• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium ragasztás

Ok, de ha mindet beragasztom hol töltöm bele a vizet??? :lol: Egyébként igazad van, ez már szőrszálhasogatás, csak annyi a célom, hogy a legjobb megoldást alkalmazzam! ;)
 
Az akváriumot használtan vettem(teljesen egyedi, 900l, két évig használták gond nélkül tengeri akváriumként, de csak hosszanti merevítés van benne, a keresztmerevítést csak biztosításképp szeretném bele vágatni), ezért is írtam a fentiekben, hogy már csak a merevítés kell! ;)
 
Szeretném megkérdezni, hogy háttér beragasztásához bármilyen szilikon jó, vagy oda is csak akváriumi ragasztó? Mindenféleképpen feketét szeretnék venni az illesztések miatt (fekete háttér). Főleg az lenne a kérdésem, hogy az ecetsavas ragasztók jók-e, vagy ezek károsak-e a halaknak? A festék boltban nem ajánlották az ecetsavast.
 
Szia!

Szeretném megkérdezni, hogy háttér beragasztásához bármilyen szilikon jó, vagy oda is csak akváriumi ragasztó? Mindenféleképpen feketét szeretnék venni az illesztések miatt (fekete háttér). Főleg az lenne a kérdésem, hogy az ecetsavas ragasztók jók-e, vagy ezek károsak-e a halaknak? A festék boltban nem ajánlották az ecetsavast.

Amit az akvárium ragasztáshoz használnak az is ecetsavas, csak más egy kicsit az összetétele, ezért nem veszélyes a vizi környezetre!
Ezer párszáz forint (max. 2000 egy flakon kinyomós), érdemes utánajárni!

A.ttila
 
Szia!



Amit az akvárium ragasztáshoz használnak az is ecetsavas, csak más egy kicsit az összetétele, ezért nem veszélyes a vizi környezetre!
Ezer párszáz forint (max. 2000 egy flakon kinyomós), érdemes utánajárni!

A.ttila
Köszönöm.
Mivel nekem csak háttér ragasztáshoz kell, így gondolom nekem jó az olcsóbbik (Mester típusú) is (kb. 1100.-Ft), míg akvarisztikai boltban kifejezetten akvárium ragasztáshoz valót a duplájáért lehet kapni.
 
Szia!

Köszönöm.
Mivel nekem csak háttér ragasztáshoz kell, így gondolom nekem jó az olcsóbbik (Mester típusú) is (kb. 1100.-Ft), míg akvarisztikai boltban kifejezetten akvárium ragasztáshoz valót a duplájáért lehet kapni.

Régebben barkácsboltban vettem, Den Barven márkájút.
Szerintem egy ezres miatt nem érdemes reszkírozni!

A.ttila
 
Szeretném megkérdezni, hogy háttér beragasztásához bármilyen szilikon jó, vagy oda is csak akváriumi ragasztó? Mindenféleképpen feketét szeretnék venni az illesztések miatt (fekete háttér). Főleg az lenne a kérdésem, hogy az ecetsavas ragasztók jók-e, vagy ezek károsak-e a halaknak? A festék boltban nem ajánlották az ecetsavast.

Szia
Bármilyen jó erre a célra csak Szilikon legyen a neve ne akril :) A mester is jó feketébe ,az a lényeg azt szokták mondani ameddig érződik az ecetsav addig nem kötött meg teljesen addig nem érdemes víz alá tenni a probléma elkerülése végett. Ez általában 3-4 nap alatt elmúlik addigra elmegy az ecet szaga.
 
Nem teljesen illik ide, de a felesleges akvárium merevítést mennyire macerás eltávolítani? gondolom arra nincs módszer, hogy működő akváriummal ezt meg lehessen tenni.
 
tapétavágó késsel szépen végig tudod vágni. Azon azért érdemes elgondolkodni, hogy az üveg vastagsága elegendő merevítést ad-e majd az akinak a csíkok nélkül!
 
Azon azért érdemes elgondolkodni, hogy az üveg vastagsága elegendő merevítést ad-e
az szerintem biztos igen: 8 mm vastagság elég kell legyen egy 80 hosszú, 40 magas akváriumban. Vagy rosszul gnodolom?
lehet, hogy hátul kipróbálom, hogy mennyire lehet nyomtalanul eltávolítani.
 
Nekem is olyan van semmi gond nincs vele nem is domborodik és soha nem volt rajta merevítés szal. nyugodtan.(y):D
 
Hali !
Tapétavágó késsel óvatosan vágd át a szilót !Vegyél "pengés talp gyalu"-t
és a kivett pengével teljesen és karcmentesen el lehet távolítani a maradékot az üvegről .
A 8mm elég vastag , nem lesz vele semmi baj .
 
Megfelelő ragasztóval elég erős, mivel ezt a magasságot, igaz merevítve de még 8-as üvegből szokták csinálni, a probléma inkább a hordósodás mértéke. Nigro a blogjában mérte a 8-as és a 10-es üvegből készült, merevítés nélküli 120x45x45-ös akvárium hordósodását, ha jól emlékszem utóbbinál 2mm volt. Belinkeltem volna, de valamiért nem jön be az oldal.( Ha valaki pontosabban emlékszik létszíves javítsa) nálad a plusz víztömeg miatt még valószínűleg hozzáadódik 1-2mm. Talán ez még nem torzítja jelentősen a látványt.
 
Megfelelő ragasztóval elég erős, mivel ezt a magasságot, igaz merevítve de még 8-as üvegből szokták csinálni, a probléma inkább a hordósodás mértéke. Nigro a blogjában mérte a 8-as és a 10-es üvegből készült, merevítés nélküli 120x45x45-ös akvárium hordósodását, ha jól emlékszem utóbbinál 2mm volt. Belinkeltem volna, de valamiért nem jön be az oldal.( Ha valaki pontosabban emlékszik létszíves javítsa) nálad a plusz víztömeg miatt még valószínűleg hozzáadódik 1-2mm. Talán ez még nem torzítja jelentősen a látványt.
Ha legalul hosszanti irányban tennék merevítést, akkor csökkenteném a hordósodás mértékét? Vagy ehhez már csak ha felülre tennék ugyanilyen merevítőt segítene?
 
Ha legalul hosszanti irányban tennék merevítést, akkor csökkenteném a hordósodás mértékét? Vagy ehhez már csak ha felülre tennék ugyanilyen merevítőt segítene?
Felül tudja csak szétfeszíteni a víznyomás az akváriumot, így alulra hiába teszel merevítőt :). Régi 240-esemen volt alul is, de annak csak az volt a célja, hogy növelje a ragasztott felületet, de a mostani 10-es üvegből készültnél még ott sincs extra üvegcsík.
Különben nem valószínű, hogy merevítés nélkül bármi gondod lesz vele. Hunwarp csinált egy 190x45x45-ös akit, igaz 12-es üvegből, és nem volt merevítve.
Extra wide view | Magyar Akvakertész Fórum
Persze fontos, hogy jó szakember csinálja, és minőségi ragasztóval.
Végre bejön Nigro blogja :) , rosszul emlékeztem 3mm-t hasasodig a 10-es üvegből készült 243 literes aki, a 8-as üvegből készített meg 6-ot de így is gond nélkül üzemel évek óta, mivel ha jól tudom ez még az első opti akváriumaik egyike, az újabbak már ugye 10-es üvegből vannak.
Hogy válasszunk üvege(s)t? | Nigro Blogja
 
Back
Oldal tetejére