• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium ragasztás

Huhhh... Szép darab. :)
Az enyém is hasonló (volt). Szerintem ugyan az a mester csinálta mindkettőnként. Abból gondolom, hogy ekkora hülyeség, mint középen a három-, illetve a végén a két üveglap egymásra rakása nem pattanhat ki két különböző embernek az agyából. (n)
Használtam vettem és egyáltalán nem figyeltem ilyen részletekre (akkor még nem olvastam ezt a fórumot). Két napon keresztül próbáltam az üveglapok közül az algát eltávolítani. Persze nem sikerült. Utána újabb fél nap volt, mire eltávolítottam a középső három lapot. Ne tudd meg, mi meló volt...
Az alsó plusz csíkok beragasztását viszont nagyon jó ötletnek tartom, hiszen ott ébred a legnagyobb nyomás. Felülre, szerintem elég lett volna a hosszú oldara a két darab csík, esetleg (vele egy magasságban, úgy mint alul) a rövid oldalra is kerülhetett volna egy csík.
Ha még nincs berendezve az akva, és van rá módod (valamint nem nyitott kapukat döngetek), minden képpen akadályozd meg, hogy az üveglapok közé víz kerüljön!
Hogy távolítottad el?
Én már mindent bevetettem, de nem tudom megbontani a két üveg merevítő közti ragasztást. Pedig csa 3x3 cm van egymásra téve...
 
Hogy távolítottad el?
Én már mindent bevetettem, de nem tudom megbontani a két üveg merevítő közti ragasztást. Pedig csa 3x3 cm van egymásra téve...
Elektromosgitár húrral. Az E1 és H2 alkalmas. Vastagabb nem ment közé. A két kezemre tekertem, úgy mint a krimikben, amikor a gyilkos gitárhúrral vágja át az áldozat torkát. ... és utána húzogattam le-fel-le-fel-le-fel.
3db, 8mm vastag, 10-15-20cm széles üveglap egymáson. Mindez ugye elöl-hátul. Persze akkor még üres volt az akvárium. Ja... és a vége felé jöttem rá, hogy folyamatosan benzinnel (petroléter) kell locsolni. Fél nap... :confused:
 
Sziasztok abban tudna nekem vaki segíteni hogy az mitől lehet az amikor feltöltés után az átlátszó ragasztásban levegőbuborékok képződnek??? Akvárium ragasztás előtt állok de erről nem találtam semmiféle szakirodalmat. :D
 
Sziasztok abban tudna nekem vaki segíteni hogy az mitől lehet az amikor feltöltés után az átlátszó ragasztásban levegőbuborékok képződnek??? Akvárium ragasztás előtt állok de erről nem találtam semmiféle szakirodalmat. :D
Sziasztok abban tudna nekem vaki segíteni hogy az mitől lehet az amikor feltöltés után az átlátszó ragasztásban levegőbuborékok képződnek??? Akvárium ragasztás előtt állok de erről nem találtam semmiféle szakirodalmat. :D

Vagy benne volt már az elejétől fogva, vagy rosszul volt zsírtalanítva
 
Sikerült belefutnom a vaterán egy csöppetsem korrekt eladóba amikor vettem egy 30l. hibátlan nano-t. Így kaptam. Szerintetek ez meglehet .F.B.S ragasztóval ragasztani? Le van pattanva az üveg két helyen a ragasztásnál.
 

Attachments

  • 20190401_134414.jpg
    20190401_134414.jpg
    164.8 KB · Megtekintések: 67
  • 20190401_131351.jpg
    20190401_131351.jpg
    170.6 KB · Megtekintések: 66
Sikerült belefutnom a vaterán egy csöppetsem korrekt eladóba amikor vettem egy 30l. hibátlan nano-t. Így kaptam. Szerintetek ez meglehet .F.B.S ragasztóval ragasztani? Le van pattanva az üveg két helyen a ragasztásnál.
Meg lehet..
Gondolom a futarszolgalatra fogta..
 
Meg lehet..
Gondolom a futarszolgalatra fogta..

A postára, bár a doboz ép és egészséges volt, és levideóztam a kibontást és az átnézést is..meg hogy vért is adhatok mert elvágta a kezem. Megpróbálom megragasztani. Köszönöm!
 
A postára, bár a doboz ép és egészséges volt, és levideóztam a kibontást és az átnézést is..meg hogy vért is adhatok mert elvágta a kezem. Megpróbálom megragasztani. Köszönöm!
Gondoltam.. a aukciós link moderálva hemzseg az ilyen erkolcstelen uzletemberektol.. grrr..!
 
Gondoltam.. a aukciós link moderálva hemzseg az ilyen erkolcstelen uzletemberektol.. grrr..!

Bocsánat hogy kiírtam az oldalt..

Nem gondoltam volna hogy ilyen arcátlanok..következmények nélkül.😕
 
Vagy benne volt már az elejétől fogva, vagy rosszul volt zsírtalanítva

A ragasztoba benne van, de hogy ha osszenyomod az uveglapokat nem nyomod ki vele a levegobuborekokat hisz a ket uveglap kozott alig marad szilikon??
 
Sziasztok!

Lassan eladósorba kerül a régi 240L-es akváriumom de előtte szeretném megcsináltatni a keresztmerevítőt rajta, mert sajnos eltörött.
Tudtok pesten vagy a környékén olyan szakit, aki levágná és felragasztaná?

Tudom, hogy nem nagy munka, de a szilikonnal nem vagyok jóban. Minden munka után hosszú napokig együtt élünk :)
Ráadásul szintelen szilót sem érdemes venni egy csík miatt.

Előre is köszönöm,
István

u.i.: ha valakit majd érdekel a fórumról - a hozzá tartozó DIY LED világítással - biztos megegyezünk.
 
Sziasztok, valaki meg tudja mondani mi oldja az FBS szilikont, mar lekapartam a nagy reszet szikevel, de valami oldoszerrel gyorsabban menne a vegso fazis. :)
 
Létezik szilikon oldó cucc, de elég drága egy icipici adag. Fürdőszobához használtam anno. Keress rá google.
 
Sziasztok, valaki meg tudja mondani mi oldja az FBS szilikont, mar lekapartam a nagy reszet szikevel, de valami oldoszerrel gyorsabban menne a vegso fazis. :)
Szia!
Benzin.
Viszonylag lassan oldódik. Először csak megdagad, majd nyálkás trutyi lesz belőle, amit már letudsz törölni ronggyal, papírral.
Ne az autó benzinjét használd, mert az büdös és a jó ég tudja mi minden van benne. Patikában tiszta benzin bruttó 250,- / deci.
 
Szia!
Benzin.
Viszonylag lassan oldódik. Először csak megdagad, majd nyálkás trutyi lesz belőle, amit már letudsz törölni ronggyal, papírral.
Ne az autó benzinjét használd, mert az büdös és a jó ég tudja mi minden van benne. Patikában tiszta benzin bruttó 250,- / deci.

Koszonom szepen megprobalom! ;)
 
Szia!
Benzin.
Viszonylag lassan oldódik. Először csak megdagad, majd nyálkás trutyi lesz belőle, amit már letudsz törölni ronggyal, papírral.
Ne az autó benzinjét használd, mert az büdös és a jó ég tudja mi minden van benne. Patikában tiszta benzin bruttó 250,- / deci.
Ecetes szilót is hozza?
Épp zuhanykabint cserélek és mondhatom nagyon könnyen jön le a csempéről.
 
Back
Oldal tetejére