• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium készítés

Sziasztok! Szeretnék paludáriumot készítetni, esetleg ha van itt olyan aki válalna ilyet, az légyszíves írjon rám. Töltök fel pár képet, hogy milyenre gondoltam. A tetején szeretnék egy üres "üvegcsíkot", hátul egy kis "lyukat" a csövezésnek, elöl pedig tolóajtót.... :) köszömöm a segítséget.View attachment 20413View attachment 20414View attachment 20415

Tapatalkkal küldve az én SM-N910C eszközömről
Ha majd rendezed be, kérlek hívj meg segíteni, mert nagyon szeretnék látni egy palu berendezést! Meg azért egy ekkoránál talán tudok segíteni is ezt-azt, hiszen lesz vele meló rendesen...
 
Sziasztok! Akvárium készítésben nem vagyok jártas, jelenleg egy 100 literessel rendelkezem, azonban szeretnék egy jóval nagyobbat, 150x60x50-cm paraméterekkel.
Felhívtam egy üvegest (pesti vagyok) aki adott egy ajánlatot: 92.000 Ft+ÁFÁ-t mondott teljes szereléssel 10mm-es üvegből, 72.000Ft+ÁFÁ-t ha csak az üveglapokat adja és nekem kell ragasztani. Mint mindenki más általában utánanéztem más lehetőségeknek is és rábukkantam egy oldalra oldalra ahol 57.000Ft+ÁFÁ-t olvastam.Ezután ráleltem egy másik oldalon, 10mm-es síküvegből 80Ft/liter áron készítenek, ez jóval kevesebb az előzőknél.
Érdemes az utolsó opciót választani, vagy megpróbálni kezdőként saját kezűleg készíteni (csak ragasztás) akváriumot?!
Ha van bármilyen elérhetőségetek akváriumkészítőkhöz köszönöm ha megosztjátok velem.
Szeretném a legbarátibb árat választani (mint mindenki).
Előre is köszönöm a segítséget: Gergő
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok! Akvárium készítésben nem vagyok jártas, jelenleg egy 100 literessel rendelkezem, azonban szeretnék egy jóval nagyobbat, 150x60x50-cm paraméterekkel.
Felhívtam egy üvegest (pesti vagyok) aki adott egy ajánlatot: 92.000 Ft+ÁFÁ-t mondott teljes szereléssel 10mm-es üvegből, 72.000Ft+ÁFÁ-t ha csak az üveglapokat adja és nekem kell ragasztani. Mint mindenki más általában utánanéztem más lehetőségeknek is és rábukkantam egy oldalra oldalra ahol 57.000Ft+ÁFÁ-t olvastam.Ezután ráleltem egy másik oldalon, 10mm-es síküvegből 80Ft/liter áron készítenek, ez jóval kevesebb az előzőknél.
Érdemes az utolsó opciót választani, vagy megpróbálni kezdőként saját kezűleg készíteni (csak ragasztás) akváriumot?!
Ha van bármilyen elérhetőségetek akváriumkészítőkhöz köszönöm ha megosztjátok velem.
Szeretném a legbarátibb árat választani (mint mindenki).
Előre is köszönöm a segítséget: Gergő

Ha már akváriumot csináltatsz,erősen erdemes elgondolkozni azon, hogy a mást nem, a frontüveget optiwhite üvegből csináltatod. en tuti ugy csinaltatnam.
aquadepot is kerdezd meg.
ami árakkal találkoztál, irreálisan magas.
 
Nekem most készül 300 literes, oldalak+frontüveg opti, többi sima üveg.

Ne az akván spórolj, ez lesz meg a legtovább, minden más cserélődik majd. :D Legyen szép és jól összerakva! Én a helyedben profira bíznám.
aquadepo, korallosakvárium, ők kb. hasonló áron dolgoznak.
 
Nekem most készül 300 literes, oldalak+frontüveg opti, többi sima üveg.

