• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium szekrény

Google nem volt a barátom!Dani,akarsz a barátom lenni? :lol:
Köszi a segítséget! :thumbup:
 
ZaCK said:
Google nem volt a barátom!Dani,akarsz a barátom lenni? :lol:
Köszi a segítséget! :thumbup:

Eddig nem voltunk azok? :lolno:
BTW én is emlékezetből kerestem rá ;)
 
Sziasztok,
végre elkészült a bútorom. Már csak festeni kell. a kérdésem, hogy ezt csinálta már valaki saját maga? vagy inkább keressek valakit aki ezzel foglalkozik. Sajnos a teteje nem 1 darab, ez mekkora gond lehet? Sok időm nem volt rá mostanában, így egy-két szempontot elfelejtettem időközben :geek:
Még egy kérdés, hogy tud valaki helyet, ahol kicsi állítható lábat lehet venni?

 
BBálint said:
Sziasztok,
végre elkészült a bútorom. Már csak festeni kell. a kérdésem, hogy ezt csinálta már valaki saját maga? vagy inkább keressek valakit aki ezzel foglalkozik. Sajnos a teteje nem 1 darab, ez mekkora gond lehet? Sok időm nem volt rá mostanában, így egy-két szempontot elfelejtettem időközben :geek:
Még egy kérdés, hogy tud valaki helyet, ahol kicsi állítható lábat lehet venni?


Szia!

Ha jól látom MDF-ből csináltad a szekrényt. Először impregnálóval kezeld le, majd jöhet két rétegben az alapozó, s végül a festék. Minden egyes réteget csiszolj vissza 180-as papírral, hogy szép, egyenletes felületet kapjál.
Bútorszerelvény boltban lehet kapni kicsi, állítható lábakat.

Remélem tudtam segíteni.

üdv.
 
Üdv mindenkinek. Nemrég csatlakoztam regisztrált felhasználóként hozzátok. Egy 54l-es 60x30x30 akvárium indítását tervezem. Még a legelején járok és időm is van rá ezért semmit nem szeretnék elkapkodni. folyamatosan olvasok és próbálok másoktól tapasztalatokat gyűjteni. Most a szekrény tervezés fázisában vagyok.

nagy vonalakban: egy ajtós, hasonló elképzelés szerepel a fejemben mint az utolsó képen.

De. A dilemmám a mérete ami egy ekkora akvárium alá indokolt lenne úgy hogy a csövezést szeretném átlátszó műanyag csőből saját magam hajlítani, szabni, összerakni. Ezek elvezetését a "gépészeti térbe" az akvárium mellett tervezett lyukakon képzelném el. a kérdés ebből adódóan az lenne hogy a 60x30as akvárium alá elég és dizájnos lenne egy 80x30as felület? Ekkor jobbról balról 10-10cm maradna ezen lyukak számára attól függően hogy melyik oldalon kívánja majd az elvezetést. a szobában történő elhelyezés miatt gondolom ezt.( na ez kicsit zavaros lett de talán érthető :) ) csak hogy tisztuljon a kép albérletet keresünk a párommal és majd ott szeretném indítani az akváriumot de addig is tervezés fázisával szeretném hasznosan eltölteni az időt ilyen téren. és a cél is egy lehető legkompaktabb minimalista szekrény elkészítése lenne. na témára visszakanyarodva a 80x30as felület elképzelhető hogy fura lenne? gondolok itt az akvárium mélységére. lehet az is hozzá kellene növelnem ahogy a szélességet tettem?

válaszokat előre is köszönöm.
 
sz.imre.82 said:
Üdv mindenkinek. Nemrég csatlakoztam regisztrált felhasználóként hozzátok. Egy 54l-es 60x30x30 akvárium indítását tervezem. Még a legelején járok és időm is van rá ezért semmit nem szeretnék elkapkodni. folyamatosan olvasok és próbálok másoktól tapasztalatokat gyűjteni. Most a szekrény tervezés fázisában vagyok.

nagy vonalakban: egy ajtós, hasonló elképzelés szerepel a fejemben mint az utolsó képen.

