• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium szekrény

Ez tényleg nagyon minimál, viszont tökéletesen illik a környezetébe. Nálam 5-ös, bár az én szobámba nem illene. :)
 
A fenébe, már kettőt csináltam az udvarra, ez eszembe se jutott, hogy akvárium alá is jó.Hát akkor elkezdem gyártani, és GA néven futtatom. :)
Egyébként amilyen egyszerű olyan szép is.
 
Szép meg minden, de mégis hová teszem a technikát?? Szűrő co2 elektronikai bázis :)
Tényleg szép, meg ötletes, de nem tudom h ova rakni a cuccokat
 
minimalista szekrény vagy maximalista alátét, lehet szavazni :lol:

250-l-styropor.jpg
 
Sylar said:
minimalista szekrény vagy maximalista alátét :lol:
Vagy a melósoktól lenyúlt/elkunyerált homlokzati szigetelőanyag nem rendeltetésszerű használata. :twisted:
 
Kedves hölgyek és urak!
Van egy láma kérdésem, annak ellenére, hogy műszaki szaki vagyok.
Az üzletben kapható akvárium alá való bútorok, miért kerülnek olyan sokba? Talán a fólián belül fa rétegelt lemez?
Mert csinálnék, ha tudnám, hogy azok is, csak farostlemezek.
Üdv: Jeti
 
Kedves Jeti Mester!


Azért kerülnek ilyen sokba, mert akvárium alá tervezték!
Szerintem te is meg tudod csinálni!
Figyelj arra hogy minden függőleges lap a tartó vízszintes lap alá kerüljön (hátul is)!
Belül pedig tegyél alá legalább 40 cm-enként függőleges merevítő elválasztó lapokat!

Ha nagyot akarsz akkor már érdemes vassal dolgozni és azt bútorlapokkal betakarni (1.8 cm vékony a bútor lap)!

Asztalos kertészeink: Robokuty, Zoltán2000
Remélelem megerősítenek, vagy kiegészítenek, vagy szakszerűbben leírják!

Sok sikert! A.ttila
 
A. Kavicsos said:
Kedves Jeti Mester!


Azért kerülnek ilyen sokba, mert akvárium alá tervezték!
Szerintem te is meg tudod csinálni!
Figyelj arra hogy minden függőleges lap a tartó vízszintes lap alá kerüljön (hátul is)!
Belül pedig tegyél alá legalább 40 cm-enként függőleges merevítő elválasztó lapokat!

Ha nagyot akarsz akkor már érdemes vassal dolgozni és azt bútorlapokkal betakarni (1.8 cm vékony a bútor lap)!

Asztalos kertészeink: Robokuty, Zoltán2000
Remélelem megerősítenek, vagy kiegészítenek, vagy szakszerűbben leírják!

Sok sikert! A.ttila

Köszi Attila!
Tökéletesen megértettem mindent.
Üdv
 
Én úgy cirka 1,5 éve csináltam egyet a 240 literes akváriumomhoz, a minta egy Juwel SB 121. Csak a főbb méreteket tudtam, és a hiányzókat a monitorról vettem le.
Az egész mindenestől kijött 18-ezerből
http://www.akvarista.hu/images/users/74 ... -15340.jpg
Ugyanez gyáriban most 50 körül van, de másfél éve is több mint 40 volt ha jól emlékszem.
http://www.tropus-szeged.hu/juwel-rio-2 ... eny-sb-121
Lényeg, hogy lehetőleg profi helyen kell vágatni a lapokat. Én itt vágattam Várpalotán, de akkor ezek még egy veszprémi cég itteni üzlete volt, így mindent ott vágtak, de mondták, hogy lesz majd helyben is gépük, a minőséggel semmi kifogásom nem volt, minden teljesen passztentosan illeszkedett.
Aztán amikor a konyhaszekrényhez vágattam később a lapokat, akkor már kiderült, hogy itt vághatták, nemigazán voltak pontosan vágva a lapok. lehet, hogy bútoriparban 2-3 milliméter nem számít, de ha nekem valahol az egyik oldallap, vagy belső láb ennyivel rövidebb, vagy hosszabb ,az a nagy terhelés miatt nem túl szerencsés.
Volt egy korábbi tervem is, akkor még úgy volt, hogy akváriumbútor/ruhásszekrényt csinálok, ez még a szülői házban. Ott vasvázast kezdtem el csinálni, de ahogy állítottam össze, hiába vágtam le minden precízen, a végén, ahogy hegesztettem össze, megcsavarodott az egész, gondolom ennek is megvan a trükkje.
 
