• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium készítés

Átemelő cső levegősödésről olvastam itt, de gondolom ez nem egy gyakran előfordulő jelenség. Egyelőre nem is aggódom miatta, nem hiszem hogy ez az elem egy gyenge láncszem kellene, hogy legyen.

Kérdésem most inkább az lenne, hogy ez mennyire hangos?
A képeken még csak egy lefolyó ág van bekötve az oldalsó tartáyba. Ugyan tapasztalatom még nincs ezzel kapcsolatban, de főleg sósvizes fórumokat olvasva ez így zavaró, csobogó hangot kellene, hogy adjon. A zavaró hang kiiktatásával kapcsolatban is sokmindent olvasni. Te hogy oldottad meg, mi az ami nem látszik aképen? :)
A kiemelő cső levegősödését a "könyökbe" ragasztott légtelenítő cső szépen mutat (bubi jelenik meg benne). Ha már sok benne a levegő, megszívod (légteleníted), visszanyomod a végét a víz alá és meg is vagy.
Lefolyó: több megoldás is van, de talán a lefolyó megtörése a leggyakrabban beváló megoldás. Nálam a dolgozószobában van, így nem gond ha van egy kis hangja.
 
Sziasztok! Egyedi méretű akváriumot szeretnék csinaltatni (a hely és bútor méret miatt). A mérete 50x25x30(35),lenne. Szerintetek hol lenne érdemes megcsináltatni és milyen vastag üvegből? A 4mm elég vagy inkább 5-6 kellene?
Ahogy mondod, a 4 mm elég, de az 5-6 jobb lenne :) Viszont az 50 centi hosszt kétszer is meggondolnám, érdemesebb lámpához választani hosszméretet.
 
Sziasztok. Meglett az akvárium, viszont kicsit félreértettük egymást és került bele a rövidebb oldalakra egy-egy üveg sín ami tartja a tetőt. Szerintetek azt ki lehet még szedni? Akár otthon, akár úgy hogy vissza viszem. (az a baj ezzel a megoldással, hogy kizárja, hogy oldalról vezessek be bármit. A sin 3 cm széles, úgy hogy sztem esélytelen rá tenni bármilyen üveg be/kifolyó.
78275
 
Sziasztok. Meglett az akvárium, viszont kicsit félreértettük egymást és került bele a rövidebb oldalakra egy-egy üveg sín ami tartja a tetőt. Szerintetek azt ki lehet még szedni? Akár otthon, akár úgy hogy vissza viszem. (az a baj ezzel a megoldással, hogy kizárja, hogy oldalról vezessek be bármit. A sin 3 cm széles, úgy hogy sztem esélytelen rá tenni bármilyen üveg be/kifolyó.
View attachment 78275
Ki lehet venni. A kerdes az, hogy Neked menni fog-e. A technikaja megvan.
 
Én visszavinném az üvegeshez, szedje le ő.
Szerintem ő sem tudja.

A saját akváriumomból kiszedtem a középső összefogó üveglapokat, de megvallom, megmarad a helye. Egyrészt a kiszedés miatt karcolódott, másrészt a szilikongumi megmarja az üveget. Viszont én használtan vettem, és eleve voltak rajta karcok. Nem örültem az "eredményemnek" de sírva sem fakadtam. Lehet, hogy vissza lehetne az üveget polírozni, de az szerintem 2x annyiba került volna, mint az új akvárium, (és az eredmény is kérdéses).
Viszont a tiéd új, és gondolom, nem volt olcsó.
Jobban járnál, ha csináltanál egy újat ezt pedig eladnád (vagy inkább az üveges adná el).
 
Köszi szépen a válaszokat tanácsokat. Ha ilyen bonyolult és kérdéses a végkimenet, akkor lehet simán így hagyom, aztán hátulról lesznek bevezetve a cuccok nem oldalról. Ez mondjuk ugye kizárja a lillyket, de az esőztetővel még mindig lehet normális eredményt elérni szerintem.
Vagy szerezni kell olyan lilly-t ami "átéri" a 3 cm-es peremet.
Köszi még1szer a tippeket :)
 
Köszi szépen a válaszokat tanácsokat. Ha ilyen bonyolult és kérdéses a végkimenet, akkor lehet simán így hagyom, aztán hátulról lesznek bevezetve a cuccok nem oldalról. Ez mondjuk ugye kizárja a lillyket, de az esőztetővel még mindig lehet normális eredményt elérni szerintem.
Vagy szerezni kell olyan lilly-t ami "átéri" a 3 cm-es peremet.
Köszi még1szer a tippeket :)
azért a helyedben tennék egy kört a készítőnél... hátha nem kell kompromisszumokat kötni. Ha már új akváriummal nyomulsz, legyen olyan amilyennek lennie kell ;)
És ha bármikor cserélnéd az esőztetőt nem lesz akadály.

