• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium ragasztás

En ezt sosem ertem... az uveg az egyik legolcsobb osszetevo. Soha nem kockaztatnam a lakas/padlo/alsoszomszed(igy sajat) epseget azert, hogy ezen sporoljak. Ha odab@sztam valahova, attol fuggetlenul, hogy nem serult akkor is inkabb masik. Ha serult akkor plane nem kerdes. Tanulopenznek hivjak. SOHA nem tudhatod, hogy milyen belso feszultseg keletkezett benne az utestol es emiatt mikor dont ugy, hogy egyszer csak szetreped a nyomastol. Uj uveg vagy uj uveglap uvegessel csereltetve es pont.
Na most Zsoltinak könnyű dolga lesz dönteni! 🤣 Nincs semmi baj.. cseréld ki..
Csak annyit fűznék a csatolt bejegyzéshez, hogy a szétrepedt akvárium egy gyári tetős akvárium, ami tető nélkül lett feltöltve. Ahhoz még sérülés sem kell, hogy magától elrepedjen pusztán a víz nyomásától, mivel eléggé alulméretezett az ilyen akvák üvegének a vastagsága.
A Zsolti akváriuma NEM gyári tetős, itt nem a tető tatrja össze a vékonyka üvegeket, és a sérülés sem felül van. Az eddigi tapasztalataim alapján az akváriumokkal és az üvegekkel: sztem semmi gond nem lesz belőle.
De ha mégis kétségek merülnek fel Zsolti, akkor cseréltesd ki a sérült üveget, csak először kérj árajánlatot nehogy meglepődj.
 
@Kovács Zsolt ha mégis az akvárium javítása mellett döntesz ez érdekes lehet számodra.. Van egy eladó új akváriumom, 55x40x45cm a mérete. 6mm üveg, gépi trapéz élcsiszolás, szintelen ragasztás, merevítés nélküli. Két darab akváriumot készítettem, ebböl az egyik Vígh Évihez került. A minőségről @evavigh és @tsokee fórumtárs tud információt adni.
Az ára jelképes 10eFt. Ha látsz benne fantáziát havonta egy-két alkalommal jár Bp-re autó, fel tudom juttatni hozzád.
 
@Kovács Zsolt ha mégis az akvárium javítása mellett döntesz ez érdekes lehet számodra.. Van egy eladó új akváriumom, 55x40x45cm a mérete. 6mm üveg, gépi trapéz élcsiszolás, szintelen ragasztás, merevítés nélküli. Két darab akváriumot készítettem, ebböl az egyik Vígh Évihez került. A minőségről @evavigh és @tsokee fórumtárs tud információt adni.
Az ára jelképes 10eFt. Ha látsz benne fantáziát havonta egy-két alkalommal jár Bp-re autó, fel tudom juttatni hozzád.

Szép, igényes munka!
 
@Kovács Zsolt ha mégis az akvárium javítása mellett döntesz ez érdekes lehet számodra.. Van egy eladó új akváriumom, 55x40x45cm a mérete. 6mm üveg, gépi trapéz élcsiszolás, szintelen ragasztás, merevítés nélküli. Két darab akváriumot készítettem, ebböl az egyik Vígh Évihez került. A minőségről @evavigh és @tsokee fórumtárs tud információt adni.
Az ára jelképes 10eFt. Ha látsz benne fantáziát havonta egy-két alkalommal jár Bp-re autó, fel tudom juttatni hozzád.
Szia.. Köszi.. Sajna az nem fér el .. de köszönöm.. elsőnek szerintem, marad. Elméletileg max 25cm víz lesz benne... Mérete 70x35x40 az akvárium.. és az akvárium üvege 5mm-es. Bírnia kell...;)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Nem teljesen ehhez a témához tartozik, de nem találtam másik topicot.
Tegnap délután ragasztottam FBS ragasztóval egy fát lávakövekhez a képen látható vastagságban:
IMG_1641.jpg
Körülbelül 2 cm vastag ragasztás.
Szerintetek ma este be rakhatom már az akváriumba (vízbe)

köszönöm
 
Sziasztok!

Nem teljesen ehhez a témához tartozik, de nem találtam másik topicot.
Tegnap délután ragasztottam FBS ragasztóval egy fát lávakövekhez a képen látható vastagságban:
View attachment 102925
Körülbelül 2 cm vastag ragasztás.
Szerintetek ma este be rakhatom már az akváriumba (vízbe)

köszönöm
szerintem igen.
Nálam nem mindenhol vált be az FBS (szilikon) ragasztás fánál. Ahogy megszívja magát vízzel (meg lehet ahogy bomlik is a fa) egy idő után elengedett a ragasztás.
 
Sziaaztok,
Van egy akváriumom, bruttó 13 liter, amit szeretnék beüzemelni. A ragsztása viszont nem tökéletes - kuka - és keresnék valakit, aki tud szépen ragasztani, mert nekem ez nem erősségem....