Ha jó helyen nézed a szekrényt, akkor 42500-ért is megkapod azt a típust, csak alaposan körül kell nézni az interneten (pont holnap hozzák Nekem).
Ez persze a lényegen nem változtat, otthon sokkal olcsóbban össze lehet hozni, ha csak az anyagárat nézzük. Ha már az üzemanyagot, és a beleölt munkaidőt is hozzárakjuk, akkor már sokkal kisebb a különbség, vagy akár átcsaphat a másik oldalra is. Ha valakinek megvannak a felszerelései hozzá, van a közelben lapszabászat, és nem dolgozik reggeltől estig, akkor éri csak meg nekiállni házilag. Szerintem...
 
Victor said:
Én úgy cirka 1,5 éve csináltam egyet a 240 literes akváriumomhoz, a minta egy Juwel SB 121. Csak a főbb méreteket tudtam, és a hiányzókat a monitorról vettem le.
Az egész mindenestől kijött 18-ezerből
http://www.akvarista.hu/images/users/74 ... -15340.jpg
Ugyanez gyáriban most 50 körül van, de másfél éve is több mint 40 volt ha jól emlékszem.
http://www.tropus-szeged.hu/juwel-rio-2 ... eny-sb-121
Lényeg, hogy lehetőleg profi helyen kell vágatni a lapokat. Én itt vágattam Várpalotán, de akkor ezek még egy veszprémi cég itteni üzlete volt, így mindent ott vágtak, de mondták, hogy lesz majd helyben is gépük, a minőséggel semmi kifogásom nem volt, minden teljesen passztentosan illeszkedett.
Aztán amikor a konyhaszekrényhez vágattam később a lapokat, akkor már kiderült, hogy itt vághatták, nemigazán voltak pontosan vágva a lapok. lehet, hogy bútoriparban 2-3 milliméter nem számít, de ha nekem valahol az egyik oldallap, vagy belső láb ennyivel rövidebb, vagy hosszabb ,az a nagy terhelés miatt nem túl szerencsés.
Volt egy korábbi tervem is, akkor még úgy volt, hogy akváriumbútor/ruhásszekrényt csinálok, ez még a szülői házban. Ott vasvázast kezdtem el csinálni, de ahogy állítottam össze, hiába vágtam le minden precízen, a végén, ahogy hegesztettem össze, megcsavarodott az egész, gondolom ennek is megvan a trükkje.

Hello!
Én régebben, úgy kb., 20-25 évvel ezelőtt zenekari hangfalakat csinálgattam és bőröztem 18mm-es rétegelt lemezből és MDF lapokból. Ugyan, itt Sümegen, ahol mos a negyedik éve lakom Pest szülővárosom után, van profi barkácsbolt, de lehet, hogy inkább valamelyik szomszédomat fogom igénybe venni (társasház), akivel, lehet, hogy majd vaskosabb szegvasból, vagy saválló acél zártszelvényből csináltatom meg az állványt és bevonom fautánzatú öntapadó tapétával. A saválló zártszelvényt fel is lehetne polírozni csillogó fényűre, csak az úgy, szerintem meg egy barna bútoros szobában nem mutatna jól. Olyasmi megoldás is átfutott az agyamon, hogy szereznék egy nagy barna, közel az akvárium alapméretéhez igazodó 1cm vastag textilbakelit lapot és arra a szélén, körben, dísztéglából megépíteném a kellő magasságot úgy, hogy a szivattyúnak kihagynék közel másfél arasznyi, a teljes magasságig függőleges sávot. Nálam a nappalimban padlószőnyeg van, alatta erős parketta és nincs pince, tehát jól lehet terhelni. Természetesen az akvárium alá közvetlenül is kerülne egy 5mm vastagságú polifom lap és az alá a téglaépítmény tetejére egy fóliázott 18mm vastagságú farostlemez, aztán jöhetnek a több száz kilók. És ezt így, szinte nyom nélkül el is lehetne bontani, ha úgy adódna.
 
Beni!

