• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium ragasztás

Felül tudja csak szétfeszíteni a víznyomás az akváriumot, így alulra hiába teszel merevítőt :). Régi 240-esemen volt alul is, de annak csak az volt a célja, hogy növelje a ragasztott felületet.
Nem biztos, hogy gond lesz vele, ha nem teszel felülre merevítőt. Hunwarp csinált egy 190x45x45-ös akit, igaz 12-es üvegből, és nem volt merevítve.
Extra wide view | Magyar Akvakertész Fórum
Végre bejön Nigro blogja :) , rosszul emlékeztem 3mm-t hasasodig a 10-es üvegből készült 243 literes aki, a 8-as üvegből készített meg 6-ot de így is gond nélkül üzemel évek óta, mivel ha jól tudom ez még az első opti akváriumaik egyike, az újabbak már ugye 10-es üvegből vannak.
Hogy válasszunk üvege(s)t? | Nigro Blogja
Köszi a linkeket. De akkor véleményed szerint nem lehet probléma? Vagy esetleg megérné ha valahonnan elvennék 5 cm-t? Igazából 120x50x50-esre akartam, hogy meglegyen a 300 liter, mert 300 wattnyi világítást produkál épp 6 db 120 cm-es T5 fénycső. De elvettem innen 5 cm-t és oda raktam, hogy talán így biztosabb talán.
 
300 wattnyi világítást produkál épp 6 db 120 cm-es T5 fénycső. .
Kicsit többet is, mivel azok 54 wattos csövek :) , szerintem nem lesz gond ezzel a mérettel, ha Hunwarpnak is kibírta :) , kérdés, hogy te mennyi hasasodást vagy hajlandó elnézni. De mint látod a GA 8-as üvegből készített 243-asa sem ment szét. Jó ragasztó, és szakember a kulcsa, mert például itt a helyi üvegesnél nem rendelnék ilyent, annál talán még én is szebben ragasztok.(kifolyt szilót pl el sem húzta), szerencsére én akkor csak üveget vágattam, nem az én aki volt. Nem véletlen, hogy a helyik kisállat kereskedés sem náluk rendel
 
Kicsit többet is, mivel azok 54 wattos csövek :) , szerintem nem lesz gond ezzel a mérettel, ha Hunwarpnak is kibírta :) , kérdés, hogy te mennyi hasasodást vagy hajlandó elnézni. De mint látod a GA 8-as üvegből készített 243-asa sem ment szét. Jó ragasztó, és szakember a kulcsa, mert a helyi üvegesnél nem rendelnék ilyent, annál talán még én is szebben ragasztok.(kifolyt szilót pl el sem húzta)
Én egyenlőre egy nem messze lévő nagyobb halasbolttól kértem ajánlatot, ők csináltatják valahol. Még azért utána kérdezek mennyire jók, de szerintem ha mégsem bizonyulnak elég megbízhatónak, akkor egy ismerős üvegessel megcsináltatom.
 
De elvettem innen 5 cm-t és oda raktam, hogy talán így biztosabb talán.

Csak kibicként beleokoskodok, szerintem nagyon jó ötlet, hogy azt az 5 centit a magasságból átrakod a mélységbe. Sokkal szebben lehet berendezni, sokkal szebb lesz a végeredmény! Szerintem hasa is kisebb lenne így, bár szerintem ezt inkább csak mérni lehet, látni kevésbé. A W/liter viszont nem ilyen patika mérlegen kiszámolható dolog, amiatt ne ragaszkodj centiméterekhez.
 
Csak kibicként beleokoskodok, szerintem nagyon jó ötlet, hogy azt az 5 centit a magasságból átrakod a mélységbe. Sokkal szebben lehet berendezni, sokkal szebb lesz a végeredmény! Szerintem hasa is kisebb lenne így, bár szerintem ezt inkább csak mérni lehet, látni kevésbé. A W/liter viszont nem ilyen patika mérlegen kiszámolható dolog, amiatt ne ragaszkodj centiméterekhez.
Adott a világításom már, tehát a hossznak legalább 115 cm-nek kell lenni, a többi variálható. Viszont vannak Boesemani kalászhalaim (6 db) akiknek a legalább 250 literes akvárium előírás. És éppen a szebb berendezhetőség jegyében tettem át azt az 5 cm-t. Kb olyan 1 max 2 évig fogom ezt az akváriumot használni, utána váltok opti-white-ra, szóval szerintem ha kicsit hasasodik majd, de alig fogom észrevenni és biztonságos lesz az akvárium akkor maradok ennél a méretnél. Meg ez tanuló növényes akvárium lesz. :)
 
Volt szó itt az akvárium ragasztások buborékosodásáról.

Kicsit visszaidézném magam, hogy milyen esetekben látjuk a problémát.
90cm feletti élhosszúság esetén, merevítés nélkül, átlátszó szilóval. És legtöbb esetben feltöltve, devan ahol feltöltés nélkül is jelentkezik.
Semmit nem von le a tartósságából, csak esztétikai dolog.

Sziló hiba. Alsó él jobb része a képnek


Green Aqua Showroom
by viktorlantos, on Flickr

Hibátlan sziló vastag ragasztással buborék nélkül.


Green Aqua IAPLC2011 rank 64
by viktorlantos, on Flickr
 
És legtöbb esetben feltöltve, de van ahol feltöltés nélkül is jelentkezik.
Jól értem, hogy akkor a buborékosság legtöbbször feltöltés után, vagyis terheléskor látszódik, jön elő ? Vagyis akkor maga a sziló nem köt saját magához vagy az üveghez rendesen, buborék pedig nem légbuborék ami a ragasztáskor kerülhetett bele.
 
Jól értem, hogy akkor a buborékosság legtöbbször feltöltés után, vagyis terheléskor látszódik, jön elő ? Vagyis akkor maga a sziló nem köt saját magához vagy az üveghez rendesen, buborék pedig nem légbuborék ami a ragasztáskor kerülhetett bele.

Mindkét esetben. Feltöltés után elég nagy a sansz rá. Ezt üveges időnként meg tudja mutatni ha a hosszú él közepén teljes erőből szétfeszíti az üveget még szárazon.
Akvárium készítők szokták így bizonygatni a ragasztás erősségét. De egy méret után hiába húzza. 10-12-es üveget egy ember nem tud annyira megfeszíteni.

De itt pl az új nagy akváriumunk még víz nélkül:
All sizes | Green Aqua Showroom | Flickr - Photo Sharing!
Ha megnézed az alsó élt már most is látszik a bubi.

Az első akváriumoknál amit készíttettünk még azt hittem a nem megfelelő páratartalom miatt van. Mert ez is fontos a ragasztásnál. De nem. Ráadásul párologtatás is megy.
Próbálok keresni egy közelit erről a vastagabb ragasztásról. De ott tisztán látszik, hogy ilyen tej színű a sziló szinte.
 
Mindkét esetben. Feltöltés után elég nagy a sansz rá. Ezt üveges időnként meg tudja mutatni ha a hosszú él közepén teljes erőből szétfeszíti az üveget még szárazon.
Akvárium készítők szokták így bizonygatni a ragasztás erősségét. De egy méret után hiába húzza. 10-12-es üveget egy ember nem tud annyira megfeszíteni.

De itt pl az új nagy akváriumunk még víz nélkül:
All sizes | Green Aqua Showroom | Flickr - Photo Sharing!
Ha megnézed az alsó élt már most is látszik a bubi.

Az első akváriumoknál amit készíttettünk még azt hittem a nem megfelelő páratartalom miatt van. Mert ez is fontos a ragasztásnál. De nem. Ráadásul párologtatás is megy.
Próbálok keresni egy közelit erről a vastagabb ragasztásról. De ott tisztán látszik, hogy ilyen tej színű a sziló szinte.
A buborék a nem megfelelően megtisztított, zsírtalanított üvegnél jelentkezik első sorban.
Másodsorban a hibás ragasztó is okozhatja .A kartusban /bármilyen hihetetlen/ mégis elzárt levegő van.Itt jelentkezik a kinyomó szerszám esetleges hibája .
Német akváriumok jó részét Lengyelországban készítik.
 
De egyébként nem tartom kizártnak hogy ilyen itthon is készülhet csak még nem láttunk. Az akváriumkészítő cégek általában ugyanazt a 3-5 mestert használják az egész országban. Elhelyezkedéstől és mindentől függetlenül évtizedek óta.
 
pl most viccen kívűl ilyet sem láttam még nálunk. Akvárium témában legalábbis.

3 üveglap biztonsági fólia stb patentül összerakva. Kint ilyenekből készülnek az 5-25 ezer literes prémium medencék

4605017344_9fd198e4c1_o.jpg
 
pl most viccen kívűl ilyet sem láttam még nálunk. Akvárium témában legalábbis.

3 üveglap biztonsági fólia stb patentül összerakva. Kint ilyenekből készülnek az 5-25 ezer literes prémium medencék


4605017344_9fd198e4c1_o.jpg
Egyik ismerősöm olyan 15 éve készített egy ilyen eljárással készített üvegekből egy tengeri akváriumot a Simon @ wolf nak.
A méretei 600 x 150 x 100 cm .
A salgótarjáni síküveg gyárban készítették az üvegeket és daruval emelték a helyükre .
Az ország egyik legrégebbi debreceni kisállat kereskedése volt a kivitelező.
Nagyon jó volt nekik referencia munkának , mert ezután több hasonló nagy akváriumot is építettek.
Sajnos az akvárium tulajdonosa már nem él.
Szomorúan hozzáteszem ,a salgótarjáni síküveg gyár is elhalálozott.
Ez a technológia elavulttá válik az akril kiszorítja az üveget a giga akváriumoknál.
 
Back
Oldal tetejére