• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium szekrény védelme

Labirintkopoltyus

Főkertész
A téma lehet új, de a hétvégén találkoztam a problémával. Történt ugyan is hogy ki kellett pakolnom az egész szobámat bele értve az akváriumnak is ideiglenesen az étkezőbe kellett költöznie. A látvány pedig ami elém tárult hogy az akvárium alatt a parketta igencsak megviselődött és a szekrény alja is látott már szebb napokat. A tettes a víz volt ami mindig került az akvárium mellé is ami a földön kötött ki az meg beszivárogott a szekrény alá ahol egy részét a parketta másikat pedig a szekrény szívta fel. Valaki talált már ki valamit ennek elkerülésére vagy van valami gyári megoldás?
 
Ismerős a dolog, én is tapasztaltam hogy befolyik a víz a bútor alá. Most rendeztem be az akit, és jutott mellé is a vízből :S :S
Nálam is parketta van, kíváncsi leszek mi fog történni mondjuk egy év múlva.
 
Sziasztok!
Én a kicsepegett víz feltörlését megspórolandó egy régi pamut plédet terítek le az aki elé, ha végeztem mehet száradni. Elég nagy mennyiségű vízzel megbirkózik.
 
Részleges védelmem: szűrő alá tálcát tettem, csap lecsavarásakor az a minimális viz sem a szekrényre megy (ami amúgy is megsínylett már pár adag vizet :? )
 
Régen a Juwel akimnál simán történtek ilyenek. Nem is a vízcserékkel volt a nagyobb víz, inkább a menet közben az akiból kicsapó, vagy a csöveknek kivágott részeken párolgó, időnként kicsapodó víz. A mostani akváriummal összehasonlítva elmondható, hogy pl a Juwel akik teteje nem volt körbeszigetelve gumival. Csak simán a műanyag ült az üvegen. A tetőbe készített cső kivágások pedig túlságosan közel voltak a felszínhez. Emiatt elázott a parketta és a bútor is.

Most a nyitott akinál nincsenek ilyenek biztos a hosszanti merevítő is segít. Meg az hogy kb 3 cm-vel az üveg teteje alatt van a víz és az aki teteje is sokkal profibban van kialakítva mindenhol vízzáró szigeteléssel.

A szűrőkre is érdemes figyelni, ha sok a víz az akiban menet közben elég sokat kinyom az akiból. Pláne ha az esőztetőt felfelé irányítod.

Én használtam korábban takaró fóliát is amit festéshez szoktak. Ez elég nagy sok mindenhova el tudod húzni és nem baj ha lecsöpög a víz cseréléskor. Csak ne a legvékonyabbat vedd ha veszel.
 
Ma szekrény ügyből való rohangálásom közben kaptam egy jó ötletet. A szekrény alá parafa lapot kell rakni így megtudjuk védeni a szekrényt mivel nem engedi át a vizet.
 
megoldás ezekre a problémákra a metlaki és rendes bútor erre a célre :crazy:
Soha semmi baj nincs ha lecsöpög 20liter víz=D megesik az ilyen is:)
 
Labirintkopoltyus said:
Ma szekrény ügyből való rohangálásom közben kaptam egy jó ötletet. A szekrény alá parafa lapot kell rakni így megtudjuk védeni a szekrényt mivel nem engedi át a vizet.

Ez a parafás dolog nagyon jól hangzik, csak akkor minden irányban jócskán túl kell lógatni a bútoron mert az is megeshet, hogy a víz a parafa és a parketta közé is befolyik és akkor ugyanott járunk, ahol elindultunk :thumbup:
 
Épp a minap olvastam hasonló problémáról és egy spec gumiszőnyeget tett az aki és a bútor közé az arc. Tengeri akváriuma van és állandó probléma volt a kifolyó víz. A sós víz pedig jobban meggyötri a bútort. Emberünk betett egy ilyen spec szőnyeget és így ki tudja szárítani / szívni a kifolyt vizet. Míg a polifoam-ba szépen berohad.
 
A szekrény éleit lehet még vízálló faragasztóval behúzni ,
későbbiekben megszárad teljesen átlátszó-és a legfontosabb vízhatlan !
Mivel a vágási felületeknél beszivárgó víz a veszélyes, telibe kifugázni és olyan mint egy akváriumragasztás!
 
Üdv Mindenkinek!

A műanyag és parafa helyett javasolom a vörösfenyő használatát. Az egyetlen olyan fa fajta ami víz hatására "megkövesedik". Persze nem egy nap alatt. :D

...aki holtig tanul
 
Tanacsot kerek!!!!

