• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium készítés

steve.molnar

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Van egy közel 9-8 éves GA opti-white akváriumom. A szilikon pocsék állapotban van (kívülről a macska belülről a moha kezdte ki). A tetején az üveg egy helyen lepattogzott valamitől.

A kérdésem az hogy ezzel mit lehetne kezdeni, vannak helyek ahol foglalkoznak felújítással? Szét kéne szedni, újra ragasztani az üvegből vágni, esetleg egy paludáriumot vagy 1-2 nanot kihozni belőle.
Olcsóbb megvenni újonnan mint vágatni, ragasztatni a régit......stb...Hermann Henrik, Gábor Noé készít neked másikat..:)

csoli

Tapasztalt kertész
Olcsóbb megvenni újonnan mint vágatni, ragasztatni a régit......stb...Hermann Henrik, Gábor Noé készít neked másikat..:)
Ennyire nem vagyok képben, keresgéltem kik ők de semmi pontosat nem találtam. Esetleg van ilyen jellegű tapasztalatod, hogy olcsóbb csináltatni?

Etele

Legenda
Technikai jellegű kérdésem lenne.

Jelenlegi plexitető megoldás nem járható út a jövőre nézve a 120x50-es akváriumból lett viváriumon. (Csinálhatok bármit, hasasodik.)

Gondolkozom az üveg tetőn akár több darabból is összerakva, sajna azon is kell ventinyílásokat vágni. És muslicabiztosra csinálni.

Csatoltam kb. hogyan képzelem.

Járható út ez szerintetek, vagy nem bírná a nyílásokkal könnyített üvegtető a nyitogatást? (Naponta 1x legalább amikor békaetetés van...)

Attachments

elektrorudi

VIP kertész

Jelenlegi plexitető megoldás nem járható út a jövőre nézve a 120x50-es akváriumból lett viváriumon. (Csinálhatok bármit, hasasodik.)

Gondolkozom az üveg tetőn akár több darabból is összerakva, sajna azon is kell ventinyílásokat vágni. És muslicabiztosra csinálni.

Járható út ez szerintetek, vagy nem bírná a nyílásokkal könnyített üvegtető a nyitogatást? (Naponta 1x legalább amikor békaetetés van...)
Ha az a piros négyzet középen a tervezett nyílás, akkor biztosan nem jó. Szerintem ki sem lehet vágni, vagy ha igen, olyan nagy feszültség maradna benne, hogy igen gyorsan eltörne. Minden képpen kerek nyílást csinálnék. Ennél kisebb ármérővel. Az talán nem törne el.

Utoljára módosított:

Zuzmi

VIP kertész

Igy esetleg?
A1B7B083-2605-4525-9830-9303F5EADF43.png
csak gondolkodom. A hatso racs es uveg ugyan fix, de lehet jatszani az aranyokkal. A ragasztott zsaner szerintem jarhato ut. Hatra mehet a venti. Nem takarja el a vilagitast.
Es amugy a front uveget es olalakat igy is lehet takaritani.

evavigh

VIP kertész

Lehet, hogy hülye ötlet, de ha a plexitetős változatnál a ventik kapnának 1-1 méretezett felfüggesztést úgy, hogy a plexi ne hasasodjon? Vagy megemlni kicsit, hogy picit az ellenkető irányba hasasodjon, úgy zárna a szélén, és nem szökne mulslinca.

Etele

Legenda
Ha az a piros négyzet középen a tervezett nyílás, akkor biztosan nem jó. Szerintem ki sem lehet vágni, vagy ha igen, olyan nagy feszültség maradna benne, hogy igen gyorsan eltörne. Minden képpen kerek nyílást csinálnék. Ennél kisebb ármérővel. Az talán nem törne el.
Jajaja, az a 2db 14cm venti nyílása...

Etele

Legenda
Igy esetleg?
View attachment 84138
csak gondolkodom. A hatso racs es uveg ugyan fix, de lehet jatszani az aranyokkal. A ragasztott zsaner szerintem jarhato ut. Hatra mehet a venti. Nem takarja el a vilagitast.
Es amugy a front uveget es olalakat igy is lehet takaritani.
Zsanéros megoldásra nem is gondoltam, de van benne ráció...

Etele

Legenda
Jaja nem rossz!

Én még forgatom magamban hogyan lehetne szépen és törésbiztosan megcsinálni a tetőt...

steve.molnar

Tapasztalt kertész
Budapest. Már beszéltem egy hellyel amit egy fórumtárs küldött, úgy néz ki vállalják a dolgot.
tegnap belinkeltem a két ember FB profilját akik profi akváriumokat készítenek MO.n...de úgy látom vkinek ez nem tetszett és törölte..:)

Oldal tetejére