Ne az akván spórolj, ez lesz meg a legtovább, minden más cserélődik majd. :D Legyen szép és jól összerakva! Én a helyedben profira bíznám.
aquadepo, korallosakvárium, ők kb. hasonló áron dolgoznak.
Aquadepo már nincs ! :) Aqafauna lett helyette!:), de igazad van, jobb ezt olyanra bízni aki járatos benne. Főleg ha a manapság oly divatos színtelen szilóval szeretnénk, mert annál nagyon meglátszanak az esetleges buborékok a ragasztásban

A facebookon hirdet egy abai (Székesfehérvár után van) fickó , Herman Henrik , most két akváriumot hirdet 200x60x60-ast 57600Ft-ért és egy 200x50x60-ast 48 ezerért, de írja, hogy igény szerint más méret is megoldható , érdemes volna árajánlatot kérni tőle.
https://www.facebook.com/herman.henrik?fref=nf&post_id=1351596341551832




Sziasztok! Akvárium készítésben nem vagyok jártas, jelenleg egy 100 literessel rendelkezem, azonban szeretnék egy jóval nagyobbat, 150x60x50-cm paraméterekkel.
A facebookon láttam egy ekkorát 60-ért bútorral. LED világítással ... az akvarisztika adok-veszek csoportban, igaz a magasság szélesség pont fordítva van.
Ő hirdeti:
https://www.facebook.com/sanyi.racz.73?fref=nf&post_id=1354440711267395

faceakvarium.jpg
 
Utoljára módosított:
Köszi
Valami levelet pedig anno kaptam, de most rákeresve az dobta ki a google, hogy 2014.10.22-től az Aquadepot az Aquafauna Kft üzemelteti (linket már hibásnak dobja ki az AD weboldala, de google még emlékszik rá :))
https://www.google.hu/search?q=aqua...fxFxWLS_EIHEaJCCufAJ#q=aquafauna+kft+aquadepo
Valószínűleg ezért kapok onnan is hírlevelet, még ha soha nem is vásároltam náluk

A két tulajdonos különvált. Az egyik tulajdonos megtartotta a nevet. A másik új névvel indult. Mindkét cég működik. A régi boltos feelinget a fauna viszi. Nagyker, akvárium (és most már bolt is) depo.
 
azért én megkérdezném aquafauna-t hogy gépi csiszolt üveggel hogy állnak. Hozzájutottam egy náluk készült akváriumhoz használtan, de nem vagyok meggyőződve hogy gépi csiszolt (elnézést ha az csak nekem nem tűnik annak). Bár legalább nem fekete sziló, és nem ronda a ragasztás.
De azért egy szebb csiszolást el tudnék viselni.
 
Sziasztok!

Szeretnék csináltatni opti white üvegből egy 120x50x60-as akváriumot. Mit javasoltok, milyen vastag üveglapokból érdemes megcsinálni, ha nem szeretnék bele merevítést? Illetve melyik cég az, aki jó minőségben képes előállítani?
Köszi,
Attila
 
Sziasztok!

Szeretnék csináltatni opti white üvegből egy 120x50x60-as akváriumot. Mit javasoltok, milyen vastag üveglapokból érdemes megcsinálni, ha nem szeretnék bele merevítést? Illetve melyik cég az, aki jó minőségben képes előállítani?
Köszi,
Attila
Szia.
Próbáld meg a Green Aquat. Neten megtalálod. Mindegy, hogy egybe írod vagy külön. Nem csak az elkészítés a lényeg hanem ha gond van a garanciát érvényesíteni tudd. Velük nem ütközöl problémába. (y)
 
Sziasztok!

Szeretnék csináltatni opti white üvegből egy 120x50x60-as akváriumot. Mit javasoltok, milyen vastag üveglapokból érdemes megcsinálni, ha nem szeretnék bele merevítést? Illetve melyik cég az, aki jó minőségben képes előállítani?
Köszi,
Attila
Ga!En mar 2 akváriumot is vettem tőlük!Probléma mentes!Felesleges belefutni valami üvegesbe,aki...
 