Ha valaki vállal ilyet a közelemben - ráckeve + 45-50 km környezet - akkor kerlek írjon :)

Köszi
 
Sziasztok
Egy kis segítséget szeretnék kérni
Az normális hogy az akvárium alja az oldal lapok közé van ragasztva?
35l akváriumról van szó

Üdv Máté
 
Sziasztok
Egy kis segítséget szeretnék kérni
Az normális hogy az akvárium alja az oldal lapok közé van ragasztva?
35l akváriumról van szó

Üdv Máté
Egyre többen készítik ebben a formában, tehát normálisnak mondható. Viszont szívesen meghallgatnám egy mechanikában jártas fórumtárs véleményét is erről. Nem konkrétan a Te akváriumodról, hanem általában, az így kivitelezett akváriumokról.
Nekem az az érzésem, hogy a ragasztott felületet húzásra igénybe venni problémásabb, mint nyírásra. De akik ezt kitalálták, azok szakemberek, biztosan tudják, hogy mit csinálnak.
 
Egyre többen készítik ebben a formában, tehát normálisnak mondható. Viszont szívesen meghallgatnám egy mechanikában jártas fórumtárs véleményét is erről. Nem konkrétan a Te akváriumodról, hanem általában, az így kivitelezett akváriumokról.
Nekem az az érzésem, hogy a ragasztott felületet húzásra igénybe venni problémásabb, mint nyírásra. De akik ezt kitalálták, azok szakemberek, biztosan tudják, hogy mit csinálnak.
Köszönöm szépen a válaszokat
 
Nekem az az érzésem, hogy a ragasztott felületet húzásra igénybe venni problémásabb, mint nyírásra.
Teljesen egyet értek. 100 éves kipróbált dolgot cserélni...? 🤷‍♂️
De akik ezt kitalálták, azok szakemberek, biztosan tudják, hogy mit csinálnak.
Annak tudatában, hogy az autóiparban 50 éve külön szakembereket tartanak a tervezett elavulásra... 🙄
 
Annak tudatában, hogy az autóiparban 50 éve külön szakembereket tartanak a tervezett elavulásra... 🙄
Állítólag az elavulás tervezése, az izzólámpákkal kezdődőtt. Amikor lecserélték a szén izzó szálat wolframra, a pár órás élettartam gyakorlatilag korlátlanra változott.
– Nem lesz ez így jó. – Gondolták rövid idő után. ...És elkezdődött az izzólámpák élettartamának tervezése...

Ebben a tudományban Kína az élen jár, de Magyarországnak is van jónéhány ilyen titkosfegyvere. Jó magam is ismerek párat belőlük. Ők úgy tudnak gyorsan amortizálódó termékeket tervezni /gyártani, hogy nem is tudnak róla... 🤡
 
Sziasztok
Egy kis segítséget szeretnék kérni
Az normális hogy az akvárium alja az oldal lapok közé van ragasztva?
35l akváriumról van szó

Üdv Máté
Nem hiszem, hogy van mögötte koncepció. Egyszerűen így volt egyszerűbb megcsinálni az üvegesnek, valószínűleg ő sem agyalt rajta.
Ilyen kis méretnél ez nem okozhat problémát.
 
Állítólag az elavulás tervezése, az izzólámpákkal kezdődőtt. Amikor lecserélték a szén izzó szálat wolframra, a pár órás élettartam gyakorlatilag korlátlanra változott.
– Nem lesz ez így jó. – Gondolták rövid idő után. ...És elkezdődött az izzólámpák élettartamának tervezése...

Ebben a tudományban Kína az élen jár, de Magyarországnak is van jónéhány ilyen titkosfegyvere. Jó magam is ismerek párat belőlük. Ők úgy tudnak gyorsan amortizálódó termékeket tervezni /gyártani, hogy nem is tudnak róla... 🤡
Műszaki cikkek tekintetében létezik az erkölcsi elavulás is. Egy régebbi eszköz kifogástalanul működik, de a gyártója nem fejleszt hozzá a kornak megfelelő szoftvert. Emiatt használhatatlanná válik, újat kell venni helyette. Ez a gyártónak bevétel, a környezetnek pedig egy újabb adag nehezen újrahasznosítható veszélyes hulladék :(
 
A tervezett elavulás csomó esetben nem is az. Csak jóval drágább lenne a pontosabb gyártàs és a jobb minőségű anyagok használata, ami az alsóbb szegmensekben komoly versenyhátrány.
 
A tervezett elavulás csomó esetben nem is az. Csak jóval drágább lenne a pontosabb gyártàs és a jobb minőségű anyagok használata, ami az alsóbb szegmensekben komoly versenyhátrány.
Láttál már Szarvasi kotyogót? Nem a legpontosabb munka. Csúnya öntési sorja, stb.... Ennek ellenére 20-30 évig kávéfőző. Kínai vetélytársa ugyanabból az alumíniumból 2-3 év után kampec. 🙄
 
Back
Oldal tetejére