• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium készítés

Cafi38

Tapasztalt kertész
Sziasztok! Tud valaki valakit aki jó áron akváriumot ragaszt? Méret: hossz. : 170 cm, magasság . 55cm, mélység: 40cm.
Köszönettel: Cafi
 
Opti, vagy síma üveg?
Milyen merevítést szánsz bele? (keresztet szeretnél-e, mert ha van, akkor üvegből vékonyabb kell, de nehezebb matatni benne, ha csak élmerevítés van, akkor könnyebb matatni, de kb egy mérettel vastagabb üveg kell)
 
Opti, vagy síma üveg?
Milyen merevítést szánsz bele? (keresztet szeretnél-e, mert ha van, akkor üvegből vékonyabb kell, de nehezebb matatni benne, ha csak élmerevítés van, akkor könnyebb matatni, de kb egy mérettel vastagabb üveg kell)
Sima üveg és lehet merevítés benne, nem zavar semmiben. Sikerült beszereznem növényevő márnákat így ki kell vennem őket az 1000 literesből és valami nagy úszóterű akvárium kell nekik.
 
Ezt az akvát 8-as üvegből maximum két keresztmerevítővel (magamnak eggyel csinálnám), teljes hosszban egy-egy 5 cm-es élmerevítővel nyugodtan meg lehet csinálni.
Kár, hogy kicsit messze laksz tőlünk...
Ha van megbízható üveges a környékeden, és egy minimális barkács hajlamod, akkor küldök szívesen konkrét szabásmintát. Kb egy péntek délután elég az összeállítására és hétfőn, legkésőbb kedden mehet bele a víz;)
 
Ezt az akvát 8-as üvegből maximum két keresztmerevítővel (magamnak eggyel csinálnám), teljes hosszban egy-egy 5 cm-es élmerevítővel nyugodtan meg lehet csinálni.
Kár, hogy kicsit messze laksz tőlünk...
Ha van megbízható üveges a környékeden, és egy minimális barkács hajlamod, akkor küldök szívesen konkrét szabásmintát. Kb egy péntek délután elég az összeállítására és hétfőn, legkésőbb kedden mehet bele a víz;)
Üveges az van bőven, de nagyon drágán ragasztják az akváriumot. Hogyan állítod össze a lapokat hogy derékszögben álljanak és ne dőljenek el amíg megköt a ragasztó?
 
Üveges az van bőven, de nagyon drágán ragasztják az akváriumot. Hogyan állítod össze a lapokat hogy derékszögben álljanak és ne dőljenek el amíg megköt a ragasztó?
Én úgy szoktam csinálni, hogy mindig a fenék köré építem az akváriumot.
A fenék és a hátlap egyforma hosszú, a falnál, vagy valamivel megtámasztva a hátlapot hozzáragasztom a fenékhez.
Utána a két vége jön: szélessége a fenéküveg + üvegvastagság. A két végét hozzáragasztom, a sarkoknál a festők által használt papír ragasztószalaggal rögzítem.
A frontüveg a teljes méret, ez az utolsó. Szemből hozzáragasztom a fenék + két oldallaphoz, szintén ragasztószalaggal rögzítem.
Ha az üveges pontosan vágta az üveget, akkor csak a sarkokat kell egymáshoz igazítani és mindennek klappolnia kell.
Én úgy tudtam, hogy 50 centis magasságig használnak 8-as üveget afölött már 10-est
Ez egy sokak által használt ökölszabály, bőséges tartalék van benne. Rengeteg függ a merevítéstől.
Anno amikor a halas szobámat csináltam, a 165x50x50-es akváriumokat 6-os üvegből ragasztottam (élmerevítő duplán + két kereszt merevítő) és semmi bajuk nem volt, pedig próbából színültig is fel voltak töltve.
Volt nevelő akváriumom 55 magas is 6-osból (120x30-as alapterülettel, él és kereszt merevítéssel) az sem tört el.
A 320x60-as 50 magas akvám is csak 10-es, az élmerevítés csak a 2 db keresztmerevítő alól kb 20-20 cm-t lóg ki, három és fél éve áll, mint a cövek.

Szerintem gond nélkül megáll ez a 170 x 40 x 55-ös 8-asból normálisan merevítve, ragasztva. (mindig síma átlátszó FBS-t használok, a 300ml-eset)
 
Én úgy szoktam csinálni, hogy mindig a fenék köré építem az akváriumot.
A fenék és a hátlap egyforma hosszú, a falnál, vagy valamivel megtámasztva a hátlapot hozzáragasztom a fenékhez.
Utána a két vége jön: szélessége a fenéküveg + üvegvastagság. A két végét hozzáragasztom, a sarkoknál a festők által használt papír ragasztószalaggal rögzítem.
A frontüveg a teljes méret, ez az utolsó. Szemből hozzáragasztom a fenék + két oldallaphoz, szintén ragasztószalaggal rögzítem.
Ha az üveges pontosan vágta az üveget, akkor csak a sarkokat kell egymáshoz igazítani és mindennek klappolnia kell.

