• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium szekrény

boszeb said:
Sziasztok!
Íme néhány kép a szekrényről. Már félig készen van!!
615679.jpg

615680.jpg

615681.jpg

615685.jpg

Mi az a lapterület mérete? 120X 45?
 
boszeb said:
Szia!
120x40 és 70 cm magas!
Üdv. Balázs!

Szia Bali!
Akkor jól saccoltam, mint volt régi motorkerékpáros, mikor 50-nel suhantam el két kocsisor között.
Mindig attól féltem, hogy valaki kinyitja az ajtaját. :lol:
Hogy fogy az akvárium aljáig érni a kezed, ha rendezni kell benne valamit? 70cm hosszú karod van? :eek:
Én, 195cm magas vagyok és a 70cm akvárium magasság már eléggé netszes úgy, hogy vágja kicsit az üveg a hónom alját.
Üdv: Jeti
 
Jeti said:
boszeb said:
Szia!
120x40 és 70 cm magas!
Üdv. Balázs!


Hogy fogy az akvárium aljáig érni a kezed, ha rendezni kell benne valamit? 70cm hosszú karod van? :eek:
Én, 195cm magas vagyok és a 70cm akvárium magasság már eléggé netszes úgy, hogy vágja kicsit az üveg a hónom alját.
Üdv: Jeti

Sztem a szekrény 70 cm magas....
 
Középre biztosan jó ötlet az ajtó? Nagyon goromba, zárt így a szekrény. Ha sima polcosnak hagynád, akkor sokkal lágyabb, elegánsabb lenne. Persze ha valami berendezés kerül oda is, akkor nem szóltam. :)
 
atti76 said:
Jeti said:
boszeb said:
Szia!
120x40 és 70 cm magas!
Üdv. Balázs!


Hogy fogy az akvárium aljáig érni a kezed, ha rendezni kell benne valamit? 70cm hosszú karod van? :eek:
Én, 195cm magas vagyok és a 70cm akvárium magasság már eléggé netszes úgy, hogy vágja kicsit az üveg a hónom alját.
Üdv: Jeti

Sztem a szekrény 70 cm magas....

Jeti mindenre kicsit furcsán reagál... :D
 
Beni said:
Középre biztosan jó ötlet az ajtó? Nagyon goromba, zárt így a szekrény. Ha sima polcosnak hagynád, akkor sokkal lágyabb, elegánsabb lenne. Persze ha valami berendezés kerül oda is, akkor nem szóltam. :)

A két rövid oldalán lesz egy egy ajtó.Igy könnyebben hozzáfér a szűrőhöz,könnyebb tisztítani.(szerinte)
 
sziasztok!
1. Én 2 méter magas vagyok ami azt jelenti hogy hónaljban 150 cm, a többi adat titkos. :lol: Ha elmondanám meg kellene öl.. :D
2. Igen a szekrény 70 cm magas az aki 45cm.
Szia Beni!
A középső ajtó rejti el a kritikus szemű akvakertészek elől a kádat működtető apróságokat(pl. 10 kg-os palack)!

Kedves Mária, ott a pont :clap: remélem így praktikus lesz!

Kedves Jani! Köszönöm!!
 
boszeb said:
sziasztok!
1. Én 2 méter magas vagyok ami azt jelenti hogy hónaljban 150 cm, a többi adat titkos. :lol: Ha elmondanám meg kellene öl.. :D
2. Igen a szekrény 70 cm magas az aki 45cm.
Szia Beni!
A középső ajtó rejti el a kritikus szemű akvakertészek elől a kádat működtető apróságokat(pl. 10 kg-os palack)!

Kedves Mária, ott a pont :clap: remélem így praktikus lesz!

Kedves Jani! Köszönöm!!

Úgy kellene csinálni, hogy egy 50-100 literes boros tartály is lenne a szivattyú mellett és az akváriumban lévő nagyobb sziklákban meg hermetikus tokban egy házi széf az ékszereknek. Nyilván piranhákkal. :lol: :crazy: :shh:
 
Sziasztok,

Milyen megoldást használtok arra, hogy a gyerekek ne piszkáljanak bele?:)
A zár egy igen jó megoldás, de nem rondítanám el a bútort.
Ti mit használtok?

Üdv
Bálint
 
Próbáltál már beszélni Velük? :)
Viccet félretéve talán valami erősebb mágnes talán jó, amíg nincsenek megerősödve. Hirtelen más nem jut eszembe, ami nem látszódik.
 
BBálint said:
Sziasztok,

Milyen megoldást használtok arra, hogy a gyerekek ne piszkáljanak bele?:)
A zár egy igen jó megoldás, de nem rondítanám el a bútort.
Ti mit használtok?

