• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium ragasztás

Sziasztok
Nemrég vettem egy új akváriumot ,és azt vettem észre hogy a front üvegnél a szilikon középtájtól lefelé el van vékonyodva .
Kb alul és felül 2 vagy 3 miliméter a szilikoncsík, középtől kb az aljáig meg szinte nem is látszik a ragasztás .
Van itthon D. B. akvárium szilikonom .
Szerintetek ráhúzhatok belőle a arra a részre nem lesz gond ?
 
Kis akvárium (40l) sarka pakolászás közben lepattant egy koccanástól. Pont a sarok, de nagyjából csak az oldallap sarka sérült. 4 mm-es az üveg, de borsszemnyi nagyságban teljesen elvékonyodott. A sérülés amúgy kb 1 cm-es. Engedtem bele egy kicsi vizet, úgy tűnik nem ereszt. De azért fel nem tölteném így. Megoldás lehet, hogy a sérült részt kikenem ragasztóval? Ezesetben csak FBS jöhet szóba, vagy más ragasztó is (pl. Palmatex van itthon)?
 
Kis akvárium (40l) sarka pakolászás közben lepattant egy koccanástól. Pont a sarok, de nagyjából csak az oldallap sarka sérült. 4 mm-es az üveg, de borsszemnyi nagyságban teljesen elvékonyodott. A sérülés amúgy kb 1 cm-es. Engedtem bele egy kicsi vizet, úgy tűnik nem ereszt. De azért fel nem tölteném így. Megoldás lehet, hogy a sérült részt kikenem ragasztóval? Ezesetben csak FBS jöhet szóba, vagy más ragasztó is (pl. Palmatex van itthon)?

Lásd egyel feljebb. :)
 
Lásd egyel feljebb. :)
Valóban nem olvastam, sorry :)
De amúgy meg az is egy kérdés, ráadásul megválaszolatlanul :D. És még jobban el is bizonytalanított :) Nem találom, mi az a D.B. szilikon. De gondolom, mindegy is. Az lenne a lényeg, hogy szilikonnal is kikenhetem? Mert ez ugye egy külső él, nem egy belső, amit ujjal homorúan kihúzok vele. Nem fog "kiugrani" a megszáradt szilikon a lyukból? És akkor mi van a Pattexszel? Ha már mindenképp vennem kell valamit, akkor meg már inkább azt venném, ami az erre legmegfelelőbb anyag. Mert amúgy én valami teljesen kikeményedő ragasztót tudnék elképzelni (mint a mestertapasz :) ).
Hát mondhattál volna egy egyszerű igent is, vagy - nem helyett - egy anyagnevet is bakker :D
 
Valóban nem olvastam, sorry :)
De amúgy meg az is egy kérdés, ráadásul megválaszolatlanul :D. És még jobban el is bizonytalanított :) Nem találom, mi az a D.B. szilikon. De gondolom, mindegy is. Az lenne a lényeg, hogy szilikonnal is kikenhetem? Mert ez ugye egy külső él, nem egy belső, amit ujjal homorúan kihúzok vele. Nem fog "kiugrani" a megszáradt szilikon a lyukból? És akkor mi van a Pattexszel? Ha már mindenképp vennem kell valamit, akkor meg már inkább azt venném, ami az erre legmegfelelőbb anyag. Mert amúgy én valami teljesen kikeményedő ragasztót tudnék elképzelni (mint a mestertapasz :) ).
Hát mondhattál volna egy egyszerű igent is, vagy - nem helyett - egy anyagnevet is bakker :D

Bocs, azt hittem ismered a márkát:
http://www.greenaqua.hu/hu/den-braven-aqua-silicone-ragaszto.html
;)


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni! Akváriumot csináltattunk 80*35*40 cm-est, 6 mm-es üvegből. Tegnap érkezett meg, ma a beállításakor vettem észre, hogy az egyik hosszabb oldal közepén van 1 db kb. 1x1 mm-es buborék. Az egyik rövidebb oldalon pedig van egy 4-5 cm-es csík. Nem karc, inkább üveghibának nézem, ha vizes szivaccsal megtörlöm eltűnik, de ahogy szárad visszajön. Szerintetek mennyire rontja ez az üveg szilárdságát?

Bocs, tudom, hogy nem teljesen passzol a témához, de nem találtam jobbat.
 
Sziasztok!
Erősen gondolkozok,hogy megpróbálkoznék egy 80*30*35/8mm aksival saját kezüleg. Opti white üveg csak az elülső és a két oldalsó lenne. A kérdésem az lenne,hogy érdemes lenne dupla aljat rakjak? Értem ezt úgy,hogy az akváriumot az alsó lapra ragasztanám de mielőtt ezt megtenném összeragasztanám az alsó lapot egy másikkal amiből persze ki van vonva az oldalapok széllessége.Igy oldalrólis és alulról is tartana. Évekkel korábban valahólolvastam erről de nem találom a forumot ahól erről beszélgettek.
 
Lenne nekem is egy kérdésem, mijért építik, ragasztják az akvkat a fenék köré és nem a fenékre. Van ennek valami jelentősége ?
 
Lenne nekem is egy kérdésem, mijért építik, ragasztják az akvkat a fenék köré és nem a fenékre. Van ennek valami jelentősége ?
Egyrészt a nagyobb, vastagabb üvegből készült akváriumok üveglapjai már olyan nehezek, hogy kinyomják a ragasztót maguk alól. Másrészt a ragasztók jobban ellenállnak a húzásnak, mint a nyíró igénybevételnek.
 
Sziasztok!