Ez egy sokak által használt ökölszabály, bőséges tartalék van benne. Rengeteg függ a merevítéstől.
Anno amikor a halas szobámat csináltam, a 165x50x50-es akváriumokat 6-os üvegből ragasztottam (élmerevítő duplán + két kereszt merevítő) és semmi bajuk nem volt, pedig próbából színültig is fel voltak töltve.
Volt nevelő akváriumom 55 magas is 6-osból (120x30-as alapterülettel, él és kereszt merevítéssel) az sem tört el.
A 320x60-as 50 magas akvám is csak 10-es, az élmerevítés csak a 2 db keresztmerevítő alól kb 20-20 cm-t lóg ki, három és fél éve áll, mint a cövek.

Szerintem gond nélkül megáll ez a 170 x 40 x 55-ös 8-asból normálisan merevítve, ragasztva. (mindig síma átlátszó FBS-t használok, a 300ml-eset)

Köszönöm az útmutatót, már csak pár apró kérdés a ragasztót az üveg élére nyomod, majd később a találkozásokhoz ( sarkokba )? Mit használsz zsírtalanításra? Ha véletlen összekenem az üveget ahol nem kellene mivel lehet oldani az fbs-t?
 
Köszönöm az útmutatót, már csak pár apró kérdés a ragasztót az üveg élére nyomod, majd később a találkozásokhoz ( sarkokba )? Mit használsz zsírtalanításra? Ha véletlen összekenem az üveget ahol nem kellene mivel lehet oldani az fbs-t?
Én zsírtalanítást úgy szoktam megoldani, hogy tiszta vizes ronggyal, vagy papír törlővel jó nagy ráhagyással letörlöm a ragasztandó felületet, majd papír törlővel szárazra dörzsölöm.
Amikor szemre már makulátlan, akkor egy kisebb darab papírtörlőre alkoholt öntök és azzal jó alaposan végigtörlöm a ragasztandó felületeket (az él és lap találkozásánál értelemszerűen mindkettőt), majd új, száraz papírtörlővel még egyszer áttörlöm.
Ragasztóval mindig a hozzáragasztandó lap találkozó élét/lapját kenem be. (először a hátlapnak a fenéklappal találkozó élét, miután összenyomtam, akkor az oldallapoknak a hátlappal és a fenéklappal találkozó oldalát, az üveglap szélső fél centijét kenem, a frontüveget pedig alul és a két függőleges élén a szélső fél centin) Nem spórolok, de azért túlzásokba nem kell esni.;)
Amikor egymáshoz szorítod, ami kitüremkedik azt kötés után (kb 1 nap) tapétavágóval gyakorlatilag nyomtalanul le lehet kaparni.
A kötés előtt az oldószere az ecet -ezt a szagán is érezni fogod-, de ha már megkötött, akkor kár kísérletezni vele. Azt már kifigyeltem, hogy amíg nem köt meg, addig öngól elkezdeni leszedni a kitüremkedett fölös ragasztót.
 
A szokásosnál vékonyabb üveg nem torzít túlságosan? Mert gondolom a merevítés ellenére némileg azért hasasodik. Volt 8-as üvegből 120x40x50-as akváriumom, ami csak középen és oldalt volt merevítve, lényegében csúsztatható üvegtetőnek is volt kialakítva ez a rész, és az közelről nézve nagyon torzított.
Illetve azért szerintem a vastagabb üveg nagyobb ragasztási felületet is jelent. De ez persze az én véleményem, hiszen többször olvastam vékonyabb megoldásokról is, de én inkább biztosra megyek, hiszen olvasni olyanról is, hogy minden előjel nélkül szétmegy az akvárium.
De a drága akvárium se minden esetben minőségi, az én Optim-ra se volt mindegy hová teszem a vízmértéket mikor szinteztem. Köré-építéses, és ha alulra teszem ott is már eredményt kapok mint felül az éleken mérve, pedig élcsiszolt élpolírozott
 
Utoljára módosított:
Ha jóféle a vízimértéked, akkor a 120 cm-ben 1 mm már érzékelhető, az esetleges ragasztási pontatlanságnál ennyi előfordul, főleg ha nem sablonban készül.
A szekrény/állvány is lehet pontatlan valamennyire, meg ha nincs kellően megerősítve, deformálódhat is az alatt a 2-3 mázsa alatt valamennyit.
Ami a torzítást illeti: az üveg minősége is okozhat valamennyit, no meg a sasszemünk sem egyforma, meg az ingerküszöbünk sem úgy, mint a szűrő hangjánál például.
 
