• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium ragasztás

Csereld a teljes lapot vagy az egesz akvariumot, nem tudhatod milyen olyan belso serules vagy feszultseg keletkezett benne, amitol barmikor szetrepedhet. Egy akvaban az uveg az egyik legkisebb koltseg. Nem is ertem miert merul fel benned, hogy kockaztasd a teljes elovilagot, a szurodet es a butoraid/padlod (esetleg parkapcsolatod).
 
Sziasztok! Beindítottam a kis akváriumot. A kinyomó oldalon kissé levegős az esőztető,de nem zavarja a működésben. Ezzel akkor nem kell foglalkoznom,vagx azért valahogy mégis légtelenítenem kellene teljesen? Hosszanti oldalon érdemesebb középre helyezni az esőztetőt,ha mindkét sarokban van növényem,vagy kis sodrás is elég? Küldenék képet is,de egyelőre nem tudok rájönni,hogy itt hogy is kell... azért próbálkozom,addig is köszi a válaszokat! :)
 
Sziasztok!
100x40x40-es akváriumot milyen vastag üvegből érdemes készíttetni? Természetesen merevìtés nélkül.
10mm-es üvegből esztétikus lenne?
Esetleg 8mm-esből nagyon hasasodna?
 
Sziasztok!
100x40x40-es akváriumot milyen vastag üvegből érdemes készíttetni? Természetesen merevìtés nélkül.
10mm-es üvegből esztétikus lenne?
Esetleg 8mm-esből nagyon hasasodna?
Határeset a 8mm. Kis ideje tervben volt egy ilyen méretű akva, én 8mm-es üvegből kockáztattam volna. Elvileg a 90x45x45-öt kibírja.. akkor igaz nagyobb a fesztáv, de 30liter vízzel kevesebb nyomásnak kell ellenálljon.
Azért mindenképp írd meg a döntést, és az eredményt hátha másoknak is hasznos lehet.
 
Ha jól sejtem, @bélavagyok akváriuma valójában nem 100x40x30-as, hanem 100x30x40-es (40 magasság). Ezesetben lehet megfontolandó amit ő ír, hiszen elsősorban a hosszúság és a magasság ami számít. Lehet, hogy felesleges a +2mm többletsúly és többeltköltség, ha jól működik 8-assal is.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok.. Szerintetek.. ezzel lehet problémám..
Esetleg belül szilóval kinyomjam?
Köszönöm a segítséget.
View attachment 102488
Oda, nagyobb foltot kelenne hogy csináljál, ami a üvegre tapad, mert sziló a a megkötött szilóra, nem ragad. Ehhez, viszont teljesen ki kellene takarítási a akvát,mert csak szárazon tudod végre hajtani ezt a müveletet. Nem tudom hogy van e értelme. Még 1 B verzió, kivülröl ragasztás egy üveg csíkot.
 
Oda, nagyobb foltot kelenne hogy csináljál, ami a üvegre tapad, mert sziló a a megkötött szilóra, nem ragad. Ehhez, viszont teljesen ki kellene takarítási a akvát,mert csak szárazon tudod végre hajtani ezt a müveletet. Nem tudom hogy van e értelme. Még 1 B verzió, kivülröl ragasztás egy üveg csíkot.
Jelenleg üres az akvárium.. Készítettem egy másik fotót a másik oldalról.. Pontosabban alulról..
Viszont jó lenne ha nem kellene cserélni..
Nekem úgy tűnik nem ért teljesen át.. csak kívülről sérült meg...
1614109939052.jpeg
 
Jelenleg üres az akvárium.. Készítettem egy másik fotót a másik oldalról.. Pontosabban alulról..
Viszont jó lenne ha nem kellene cserélni..
View attachment 102491
Ha jól értelmezem a fotót, akkor ez a frontüveg, és egy pikely tört ki belőle, ami szemből látszik.
Ha jól értelmeztem, akkor teljesen felesleges hozzá nyúlni! Vizet bele és gyerünk tovább...
 
En ezt sosem ertem... az uveg az egyik legolcsobb osszetevo. Soha nem kockaztatnam a lakas/padlo/alsoszomszed(igy sajat) epseget azert, hogy ezen sporoljak. Ha odab@sztam valahova, attol fuggetlenul, hogy nem serult akkor is inkabb masik. Ha serult akkor plane nem kerdes. Tanulopenznek hivjak. SOHA nem tudhatod, hogy milyen belso feszultseg keletkezett benne az utestol es emiatt mikor dont ugy, hogy egyszer csak szetreped a nyomastol. Uj uveg vagy uj uveglap uvegessel csereltetve es pont.
 
Back
Oldal tetejére