De. A dilemmám a mérete ami egy ekkora akvárium alá indokolt lenne úgy hogy a csövezést szeretném átlátszó műanyag csőből saját magam hajlítani, szabni, összerakni. Ezek elvezetését a "gépészeti térbe" az akvárium mellett tervezett lyukakon képzelném el. a kérdés ebből adódóan az lenne hogy a 60x30as akvárium alá elég és dizájnos lenne egy 80x30as felület? Ekkor jobbról balról 10-10cm maradna ezen lyukak számára attól függően hogy melyik oldalon kívánja majd az elvezetést. a szobában történő elhelyezés miatt gondolom ezt.( na ez kicsit zavaros lett de talán érthető :) ) csak hogy tisztuljon a kép albérletet keresünk a párommal és majd ott szeretném indítani az akváriumot de addig is tervezés fázisával szeretném hasznosan eltölteni az időt ilyen téren. és a cél is egy lehető legkompaktabb minimalista szekrény elkészítése lenne. na témára visszakanyarodva a 80x30as felület elképzelhető hogy fura lenne? gondolok itt az akvárium mélységére. lehet az is hozzá kellene növelnem ahogy a szélességet tettem?

válaszokat előre is köszönöm.
Azt hiszem értem mit szeretnél, tehát az elképzelésed szerint a csövezés a fedő lapból jönne ki felülről.
Ha így van akkor felesleges lenne 80 cm-es bútór, hiszen a csöveket úgy is az egyik oldalról vezetnéd ki csak, tehát elég lenne egy 65 vagy 70cm széles bútor, mélységre meg elég az aki mélységének a mérete tehát a 30-as.
Az átlagos bútor amit a Green Aqua is forgalmaz, ott a csövezés a bútor oldalán jön ki, csak ismertetés céljából!!
http://www.greenaqua.hu/akvariumok/akvarium-butor.html
 
Időközben elkészült a festés is. Majd teszek fel képet.
valóban elég a kisebb bútor is, viszont azért univerzálisabb a 80x30-as mert sose tudhatod melyik oldalra kerül majd a ki/befolyó. Persze szűkítheted a lehetőségeket és fixálhatod is. A flexibilis cső szerintem azért jobb, mert tudod normálisan takarítani. Erre gondoltál?
 
Ha egyszer nagyobb akváriumot szeretnél, akkor igen zavaró lesz a két felső lapon kivágott lyuk. Én mindenképpen maradnék a helyedben az oldalsó csövezésnél, de így nyugodtan lehet 60x30-as bútort is készíteni nem kell a 80as szélesség.

Ha eljutsz oda, hogy nagyobb akváriumot szeretnél, akkor rá fogsz jönni, hogy a 80x30 egyáltalán nem standard méret, tehát gyártatni kellene rá.

Szélességet nagyobbra tervezni szerintem abban az esetben van értelme, ha tudod, hogy nem fér be a technika, vagy néhány éven belül mindenképpen nagyobb akváriumra akarsz cserélni.

A flexibilis csövezéstől én sem térnék el egyébként. Azt sem egy leányálom pucolni, mikor odakerül a sor, de egy merev, hajlított csőrendszernél el sem tudom képzelni a műveletsort. Flexibilisből is tudsz venni egyébként átlátszót is, ha a színe zavar.
 
