• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium Magazin

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

Annyira alapvető számomra hogy a szeretett hobbinknak van "kézzelfogható" információs csatornája, hogy eddig fel sem tűnt, hogy itt nincs saját topicja.

Körülbelül 14-15 évvel ezelőtt keveredtem el egy TIT-ben tartott kiállat és akvárium kiállításra a nagyobb lányommal, ahol kezembe került egy szórólap, ami egy akvarista klubba invitált.
A következő alkalommal már ott is voltam, ahol megismerkedtem az akkori (nagy részben ma is aktív) Pasaréti Gyula által vezetett kemény "maggal".
Sok tenyésztő, lelkes akvarista, de néhány igazi legenda is megfordult ott rendszeresen ("Pasán" kívül is) mint például a "sügéresek" köreiben igen közismert Lukács László.
Itt derült ki, hogy hiányos kis füzetkéimet amiből pár példányt sikerült csak addigra beszereznem, nagy mértékben felszaporíthatom Gyula budafoki halodájában, ahol sok minden más mellett az újság kiadója, egyben későbbi főszerkesztője személyesen szedte össze az áhított hiányzó példányokat.
Sajnos így sem lett teljes (talán tízenegynéhány nincs meg a kisalakúakból), de már nem volt rossz a helyzet.
Akkoriban éppen szünetelt a lapkiadás szponzorációs problémák miatt.
A régi újságok nem voltak kifogástalan színvonalúak (nem túl jó minőségű képek (sok még fekete-fehér), többször hiányos vagy rossz aláírással, szétforgácsolódott cikkek (néha a folytatás nem a következő, hanem valamely későbbi oldalakon volt található, vagy ott sem stb...)), de akkoriban örültem, hogy volt aktuálisabb kép az akarisztika helyzetéről, mint ahogy a "Horn-Zsilinszky" könyvben le volt írva!

Aztán pár év múlva közel egy időben az AME (Akvaristák Magyarországi Egyesülete) megalakulásával és támogatásával az Akvárium Magazin is újra indult.
Azóta vagyok előfizetője (egy ideje a tagság mellé jár) a már A4-es méretű, színes, mai igényeket kielégítő, változatos témájú, jelenleg negyedévente megjelenő magazinnak.
Az utóbbi időben minden lapszámban található növényes témájú cikk is (olykor több is) mint például Nagy Viktor (@Pendulum ) cikksorozata, versenyek eredményei, stb... .

Mindezt azért írom le, mert meglepő volt számomra, hogy vannak akik nem is tudnak a létezéséről!

További jó akvarizálást!

A.ttila
 
Az utóbbi időben minden lapszámban található növényes témájú cikk is (olykor több is) mint például Nagy Viktor (@Pendulum ) cikksorozata, versenyek eredményei, stb... .

Számomra pedig az volt a furcsa, hogy amikor felkerestem Pasaréti Gyulát, azt mondta, hogy csak hébe-hóba jelennek meg növényekkel kapcsolatos cikkek. Tudom, az internet korában élünk, de az írott anyagnak mindig nagyobb a súlya. Ezért terveim szerint minden lapszámra fog jutni legalább egy cikkem a jövőben.
 
Sziasztok!

Számomra pedig az volt a furcsa, hogy amikor felkerestem Pasaréti Gyulát, azt mondta, hogy csak hébe-hóba jelennek meg növényekkel kapcsolatos cikkek. Tudom, az internet korában élünk, de az írott anyagnak mindig nagyobb a súlya. Ezért terveim szerint minden lapszámra fog jutni legalább egy cikkem a jövőben.
Pedig a lehetőség mindenkinek adott!
Ha van egy jó témája és szépen tudja köríteni, bárki írhat cikket a magazinba.
Rengeteg külföldi anyagot kapnak, aminek egy részét azért teszik be, mert kevés a hazai téma.

@Nigro egy cikkét meglátva indultam el tudatosabban az akvakertészet irányába.
Néha a GA. részéről is van néhány oldalas igényes, gyönyörű képekkel teli figyelemfelkeltő írás, de az kevés.
Amíg döntő többségben halakkal kapcsolatos témák jelennek meg, addig aki kezébe veszi a lapot könnyebben átsiklik a növényes vonal fölött.
Nem gondolom, hogy át lehet fordítani, de legalább egyensúlyba hozni talán igen ha többen gondolkoznának így mint Te (@Pendulum )!
Vagyis rajtunk növénykedvelőkön is múlik, hogy nyomtatott formában mennyi érdekes cikket lehet lapozgatni!

Növényfejek írásra fel!

A.ttila
 
Nem gondolom, hogy át lehet fordítani, de legalább egyensúlyba hozni talán igen ha többen gondolkoznának így mint Te (@Pendulum )!
Vagyis rajtunk növénykedvelőkön is múlik, hogy nyomtatott formában mennyi érdekes cikket lehet lapozgatni!


Akár még növényfajokról is lehet írni, hisz a halas témák egy része is arról szól, hogy kell az adott fajt tartani, tenyészteni. Lehetne simán jellemezni tartásilag igényességileg egyes növényfajokat, pl a buce-okat. A témák száma nagyon sok, tehát akinek van kedve írni bele, szerintem vegye fel a kapcsolatot Pasaréti Gyulával, úgy gondolom ő is örül annak, hogy színesedik az újság.
 
Most kaptam a kezembe a legújabb újságot. Örömmel konstatáltam, hogy Bartos Attila Pál is írt egy cikket, a versenyakvárium összeállításáról. Plusz a következő számban a vízikelyhekről lesz szó. Valami beindult!
 
Sziasztok!

Most kaptam a kezembe a legújabb újságot. Örömmel konstatáltam, hogy Bartos Attila Pál is írt egy cikket, a versenyakvárium összeállításáról. Plusz a következő számban a vízikelyhekről lesz szó. Valami beindult!
Örülök Viktor, mondhatnám hogy lebuktam, de a naplónkban ( https://akvakertesz.hu/threads/saru-no-asobiba-120x67x50cm-400l.5717/page-33#post-402649 ) már tettem róla említést!
A cikksorozatodról is azért nem szóltam eddig (pedig milyen közérthető, hiánypótló írások, gratulálok!), mert az elmúlt egy éves újságadagot a Terra Pláza előtti napon vettem át az AME közgyűlésen (kicsit sűrű volt a tavalyi év).

Szívesen látnám pl. @Szmóki szaktárs írásait növényritkaságokról a magazin hasábjain ( úgy érzem lenne miből válogatnia, a nagy medencéje minden 10 cm2-en található növényeiről tudna pár oldalt megtölteni, néhány megjelenésig kitartana és akkor még ott lennének az addigi frissen beszerzett példányok!)!

A.ttila (Bartos Attila Pál)
 
Sziasztok!


Örülök Viktor, mondhatnám hogy lebuktam, de a naplónkban ( https://akvakertesz.hu/threads/saru-no-asobiba-120x67x50cm-400l.5717/page-33#post-402649 ) már tettem róla említést!
A cikksorozatodról is azért nem szóltam eddig (pedig milyen közérthető, hiánypótló írások, gratulálok!), mert az elmúlt egy éves újságadagot a Terra Pláza előtti napon vettem át az AME közgyűlésen (kicsit sűrű volt a tavalyi év).

Szívesen látnám pl. @Szmóki szaktárs írásait növényritkaságokról a magazin hasábjain ( úgy érzem lenne miből válogatnia, a nagy medencéje minden 10 cm2-en található növényeiről tudna pár oldalt megtölteni, néhány megjelenésig kitartana és akkor még ott lennének az addigi frissen beszerzett példányok!)!

A.ttila (Bartos Attila Pál)

Ahogy írtad, téma sok van :)
Tőlem főleg tudományosabb témák várhatóak, már csak a környezetkutató BSc voltomból kifolyólag is.
De szinte bármiről lehetne írni. DIY twinstar, építések, növényfajok, világítások, talajok, bármi.

Amúgy a cryptók is a te tolladból fog származni?
 
Sziasztok!

Amúgy a cryptók is a te tolladból fog származni?
Nem erősségem az írás!
Ez a második cikkem, így közel 7 év után ("nehéz szülés volt").
Most egy ideig regenerálódnom kell (vagyis a Cryptós cikket más rakta össze)!

A.ttila
 
Én azt nem értem miért kell az újságot ilyen fényes papírral kiadni. Lámpánál vagy fényes szobában olvashatatlan szinte.
 
A hazai piacon ez az egyetlen ilyen tematikus folyóirat? Színvonalas külföldit (angol nyelvűt) tudtok linkelni?
 
Back
Oldal tetejére