• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium magassága

belababa

Kertész szaki
Sziasztok,
Mi a legmagasabb, de még elfogadható magassága egy növényes medencének! Tervezek egy kb. 100 x 40 cm-est!
Üdv
 
Re: magasság

Nigro said:
60 cm még előfordul és jó lámpával bevilágítható.

De ha alacsony vagy, akkor nem nagyon ajánlott, mert az ültetés / karbantartás igen nehézkes lesz, ha nem ér le a kezed az aljáig :cool:
 
Pontosan a "matatás" miatt kérdeztem, nem a világítás miatt! Nekem még a 60 cm. is magasnak tűnik!
 
Az enyém 55 cm, a talaj miatt lejön ebből kb 5-6 cm. Így még éppen elérem szemből a fal felőli hátsó élt. Ha 5 cm-rel magasabb lenne, már nem menne, így Én itt húznám meg a határt kényelmi szempontból, vagy vastagabb talaj kell! :D
 
Szia belababa!

Fogj egy centit, tedd a hónod alá és húzd a hüvejk ujjad végéig!
Ez a hossz amit az akváriumban elérsz.
Innen a derékszögű háromszög képletével megtudod hogy a 40cm szélességhez ez milyen magassággal társulhat!

A.ttila
 
belababa said:
Sziasztok,
Mi a legmagasabb, de még elfogadható magassága egy növényes medencének! Tervezek egy kb. 100 x 40 cm-est!
Üdv

A kérdésből nem ez jött le pontosan, hisz jobb lett volna, ha azt kérded milyen magas akit lehet még kényelmesen karban tartani... ;)
Az ADA galériában most egyre több a 60 magas akvárium . Egész egyedi hangulata van. Karban tartani biztos sokkal kényelmetlenebb.
 
belababa said:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat, a lényeg összeállt!

100x40x50 a nyerő!!!
Üdv

Ez egy klassszikus méret, de én inkább a mélység javára csökkenteném
a magasságot! 100x45x45. Hardscape építésnél jól fog jönni az a pár centi!
Ha majd akarsz stemeket azokat sem kell magasra növeszteni, minnél alacsonyabbak annál
szebb bokrot tudsz kialakítani belőlük. Kényelmesebb lesz a karbantartás is és
kevesebb fény is elég lehet! ( most már én sem csinálnék 50 magas akit)
 
Én is a 100x45x45-re szavaznék. Korábban 30 centis mélységben épitkeztem. De abban a mélységben semmi sem sikerült úgy ahogy szerettem volna.
A 45-ös mélység viszont nagyon kellemesen berendezhető és a 45-ös magasság is gond nélkül karbantartható(bár én 192 centi vagyok)
Abban az esetben, ha kifejezetten hatalamas dombokat és/vagy köveket akarsz használni, akkor jó az 50-55-60 centis magasság, de akkor én a mélységet is ugyan akkorára venném.
 
Hello!
Nekem az akvárium szélleségével lenne gondom.van egy 120 x 50 x 30 as akváriumom.Szerintetek belehetne szépen rendezni?Sziklás "megoldáson" gondolkodtam,de várnám az otleteket.
Koszi!!!!
 
floron86 said:
Hello!
Nekem az akvárium szélleségével lenne gondom.van egy 120 x 50 x 30 as akváriumom.Szerintetek belehetne szépen rendezni?Sziklás "megoldáson" gondolkodtam,de várnám az otleteket.
Koszi!!!!

Sztem szép kis vonulatot lehetne fabrikálni bele. Mondjuk a 30 magassággal nehezen boldogulnék de megoldható.
 
floron86 said:
Hello!
Nekem az akvárium szélleségével lenne gondom.van egy 120 x 50 x 30 as akváriumom.Szerintetek belehetne szépen rendezni?Sziklás "megoldáson" gondolkodtam,de várnám az otleteket.
Koszi!!!!

Akváriumnak nem nagyon szerintem!
Ha beleszámolod a talajt akkor nagyon kis magasság marad!
Viszont ha félig emers dologban gondolkodnál akkor lehetne mit kezdeni vele!
 
Erre is van ellenpélda,igaz nem 120cm,de 30cm magas.
http://ukaps.org/forum/viewtopic.php?f=49&t=13480

5122766174_f8cb36d379_b.jpg
 
Egy kis félreértés tortént.Nem 30 magas,hanem 30 szélles.Azért írtam,hogy a szélességel van gondom. :crazy:
 
floron86 said:
Egy kis félreértés tortént.Nem 30 magas,hanem 30 szélles.Azért írtam,hogy a szélességel van gondom. :crazy:

:eek: Akkor még nehezebb dolgod lesz!
 
Back
Oldal tetejére