• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium szekrény védelme

Köszi a választ. Azért (is) merült fel bennem a kérdés, mert míg egy FI relé - még ha nem is A, hanem AC típusú - 6-10 k pénz. Az eszközök, amik a képeken vannak viszont 3-5 k. Főleg ez a furcsa.
 
Köszi a választ. Azért (is) merült fel bennem a kérdés, mert míg egy FI relé - még ha nem is A, hanem AC típusú - 6-10 k pénz. Az eszközök, amik a képeken vannak viszont 3-5 k. Főleg ez a furcsa.
Mit jelent az,hogy A és AC? Egy egy fázisú pl 20/0,03A-es ÁVK ára olyan 4-5 ezer, ugyanez 3 fázis esetén 7 ezertől.
 
Én ezt úgy oldottam meg, hogy a szekrény hátuljára egy modulos DIN sínes doboz tettem fel. Abba tettem DIN sínes konnektorokat, meg DIN sines Fi-relét, csak a konnektorokra kötve. Akár sima biztosíték, fogyasztásmérő, időzítő stb... is betehető egyszerűen.
 
Én ezt úgy oldottam meg, hogy a szekrény hátuljára egy modulos DIN sínes doboz tettem fel. Abba tettem DIN sínes konnektorokat, meg DIN sines Fi-relét, csak a konnektorokra kötve. Akár sima biztosíték, fogyasztásmérő, időzítő stb... is betehető egyszerűen.

Talán még annyit, hogy állítólag egy hálózaton két Fi relét nem lehetne alkalmazni, mert bekavarhatnak egymásnak, de nálam még gondot nem okozott (eddig).
 
Talán még annyit, hogy állítólag egy hálózaton két Fi relét nem lehetne alkalmazni, mert bekavarhatnak egymásnak, de nálam még gondot nem okozott (eddig).
Ez a mondat, ebben a formában, nehezen értelmezhető. A több Fi relé alkalmazása minden szempontból hasznos, és ajánlatos. Minél több Fi relére osztod el a hálózatot, annál szelektívebb a védelmed!
Pl. a főnököm, kapcsolatunk kezdetén, arra inspirált, hogy "egy hétvégi házban elég egy Fi relé is, hiszen alig használják". Az ő hétvégi házát így is tervezetem meg, az óhaja szerint. Ő nagy akvarista és horgász. A mélyhűtője (kb. 400l) tele volt a fogásai eredményével. Aztán egyik alkalommal, amikor lement hétvégére, iszonyú bűz csapta meg az orrát. Vajon mi történhetett? Az egyik áram alatt maradt fogyasztó leoldotta a Fi relét, és a mélyhűtő tartalma... :( A hűtőt ki kellett dobni, mert lehetetlen volt kitakarítani.
Azóta nem vonja kétségbe, hogy pl. a hűtőket külön Fi relére kell kötni.
Ugyan ez vonatkozik az akváriumokra is, ha valami nagy probléma lenne abból, ha nem kap áramot huzamosabb ideig.
Nagy rendszereknél (nem családi háznál) ajánlatos a Fi reléket lépcsőzetesen sorba kötni. ... de ez már itt O.T. ;)
 
Back
Oldal tetejére