• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium költöztetés

Boooooo

Kertész szaki
Nem tartozik szervesen a naplómhoz, de ezzel az akival kapcsolatos (és nem tudtam, hol nyissak neki új témát). Szeretném a segítségeteket kérni, vagyis inkább javaslatokat, ötleteket, hogy kellően fel tudjak készülni.

Röviden a lényeg: nagyon valószínű, hogy nemsokára költözünk, és ugye az akváriumot is költöztetni kellene. Szétszedni meg nem szeretném, mert az még macerásabb lenne. Olvastam Nigro költöztetős bejegyzését, de ő ugye kb. 10 km-re ment, nálunk ez a távolság valószínűleg 120 km körül lenne (Veszprém - Bp). Persze tudtam hasznos dolgokat meríteni az írásából, de nálunk a bútorral együtt történő szállítás kizárt, viszont félek, ha leemelnénk, akkor elrepedne (25 kg aljzat van benne).

Aki már csinált hasonlót, attól nagyon szívesen fogadnék tanácsokat. Milyen kellékekkel készüljek, stb...
 
Re: 126 literes tan-dzsungel

Feccc said:
Ment a PÜ!
Köszi az infót!
Nem igazán szeretném szétszedni, növényekkel és talajjal, valamint egy mangrove fával együtt szeretném költöztetni.
Az üveg 5 mm vastag, bár ehhez a részéhez nem értek. :roll:
 
Nah most nálam lett aktuális az aki költöztetés és egy dologban nem vagyok biztos. Merjem-e elemelni az akváriumot a bútorról vagy a benne levő dolgok tömegénél fogva az aki alja ott marad?

A másik amiben viszont biztos vagyok, hogy k...a nehéz lesz. A táv. kb. 500m a két ház között, de a technikájában nem vagyok biztos.
Szerintem ahogy @Nigro is csinálta gurtnival fogjuk vinni, mert nem kockáztatok, de könnyebb lenne külön. Belül ki lesz lufizva, hogy ne egy sziklaomlásra hasonlítson a scape miután a helyére kerül. :)

De biztos ami tuti azért előtte lövök egy fotót róla... :)
Már most félek, hogy mi lesz. :nailbiting::nailbiting: Szóval ha a naplómban csak egy ilyen :)banghead:) szmájlit találtok akkor nem sikerült.
 
Tedd egy az akinál nagyobb fa táblára. Még nem csináltam ilyet de én biztos így állnék neki.
 
Merjem-e elemelni az akváriumot a bútorról vagy a benne levő dolgok tömegénél fogva az aki alja ott marad?
Én simán el merném emelni. Azt hiszem már csináltam is ilyet 90es aksival, igaz abban csak 20-30kg nedves talaj volt. 2 ember el is bírja.
A vizet azért engedd le;):D
 
Akárhogy számolok ebben csak 30kg a talaj + 20-25l víz + 30kg kő. Az majdnem 90kg ami benne van, az aki magában olyan 20kg.

A te akidat én is simán fel merném emelni. ;)
 
Akárhogy számolok ebben csak 30kg a talaj + 20-25l víz + 30kg kő. Az majdnem 90kg ami benne van, az aki magában olyan 20kg

Én így nem merném mozdítani. Most költöztem pár napja. Volt tervben, hogy csak a nedves talaj marad aksiban és úgy hozzuk el a 126 literes akváriumot . De lépcsőzni is kellett le ahonnan elköltöztünk és fel ahová átköltöztünk. Így inkább szétszedtem az egészet és most ajzat nélkül, fával, kővel és növényekkel vannak az élőlények az aksiban. Várják az új akváriumot és setupot.

De a talaj külön is brutál nehéz volt még 1 nap csepegtetés után is. Embertelen feladatnak tartottam volna azt mozgatni 2 emeletet le és fel fincsi kanyarokkal. Ha nálad nincs lépcső, akkor talán át lehet gondolni, de szerintem az úgy is 3-4 emberes feladat lenne...
 
Akkor jó sok cucc van benne.
Ennek ellenére én föl mernék rakni egy sört arra hogy nem szakad ki az alja. Na?:D
A te akidat én is simán fel merném emelni. ;)
Egyébként én is. :)

De persze megértem az aggodalmad. Élőben valószínű nem lenne ekkora pofám.
 
Csütörtök vagy péntek lesz a nagy nap. Addig kitalálom. Vagy bútorral együtt vagy áttolom egy falapra az akit.


Ennek ellenére én föl mernék rakni egy sört arra hogy nem szakad ki az alja. Na?

