• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium ragasztás

Egyre többen készítik ebben a formában, tehát normálisnak mondható. Viszont szívesen meghallgatnám egy mechanikában jártas fórumtárs véleményét is erről. Nem konkrétan a Te akváriumodról, hanem általában, az így kivitelezett akváriumokról.
Nekem az az érzésem, hogy a ragasztott felületet húzásra igénybe venni problémásabb, mint nyírásra. De akik ezt kitalálták, azok szakemberek, biztosan tudják, hogy mit csinálnak.
Erre én is kíváncsi lennék... Sajnos én sem értek hozzá, de legalább értem amit írsz. Én arra tippelek, hogy mindegy igazából, mert az oldalsó élek ugyanazzal vannak ragasztva és mindkét irányból kapják az igénybevételt (húzás és nyírás).
 
Erre én is kíváncsi lennék... Sajnos én sem értek hozzá, de legalább értem amit írsz. Én arra tippelek, hogy mindegy igazából, mert az oldalsó élek ugyanazzal vannak ragasztva és mindkét irányból kapják az igénybevételt (húzás és nyírás).
"mindegy igazából, mert az oldalsó élek ugyanazzal vannak ragasztva és mindkét irányból kapják az igénybevételt (húzás és nyírás)."
Igen, ez igaz, de az alsó élek teljes hosszukban kapják a maximális nyomást, viszont az oldalsó élek nyomása folyamatosan csökken felfelé, egészen nulláig. Tehát az oldalsó élek összességében kevesebb nyomást kapnak, int az alsók.

Tizenkilenc éve próbáltam játszadozni ilyen programmal, ami gázok, folyadékok, és szilárd anyagok kinetikájával foglalkozik, azt szimulálja. Igen látványosan megmutatja az igénybevételt. Idő és komoly érdeklődés hiányában, nekem sajnos csak játék maradt. Rendkívül profi tutorial volt hozzá. Még azt is megadták, hogy egy-egy mintafeladat megoldása mennyi időt vesz igénybe. A legegyszerűbb mintafeladat bevitele/szimulálása is vagy fél óra volt. Ha valaki esetleg talákozott vele: ANSYS a neve.
 
"mindegy igazából, mert az oldalsó élek ugyanazzal vannak ragasztva és mindkét irányból kapják az igénybevételt (húzás és nyírás)."
Igen, ez igaz, de az alsó élek teljes hosszukban kapják a maximális nyomást, viszont az oldalsó élek nyomása folyamatosan csökken felfelé, egészen nulláig. Tehát az oldalsó élek összességében kevesebb nyomást kapnak, int az alsók.

Tizenkilenc éve próbáltam játszadozni ilyen programmal, ami gázok, folyadékok, és szilárd anyagok kinetikájával foglalkozik, azt szimulálja. Igen látványosan megmutatja az igénybevételt. Idő és komoly érdeklődés hiányában, nekem sajnos csak játék maradt. Rendkívül profi tutorial volt hozzá. Még azt is megadták, hogy egy-egy mintafeladat megoldása mennyi időt vesz igénybe. A legegyszerűbb mintafeladat bevitele/szimulálása is vagy fél óra volt. Ha valaki esetleg talákozott vele: ANSYS a neve.
Annyira bírom, hogy amikor szűkszavúan véleményt mondasz valamiről, akkor biztos lehetek benne, hogy nem csak kiguglizott elméleteket posztolsz, hanem kipróbáltad. 🙂👍👍👍👏👏👏
 
Annyira bírom, hogy amikor szűkszavúan véleményt mondasz valamiről, akkor biztos lehetek benne, hogy nem csak kiguglizott elméleteket posztolsz, hanem kipróbáltad. 🙂👍👍👍👏👏👏
Bocs, akkor most csalódást kell okoznom. :( Sosem próbáltam ki a témaindító módon ragasztani akváriumot. Sőt, semmilyen módon nem ragasztottam akváriumot. Utoljára akkor készítettem akváriumokat (többet), amikor még szögvasból volt egy keret, és abba ablaküvegező gittel ragasztottuk be az üveget. Viszont határozottan emlékszem, hogy annak is megvolt a sorrendje: először az alsót! Persze ott egészen más volt az elmélet, hiszen az üveget nem egymáshoz kellett rögzíteni, a gittre nem hatott húzó vagy nyíró erő, csupán a tömítést kellett megoldani vele.
Tehát a véleményemet most csupán elméleti síkon fejtegettem, illetve egyéb anyagok összeragasztásával nyert tapasztalatomat próbáltam ráhúzni az akváriumra is. Talán hibásan.
 
Szerintem simán csak a ragasztó jobban szereti a húzó feszültséget mint a nyírót.
Ezzel régen nem foglalkoztak, egyszerűbb volt leszabni a pontos akvárium méretre az alsó lapot és ráépíteni az oldalsó üvegeket. Ezek az akváriumok jobban hurcolhatóak, kibírták, hogy nem mindig ugyanakkora bútorra kerültek mint az alaplap.
Most az új trend már figyelembe veszi - és főleg a biztonságra hajt -, hogy a ragasztó is tovább tartsa össze az üvegeket, bár nem mintha sok hasadt volna szét az alján a ráragasztással... 😉
 
Sziasztok! A ragasztás állapotával kapcsán kérdeznék ez mennyire biztonságos? Felete van még ragasztás. Előre is köszönöm.
IMG_20211215_175428.jpg
 
Sziasztok! A ragasztás állapotával kapcsán kérdeznék ez mennyire biztonságos? Felete van még ragasztás. Előre is köszönöm.
View attachment 160168
Ezt nem erőltetném. Néhány évig biztos elmegy, de kinek éri meg a rizikó? 🙂 Az ami kitüremkedve a belső oldalon van, az nem komoly ragasztás, ráadásul kétséges, hogy mit tartana, ha már eleve levegős(nagyon🙄!) a rendes illeszkedő üvegél.
 
Ezt nem erőltetném. Néhány évig biztos elmegy, de kinek éri meg a rizikó? 🙂 Az ami kitüremkedve a belső oldalon van, az nem komoly ragasztás, ráadásul kétséges, hogy mit tartana, ha már eleve levegős(nagyon🙄!) a rendes illeszkedő üvegél.
Egyetértek, de szerintem ez üvegméret függő, hogy mennyire gáz. Nekem is van pár kisebb 10..30 literes nagyon olcsó, hasonló minőségű. Ekkoráknál szerintem nem okozhat gondot, akár sok éven át.. persze ronda :)
 
Back
Oldal tetejére