• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium klíma Kínából

Nigro said:
Köszi, hogy megosztottad. A ventilátort próbáltad előtte? Vajon az mennyit tudott volna lenyomni a hőfokon hasonló hőmérsékleten...?


Előtte nem próbáltam, de ma kísérletképpen vettem 4 darab 12cm-es Spire ventit, egymás mellé rögzítettem őket kábelkötegelővel, majd rákapcsoltam először 12 V-ot, majd 6 V-ot. 26 fok helyett így együtt 25-re le tudtam nyomni a hőfokot (klímával együtt), de a ventik elég hangosak. Az előbb szereltem át a tápot, 6 V-ról hajtva tesztelem, mit tud. Így lehet mellette aludni, és az ereje is megmaradt még. Nem egy orkán, de a lámpa alól kifújja a meleget.

Íme a kép meg egy vidi:

Előlről
DSC01007.jpg


Oldalról
DSC01006.jpg


Vidi:
Link
 
recon said:
Nigro said:
Köszi, hogy megosztottad. A ventilátort próbáltad előtte? Vajon az mennyit tudott volna lenyomni a hőfokon hasonló hőmérsékleten...?
A ventis teszt engem is érdekelne.
Egyébként jutott eszembe, egy olyan dolog, szűrő nyomóágához beiktatnák egy ilyesmi hőcserélőt, nekem van pont egy fölös régi gázkazán hőcserélője, és erre tennénk 1-vagy 2 12centis pc ventit akkor ez tudna valamit hűteni vagy a sima aki felett a venti hatékonyabb lehet?
alternativ3.jpg


A hűtő egy próbát megér, de egy dolgot azért ne felejtsünk el, egy fontos elem kimaradt, az pedig a kompresszor, ami lényegében a "hőelvonást" végzi. ;)
 
recon said:
Nigro said:
Köszi, hogy megosztottad. A ventilátort próbáltad előtte? Vajon az mennyit tudott volna lenyomni a hőfokon hasonló hőmérsékleten...?
A ventis teszt engem is érdekelne.
Egyébként jutott eszembe, egy olyan dolog, szűrő nyomóágához beiktatnák egy ilyesmi hőcserélőt, nekem van pont egy fölös régi gázkazán hőcserélője, és erre tennénk 1-vagy 2 12centis pc ventit akkor ez tudna valamit hűteni vagy a sima aki felett a venti hatékonyabb lehet?
alternativ3.jpg
Ha jól értem az akvárium ventizése helyett ezt szeretnéd ventizni úgy, hogy az akváriumszűrő csövével sorba kötöd.

Ha tényleg így értetted, akkor az aki feletti venti hatékonyabb, mert úgy tényleg párologtatja a vizet ami hőelvonással jár.
Az, hogy ventivel fújatod azt a hőcserélőt, attól az még ugyanúgy 30 fokos levegőt kap, így a benne áramló víz is. Nem vagy előrébb.

Ez a kis radiátor másra viszont jó. Sajna nem sok időm van, de az eszközök már megvannak egy tesztre. Tavaly is beszéltem róla, azóta sem valósult meg :oops:
A szűrő csövét leágaztatva egy sz.gépeknél használatos CPU hűtőblokkba vezetem ami ez esetben nem egy CPU-ra van fogatva, hanem egy peltier elem hideg oldalára.
A meleg oldalán is egy ilyen CPU hűtőblokk van, abban is kering a víz, de azt már egy kis szivattyú hajt át. Ezen a meleg körön van egy általad is mutatott radiátor ami a szabadba ki van rakva.
Így az akvárium vizét lehűthetné és a termelt meleg nem az akvárium környezetét, a szobát fűtené, hanem a külvilágot :)

Ha 1x odaérek..összerakom és beszámolok.
Van már egy 90 és egy 136W-os peltier elemem.
 
Kösz a válaszokat ;) Ha esetleg egy spriccoló berendezéssel a hűtőbordára vizpermetet spriccolnánk? Viccelek .. :D:D
 
30-31 fokos szobahőmérséklet mellett, 4 darab 12cm-es ventivel 6 V-ról hajtva, valamint a klímával a vízhőmérséklet estére lement 25 fokra. A klíma reggelig már nem kapcsolt be, 25,5 fokig melegedett az akvárium reggelre. Úgy nézem a ventik azért jó szolgálatot tesznek, viszont önmagukban panelban kevésnek tűnnek. Főleg, ha csak 6V-ról mennek. 12V-on meg nem lehet mellettük aludni.
 
Necro said:
30-31 fokos szobahőmérséklet mellett, 4 darab 12cm-es ventivel 6 V-ról hajtva, valamint a klímával a vízhőmérséklet estére lement 25 fokra. A klíma reggelig már nem kapcsolt be, 25,5 fokig melegedett az akvárium reggelre. Úgy nézem a ventik azért jó szolgálatot tesznek, viszont önmagukban panelban kevésnek tűnnek. Főleg, ha csak 6V-ról mennek. 12V-on meg nem lehet mellettük aludni.

Sziasztok! 140 literhez a 4 db. 12 cm -es venti valoban keves. Nalam most kerult beszerzesre panikszeruen egy Hobby Aqua Cooler V4 12V (300l) a 60l -es akvarium fole es 29/30 C -rol tartosan 24/25 C -on tudom tartani vele a viz homersekletet kb. 28 fokos szobahomerseklet mellettt.

Elotte kenyszerszulte DIY megoldasom volt, ami nagyreszt mukodott, de azert nem volt az igazi :?
DSC00448.JPG


Most ez lett:
DSC00450.JPG
 
Legalább a ventis megoldásom nem került sokba, így olcsón összehoztam a tesztet. :)
Tápegységem volt, kábelkötegelő meg vezeték is, így az összköltség kb a 4 venti ára, ami összesen kb. 2100Ft volt. :D
 
Láttam hang-on ventillátorokat a kínaiaknál. Jobban néznek ki, mint ha csak felpattintanánk az akvi peremére még ha a hatásfok alkalom adtán gyengébb is.
2011.01.29_02-35-25UP%20AQUA%20Hang%20On%20Cooling%20Fan.jpg

Ezekről valami tapasztalat?
 
Proci said:
Ha 1x odaérek..összerakom és beszámolok.
Van már egy 90 és egy 136W-os peltier elemem.

Nos odaértem egy röpke teszt erejéig. Nem lett rossz :) Az lézeres infra hőmérő jó szolgáltatott tett :)




 
A ventis teszt engem is érdekelne.
Egyébként jutott eszembe, egy olyan dolog, szűrő nyomóágához beiktatnák egy ilyesmi hőcserélőt, nekem van pont egy fölös régi gázkazán hőcserélője, és erre tennénk 1-vagy 2 12centis pc ventit akkor ez tudna valamit hűteni vagy a sima aki felett a venti hatékonyabb lehet?
alternativ3.jpg
Egy elektronikus petlier elemel működne!
 
Back
Oldal tetejére