. Első pillantásra úgy néz majd ki mintha két fiók lenne a felső lap alatt.
Ha jól sejtem függőleges terhelést ugye a három 25mm-es lapból készülő lap veszi fel, hátlap meg ami az oldalirányú elcsuklást akadályozza meg 18-asból lenne, természetesen alsó, felső és oldallapok közé helyezve, Juvel klónnál 5 centinkén facsapokkal volt berögzítve, itt is ez a terv. Általában az akváriumbútoroknál nincs is ilyen, a bútor elején felül teljes hosszban végigfutó durván 10 centi széles lap, ebből gondolom, hogy nem olyan vészes ezt kivágni, van olyan bútor aminél a hátfal sem teljes, hanem csak az alsó és felső lapok közé kerül, a résen meg ki lehet vezetni a csöveket
 
...
Viszont az volna a kérdésem, hogy a szemöldöknek, tehát a felső lap alatt közvetlenül futó, kb 10 centis csíknak mennyi teherviselő funkciója van. mert arra gondoltam, hogy vágnék rá egy ablakot, és ide helyezném el a PLC vezérlőmet. Persze a stílus megtartása végett, itt dupla lenne, vagyis a kivágott lap az oldallapok közé kerülne, és ez elé tennék egy másikat amit le lehetne hajtani, hogy hozzáférjek a gombokhoz.

Ha úgy csinálod, hogy a szemöldökléc teteje egy picit lejjebb legyen a függőleges lapok tetejétől, (nem ér hozzá a fölső laphoz) akkor biztosan nincs rajta teher. Így szerintem csak egy merevítő funkciója lenne, olyan, mint egy polc belül.
 
A 25mm tökéletes! A Forest szintezhető lábait ajánlom. Olcsó és jó!
Én azt is 25-ös lapból csináltam, baj nem lehet belőle. Elvileg a 18-as vastagság is megfelel.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Csakis olyan lábat szeretnék ami nem emeli meg a bútort nagyon, csak mondjuk max. 3-4 centivel. Valahol láttam már ilyen lapos korong szerű lábat, de a neten most nem találtam.
A GA bútorok lábai nem tudja valaki milyenek?
 
Csakis olyan lábat szeretnék ami nem emeli meg a bútort nagyon, csak mondjuk max. 3-4 centivel. Valahol láttam már ilyen lapos korong szerű lábat, de a neten most nem találtam.
A GA bútorok lábai nem tudja valaki milyenek?

Amit írtam az pont ilyen! :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ha úgy csinálod, hogy a szemöldökléc teteje egy picit lejjebb legyen a függőleges lapok tetejétől, (nem ér hozzá a fölső laphoz) akkor biztosan nincs rajta teher. Így szerintem csak egy merevítő funkciója lenne, olyan, mint egy polc belül.

Azt hiszem valami hasonló lesz, mivel elképzelhető, hogy ki kell majd venni, a kötözni kell majd valamit, lesz egy vizszintes lap is alatta mögötte, ennek igazából csak annyi szerepe lesz, hogy a vezetékeket elrejtse, bár lehet, hogy itt csinálok egy kis dobozt
Előszedtem a 3Dmax tudományomat, és lerajzoltam mi is a terv.
16337033_fb69cf60ec6cfe510b87a695665798f1_m.jpg


Belül pedig (egyenlőre még) így nézne ki:
16337119_0df1a95f56680186336da46a00a4b320_m.jpg


Először arra gondoltam, hogy az ajtó oldalra nyílna, hiszen alatta van egy másik ajtó, de aztán eszembe jutott, hogy erre is van megoldás, és a konyhabútor építésekor én is használtam ilyen speciális kivetőpántot, persze jó drága volt, ha jól emlékszem közel 1000Ft/db
16337149_83508397b1dff79682e550f6dbf2d4f8_m.jpg


Bútorlábra én is kíváncsi lennék,, esetleg egy képet bedobhatnál, te mit ajánlasz, igazából itt is volt a lapszabászatnál , kb 2 centi magas állítható, de műanyag,(az aquadepo-s bútorokon láttam ilyent) és nemigazán volt bíztató teherbírás szempontból, Juvel klónnál ezért is lett 8 centi magas, mert annak megnéztük katalógusban mit bír, és ha jól emlékszem 50kg-.ot bírt, és volt alatta 8.
 
Csakis olyan lábat szeretnék ami nem emeli meg a bútort nagyon, csak mondjuk max. 3-4 centivel. Valahol láttam már ilyen lapos korong szerű lábat, de a neten most nem találtam.
A GA bútorok lábai nem tudja valaki milyenek?

A képen láthatod, hogy mennyire emeli meg a szekrényt.
d5fdd687-d7f8-9b29.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Azt hiszem én valami ilyesmit fogok majd használni, bár jó lenne tudni miből is van a közepe, igaz a régi bútorom lábának kitekerhető közepe is műanyag volt.
16338189_4b25640c6aee673020fbf4b189b6154a_m.jpg
 
Azt hiszem én valami ilyesmit fogok majd használni, bár jó lenne tudni miből is van a közepe, igaz a régi bútorom lábának kitekerhető közepe is műanyag volt.
16338189_4b25640c6aee673020fbf4b189b6154a_m.jpg

Azt jól teszed, mert a képen látható szekrény alatt is ilyen van! A Forest márkájúnak fémből van a közepe.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Azt hiszem én valami ilyesmit fogok majd használni, bár jó lenne tudni miből is van a közepe, igaz a régi bútorom lábának kitekerhető közepe is műanyag volt.

Köszi a képet, pont ilyesmit kerestem.
A kép alapján találtam pont ilyet csak fémből. Az is Forest. Ha kell küldöm hol.
 
Sziasztok! Jó ez a fórum. Úgyvolt hogy rászánom a pénzt butorra co2re s mindenre és veszek fullosat. De mivel mindig is barkácsmesterkedtem és emelet autoszerelő a szakmám hát nem birom megállni hogy a butort én készitsem el:D Szuperjó ötletek. Vas álvány 5x5-ös zárt szelvényből és ezt szeretném megcsinálni hogy kivülről a minimalista japán mod legyen benne nyiló ajtokkal. Részleteket nyaralás után mutatom :)
 
Back
Oldal tetejére