Igazad van, sok összetevője lehet annak, hogy megéri-e otthon nekiállni akváriumszekrényt csinálni. Sok szerszám ugyan nem kell hozzá, viszont ahogy egy bútorasztalos ismerőt idézzem, nagyon vacak anyagból készülnek a mai bútorlapok, kispórolják belőlük a ragasztót, és a forgács sincs valami apróra darálva, csak meg kell nézni egy mostani bútorlapot, és monjuk egy régi Videoton hangfal hátulját. Én úgy csapolgattam össze 5 centinként 10-es csapokkal, és a legnagyobb gond az volt, hogy alig lehetett a helyén tartani a fúrót, folyton el akart vándorolni a durva rostok miatt, és is azt hiszem 3 lépésben tudtam csak aránylag pontosan kifúrni, de a hátlap már így is kapott pár csavart, ami szintén 18-as bútorlap, mint a többi elem. A nappaliszekrényünket úgy vettük, nincs is sehol csapolva, ragasztva, csak csavarozva, és színazonos kis kerek öntapadós fóliával lefedve a csavarfej.
Szóval könnyen kidobott pénz lehet a levágatott bútorlap ára is, persze lehetett volna az egészet csavarozni is. ;)
 
Victor said:
Beni!

Igazad van, sok összetevője lehet annak, hogy megéri-e otthon nekiállni akváriumszekrényt csinálni. Sok szerszám ugyan nem kell hozzá, viszont ahogy egy bútorasztalos ismerőt idézzem, nagyon vacak anyagból készülnek a mai bútorlapok, kispórolják belőlük a ragasztót, és a forgács sincs valami apróra darálva, csak meg kell nézni egy mostani bútorlapot, és monjuk egy régi Videoton hangfal hátulját. Én úgy csapolgattam össze 5 centinként 10-es csapokkal, és a legnagyobb gond az volt, hogy alig lehetett a helyén tartani a fúrót, folyton el akart vándorolni a durva rostok miatt, és is azt hiszem 3 lépésben tudtam csak aránylag pontosan kifúrni, de a hátlap már így is kapott pár csavart, ami szintén 18-as bútorlap, mint a többi elem. A nappaliszekrényünket úgy vettük, nincs is sehol csapolva, ragasztva, csak csavarozva, és színazonos kis kerek öntapadós fóliával lefedve a csavarfej.
Szóval könnyen kidobott pénz lehet a levágatott bútorlap ára is, persze lehetett volna az egészet csavarozni is. ;)

Jaja! Farostlemezt nehéz pontosan fúrni, főleg kézi fúróval. Nagyobb fordulattal már nem akar annyira elmászni a kijelölt helyétől. Meg egyébként is mostanában eszméletlenül felmentek a faárúknak az áraik.
Asszem maradok inkább a kb., 20X40mm körüli saválló acél zártszelvénynél és egy profi lakatos haverrommal megcsináltatom.
100, - 120cm hosszúságú, 50cm magasságú akvárium van tervbe véve.
 
Én is magam készítettem a bútort!
15e kijött!
Bútorlap merevítéssel de nem nyitható,zárt!(220l-es akit tart 3éve)
 
Megvan még a bútorlap rendelési listám, direkt félretettem, így ha valaki azon gondolkodik, hogy 120x40-es alapterületű akváriumhoz szeretne Juwel SB 121-es mintájú bútort csinálni annak el tudom küldeni e-mailben. Fontos! Nem eredeti bútorról lettek a méretek levéve, hanem weboldalakon ott vannak a főbb méretek (magasság, szélesség, hosszúság), és ezek alapján már a hiányzó méreteket egy fotóról vettem le. Meg én a felső lapot 25-ös bútorlapból vágattam.
Kár, hogy nem lehet file-t feltölteni, mert akkor feltenném ide, webtárhelyem meg nincs.
 
De buta vagyok, hiszen .doc file, kimásoltam

25mm vastag MDF-ből
:
1db Fedőlap: 1210x410mm – körben elfóliázva 0, 5m2

18mm-es MDF-ből
1db Alaplap: 1150x410mm –körben elfóliázva 0,5m2
1db Hátfal: 700x1024mm – nincs elfóliázva!! 0,72m2
2db Külső oldallapok: 700x400mm- a két hosszú él fóliázva 0,56m2
2db belső oldallap: 700x362mm- mindkét lapon csak az egyik hosszú él fóliázva 0,5m2
2db ajtó 694x337mm- mindkét ajtón csak az egyik hosszú él lesz 2mm-essel fóliázva, a többi részén hagyományos élfólia lesz 0,47m2
1db polc (középső) 340x362mm- az egyik 340-es oldal fóliázva 0,12m2
3db polc 324x362mm hagyományos élfólia, az egyik 324-es oldalon 0,35m2

Anyagszükséglet:
25mm-es MDF: 0,5m2
18mm-es MDF: 3,22m2
 
Back
Oldal tetejére