Adott egy 10mm-es üvegből készült - 100cmX50cmX45cm (sz. X h. X m.) - akvárium, ami kb. 8 éves (ebből kb. 6 éve van használva , mint akvárium, eredetileg ékszerteknősöknek készült.

Költözés miatt teljes leeresztésre került az akvárium és mint egy fél évnyi pihenő után szeretném újraindítani . Az akvárium takarítása közben ellenőriztem az állapotát és masszívnak tűnik, viszont észrevettem , hogy a fugázás néhol vékonyodott ill. bebarnult az algától, ill. van ahol alá is ment a régi talaj így el-el válik az üvegtől.

Szerintetek van értelme eltávolítani a régi fugázást és újrafugázni FBS ragasztóval?

Vagy lehet ezzel többet ártanék neki,mint amennyit használok?

(ill. meg egy olyan kérdésem lenne , hogy az OBI-ban kaphato polifoam mehet-e az akvárium alá és ha igen akkor a 10 vagy 15 mm-est ajánljátok?)
 
Utoljára módosított:
Ha tudod, töltsd fel és nézd meg, ereszt-e. Ha a ragasztás (nem a fugázás) rendesen meg lett csinálva kb 20 évet illik kibírniuk.
Ha nem tökéletes a ragasztás, megéri leszedni azt a lapot ahol a bibi van és újra ragasztani.
Polifoamból azt nézd inkább, hogy a keményebbet válaszd. Lesz rajta 2,5-3 mázsa ha jól telepakolod kővel, ezzel-azzal az akvát.
 
Ha tudod, töltsd fel és nézd meg, ereszt-e. Ha a ragasztás (nem a fugázás) rendesen meg lett csinálva kb 20 évet illik kibírniuk.
Ha nem tökéletes a ragasztás, megéri leszedni azt a lapot ahol a bibi van és újra ragasztani.
Polifoamból azt nézd inkább, hogy a keményebbet válaszd. Lesz rajta 2,5-3 mázsa ha jól telepakolod kővel, ezzel-azzal az akvát.

Szia!

Fél évvel ezelőtt még használatban volt és minden gond nélkül működött. Most teljes leeresztés után átvizsgálva vettem észre ,hogy a fugázás már nem tökéletes (igaz ez lehet régen is ilyen volt ,csak nem néztem meg ennyire tüzetesen). Csak azt nem tudom van e értelme kiszedni a régebbi fugát és újrafugázni ,vagy hagyjam ahogy van...

OBI-s polifoam -al van valakinek tapasztalata ?
 
Csak azt nem tudom van e értelme kiszedni a régebbi fugát és újrafugázni ,vagy hagyjam ahogy van...
Erre gondoltam a feltöltést, mint kontrollt. Ha nem ereszt és esztétikailag nem zavar, ne bolygasd.
Polifoam általában OK, a súly miatt írtam, hogy ne a legpuhábbat válaszd (ha van választási lehetőséged), mert azt szinte nullára képes összenyomni az akvárium súlya.
Nálam a tornászáshoz használt polifoam matrac így járt.
 
Szia!

Fél évvel ezelőtt még használatban volt és minden gond nélkül működött. Most teljes leeresztés után átvizsgálva vettem észre ,hogy a fugázás már nem tökéletes (igaz ez lehet régen is ilyen volt ,csak nem néztem meg ennyire tüzetesen). Csak azt nem tudom van e értelme kiszedni a régebbi fugát és újrafugázni ,vagy hagyjam ahogy van...

OBI-s polifoam -al van valakinek tapasztalata ?

Ha már felmerült a kétely, hogy nem tökéletes a ragasztás, akkor szerintem nem egy akkora meló újraragasztani. Szétszed, letisztít, újraragaszt, 2 nap száradás, és meg is van oldva újabb évekre.
Nekem engedett el használt akvárium fél évvel az újratöltés után az alsó elülső él közepénél, pedig én is jól átvizsgáltam.
Nem volt egy kellemes szivárgó akváriumból menteni az élőlényeket vödrökbe.
 
Ha már felmerült a kétely, hogy nem tökéletes a ragasztás, akkor szerintem nem egy akkora meló újraragasztani. Szétszed, letisztít, újraragaszt, 2 nap száradás, és meg is van oldva újabb évekre.
Nekem engedett el használt akvárium fél évvel az újratöltés után az alsó elülső él közepénél, pedig én is jól átvizsgáltam.
Nem volt egy kellemes szivárgó akváriumból menteni az élőlényeket vödrökbe.


...sajnos nálam szakértelem híján , max egy új vásárlása jöhet szóba. :( Újrafugázást be mernék vállalni , de teljes szétszedést/összerakást nem :)
 
Sziasztok!
Az üveg méretre vágásánál kell helyet hagyni a ragasztó anyagnak és ha igen mennyit?
90x40x45-ös (szé-ma-mé) medence lesz 8-as vagy 10-es üvegből.
 
Sziasztok!
Lőttem képeket az új akváriumom ragasztásáról. Ez az alsó üveg és az egyik oldalüveg találkozásánál van. Normális ez szerintetek? Gondolom levegős, nekem legalábbis annak tűnik.
31341027284_eeba64d61e_z.jpg
20170108_120008[/url] by Gábor Kovács, on Flickr[/IMG] 20170108_120008 by Gábor Kovács, on Flickr
20170108_115948 by Gábor Kovács, on Flickr
31341027284_eeba64d61e_z.jpg
20170108_120008[/url] by Gábor Kovács, on Flickr[/IMG]
 
Back
Oldal tetejére