Sziasztok.Van egy hazilag keszitett 150 literes akim (100*30*50 - 8mm), es van hoszanti merevitese mindket falan.Azlenne a kerdesem hogy merevites nelkul lenne-e valami baja?mert szeretnek egy nyitott akit csinalni belole es nem esztetikus.. :S /ismerek valakit akinek 250 literes akvariuma van 10 es uveggel es nincs merevitese/ Elore is koszi a hozzaszollasokat!!!!
 
A merevítést meghatározza az aki hossza és magassága!(ha jól tudom).
Ha kiveszed a merevítést lehet megy egy hónapig az aki és reccs!!
Az én akim 220l 8mm-es üvegből és mind a 4oldalt van merevítés!!!(100x40x55cm).
Szerintem ne vedd ki!!

Üdv Jani.
 
120x45x45-ös akit merevítés nélküli 8-asból készítenek (akvárium ragasztóval). A kérdés az 50 cm magasság, ugyanis pont innentől szokták 10-es üvegből készíteni (a merevítés nélkülieket).
 
Hmm koszonom a hasznos infot!!! erosen emggondolom meg..... olyan 2 het mulva fogom ujaepiteni csak meg varom az ADA-s akvariumallvanyomat :) de sztem kiveszem es majd meglatjuk ;)
 
Sziasztok!

Miután többen megcsodálták, most közzé teszem hogyan védem én a bútorainkat az akvárium víztől!
Minden akvárium fenyő bútoron áll (fehérneműs komód, éjjeli szekrény, könyves és játék tároló polcon).
Miután akármennyire is igyekeztem a karbantartásnál a víz útját állni, csak mindíg ki csepegett, vagy az akvárium üvegén folyt le, kellett valami végleges megoldást találnom!

Egy Röltex üzletben láttam meg a megfelelő védelmet adó, nem túl drága és nagyon diszkrét anyagot ami nekem kellett!
Átlátszó asztal terítő fólia, 120cm (vagy 140?) széles, tekercsben.
Ebből annyit lehet levágatni amennyire szükség van!

Valamenyire túl lógatva a bútor szélén (1-2cm), elvezeti a vizet a padló irányába, ott pedig a már említett technikákkal felfoghatjuk!

IMG.jpg

IMG.jpg

Ahol polcban van ott a két szélét felhajtom az üveg mellé:
IMG.jpg

IMG.jpg

IMG.jpg

IMG.jpg

IMG.jpg

IMG.jpg

A.ttila
 
Elég veszkósnak néz ki a dolog ebben a formában. Mi van ha mellette mész el és megfeledkezel róla? Megvégja a bokád vagy a kezed? Esetleg a sarka kiszúrja a szemed amikor benyúlsz a szekrénybe?

Tudom röhejesnek hangzik, de mindig az ilyen dolgok szoktak balesettel járni.
Akkor lenne értelme, ha pont a bútorra lenne szabva.
 
viktorlantos said:
Elég veszkósnak néz ki a dolog ebben a formában. Mi van ha mellette mész el és megfeledkezel róla? Megvégja a bokád vagy a kezed? Esetleg a sarka kiszúrja a szemed amikor benyúlsz a szekrénybe?

Tudom röhejesnek hangzik, de mindig az ilyen dolgok szoktak balesettel járni.
Akkor lenne értelme, ha pont a bútorra lenne szabva.

Pont én is emiatt nem ezt választottam, hanem egy teljesen láthatatlan öntapadós átlátszó fóliát. Abszolut semmi nem látszik belőle. Ezzel van leragasztva annak a bútornak a teteje, amin az akvárium áll. Teljesen vízbiztos, de ugyanakkor diszkrét és nem tud senkit se megsebezni.
Bármelyik írószer boltban kapható, amugy ott füzetvédő fóliaként árulták :D méretre szabható.
 
Sziasztok!

viktorlantos said:
Elég veszkósnak néz ki a dolog ebben a formában. Mi van ha mellette mész el és megfeledkezel róla? Megvégja a bokád vagy a kezed? Esetleg a sarka kiszúrja a szemed amikor benyúlsz a szekrénybe?

Tudom röhejesnek hangzik, de mindig az ilyen dolgok szoktak balesettel járni.
Akkor lenne értelme, ha pont a bútorra lenne szabva.

Viktor ez az anyag olyan puha, hogy esélytelen bármilyen balesetet szenvedni tőle(
A. Kavicsos said:
asztal terítő fólia
).
Egy papírzsebkendő hamarabb okoz bőr sérülést, mint ez a fólia!

Legközelebb viszek belőle egy darabot, mikor felétek járok!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére