• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium ragasztás

Feltölti vízzel és 48 órán keresztül úgy hagyja.
Közben ellenőrzi a szivárgást, ha van.:)
Azért kicsit többet is csinálok:
- az akva mérete (szárazon adott)
- feltöltve megmérem a front- és oldalüvegek távolságát, hogy mennyire hasasodik ki feltöltés után (oldalfelezőknél),
- a ragasztást ellenőrzöm, ha esetleg valahol légzárvány keletkezik, vagy víz szivárog alá, akkor máris kuka az akva.
 
A legutolsót eddig nem néztem. Most tesztelem az új 140x60-as üveget, ezt akkor átnézem.

Sajnos a szaki - a megbeszéltek ellenére - rakott középre és két szélére is merevítést a hosszmerevítőn kívül. (10mm üveg)

Igy gyakorlatilag nincs méretváltozás :)

Sajnoa az oldalsókat le kell vennem, mert nem megy be a technika, de nem érem el a szakit :(
 
2x5cm. A középső pedig 20cm.
Lilly, tápadagoló, szenzorok, stb...
Ha hátul a két sarokban bevágásokat lehetne csinálni a merevítőn, az talán segítene. Persze, ezt az elérhetetlen szakival kellene egyeztetni.
Jut eszembe, anno mondtad a szakinak, hogy kell helyet hagyni a kütyüknek? Ha nem, akkor az sajnos a Te sarad.
Nem irigyellek, hogy emiatt áll az egész növényes kalandod.
 
2x5cm. A középső pedig 20cm.
Lilly, tápadagoló, szenzorok, stb...
Ha eldöntötted, hogy hova kerüljenek a technika elemei, akkor rajzold fel a merevítőre, vidd vissza a szakihoz és fúrasd ki a helyüket.
A merevítő utána is fog annyit tartani, amennyire egy ekkora akvánál szükséged van.
Másik alternatíva: kivágod a két végén az élmerevítőt, illetve ha zavar, akkor a keresztet is. Ha az akva 10-esből van, bőven elbírja a két hosszanti élmerevítő.
 
A kivágásra készülök, már körbe is vágtam.
A szaki is kiszedte vona, csak este 9-re ért ide én meg betegen feküdtem, csak arra koncentráltam, hogy jussunk fel vele (vagy 70kg) valahogy.
Viszont az a gyanúm, hogy a két kereszt össze van ragasztva és azért nem tudom kivenni.

Ötleteim, eszközeim lennének de nem vagyok elég bátor :) Még!
 
2x5cm. A középső pedig 20cm.
Lilly, tápadagoló, szenzorok, stb...
Atombiztos. :)
Valami hasonló megoldást talált az én akvárium készítőm is: középen 3db 8mm-es egymásra rakott üveglappal fogta össze az első és hátsó oldalt. Közé folyt a víz, ami persze algásodott, és takaríthatatlan volt. Ráadásul a hátteret sem tudtam betenni. Szóval a középső merevítőt (3 órás munkával) kiszedtem, és helyette egy "mobil" merevítést tettem be.
Viszont ami nem ártott volna: alulra(!), a hosszú oldalakra, egy merevítést betenni. Azért gondolom, hogy az hasznos lehet, mert ott a legnagyobb a víznyomás, ott hat legnagyobb erő a ragasztásra, és így megnőne a ragasztott felület.
 
Viszont az a gyanúm, hogy a két kereszt össze van ragasztva és azért nem tudom kivenni.
Az elég valószínű, de ha nincsenek teljesen egymásra nyomva akkor nem vagy esélytelen egy jó tapétavágóval.
Viszont ami nem ártott volna: alulra(!), a hosszú oldalakra, egy merevítést betenni. Azért gondolom, hogy az hasznos lehet, mert ott a legnagyobb a víznyomás, ott hat legnagyobb erő a ragasztásra, és így megnőne a ragasztott felület.
Ha köré épített (ennél a méretnél mindig az szokott lenni) akkor nem muszáj, mert a fenéküveg él- és keresztmerevítőként is műxik. Ha magas lenne, akkor érdemes lenne elgondolkodni rajta, de az nem ennél a magasságnál van, hanem 70-80 cm környékétől.
szerk: ha vékony üvegből lenne, mint nekem anno a 415-ösök 6-osból akkor viszont szintén kellene.
 
Ha köré épített (ennél a méretnél mindig az szokott lenni) akkor nem muszáj, mert a fenéküveg él- és keresztmerevítőként is műxik. Ha magas lenne, akkor érdemes lenne elgondolkodni rajta, de az nem ennél a magasságnál van, hanem 70-80 cm környékétől.
szerk: ha vékony üvegből lenne, mint nekem anno a 415-ösök 6-osból akkor viszont szintén kellene.
Az enyém 120cm hosszú, 60cm magas, 10mm-es üvegből és nem bánom, hogy tettek alulra ilyen felületnövelő/merevítő lapot.
 
Az enyém 120cm hosszú, 60cm magas, 10mm-es üvegből és nem bánom, hogy tettek alulra ilyen felületnövelő/merevítő lapot.
Ártani nem árt, ha a ragasztási felületet megnövelték, plusz biztonság. Én csak azt próbáltam írni, hogy ha köré épített (ami szerintem eléggé valószínű) és nincs ez a plusz biztonság, akkor sem kell aggódni.
Szoktam én is alkalmazni ezt a biztosítást, de én adrenalin függő vagyok és 6-osból építek akkora akvákat, amit más 8-as, 10-es üvegből. Ott azért picit másképp néznek ki ezek a dolgok.:)
Bontsunk egy sört: béke van;)
 
Ártani nem árt, ha a ragasztási felületet megnövelték, plusz biztonság. Én csak azt próbáltam írni, hogy ha köré épített (ami szerintem eléggé valószínű) és nincs ez a plusz biztonság, akkor sem kell aggódni.
Szoktam én is alkalmazni ezt a biztosítást, de én adrenalin függő vagyok és 6-osból építek akkora akvákat, amit más 8-as, 10-es üvegből. Ott azért picit másképp néznek ki ezek a dolgok.:)
Bontsunk egy sört: béke van;)

Ha a köré épített azt jelenti, hogy az oldalsó lapok körbeveszik az alaplapot, akkor igen.

Sajnos a széleken nem tudom elválasztani a két üveget. Lehet, hogy a teljes keretet ki kéne vágni és újra ragasztani, de erre nem készültem fel. :)

Időm még van, január óta rakosgatom össze a darabokat ( technika, asztal, lámpa, üveg..)

Pár hónapon nem múlik...
 
Ha a köré épített azt jelenti, hogy az oldalsó lapok körbeveszik az alaplapot, akkor igen.
Igen, ezt jelenti;)
Mindenképpen beszélj a szakival, aki ragasztotta, hátha kisegít:) Neki valószínűleg nem akkora dolog, mint Neked.
 
Sajnos a méreteket nem látom, mert már @viktorlantos intézkedett a biztonság érdekében, így csak általánosságban, illetve saját akváimból kiindulva tudok okoskodni.
1000 liter körüli akvát már nem csinálnék merevítés nélkül. Nem azért mert nem lehet, hanem azért mert nagyon el kellene menni az üvegvastagsággal, amihez nem ártana egy lottó ötös...
@Jopet a 70-es magasság szerintem nem gáz még, két kérdés van: milyen növényekben gondolkozik az ember, illetve rá tud-e annyit szánni világításra, amivel át lehet világítani ezt a vízoszlopot. (mondjuk azt a kb 55-60 cm-t nem olyan nagy durranás)
A 80-as mélység megintcsak nem úgy nézendő, mintha egy 90x45x45-ösben akvarizálnál, mert a méretei miatt egy ilyen akvában teljesen másképp kell gondolkodni.
Nálam a 180x80-as alapterületű, 65 cm magas akva 10-esből van. Körbe van merevítve alul/felül, a függőleges éleknél és van egy db keresztmerevítő fönt középen. Idén tavasszal 10 éves múlt, eddig bevált.
Van egy 3,20x60-as alapterületű, 50 cm magas szintén 10-esből, ez alul körbe van merevítve (két darabból van a fenéküveg), a hátlapja kapott középtájt némi plusz merevítést (hátlapja is két darabból van), nincs merevítés a függőleges éleinél és a hosszmerevítés is csak a két keresztmerevítő környékén van, nem megy végig. Ez is van 5 éves, köszöni szépen, eddig jól van.
Amit volt szerencsém berendezni, az kb 85-90 cm magas és bő két méter hosszú volt, de csak 50 cm mély. Az 12-esből volt emlékeim szerint, volt él/kereszt is fönt.
Még egy fontos dolog: hol lesz az akva? Azért kérdezem, mert falba térelválasztónak beépített szép nagy akvát (kb 90 magas, 2,30 körüli hossz, harmincegynehány széles) már láttam felrobbanni olyan helyen, ahol kb 50-60 m-re van a főút és a jó aszfalt miatt amikor elhúz egy 40 tonnás kamion rezeg az egész ház. ilyen helyen +1 méret az üvegvastagságban és duplán minden merevítés a beugró szint. (újraépítették, azóta nem hallottam felőle, mert közben tulajdonos változás történt)

Köszönöm a válaszod.
Itt a kép, hogy egyértelműbb legyen miről is lenne szó:
https://www.flickr.com/photos/163931997@N08/29089584667/in/dateposted-public/
Az előzőhöz képest annyit módosítottam, hogy alul raktam még be egy 6x30--as keretet + fölül még a két szélére raktam 1-1 merevítőt. Azt nem igazán tudom hogy középre kellene-e még rakni ez lenne inkább a kérdésem.
A főúttól szerencsére elég messze lakom így szerencsére nincs akkora forgalom bár azért akad napi 1-2 kamion bár szerencsére általában ezek üresek.
Még lenne egy kérdésem, állványt is terveztem hozzá 40x40-es zártszelvényből és azt nem tudom, hogy kell-e a 4mm-es falvastagságú vagy elég a 3mm-es.:
https://www.flickr.com/photos/163931997@N08/43978399742/in/dateposted-public/
A válaszodat előre is köszönöm.
 
Azt nem igazán tudom hogy középre kellene-e még rakni ez lenne inkább a kérdésem.
12-esből (korábban azt írtad, hogy ebben gondolkodsz) szerintem meg kell állnia így is. Ami gondolkodóba ejt: a technika elhelyezése. Esetleg az oldalak merevítésének elhelyezése előtt ezt még gondold végig és úgy vágasd le azt a merevítőt.
(ha a sarokban pár centin nincs merevítés, attól még meg fog állni az akva)
Állvány ügyben osztom @SMAdrián véleményét. Ez az állvány a leendő terhelésnek minimum a dupláját elbírná. A tetejére én egy 3,5 cm-es konyhai pultnak való lapot tennék (a vastagsága és a merevsége miatt jobban elosztja a terhelést), rá 1 cm EPS lapot (Hungarocell-nek szokták mondani) és arra az akvát. Jó az ipari polifoam is, de a tornász vicc polifoamot ne erőltesd.
 
A legutolsót eddig nem néztem. Most tesztelem az új 140x60-as üveget, ezt akkor átnézem.

Sajnos a szaki - a megbeszéltek ellenére - rakott középre és két szélére is merevítést a hosszmerevítőn kívül. (10mm üveg)

Igy gyakorlatilag nincs méretváltozás :)

Sajnoa az oldalsókat le kell vennem, mert nem megy be a technika, de nem érem el a szakit :(
Szia!

A világert se vedd kötekedesnek a hozzaszólasomat, de ahogy írtad, a megbeszéltek ellenére a szaki nem ugy készítette el az akváriumot, ahogy kérted..ez szamomra azt jelenti, hogy korrigálnia kell a hibáját vagy nem?
Már ha persze van bármi írásos dolog a megrendelésről, amiben szerepel, hogy hogyan kell kinéznie az akváriumnak.
Én megkeresném a szakit a helyedben, és normális hangnemben (ha lehet) megkérném, hogy alakítsa át, hiszen ő nem teljesítette a vállaltakat.
 