Azt többen megerősítették hogy elegendő a 8-as üveg keresztmerevítővel, mivel csúsztatható tetőt szeretnék rá így nem gond a merevítés.
Egyébként van egy 1000 literes akváriumom 10-es üvegből és ott sincs gond a torzítással pedig nem kis erő hat az üvegre ( 1méter magas! ).
 
Sziasztok,

Egy kis segítségen szeretnék kérni. Készül egy új akvárium és szinte már minden megvan hozzá, kivéve az üveget. 120x45x40cm-es lesz az akvárium 10mm-es üvegből készül, de sajnos full optiwhite akváriumra nincs keret.
Azt szeretném kérdezni, hogy érdemes a front üveget optiwhite üvegből rendelni, ha a többi része normál float üveg? Érezhető így is a differencia? Ez még beleférne a rendelésbe….
Láttam, hogy sokaknak van ilyen akváriumuk, de véleményeket nem igazán találtam.
Előre is köszönöm a segítséget!
 
Sziasztok,

Egy kis segítségen szeretnék kérni. Készül egy új akvárium és szinte már minden megvan hozzá, kivéve az üveget. 120x45x40cm-es lesz az akvárium 10mm-es üvegből készül, de sajnos full optiwhite akváriumra nincs keret.
Azt szeretném kérdezni, hogy érdemes a front üveget optiwhite üvegből rendelni, ha a többi része normál float üveg? Érezhető így is a differencia? Ez még beleférne a rendelésbe….
Láttam, hogy sokaknak van ilyen akváriumuk, de véleményeket nem igazán találtam.
Előre is köszönöm a segítséget!

Nekem is olyan van, a frontüveg opti, a többi normál. Szerintem látni a különbséget, igaz nekem feketével van ragasztva, talán színtelennel még jobban kijön. Szembetűnő a különbség, ha az üveglapok élét nézzük. Nálam egy tizessel lett több az ára, mintha csak normál üvegből készül (100x50x60/10 mm).
 
Olvastam már hozzászólást arról, hogy valaki bement a GA-ba és nem nyűgözte le annyira az Opti akvárium, hogy kifizesse a felárat. Én is így voltam ezzel, mikor voltam az egyik ilyen berendezős összejövetelen, de mivel igazából másfélszer drágább árajánlatot kaptam Opti üvegből készült akváriumra, mint simára(sokszor olvasni dupla árról), így mégis az opti mellett döntöttem. tapasztalatom az, hogy inkább otthoni fényviszonyok mellett látni jelentős különbséget, pláne, ha az embernek előtte volt már egy hasonló méretű akija sima üvegből . Ha látszanak az oldalak, akkor szerintem azokat is érdemes volna optiból vágatni.
 
Köszi a válaszokat. Azt hiszem, akkor inkább spórolok még egy kicsit. Való igaz, hogy pl. GA-ban én sem éreztem annyira a különbséget, de itthon az előző akvárium, ami ugyan csak 8mm-es üvegből készült, már az is kissé zavaróan kékes/zöldes volt érzésem szerint a 7000K-s fény alatt. Sajnos én több ár ajánlatott is kaptam itt Budapesten, de inkább háromszoros áron kínálják az optikat, a normál float üvegekkel szemben.
Esetleg, ha valaki tud Pesten szépen dolgozó akvárium készítőt, aki optiból is elfogadható áron dolgozik, akkor szívesen fogadnám privátban a címét. Kezdem úgy érezni, hogy minden pénzt megér, de azért jó lenne az átlag kétszerese max. A kétszeres árral, még megbékélnék azt hiszem.
A GA árait sajnos mostanában nem tudom kigazdálkodni…
 
Front opti csak akkor működik, ha a többi oldal nincs szem előtt. Pl egy beépített akvárium esetén jó lehet.
Ha az akvárium szabadon álló, akkor látni fogod. Jössz mész mellette stb.

Tény, hogy kell hozzá világítás. Ha gyenge, akkor nem jön át annyira a hangulat.
De azért nehéz nem észrevenni



De hogy legyen egy nagyobb is

Last minute photo shooting for IAPLC2014 by viktorlantos, on Flickr

HD9A2012.jpg

A képeken meg kell nézni a hófehér rolót az akváriumok mögött. A középső 1cms üveg az alsó 1.5cm
 
Utoljára módosított:
No igen…ebben a minőségben botrányosan látszik a differencia még így is, hogy nincs mellette fényképezve normál üveg. Gyönyörű.
Azt hiszem meggyőztetek… Amikor már az ember minden apróságra horror pénzt költ ebben a hobbiban, felesleges pont ezen spórolni, ami az egész ékszer kerete.
"Az alja lesz csak float - mondta, majd óvatosan tovább dézsmálta a konyhapénzt :)."
 
ki csinál Bp-en vagy környékén 10l-es szűrőaksit (oldalplcos, 3-4 rekesszel? (60l mellé kéne)
köszi
 
Back
Oldal tetejére