@Pecás legenda véleménye még számíthatna, ha megkerül időben :D
 
Sziasztok. Meglett az akvárium, viszont kicsit félreértettük egymást és került bele a rövidebb oldalakra egy-egy üveg sín ami tartja a tetőt. Szerintetek azt ki lehet még szedni? Akár otthon, akár úgy hogy vissza viszem. (az a baj ezzel a megoldással, hogy kizárja, hogy oldalról vezessek be bármit. A sin 3 cm széles, úgy hogy sztem esélytelen rá tenni bármilyen üveg be/kifolyó.
View attachment 78275
@Pecás legenda véleménye még számíthatna, ha megkerül időben :D
Ha már meg lettem szólítva... ...köszönöm, hogy megtiszteltél @ezsolt80 ;):)
Szóval én két irányban gondolkodnék:
  • ha tudod igazolni, hogy mit rendeltél meg és elég rátarti vagy, akkor azt mondhattad volna -elhozatal előtt-, hogy bocsi, de nem erről volt szó. Most esetleg meg lehet kérni, hogy orvosolja...
  • ha amúgy élhető lenne így is az akvád és esetleg még tetőt is tennél rá, akkor kérd meg az üvegest, hogy ha már így sikeredett a dolog, akkor kapjon elő egy üvegfúrót és ott, ahol a lilly lenne, fúrjon Neked egy legalább 25-ös lyukat a merevítőre. Így kicsit kecske is, káposzta is megoldás lehet, és mégsem kell a fogóval mesterkedj és kicsit dizájnosabb lenne, mint a @Szabó Henrik megoldása, bár kétségtelen, nem annyira eredeti...;)
A maszek kiszedéssel az a baj, hogy jó eséllyel nincs otthon üvegvágód, amivel a sarokmerevítőnél el tudnád vágni, a másik meg az, hogy ha jól néztem, a fronthoz is hozzá van ragasztva, így a szilót elvágni sem egyszerű, ráadásul jó eséllyel egy jó mély karcolás (és esetleg egy jó adag feszültség) is keletkezik az üvegen.
 
Ha már meg lettem szólítva... ...köszönöm, hogy megtiszteltél @ezsolt80 ;):)
Szóval én két irányban gondolkodnék:
  • ha tudod igazolni, hogy mit rendeltél meg és elég rátarti vagy, akkor azt mondhattad volna -elhozatal előtt-, hogy bocsi, de nem erről volt szó. Most esetleg meg lehet kérni, hogy orvosolja...
  • ha amúgy élhető lenne így is az akvád és esetleg még tetőt is tennél rá, akkor kérd meg az üvegest, hogy ha már így sikeredett a dolog, akkor kapjon elő egy üvegfúrót és ott, ahol a lilly lenne, fúrjon Neked egy legalább 25-ös lyukat a merevítőre. Így kicsit kecske is, káposzta is megoldás lehet, és mégsem kell a fogóval mesterkedj és kicsit dizájnosabb lenne, mint a @Szabó Henrik megoldása, bár kétségtelen, nem annyira eredeti...;)
A maszek kiszedéssel az a baj, hogy jó eséllyel nincs otthon üvegvágód, amivel a sarokmerevítőnél el tudnád vágni, a másik meg az, hogy ha jól néztem, a fronthoz is hozzá van ragasztva, így a szilót elvágni sem egyszerű, ráadásul jó eséllyel egy jó mély karcolás (és esetleg egy jó adag feszültség) is keletkezik az üvegen.
Köszönöm szépen a választ. Sokat gondolkodtam rajta az elmúlt napokban és végül arra jutottam, hogy nem ér annyit az egész amennyi extra munkával járna. Szerintem az esőztetővel is jó eredményeket tudok majd elérni, ha pedig túl nagy a flow, akkor vagy visszáb tekerem a szűrőt, vagy majd kicsit nagyobbra felfúrom az esőztetőn a lyukakat.
Nagyon jó árban dolgoznak mert egy 45 literes akvárium 6-mmes üvegből, fedlappal együtt 8e forint volt, szóval hogyha újat akarnék csináltatni az sem lenne egy hatalmas kiadás (és szerintem nagyon szépen is dolgoznak, az hogy ez most így alakult, az annak tudható be, hogy én két meetingem között telefonom beszéltem velük és félre értettük egymást.)
Úgy, hogy ezzel fogom indítani az akváriumot, és ha a szerelem még sokáig fent marad hobbyval kapcsolatban (és nagyon zavarónak találom a peremet), akkor majd lehet a jövőben csináltatok egy újat ezt meg majd eladom vagy elajándékozom valakinek aki szívesen használná így is. :)

Mindenkinek köszönöm a segítséget és tippeket :)
 
Egy ilyen eszközzel + Gillette pengével és türelemmel szépen ki lehet vágni.
 
Egy ilyen eszközzel + Gillette pengével és türelemmel szépen ki lehet vágni.
78780
24- es citera hur. ket foggantyu es ziz. csak igy szalad.
 
Sziasztok!

Van egy közel 9-8 éves GA opti-white akváriumom. A szilikon pocsék állapotban van (kívülről a macska belülről a moha kezdte ki). A tetején az üveg egy helyen lepattogzott valamitől.

A kérdésem az hogy ezzel mit lehetne kezdeni, vannak helyek ahol foglalkoznak felújítással? Szét kéne szedni, újra ragasztani az üvegből vágni, esetleg egy paludáriumot vagy 1-2 nanot kihozni belőle.
 
Back
Oldal tetejére