Sziasztok!
20-év után kénytelen voltam üveget cserélni. Az alsó lapnál elkezdet csöpögni. De nem is ez lényeg hanem hogy megmutassam hogy raknak
össze most egy ekkora medencét.Fekete ragasztó és a tető csúszkák gáz,ennél nagyobb már csak a nád a csempén de valamikor menő volt.
A mérete 200x60x60 10mm üveg a súlya, marha nehéz négyen megszenvedtünk vele mire becipeltük.
Remélem a képen elég jól látni mindent.
Szép napot bár ennél szebb nem is lehetne.31435849488_334cad6994_k.jpg200x60x60 10mm üveg by Zoltán Lebedy, on Flickr
 
Sziasztok!
20-év után kénytelen voltam üveget cserélni. Az alsó lapnál elkezdet csöpögni. De nem is ez lényeg hanem hogy megmutassam hogy raknak
össze most egy ekkora medencét.Fekete ragasztó és a tető csúszkák gáz,ennél nagyobb már csak a nád a csempén de valamikor menő volt.
A mérete 200x60x60 10mm üveg a súlya, marha nehéz négyen megszenvedtünk vele mire becipeltük.
Remélem a képen elég jól látni mindent.
Szép napot bár ennél szebb nem is lehetne.View attachment 65417200x60x60 10mm üveg by Zoltán Lebedy, on Flickr
Huhhh... Szép darab. :)
Az enyém is hasonló (volt). Szerintem ugyan az a mester csinálta mindkettőnként. Abból gondolom, hogy ekkora hülyeség, mint középen a három-, illetve a végén a két üveglap egymásra rakása nem pattanhat ki két különböző embernek az agyából. (n)
Használtam vettem és egyáltalán nem figyeltem ilyen részletekre (akkor még nem olvastam ezt a fórumot). Két napon keresztül próbáltam az üveglapok közül az algát eltávolítani. Persze nem sikerült. Utána újabb fél nap volt, mire eltávolítottam a középső három lapot. Ne tudd meg, mi meló volt...
Az alsó plusz csíkok beragasztását viszont nagyon jó ötletnek tartom, hiszen ott ébred a legnagyobb nyomás. Felülre, szerintem elég lett volna a hosszú oldara a két darab csík, esetleg (vele egy magasságban, úgy mint alul) a rövid oldalra is kerülhetett volna egy csík.
Ha még nincs berendezve az akva, és van rá módod (valamint nem nyitott kapukat döngetek), minden képpen akadályozd meg, hogy az üveglapok közé víz kerüljön!
 
Huhhh... Szép darab. :)
Az enyém is hasonló (volt). Szerintem ugyan az a mester csinálta mindkettőnként. Abból gondolom, hogy ekkora hülyeség, mint középen a három-, illetve a végén a két üveglap egymásra rakása nem pattanhat ki két különböző embernek az agyából. (n)
Használtam vettem és egyáltalán nem figyeltem ilyen részletekre (akkor még nem olvastam ezt a fórumot). Két napon keresztül próbáltam az üveglapok közül az algát eltávolítani. Persze nem sikerült. Utána újabb fél nap volt, mire eltávolítottam a középső három lapot. Ne tudd meg, mi meló volt...
Az alsó plusz csíkok beragasztását viszont nagyon jó ötletnek tartom, hiszen ott ébred a legnagyobb nyomás. Felülre, szerintem elég lett volna a hosszú oldara a két darab csík, esetleg (vele egy magasságban, úgy mint alul) a rövid oldalra is kerülhetett volna egy csík.
Ha még nincs berendezve az akva, és van rá módod (valamint nem nyitott kapukat döngetek), minden képpen akadályozd meg, hogy az üveglapok közé víz kerüljön!
Most már a középső merevítőknél kikenik színtelennel a sarkokat remélem tartós lesz mivel tető üveg nincs rajta.
A régiben halakat tartottam hosszú éveken keresztül nagyon hasznos volt hogy a két részes fedél egymás alatt eltudott csúszni nemkelet
egymásra tenni szépen akadás mentesen mozogtak,nem karcolták össze egymást.És némi légcsere is létrejött a réseken.
 
Back
Oldal tetejére