• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium készítés

Sziasztok!

Van egy közel 9-8 éves GA opti-white akváriumom. A szilikon pocsék állapotban van (kívülről a macska belülről a moha kezdte ki). A tetején az üveg egy helyen lepattogzott valamitől.

A kérdésem az hogy ezzel mit lehetne kezdeni, vannak helyek ahol foglalkoznak felújítással? Szét kéne szedni, újra ragasztani az üvegből vágni, esetleg egy paludáriumot vagy 1-2 nanot kihozni belőle.
Olcsóbb megvenni újonnan mint vágatni, ragasztatni a régit......stb...Hermann Henrik, Gábor Noé készít neked másikat..:)
 
Olcsóbb megvenni újonnan mint vágatni, ragasztatni a régit......stb...Hermann Henrik, Gábor Noé készít neked másikat..:)
Ennyire nem vagyok képben, keresgéltem kik ők de semmi pontosat nem találtam. Esetleg van ilyen jellegű tapasztalatod, hogy olcsóbb csináltatni?
 
Technikai jellegű kérdésem lenne.

Jelenlegi plexitető megoldás nem járható út a jövőre nézve a 120x50-es akváriumból lett viváriumon. (Csinálhatok bármit, hasasodik.)

Gondolkozom az üveg tetőn akár több darabból is összerakva, sajna azon is kell ventinyílásokat vágni. És muslicabiztosra csinálni.

Csatoltam kb. hogyan képzelem.

Járható út ez szerintetek, vagy nem bírná a nyílásokkal könnyített üvegtető a nyitogatást? (Naponta 1x legalább amikor békaetetés van...)
 

Attachments

  • uvegteto.png
    uvegteto.png
    910 bytes · Megtekintések: 32
Technikai jellegű kérdésem lenne.

Jelenlegi plexitető megoldás nem járható út a jövőre nézve a 120x50-es akváriumból lett viváriumon. (Csinálhatok bármit, hasasodik.)

Gondolkozom az üveg tetőn akár több darabból is összerakva, sajna azon is kell ventinyílásokat vágni. És muslicabiztosra csinálni.

Csatoltam kb. hogyan képzelem.

Járható út ez szerintetek, vagy nem bírná a nyílásokkal könnyített üvegtető a nyitogatást? (Naponta 1x legalább amikor békaetetés van...)
Ha az a piros négyzet középen a tervezett nyílás, akkor biztosan nem jó. Szerintem ki sem lehet vágni, vagy ha igen, olyan nagy feszültség maradna benne, hogy igen gyorsan eltörne. Minden képpen kerek nyílást csinálnék. Ennél kisebb ármérővel. Az talán nem törne el.
 
Utoljára módosított:
Technikai jellegű kérdésem lenne.

Jelenlegi plexitető megoldás nem járható út a jövőre nézve a 120x50-es akváriumból lett viváriumon. (Csinálhatok bármit, hasasodik.)

Gondolkozom az üveg tetőn akár több darabból is összerakva, sajna azon is kell ventinyílásokat vágni. És muslicabiztosra csinálni.

Csatoltam kb. hogyan képzelem.

Járható út ez szerintetek, vagy nem bírná a nyílásokkal könnyített üvegtető a nyitogatást? (Naponta 1x legalább amikor békaetetés van...)
Igy esetleg?
A1B7B083-2605-4525-9830-9303F5EADF43.png
csak gondolkodom. A hatso racs es uveg ugyan fix, de lehet jatszani az aranyokkal. A ragasztott zsaner szerintem jarhato ut. Hatra mehet a venti. Nem takarja el a vilagitast.
Es amugy a front uveget es olalakat igy is lehet takaritani.
 
Technikai jellegű kérdésem lenne.

Jelenlegi plexitető megoldás nem járható út a jövőre nézve a 120x50-es akváriumból lett viváriumon. (Csinálhatok bármit, hasasodik.)

Gondolkozom az üveg tetőn akár több darabból is összerakva, sajna azon is kell ventinyílásokat vágni. És muslicabiztosra csinálni.

Csatoltam kb. hogyan képzelem.

Járható út ez szerintetek, vagy nem bírná a nyílásokkal könnyített üvegtető a nyitogatást? (Naponta 1x legalább amikor békaetetés van...)

Lehet, hogy hülye ötlet, de ha a plexitetős változatnál a ventik kapnának 1-1 méretezett felfüggesztést úgy, hogy a plexi ne hasasodjon? Vagy megemlni kicsit, hogy picit az ellenkető irányba hasasodjon, úgy zárna a szélén, és nem szökne mulslinca.
 
Ha az a piros négyzet középen a tervezett nyílás, akkor biztosan nem jó. Szerintem ki sem lehet vágni, vagy ha igen, olyan nagy feszültség maradna benne, hogy igen gyorsan eltörne. Minden képpen kerek nyílást csinálnék. Ennél kisebb ármérővel. Az talán nem törne el.

Jajaja, az a 2db 14cm venti nyílása...
 
Igy esetleg?
View attachment 84138
csak gondolkodom. A hatso racs es uveg ugyan fix, de lehet jatszani az aranyokkal. A ragasztott zsaner szerintem jarhato ut. Hatra mehet a venti. Nem takarja el a vilagitast.
Es amugy a front uveget es olalakat igy is lehet takaritani.

Zsanéros megoldásra nem is gondoltam, de van benne ráció...
 
Jaja nem rossz!

Én még forgatom magamban hogyan lehetne szépen és törésbiztosan megcsinálni a tetőt...
 