Üdv
Bálint

Ha esetleg még nincs rajta fogantyú, akkor 2 dolog jöhet szóba.
1. Nem is teszel rá, így csak az ajtó élét megfogva lehet kinyitni, vagy ha úgy nem lehet hozzáférni, akkor egy tapadó koronggal.
2. Az ellenkező oldalra teszed a fogantyút, azaz a zsanér felől. Így te továbbra is úgy nyitod ki, hogy az élét fogod meg, míg a gyerkőc a fogantyúnál próbálja, ami viszont nem nagyon fog menni neki.
Természetesen ez csak kis gyerekek esetén müxik és persze nem szabad látniuk, hogy te hogyan csinálod, meg hogy merre is nyílik. ;)
Van még egy lehetőség, hogy dupla ajtót csinálsz. A belső záródik kulccsal, míg a külső csak simán, ahogy eddig is. Ez viszont macerásabb.
 
Beni said:
Próbáltál már beszélni Velük? :)
Az egyik 3 éves a másik 7 hónapos és még a szekrény sincs meg, persze igyekszem szép szóval de hát...tudjuk mi mind, hogy mit nem szabad:) Mostanában mindenben azt keresem, hogy mi a veszélyes, erre állt be az agyam épp. Ezért merült fel ez a kérdés. A mágnes sem rossz, majd nézek valami gyerekzárat, mint a konyhaszekrényeken:)

DarlaX said:
Ha esetleg még nincs rajta fogantyú, akkor 2 dolog jöhet szóba.
1. Nem is teszel rá, így csak az ajtó élét megfogva lehet kinyitni, vagy ha úgy nem lehet hozzáférni, akkor egy tapadó koronggal.
2. Az ellenkező oldalra teszed a fogantyút, azaz a zsanér felől. Így te továbbra is úgy nyitod ki, hogy az élét fogod meg, míg a gyerkőc a fogantyúnál próbálja, ami viszont nem nagyon fog menni neki.
Természetesen ez csak kis gyerekek esetén müxik és persze nem szabad látniuk, hogy te hogyan csinálod, meg hogy merre is nyílik. ;)
Van még egy lehetőség, hogy dupla ajtót csinálsz. A belső záródik kulccsal, míg a külső csak simán, ahogy eddig is. Ez viszont macerásabb.

Kicsit bonyolultnak tartom, de a 2.-es tipp tetszik. a baj, hogy fogantyút sem tennék, még álcának sem:D

Érdekes, hogy másnál ez nem probléma, azt hiszem marad a fegyelem.
 
BBálint said:
Az egyik 3 éves a másik 7 hónapos és még a szekrény sincs meg, persze igyekszem szép szóval de hát...tudjuk mi mind, hogy mit nem szabad:)

Érdekes, hogy másnál ez nem probléma, azt hiszem marad a fegyelem.
Hidd el másnál is előfordultak ilyesmik, csak már nem emlékeznek rá, olyan régen volt, vagy csak kevesebbet aggódtak.
Az én fiaim is voltak kicsik, mi is figyeltük, hogy mihez nyúlnak, ami veszélyesebb volt, azt igyekeztünk olyan magasságba rakni, hogy ne érjék el. Tudom, az akvárium alatti szekrényt nem lehet magasabbra rakni. :lol:
Viszont, ha még nincs is szekrény, akkor próbálj egy-két asztalossal beszélni, nekik biztos vannak spéci megoldásaik hasonló esetekre. Hátha lesz egy jó ötlet.
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy használt e már valaki Formica dekor lemezt bútor beborítására?
A cég,aki forgalmazza,azt írja a honlapján,hogy mindenképp présgépet kell használni a lemez felviteléhez,mert ha nem egyenletesen melegíted,akkor a nem egyenletes nyomás és hőmérséklet miatt törés,repedés alakulhat ki!Valaki tud erről valamit? :mrgreen:
 
Szia,

Nagyon régen dolgoztam vele, akkor Palmatex ragasztóval rögzitettük és nem kellett hozzá présgép. Ezt a melegítős eljárást nem értem, lehet hogy ez már újabb anyag...! Régen ez egy 1-2mm vastag merev műanyag szerű lemez volt.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
AqSanyi said:
Szia,

Nagyon régen dolgoztam vele, akkor Palmatex ragasztóval rögzitettük és nem kellett hozzá présgép. Ezt a melegítős eljárást nem értem, lehet hogy ez már újabb anyag...! Régen ez egy 1-2mm vastag merev műanyag szerű lemez volt.

Ezt én is így tudom! Melegítésről én sem tudok!
A youtubon szerintem van video róla, valahol láttam az biztos.
 
Back
Oldal tetejére