Köszönöm a válaszokat javaslatokat. A flexi cső teljesen jó elképzelés az van gyárilag a szűrömhöz is. és "átlátszó" ugyan de inkább mattos mint üveg hatású. azon kívül semmi baj nem lenne vele. Az oldalt bevezetéstől viszont fel áll a nem létező szőr a hátamon. főleg flexi csőnél az ív meg minden ott kidudorodna a bevezetésnél ill. kivezetésnél (kinek hogy tetszik) arról nem is beszélve hogyha egy kivezető lyuk lenne a szekrényen középen akkor ugye onnan Y-ba mennének tovább a csövek az akvárium oldalán. na az katasztrófa lenne. a vízszint az vízszint a függő az függő a párhuzam az párhuzam. ilyen téren van egy ilyen betegségem, mert ez az szerintem... nyilván a berendezésnél ha majd egyszer arra kerül a sor akkor nem fog ez érvényesülni. vagyis bízom benne. Úgyhogy szerintem marad a pár centi ráhagyás szélességre. mélységre meg marad a 30. kérdés még az lehet hogy ez a szekrény egy 70cmes magassággal mennyire lenne stabil? mert 70cm-t legalább szeretnék de leginkább egy 100cm magas szekrény lenne a legjobb. így elsőre látatlanba gondolom csupán a 190es magasságomhoz igazítva kicsit. na meg igen hogy mi az ami elfér egy 60v 70x30as alapterületű szekrénybe... hát sok minden nem. nem egyszerű dolog ez. lenne benne egy tetra 600 szürö. co2 palack legyen 5kg-os elektronika vil vezérlés dimmelve vagy csak simán időkapcsolva... vagy mindkettő ezek még kérdések de valami kis elosztó kelleni fog bele. slagról kannáról nem is beszélve plusz egyéb kiegészítők... el sem tudnám képzelni ti hol tárolnátok a cuccost ha pl egy ekkora szekrény lenne csak..
 
Ha megnézed a Green Aqua szekrényét, akkor látod, hogy egyáltalán nem zavaró az, hogy oldalt jön ki a csövezés.

4019774142_7c8838677b.jpg


A befolyó és a kifolyó egyébként általában egy oldalra kerülnek, így nem kell két irányban kivezetni a csöveket. A katasztrófa dolgot nem igazán értem, hogy mire gondolsz. A csőnek mindig lesz egy íve, sosem fog nyílegyenesen állni, még akkor sem, ha felfelé vezeted a csövet. Ha meg feszíted a csöveket, hogy többé kevésbé egyenesen álljanak, az nem is tesz jót nekik szerintem.

A szekrény magasságával kapcsolatban sajnos nincs általános útmutató, pedig lehet megérne egy kutatást. :D Nálam az akváriumok 30 cm magasak és 50cm-s bútoron vannak, ez 80 cm a 166-os alacsonyságomhoz képest. Ez hajolgatni már kényelmetlen, egy hosszabb ültetés, nyírás már kellemetlen tud lenni. Viszont egy 100 centis összmagasság szerintem már határozottan kényelmesebb lenne.

A belevalókkal szerintem sokan úgy vagyunk, hogy ahol elfér a lakásban/spájzban/pincében/szekrényben, szétszórva... :lolno:
 
Nálam ilyen a szekrény:

Untitled by DanielSzente, on Flickr (kattintva nagyobb lesz)
90*30*80cm a méretei, így akváriummal 120cm magasan van, 175cm vagyok, kényelmesen tudok benne mindent csinálni. Az 5 kilós CO2 palack simán elfér benne és az Eheim 2073-as is.

Cabinet by DanielSzente, on Flickr (kattintva nagyobb lesz)
Ha passzolna a bútor, tehát 60*30*70-es lenne nem biztos, hogy ami van cucc a szekrényben elférne, viszont még egyszer nem tennék az aki mellé szekrényt, habár iszonyat praktikus és levehető is ha nem kell. A tetején van az egy Wabi, vízcserénél meg a csipesz, olló apróságok.
A csövezés hátulról jön amit már biztos nem csinálnék így, mert nem tudok üveg ki- és befolyót rátenni, mert a reaktor is hátul megy ki. Oldalsó jók POWA vagy ADA megoldás ami gyönyörű, szerintem erre gondolsz te is :)
2_0b_l.jpg

Ez van az aki mellett, praktikus :)

Cabinet by DanielSzente, on Flickr
 
sokat gondolkodtam és szerintem marad a nagyobb méretű szekrény. Az utolsó előtti kép az amit én is elképzeltem volna. Színben is meg külsőre is leszámítva a lámpa függesztés megoldását arra majd kitalálok valami mást:) akkor már csak egy tágasabb méretet kell meghatároznom amibe belefér a cucc nagyja meg szabványméret is a későbbiekre is gondolva.az alapkoncepció letisztult. megyek szabvány akvárium méreteket keresni és passzítok ahhoz valami jó méretű szekrényt. köszönöm a segítséget:)
 
Szia Imre!