Budapest. Már beszéltem egy hellyel amit egy fórumtárs küldött, úgy néz ki vállalják a dolgot.
tegnap belinkeltem a két ember FB profilját akik profi akváriumokat készítenek MO.n...de úgy látom vkinek ez nem tetszett és törölte..:)
 
Hello! 12mm-es üvegből egy 150x60x50 (h x sz x m) működne felső merevítés nélkül vagy mindenképpen kellene bele hosszmerevítés? (Alsó körbemerevítés lesz).
 
Hello! 12mm-es üvegből egy 150x60x50 (h x sz x m) működne felső merevítés nélkül vagy mindenképpen kellene bele hosszmerevítés? (Alsó körbemerevítés lesz).
Ez engem is érdekelne...
A GA-ban a 180x60x60-as az merevített? Ha jól emlékszem, nem. Az milyen vastag üvegből van?
A távolabbi jövőben magam is 150x55x55 vagy 150x55x60 méretben gondolkodom, de merevítés nélkül. Működik 12 mm-el?
 
Ez engem is érdekelne...
A GA-ban a 180x60x60-as az merevített? Ha jól emlékszem, nem. Az milyen vastag üvegből van?
A távolabbi jövőben magam is 150x55x55 vagy 150x55x60 méretben gondolkodom, de merevítés nélkül. Működik 12 mm-el?

Hátha most lesz rá válasz.

A terv ennyiben módosult nálam, és a megvalósítási szakaszba lépett:

screenshot-2022-01-06-at-17-14-05-png.161222


Alul körbe lesz merevítve.
A hátlapot valószínűleg nem viszem végig teljes vastagságban, hanem 55cm fölött csak 8mm-es lesz, könnyítés gyanánt. Erre a felületre amúgy is egy ripárium/mohafal fog kerülni, szóval kitakarja. Az oldallapokat viszont felviszem teljesen egy táblából, hogy ne legyen benne vizuális törés.

Ezek a kérdések merültek fel a gyártás előtt:
  • Ha fent hossz és keresztmerevítést kap, akkor elég lehet a 10mm-es üvegvastagság 50cm magas vízoszlop mellett?
  • 12mm-es üvegnél hogyan tundám minimalizálni a merevítéseket felül? Akkor vállalnám be ennk a többletköltségét, ha bármi haszna van.
  • Az üveges szerint kell a hosszmerevítés is, mert a keresztek önmagukban hagyva pár év után leeshetnek.
  • A 45 fokban dőlt front befedésén még hazitálok: Vagy egy egyben levehető polikarbonát lap vagy klasszikus egymás előtt tolható, két osztatú 8mm-es üveglap kellene. Ha ez utóbbi, akkor fejtörés lesz olyan síneket találni, melyek szögben állnak.
  • Használt valaki EPDM-et alátétnek?
  • A tető részben zárt lesz, a belső hőgazdálkodás miatt, viszont egyetlen lámpának az UVB fény miatt kell egy rést vágatni rá. Kérdéses, hogy fog ez megállni így. Végül arra jutottam, hogy a 2cm-es csíkot elhagynám, és kivinném a kivágást a peremig. Vagy a másik opció, hogy a bal széltől kiindulva a lámpa bal széléig egybefüggő üveg, és a lámpa alatt egy hátrafelé elcsúsztatható üveglap van, amit annyira nyitok ki, amennyit a lámpa reflektorának szélessége megkíván.
Screenshot 2022-01-06 at 19.21.06.png
Screenshot 2022-01-06 at 19.21.28.png
Mit gondoltok?
 
Utoljára módosított:
Hátha most lesz rá válasz.

A terv ennyiben módosult nálam, és a megvalósítási szakaszba lépett:

screenshot-2022-01-06-at-17-14-05-png.161222


Alul körbe lesz merevítve.
A hátlapot valószínűleg nem viszem végig teljes vastagságban, hanem 55cm fölött csak 8mm-es lesz, könnyítés gyanánt. Erre a felületre amúgy is egy ripárium/mohafal fog kerülni, szóval kitakarja. Az oldallapokat viszont felviszem teljesen egy táblából, hogy ne legyen benne vizuális törés.

Ezek a kérdések merültek fel a gyártás előtt:
  • Ha fent hossz és keresztmerevítést kap, akkor elég lehet a 10mm-es üvegvastagság 50cm magas vízoszlop mellett?
  • 12mm-es üvegnél hogyan tundám minimalizálni a merevítéseket felül? Akkor vállalnám be ennk a többletköltségét, ha bármi haszna van.
  • Az üveges szerint kell a hosszmerevítés is, mert a keresztek önmagukban hagyva pár év után leeshetnek.
  • A tető részben zárt lesz, a belső hőgazdálkodás miatt, viszont egyetlen lámpának az UVB fény miatt kell egy rést vágatni rá. Kérdéses, hogy fog ez megállni így.
  • A 45 fokban dőlt front befedésén még hazitálok: Vagy egy egyben levehető polikarbonát lap vagy klasszikus egymás előtt tolható, két osztatú 8mm-es üveglap kellene. Ha ez utóbbi, akkor fejtörés lesz olyan síneket találni, melyek szögben állnak.
  • Használt valaki EPDM-et alátétnek?
Mit gondoltok?
Én az utolsóra tudok válaszolni. Mivel nagyon sokáig dolgoztam építőipari cégnél, így adódott, hogy az ott használt, megmaradt epdm kerül az akvárium alá. Nekem a vastagabb, keményebb verzióm van, használom ma is.
Nem volt vele soha gondom, de ugye nálam 40 literes a legnagyobb, tehát nem is volt soha extrém terhelésnek kitéve.
 
Back
Oldal tetejére