• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium szekrény védelme

ha pont akkora a bútor, mint az akvárium és van 1-2centis lába is akkor nem kell semmi plusz védelem ugye?
Amúgy a kapható akvárium szetteknél mi értelme az alsó keretnek?


Szerintem mindenképpen érdemes alárakni valamiféle vádelmet , ugyanis az éleket kikezdheti a víz.
Az alsó keret szerepe szerintem ,hogy javítsa az összképet és jól takarja az aljzat és az akvárium fala között képződő algákat is :)
 
ha pont akkora a bútor, mint az akvárium és van 1-2centis lába is akkor nem kell semmi plusz védelem ugye?
Amúgy a kapható akvárium szetteknél mi értelme az alsó keretnek?
Nagyjából semmi szerepe nincsen, csak így jobban néz ki és takarja az aljzatot...
 
Üdv Mindenkinek!

A műanyag és parafa helyett javasolom a vörösfenyő használatát. Az egyetlen olyan fa fajta ami víz hatására "megkövesedik". Persze nem egy nap alatt. :D

...aki holtig tanul

Bizony, a Parlament is ilyen cölöpökön áll! ;)
Én úgy oldom meg, hogy teszek egy széket az akva elé, arra teszek egy törölközőt. Valamint az ajtóra akasztok egy rongyot ami rálóg a székre, és így nincs semmi ami mellécsöppenne, vagy folyna. Nekem ez bevált. Majd dobok egy képet, a következő vízcserénél.
 
Szóval valahogy így...

sydysury.jpg
 
Lehet kapni ilyen akvárium alátétet - zárt tálcát - az ér valamit? Bár eddig egy növényes aki alatt sem láttam ilyet (gondolom túl szép). Elvileg csak az üvegen lefolyó víztől védi a bútort és nem olcsó.
 
Nem találok jobb topikot, ezért ide írom a kérdésem: én nem az akvárium bútort akarom megvédeni, ha nem a benne lévő dolgokat az egyéves kisfiamtól... :p Vagy a kisfiamat a benne lévő dolgoktól, nem örülnék neki, ha egyszercsak azt veszem észre, hogy az Easy Carbot nyakalja...o_O
Szóval, a kis ügyes már rájött arra, hogyan kell kinyitni a bútor ajtaját (GA féle laminált bútorról van szó), és valami olyan megoldást keresek, amivel zárva lehet tartani az ajtót, elég trükkös ahhoz, hogy csak felnőtt tudja kinyitni. Az is fontos lenne, hogy ne kelljen megfúrni a bútorlapot és ne hagyjon maradandó nyomot addigra, amikor már elég nagy lesz a kissrác, és el tudom magyarázni neki, hogy "oda nem szabad benyúlni!"
Lakat vagy hasonló megoldás is szóba jöhet, ha van mód a pánt fúrásmentes felszerelésére...
 
Eléggé feladtad a lecket, hogy nem lehet fúrni. Spanifer? :D
 
Utoljára módosított:
Sima szilikonos gyerekzár miért nem jó? Én azt tettem mindenhova. Úgy nézem elég strapabíró és később oldószerrel elvileg nyom nélkül lejön.
 
Nem találok jobb topikot, ezért ide írom a kérdésem: én nem az akvárium bútort akarom megvédeni, ha nem a benne lévő dolgokat az egyéves kisfiamtól... :p Vagy a kisfiamat a benne lévő dolgoktól, nem örülnék neki, ha egyszercsak azt veszem észre, hogy az Easy Carbot nyakalja...o_O
Szóval, a kis ügyes már rájött arra, hogyan kell kinyitni a bútor ajtaját (GA féle laminált bútorról van szó), és valami olyan megoldást keresek, amivel zárva lehet tartani az ajtót, elég trükkös ahhoz, hogy csak felnőtt tudja kinyitni. Az is fontos lenne, hogy ne kelljen megfúrni a bútorlapot és ne hagyjon maradandó nyomot addigra, amikor már elég nagy lesz a kissrác, és el tudom magyarázni neki, hogy "oda nem szabad benyúlni!"
Lakat vagy hasonló megoldás is szóba jöhet, ha van mód a pánt fúrásmentes felszerelésére...