Azt többen megerősítették hogy elegendő a 8-as üveg keresztmerevítővel, mivel csúsztatható tetőt szeretnék rá így nem gond a merevítés.
Egyébként van egy 1000 literes akváriumom 10-es üvegből és ott sincs gond a torzítással pedig nem kis erő hat az üvegre ( 1méter magas! ).
Szia! Most szeretnék össze ragasztani 180*100*55 (100cm a magasság) 15 ös üveg ből akkor ez a vastag üveg nek bírnia kell? Alul felül merevitve lenne! Illetve neked köré vagy rá építéssel készült?
 
Sziasztok! Segítségetek szeretném kérni! Most tervezek össze ragasztani akvàriumot 180*100*55 (100cm a magasság) 15 ös üveg ből ez a vastag üveg nek bírnia kell a nyomást? Alul felül merevitve lenne! Illetve köré vagy rá építéssel lenne érdemes készíteni? És dvd el lenne érdemes ragasztani vagy van tőle erősebb ragasztò?
 
Sziasztok!

Sziasztok! Segítségetek szeretném kérni! Most tervezek össze ragasztani akvàriumot 180*100*55 (100cm a magasság) 15 ös üveg ből ez a vastag üveg nek bírnia kell a nyomást? Alul felül merevitve lenne! Illetve köré vagy rá építéssel lenne érdemes készíteni? És dvd el lenne érdemes ragasztani vagy van tőle erősebb ragasztò?
Itt a fórumon senki nem csináltatott még 100cm magas akváriumot, hisz leginkább növényes hobbisták a tagok, 60cm felett nehezen működtethető (karbantartható, bevilágítható).
Inkább valami tengeris, sügeres oldalon kéne kutakodnod!

AmegA
 
Sziasztok! Segítségetek szeretném kérni! Most tervezek össze ragasztani akvàriumot 180*100*55 (100cm a magasság) 15 ös üveg ből ez a vastag üveg nek bírnia kell a nyomást? Alul felül merevitve lenne! Illetve köré vagy rá építéssel lenne érdemes készíteni? És dvd el lenne érdemes ragasztani vagy van tőle erősebb ragasztò?
Nyugodtan kérdezhetsz itt is...
@Pecás kolléga szakértelmét idézném....
Szerintem 15-ös üveg elég lesz. Pláne merevítéssel, ugyan magas lesz, de 15 mm elég kell legyen.
Érdekes projekt lesz ezekkel a méretekkel. Mik a terveid?
 
@Pecás kolléga szakértelmét idézném....
@meleagris kolléga köszönöm a megelőlegezett bizalmat🙂
Megerősítem a véleményedet: bőven elég kell legyen! Elrettentő példának álljon itt egy kedves barátom 300x80-as, 100 cm magas akváriuma, ami szintén 15-ösből van😉
@Firebird nyugodtan csináljátok meg 15-ösből, nem lesz gond az üveggel. (természetesen a ragasztás minőségére,, a merevítők kiosztására, az állványra, a felfekvésre figyelni kell!)
Az építés technológiájánál a köréépítést javasolom. Már párszáz literesnél is ez a szabály, ami engem illet mérettől függetlenül a köréépítést választom.
 
Hát azért gy már nyugodtabb vagyok :) ,360L akváriumot ragasztottam már de ez kicsit nagyobb kihívás ma adtam le az üvegesnek a méreteket a következő aminek utána kell járnom melyik a megfelelő ragasztó? Eddig az fbs a befutó de ha tudtok jobbat szívesen venném. illetve szűrő akvárium lesz az akva alatt csak azt nem tudom melyik lenne a szerencsésebb ha az alját fúratnám meg vagy az oldalsó üveget kinek melyik vált be?
 
Back
Oldal tetejére