• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium ragasztás

Srácok!

Van ez az akváriumom: https://akvakertesz.hu/threads/zen-and-the-art-of-crs-breeding.4625/#post-195327

Két méterrel arrébb kellene költöztetni, de nem szeretném teljesen lebontani. A víz nagy részét leengedném, de a talajt, a lakókat benne hagynám a mutatvány alatt. A bútor alatta über gagyi, béna műanyag lábakkal, ezért nem merem a bútor együtt mozgatni, mert ha kitörik a lába, akkor hogyan szerelem meg miközben tartom az egészet a levegőben? :)

Szóval az a kérdésem, hogy mennyit bír egy ilyen akvárium? Levehetem a talajjal együtt a helyéről és átrakhatom egy asztalra?
Azt nem tudom, hogy mennyit bír, de ha kell segítség, akkor szólj!
 
  • Like
Reactions: TZ
Öööö, hasonló kérdés, egy GA-s 45x30x30-as opti akváriumot kellene költöztetnem, benne a talaj+kövek 15kiló körül mozognak, eddig azt hittem simán átcsúsztatom egy bútorlapra, és átkocsikáztatom. Ezek után viszont már kezdek félni. :D
 
Srácok!

Van ez az akváriumom: https://akvakertesz.hu/threads/zen-and-the-art-of-crs-breeding.4625/#post-195327

Két méterrel arrébb kellene költöztetni, de nem szeretném teljesen lebontani. A víz nagy részét leengedném, de a talajt, a lakókat benne hagynám a mutatvány alatt. A bútor alatta über gagyi, béna műanyag lábakkal, ezért nem merem a bútor együtt mozgatni, mert ha kitörik a lába, akkor hogyan szerelem meg miközben tartom az egészet a levegőben? :)

Szóval az a kérdésem, hogy mennyit bír egy ilyen akvárium? Levehetem a talajjal együtt a helyéről és átrakhatom egy asztalra?
Ha fogytán a jedi erőd, én a klasszikus módszert alkalmaznám, egy (két) heveder-szerűség csak akad otthon.
https://media.cylex.hu/companies/8950/39/images/kép-14_911494_large.jpg
 
Ha fogytán a jedi erőd, én a klasszikus módszert alkalmaznám, egy (két) heveder-szerűség csak akad otthon.
https://media.cylex.hu/companies/8950/39/images/kép-14_911494_large.jpg

Hát éppenséggel nem akad, bár tényleg néha jól jönne. Viszont most egyéb okból is tök jó lenne, ha levehetném az akváriumot a bútorról.

Öööö, hasonló kérdés, egy GA-s 45x30x30-as opti akváriumot kellene költöztetnem, benne a talaj+kövek 15kiló körül mozognak, eddig azt hittem simán átcsúsztatom egy bútorlapra, és átkocsikáztatom. Ezek után viszont már kezdek félni.

Á, egy percig se félj! :D
 
Srácok!

Van ez az akváriumom: https://akvakertesz.hu/threads/zen-and-the-art-of-crs-breeding.4625/#post-195327

Két méterrel arrébb kellene költöztetni, de nem szeretném teljesen lebontani. A víz nagy részét leengedném, de a talajt, a lakókat benne hagynám a mutatvány alatt. A bútor alatta über gagyi, béna műanyag lábakkal, ezért nem merem a bútor együtt mozgatni, mert ha kitörik a lába, akkor hogyan szerelem meg miközben tartom az egészet a levegőben? :)

Szóval az a kérdésem, hogy mennyit bír egy ilyen akvárium? Levehetem a talajjal együtt a helyéről és átrakhatom egy asztalra?
Mekkora ez az akvárium? nem tűnik annyira nehéznek... Esetleg ha leengedett vízzel átcsúsztatnád egy bútorlapra vagy hasonlóra és azon átvinni az új helyre?
 
Mekkora ez az akvárium? nem tűnik annyira nehéznek...

96cm x 28cm az alapterülete. Valóban nem túl nagy.


Esetleg ha leengedett vízzel átcsúsztatnád egy bútorlapra vagy hasonlóra és azon átvinni az új helyre?

Nem'tom, mos' tőlem kérdezed? o_O :D

De amúgy nem sokat segítene, ha még egy bútorlappal is szerencsétlenkednénk, mert tényleg pár centivel arrébb már le is lehetne tenni. Ehhez a bútorlapos csúsztatáshoz meg kellene vagy négy ember, akkor már inkább könnyebben szétszedem egyedül.
 
Mi egy 250 literes (8as üveg) alatt cseréltünk bútort, a víz nagyját leszívtuk, de minden más (talaj, kövek, halak) bentmaradt. Elforgattuk az asztalon az akváriumot, akkor meg lehetett emelni a végeinél, átraktuk az új szekrényre és helyre igazítottuk. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy biztos voltam a sikerben.
 
  • Like
Reactions: TZ
96cm x 28cm az alapterülete. Valóban nem túl nagy.




Nem'tom, mos' tőlem kérdezed? o_O :D

De amúgy nem sokat segítene, ha még egy bútorlappal is szerencsétlenkednénk, mert tényleg pár centivel arrébb már le is lehetne tenni. Ehhez a bútorlapos csúsztatáshoz meg kellene vagy négy ember, akkor már inkább könnyebben szétszedem egyedül.

nekem 25×25ös kockáim vannak azokat szoktam félig vízzel mozgatni... ez négyszer akkora, két ember odébb tudja tenni. A lapot csak azért mondtam hogy nehogy az alja megadja magát, de az elválasztók merevítik, úgyhogy kibírhatja az üveg.
Én is felajánlom a segítségem a mozgatásban, ha kell segítség. Óbuda nincs messze (valahol még heveder is van itthon ha tutira akarsz menni) :)
 
  • Like
Reactions: TZ
Köszönöm, rendesek vagytok!

De nem szeretnék senkit ide rendelni, csak mert lusta vagyok talajt pakolgatni, meg pecázni. :)

Annyira nem is vagyok lusta, de ha lehet egyszerűsíteném a feladatokat. Ez az akvárium meg fog szűnni, akkor amikor bejáratódik az új ami a helyére kerül. Ezért igazából nem szívesen bontanám még és építeném újra egy-két héttel a befejezése előtt.

Szerintem teszek majd egy próbát, és esetleg szólok, ha segíteni kellene takarítani. :)
 
Köszönöm, rendesek vagytok!

De nem szeretnék senkit ide rendelni, csak mert lusta vagyok talajt pakolgatni, meg pecázni. :)

Annyira nem is vagyok lusta, de ha lehet egyszerűsíteném a feladatokat. Ez az akvárium meg fog szűnni, akkor amikor bejáratódik az új ami a helyére kerül. Ezért igazából nem szívesen bontanám még és építeném újra egy-két héttel a befejezése előtt.

Szerintem teszek majd egy próbát, és esetleg szólok, ha segíteni kellene takarítani. :)
Takarítani nem megyek :p
Ha a bútort is cseréled és az is megy odébb az akváriummal akkor tényleg hevederrel a legegyszerűbb az egészet odébb emelni.
 
Videót feltétlenül készíts ;)

OKé! Egyik kezemben szelfi bot, a másikban a bútorlap és közben a fogammal óvatosán áthúzom az akváriumot. Érzetem, hogy kapok itt jó ötleteket! :D

Na jó, természetesen nem egyedül fogom csinálni, és gondolkodok még a logisztikai sorrendjén a projektnek. Lehet, hogy az új akváriumot fogom még máshol bejáratni, de akkor meg azt kell majd mozgatni, vagy azt kell lebontani és újra felépíteni.

Mindenesetre némi bizonytalanságomat eloszlattatok. Nagyobb lett a fegyvertáram.
 
Szerintem, ha a víz 3/4-ét lekapod, a @BlackOut által javasolt technikával két kézzel (átkarolós hadművelettel) alányúlsz és átteszed pl egy asztalra.
Bútor megy az új helyére, aztán ugyanezzel a technikával akva megy vissza a bútorra, víz vissza, sör kibont és elégedett mosoly az arcodon.
Ha ketten vagytok, mindez annyival egyszerűbb, hogy víz 3/4-e ki, bútor megfog, akvástól arrább tudjátok tenni, víz vissza, viszont akkor utána kettessével fogynak a sörök. Vállalható áldozatnak tűnik;)
Ne parázz, ekkora méretben rengeteget merevítenek a közbülső üveglapok. Ha csúszik a kezed az üvegen, húzz egy gumi-, vagy bőrkesztyűt, az jobban tapad az üvegen.
 
  • Like
Reactions: TZ
Srácok!

Van ez az akváriumom: https://akvakertesz.hu/threads/zen-and-the-art-of-crs-breeding.4625/#post-195327

Két méterrel arrébb kellene költöztetni, de nem szeretném teljesen lebontani. A víz nagy részét leengedném, de a talajt, a lakókat benne hagynám a mutatvány alatt. A bútor alatta über gagyi, béna műanyag lábakkal, ezért nem merem a bútor együtt mozgatni, mert ha kitörik a lába, akkor hogyan szerelem meg miközben tartom az egészet a levegőben? :)

Szóval az a kérdésem, hogy mennyit bír egy ilyen akvárium? Levehetem a talajjal együtt a helyéről és átrakhatom egy asztalra?

Ha van rá lehetőséged, csúsztasd át egy bútorlapra, így a mozgatás közben is mindenhol egyenletes lesz az alátámasztás.
 
Jaj, most már teljesen zavarba hoztok. :oops:

Köszönöm az a felajánlásokat, de még csak készülök az attrakcióra, nincs még minden készen hozzá. Ígérem, ha tényleg szükségem lesz segítségre akkor szólok és köszönöm! :)
 
Lehet van róla szó valahol, de lusta vagyok. A 90x45x45-ös akik a GA-nál 8-as üvegből vannak, de van vagy nincs merevítő? Nem derül ki.
Én most egy 75x45-ös és 40-45 magas üveget tervezek, de nem tom, h 8 vagy 10 mm legyen. Ha a GA-s nem tartalmaz merevítőt, akkor 75 cm biztos kibírja merevítő nélkül?
 
Back
Oldal tetejére