Nekem ez vált be:
PATRULL Fiók/szekrény zár - IKEA
Igaz ezt csavarozni kell belülre, de ezt ki sem kell venni.
 
Erre nem jön rá a gyerek hogyan nyílik? Nekem nem tűnik túl bonyolultnak.

Nálam nem jött rá! Arra viszont hamar rájött, hogy nem lehet kinyitni, úgyhogy nem érdemes próbálkozni!
De egyébként fizikai erő kell ennek a nyitásához. Nekünk könnyű nekik lehetetlen.
 
A csöpögés ellen:
Minenki elhasznál egy matracot a nyaralás alatt, (esti füdőzés a Balcsiban (y), ugrálás róla stb..., szóval én egy retró gumimatracot teszek az aki elé, ami vizesedhet nem számít. Ne dobd el, vidd haza. ;)
 
Egy másik fajta védelemről kérdeznék. Az bútorban levő elektromos berendezéseket milyen eszközzel lehet megfelelően védetté tenni áramütés és rövidzárlat ellen? Nyilván itt számít az összteljesítmény is, na de úgy általában (nézzük mondjuk max 15 A áramra).
Ha az aljzat (ahova csatlakozik a bútor) áramkörét megtámogatnánk áramvédő kapcsolóval, nyilván ez lenne a legoptimálisabb. De én nem a lakáshoz szeretném igazítani a védelmet, hanem a bútorhoz, amolyan mobil módon. Van tapasztalatotok a kül. fi relés hosszabbítókkal/csatlakozó aljzatokkal/dugvillákkal stb. kapcsolatban? Azt sem szeretném, ha vaklármákra (villámlás stb.) is lekapcsolná a rendszert, tehát a túl érzékeny cuccok is kilőve.

298439009.hsk-data-acar-s8-1-5m-switch.jpg
1_40.jpg
69548-20130531125331921-gao-670-.jpg
 
Nem találok jobb topikot, ezért ide írom a kérdésem: én nem az akvárium bútort akarom megvédeni, ha nem a benne lévő dolgokat az egyéves kisfiamtól... :p Vagy a kisfiamat a benne lévő dolgoktól, nem örülnék neki, ha egyszercsak azt veszem észre, hogy az Easy Carbot nyakalja...o_O
Szóval, a kis ügyes már rájött arra, hogyan kell kinyitni a bútor ajtaját (GA féle laminált bútorról van szó), és valami olyan megoldást keresek, amivel zárva lehet tartani az ajtót, elég trükkös ahhoz, hogy csak felnőtt tudja kinyitni. Az is fontos lenne, hogy ne kelljen megfúrni a bútorlapot és ne hagyjon maradandó nyomot addigra, amikor már elég nagy lesz a kissrác, és el tudom magyarázni neki, hogy "oda nem szabad benyúlni!"
Lakat vagy hasonló megoldás is szóba jöhet, ha van mód a pánt fúrásmentes felszerelésére...
Közben ment már másik topikban is a kérdéskör, de - biztos ami biztos - rákérdezek: nálad bevált az IKEÁ-s cucc? A gyerkőc a CO2 és a szűrő csöveit nem nézte Tarzan-ként liánnak? Ilyen gondot nem volt?
 
Közben ment már másik topikban is a kérdéskör, de - biztos ami biztos - rákérdezek: nálad bevált az IKEÁ-s cucc? A gyerkőc a CO2 és a szűrő csöveit nem nézte Tarzan-ként liánnak? Ilyen gondot nem volt?
Nem Nekem címezted, de válaszolok Én is... Az IKEÁ-s öntapadós gyerekzár már nagyjából 1 éve fent van, és állja a sarat. A gyerkőc durván megküzdött vele, de alul maradt, azóta nagyon ritkán megnézi, hogy nyitható-e már az ajtó, de többnyire azonnal elkönyveli, hogy nem, általában nem küzd vele.
A külső szűrő csövénél viszont Tarzan üzemmódra váltott, Én meg pár nappal később belső szűrőre a nyugalom érdekében...
 
Back
Oldal tetejére