Ha kitartónak (esetleg enyhén fanatikusnak) ismered magad akkor 90x45cm-es akváriumhoz készítesd a bútort (mondjuk az már osztott kell hogy legyen (két ajtós)), abba már minden akvarizáláshoz szükséges eszköz, technika befér és jó egy következő akváriumhoz is!

A.ttila
 
A szekrény nem egyszerű dolog.Nálam is méretre csináltatott szekrény van 90x45-ös akihoz.A frontrészen passzol,hátul maradt 6-7 cm szegély,ide tudok tenni mindkét oldalról hálót,csipeszt,tápot,ollót,illetve jöhetne a csövezés a diffúzorral együtt.Végül úgy döntöttem,hogy oldalról vezetem fel a csöveket,így nem fúrtam át a szegélyt.A szekrény magassága úgy lett beállítva,hogy a feleségem is tudjon matatni az akiban,ne legyen kényelmetlen mivel Ő a gondviselője az üvegnek.3 ajtó került a szekrényre jobbról balról EHEIM szűrők a középső részbe 10kg-os palack úgy,hogy a szekrényben kivehető a polc,így a palack a szekrényen belül van,de a lamináltpadlón áll.Mindhárom rész kábelátvezetővel ellátott a hátsó oldalon,így hátul szabadon vezethetem a vezetékeket és a co2 csövet.Ha az emlékeim nem csalnak 70-75 cm között van a szekrény magassága.Remélem érthető a magyarázat és tudtam segíteni !A szűrők és a co2 palack előtt-mellett korlátozva elfér még pár apróság.Képem sajnos nincs,de ha szeretnétek csináltatok a feleségemmel,bár még nincs minden kábelátvezető a helyén :(
 
Szia A.tilla

Kellően elszántnak érzem magam. ezért nem is ugrok fejest egyből hogy "na majd ki ha én nem" , hanem próbálok informálódni. a 90x45 akváriumhoz igazított méret egész jól hangzik ez engem is megerősít mert én is hasonló méretben gondolkozom miután kiderült hogy a 60-70x30as méret felejtős. 2 ajtós szekrénnyel semmi probléma. ugyhogy a méret is körvonalazódni látszik aminek nagyon örülök.

Sooska972 hello. Téged a sors küldött azt hiszem :) kérd meg a feleséged kérlek lőjön pár képet kivülröl belülröl. Elöre is köszönöm.
 
Szerintem bútorra nincs recept. Mindenki a saját igényeihez megfelelőt vegyen, vagy gyártasson. Én is sokat agyaltam, hogy milyen szekrény lesz megfelelő.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
sziasztok. letisztult a terv. egy 90x45x70cm-es szekrény elkészítése fog idővel majd megvalósulni. kisebb dilemmám amit ugyan a párommal már rugalmasan el is döntöttünk hogy milyen színből legyen. mindenféleképp diszkrét színt szeretnék. erezett kilőve. a mélyszürke szín talán még elfogadható lenne de sajnos nem találok ilyen színben bútorlapot sehol. így maradt a natúr fekete. (nem fogok otthon laminálni se festegetni :) !) maradék anyagból (mert ezek a táblák 2800x2070 es méretekben vannak és persze ha nincs egy 1650x2000es megmaradt darab akkor muszáj megvennem,nyilván ennek utána kérdezgetek itt ott) meg tervezek csinálni valami kis bútor féleséget. de igazán ide csak a hozzászólásom középső része tartozik hogy a natúr feketéről mi a vélemény? szerintünk korrekt lenne. diszkrét letisztult nem vonná el a tekintetet.
 
Szia Imre!

Kicsit kényes mert meglátszik rajta minden vízcsepp (kivéve ha deszt, ioncserélt, vagy ozmó), de ha mindíg áttörlöd karbantartás után akkor jó lehet!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére