• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium magassága

floron86 said:
Egy kis félreértés tortént.Nem 30 magas,hanem 30 szélles.Azért írtam,hogy a szélességel van gondom. :crazy:

Hát az tényleg elég furcsa méret... De biztos vagyok benne, hogy lehet gyönyörűt csinálni ilyen paraméterekkel, csak nagyon fontos, hogy megfelelő méretű és alakú dekorokat válassz/vegyél. A növényeknél szintén kicsit okoskodni kell, hogy mit lehet szépre nevelgetni 30 cm mélységben, és 50 magasban, de szerintem ez is megoldható. Ha belevágsz, akkor sok sikert, biztosan menni fog!
 
Őszintén szólva olyan ez , mint a róka a La Fontaine mesében. :angel:
F_roka_golya.jpg
 
Üdv
Nem tudom jó helyen érdeklődöm-e...ha nem jó helyen nyugodtan átlehet helyezni a hozzászólást...
Adott egy 80x35x40 cm ( szél. x mély. x mag. ) méretű akvárium.2 merevítő van benne hasonlóan módon mint ahogy ezen a képen is látni:

19458341_745e4ee8500adc709eb41a1ff5b09a8a_xl.jpg


Na most csináltatni szeretnék egy másik ugyanekkora méretű akváriumot de a merevítőt az alábbi képen látható módon szeretném belerakatni.Az 54 literes akváriumban ilyen merevítő van:

19458343_5f6f49d02f6c66167176e08716c7c247_xl.jpg


Vajon jó lenne így a merevítés vagy esetleg másképp kellene megoldani?Milyen vastag üvegből lenne ideális?A mostani 6 mm-es üvegből van...
 
Miért kell bele merevítő? Ha nyolcas üvegből csináltatod akkor nem kell bele. Sokkal szebb lesz és nem fog vízkövesedne, no meg könnyebb benne nyúlkálni.
 
Üdv
Nem tudom jó helyen érdeklődöm-e...ha nem jó helyen nyugodtan átlehet helyezni a hozzászólást...
Adott egy 80x35x40 cm ( szél. x mély. x mag. ) méretű akvárium.2 merevítő van benne hasonlóan módon mint ahogy ezen a képen is látni:

19458341_745e4ee8500adc709eb41a1ff5b09a8a_xl.jpg


Na most csináltatni szeretnék egy másik ugyanekkora méretű akváriumot de a merevítőt az alábbi képen látható módon szeretném belerakatni.Az 54 literes akváriumban ilyen merevítő van:

19458343_5f6f49d02f6c66167176e08716c7c247_xl.jpg


Vajon jó lenne így a merevítés vagy esetleg másképp kellene megoldani?Milyen vastag üvegből lenne ideális?A mostani 6 mm-es üvegből van...

Inkább használj vastagabb üveget, felejtsd el a merevítőt. Nekem olyan van, mint az utóbbi, igaz hogy kicsinek tűnik, de annál jobban utálom. Egy rémálom a takarítás.
 
Ez egy klassszikus méret, de én inkább a mélység javára csökkenteném
a magasságot! 100x45x45. Hardscape építésnél jól fog jönni az a pár centi!
Ha majd akarsz stemeket azokat sem kell magasra növeszteni, minnél alacsonyabbak annál
szebb bokrot tudsz kialakítani belőlük. Kényelmesebb lesz a karbantartás is és
kevesebb fény is elég lehet! ( most már én sem csinálnék 50 magas akit)
Ez egy jó gondolat. Nálam már a 45 cm-nél is sokat kell nőni a stemeknek, hogy elérjék a felszínt. Valahol a 40 cm-es magasság lenne az ideális (persze talajmagasságtól függően).
 
Hali, van egy 60cm magas akim ami szamomra a foldi pokol(100x50x60magassag). A nagy terv vitorlas halak voltak, innen jott a 60cm otlet. Majd teljesen megbolonditott ez a forum es haat azota kinlodok. Persze az aki asztalostol rendelt butorban van, tehat "ez van" nem nagyon valtoztathatok rajta. Az lenne a kerdesem, hogy meg tudom oldani, hogy mukodokepes novenyes akvariumom legyen zold/fekete alga, vagy rothado novenyek nelkul? Jo lenne megtartani a vitorlasokat(a gyerek nagyon szereti), de nekem meg persze a novenyekhez huz a szivem.
 
Hali, van egy 60cm magas akim ami szamomra a foldi pokol(100x50x60magassag). A nagy terv vitorlas halak voltak, innen jott a 60cm otlet. Majd teljesen megbolonditott ez a forum es haat azota kinlodok. Persze az aki asztalostol rendelt butorban van, tehat "ez van" nem nagyon valtoztathatok rajta. Az lenne a kerdesem, hogy meg tudom oldani, hogy mukodokepes novenyes akvariumom legyen zold/fekete alga, vagy rothado novenyek nelkul? Jo lenne megtartani a vitorlasokat(a gyerek nagyon szereti), de nekem meg persze a novenyekhez huz a szivem.

Miért gondolod, hogy ez nem megfelelő? Szerintem a magasság még jó is. Például egy standard 100x40x40 160 literes akvárium nekem nagyon laposnak néz ki.

Vitorlások jó nagyra tudnak nőni, a 300 liter már nem is olyan sok. Növényekkel nem csinálnak semmit, néha egy egy kisebb halat megesznek, ha olyan kedvük van.
 
Hali, van egy 60cm magas akim ami szamomra a foldi pokol(100x50x60magassag). A nagy terv vitorlas halak voltak, innen jott a 60cm otlet. Majd teljesen megbolonditott ez a forum es haat azota kinlodok. Persze az aki asztalostol rendelt butorban van, tehat "ez van" nem nagyon valtoztathatok rajta. Az lenne a kerdesem, hogy meg tudom oldani, hogy mukodokepes novenyes akvariumom legyen zold/fekete alga, vagy rothado novenyek nelkul? Jo lenne megtartani a vitorlasokat(a gyerek nagyon szereti), de nekem meg persze a novenyekhez huz a szivem.
Persze, hogy meg tudod!
60 cm nem a vilàg vège. Sok akvàrium van, ami 60 cm magas. Ràadàsul a vitorlàsoknak pont ez a jò, ahogy írtad is.... Megfelelő fèny és növényfajok kiválasztásával nagyon szép akit rendezhetsz be.:)
 
Hali, van egy 60cm magas akim ami szamomra a foldi pokol(100x50x60magassag). A nagy terv vitorlas halak voltak, innen jott a 60cm otlet. Majd teljesen megbolonditott ez a forum es haat azota kinlodok. Persze az aki asztalostol rendelt butorban van, tehat "ez van" nem nagyon valtoztathatok rajta. Az lenne a kerdesem, hogy meg tudom oldani, hogy mukodokepes novenyes akvariumom legyen zold/fekete alga, vagy rothado novenyek nelkul? Jo lenne megtartani a vitorlasokat(a gyerek nagyon szereti), de nekem meg persze a novenyekhez huz a szivem.
Ajànlom figyelmedbe a Legjobb Aquascaping akvàriumok rovat 24. oldalàt. Van ott egy pazar "vitorlás" aki.....
 
Hali, van egy 60cm magas akim ami szamomra a foldi pokol(100x50x60magassag). A nagy terv vitorlas halak voltak, innen jott a 60cm otlet. Majd teljesen megbolonditott ez a forum es haat azota kinlodok. Persze az aki asztalostol rendelt butorban van, tehat "ez van" nem nagyon valtoztathatok rajta. Az lenne a kerdesem, hogy meg tudom oldani, hogy mukodokepes novenyes akvariumom legyen zold/fekete alga, vagy rothado novenyek nelkul? Jo lenne megtartani a vitorlasokat(a gyerek nagyon szereti), de nekem meg persze a novenyekhez huz a szivem.
Szia!
Van élet ilyen magas akváriumban is! Sőt magasabban is.:ROFLMAO:
Pl:első sügeresem, majd ebből lett az első low-tech növényesem. (75cm magas volt) Iszonyatos karbantartással.:D
Derékfájás, megnyúlt karok, lábak jellemezték ezt a kort.:rolleyes: (10 év)
Remélem nem haragudtok meg a képekért!
Kép 189.jpg

Majd kísérleti növényes 75 cm-ben
hhhh.jpg

Meg volt a "varázsa", de se soha többé magas akváriumot nem kívánok. Macera és macera.......
Egy kép a mostani akváról. Ég és föld a karbantartása, benne matatni meg élvezet is ilyen melegben....;)
jjjj.jpg
Üdv:Zoli
 
Utoljára módosított:
63efabcd28783be9db69db4f32412e90.jpg
Hali, van egy 60cm magas akim ami szamomra a foldi pokol(100x50x60magassag). A nagy terv vitorlas halak voltak, innen jott a 60cm otlet. Majd teljesen megbolonditott ez a forum es haat azota kinlodok. Persze az aki asztalostol rendelt butorban van, tehat "ez van" nem nagyon valtoztathatok rajta. Az lenne a kerdesem, hogy meg tudom oldani, hogy mukodokepes novenyes akvariumom legyen zold/fekete alga, vagy rothado novenyek nelkul? Jo lenne megtartani a vitorlasokat(a gyerek nagyon szereti), de nekem meg persze a novenyekhez huz a szivem.
Növényezéshez max 42 cm magas, punktum, nincs vita. 60 cm is működőképes, kompromisszumokkal.
Megtoldod a karod, hogy elérd az aljzatot.
Nem lesz füved, sok krypto, valisneria, kardfűn s más, magasra növő növényke.
Tetszetős aljnövényzet igény esetén kell néhány száz watt reflektor, ami eléri az aljzatot is. Igaz, nő a villszámla, akár jelentősen.
 
View attachment 17376
Növényezéshez max 42 cm magas, punktum, nincs vita. 60 cm is működőképes, kompromisszumokkal.
Megtoldod a karod, hogy elérd az aljzatot.
Nem lesz füved, sok krypto, valisneria, kardfűn s más, magasra növő növényke.
Tetszetős aljnövényzet igény esetén kell néhány száz watt reflektor, ami eléri az aljzatot is. Igaz, nő a villszámla, akár jelentősen.

Jellemzően HQI-t szoktak használni a 60-as akváriumokhoz. Az azért elég szépen átvilágítja a vízoszlopot. Lásd pl a GA-s böszmét. :)


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
 
Persze, hogy meg tudod!
60 cm nem a vilàg vège. Sok akvàrium van, ami 60 cm magas. Ràadàsul a vitorlàsoknak pont ez a jò, ahogy írtad is...

Piritom a vizet 4x 39W T5-el (csakhat 8cmrol), bubizok is CO2vel, meg a varazsvizeket is nyomom bele folyamatosan. Vizem 29C meleg, heti 10-15L parolgas, Mindenesetre vegre belattam, hogy valami nem jo, mert a frontuvegen rendesen jonnek a GSA-k(meg masok is) mindegy hogy mit csinaltam. Szerintem a 8cm villanymagassag tesz be.

Koszonom mindenkinek a hozzaszolast. Akkor meg van remeny ;) Na akkor nyitok lassan naplot, majd ott reszletezem, es letohlattok rendesen majd.
 
Sziasztok,
Mi a véleményetek erről a méretről: 70 x 30 x 20?
Igen, ez egy nagyon alacsony akva lenne, sziklás, vízből kilógó scape-el, ill. vékony talajjal, csak előtéri növénnyel. Nos? :)
 
Sziasztok,
Mi a véleményetek erről a méretről: 70 x 30 x 20?
Igen, ez egy nagyon alacsony akva lenne, sziklás, vízből kilógó scape-el, ill. vékony talajjal, csak előtéri növénnyel. Nos? :)
Ha megfelelő szűrést és vilàgítást választasz, szuper kis izgalmas projekt lesz!(y)
 
Sziasztok,
Mi a véleményetek erről a méretről: 70 x 30 x 20?
Igen, ez egy nagyon alacsony akva lenne, sziklás, vízből kilógó scape-el, ill. vékony talajjal, csak előtéri növénnyel. Nos? :)
Ilyesmi mint ezek?
https://www.thegreenmachineonline.com/blog/aquascape-tutorial-simplicity-by-james-findley/
https://www.thegreenmachineonline.com/blog/aquascaping-whole-new-dimension/
Igaz ez 120 hosszú. Nekem személy szerint nagyon bejön ez a méret, szóval hajrá!
 
Back
Oldal tetejére