Majd egy szimulált helyzetben kipróbáljuk, de nem az én akimmal. :D
 
Üdv
Új bútor fog kerülni az akvárium alá.Nem tudom hogy miként kezdtek neki az átpakolásnak?Ok hogy a vizet amennyit csak tudok kiveszek és esetleg a halakat is.Növényeket nem bántanám és a talajt sem szívesen szedném ki.Ha kiveszem a köveket és a víz nagyját akkor vajon kibírja az akvárium hogy átemelem az új bútorra?Vagy fennáll a veszélye annak, hogy elreped valahol?Esetleg ahogy fentebb is írták, hogy átcsúsztatom egy nagyobb fa lapra és azzal együtt emelem?

akvárium méret:
- 80x35x40 bruttó 112 liter
- Kb. 15-18 liter Manado van benne
- Felül van benne 2 merevítő keresztben
 
Próbáld meg azt, hogy az akváriumot nem emelgeted, hanem segítséggel egy lapra áttolod. És úgy mozgatod, akkor elég csak a vizet leengedni. Aztán csak át kell tolni az új bútorra
 
Üdv
Új bútor fog kerülni az akvárium alá.Nem tudom hogy miként kezdtek neki az átpakolásnak?Ok hogy a vizet amennyit csak tudok kiveszek és esetleg a halakat is.Növényeket nem bántanám és a talajt sem szívesen szedném ki.Ha kiveszem a köveket és a víz nagyját akkor vajon kibírja az akvárium hogy átemelem az új bútorra?Vagy fennáll a veszélye annak, hogy elreped valahol?Esetleg ahogy fentebb is írták, hogy átcsúsztatom egy nagyobb fa lapra és azzal együtt emelem?

akvárium méret:
- 80x35x40 bruttó 112 liter
- Kb. 15-18 liter Manado van benne
- Felül van benne 2 merevítő keresztben
Helló!

Fontos lenne tudnom, hogy hogy sikerült a mutatvány, mert én teljesen pontosan ugyanerre készülök, ugyanilyen paraméterekkel. Bevállaltad az aljzattal együtt való mozgatást?
 
Helló!

Fontos lenne tudnom, hogy hogy sikerült a mutatvány, mert én teljesen pontosan ugyanerre készülök, ugyanilyen paraméterekkel. Bevállaltad az aljzattal együtt való mozgatást?
Üdv
Én a következő képpen csináltam a költöztetést: ( 80 x 35 x 40 az akvárium mérete )
  1. Amennyi vizet tudtam kivettem csak annyit hagytam amiben a halak még épp eltudtak úszkálni, kb . 5 cm maradt. Kövek, talaj, növények maradtak
  2. Akváriumostól elhúztam a helyéről és beállítottam az új bútort
  3. Melléhúztam a régi bútort akváriumostól
  4. Az új bútorra rátettem a polifoamot ami nem volt méretre szabva jóval nagyobb volt, csak későbbiekben vágtam le
  5. Kihúztam az akváriumot a régi bútor széléig és óvatosan alányúltunk
  6. :nailbiting: Megemeltük és óvatosan áttettük az új bútorra majd jött egy kis igazítás, hogy középre kerüljön
  7. Feltöltöttem vízzel, polifoamot méretre vágtam és kész is volt...
  8. Letöröltem az izzadságot a homlokomról :happy:

Közben a szűrőt járattam az aksiból kivett vízben.20 literes kannában volt így elég könnyen beletudtam tenni a szívó/nyomó csöveket
 
Üdv
Én a következő képpen csináltam a költöztetést: ( 80 x 35 x 40 az akvárium mérete )
  1. Amennyi vizet tudtam kivettem csak annyit hagytam amiben a halak még épp eltudtak úszkálni, kb . 5 cm maradt. Kövek, talaj, növények maradtak
  2. Akváriumostól elhúztam a helyéről és beállítottam az új bútort
  3. Melléhúztam a régi bútort akváriumostól
  4. Az új bútorra rátettem a polifoamot ami nem volt méretre szabva jóval nagyobb volt, csak későbbiekben vágtam le
  5. Kihúztam az akváriumot a régi bútor széléig és óvatosan alányúltunk
  6. :nailbiting: Megemeltük és óvatosan áttettük az új bútorra majd jött egy kis igazítás, hogy középre kerüljön
  7. Feltöltöttem vízzel, polifoamot méretre vágtam és kész is volt...
  8. Letöröltem az izzadságot a homlokomról :happy:

Közben a szűrőt járattam az aksiból kivett vízben.20 literes kannában volt így elég könnyen beletudtam tenni a szívó/nyomó csöveket
Köszi a tippet, sikerült nekem is! :)
 
Back
Oldal tetejére