• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium készítés

50 centi fölött már valamilyen fém-halogént szoktak használni a magas vízoszlop miatt.
60 magas akinál a vízoszlop nem lesz több 50 cm-nél, ez még belefér T5-el szerintem.
Ha bevállalsz egy kereszt merevítést és mehet 5-6 cm széles élmerevítő, akkor lemehetünk 10-esig gond nélkül.
Nálam a 180x80-as 65 magas aki így készült és 2008 óta kiderült volna ha nem elég erős;), a 320x60-as 50 magas is 10-esből van, ott két kereszt van, viszont az élmerevítő nem megy teljes hosszban végig, ez is 10-es, három éve megy gond nélkül.
 
A következő akváriumom nekem is Opti lesz az 1000%, és azon gondolkodom, hogy a jelenlegi hely+bútor behatárolja a lehetőségeket, sajnos a 40x120 alapterület adott, viszont magasságban nem 50-es lesz, hanem csak 40-es, és akkor csalok optikailag, mélyebbnek fog tűnni. :D Vagy értelmetlen?

Ja és tuti 10-es üvegből csináltatom, merevítések nélkül.
A mostaniban hosszmerevítések vannak, és zavaró.
 
60 magas akinál a vízoszlop nem lesz több 50 cm-nél, ez még belefér T5-el szerintem.
Ha bevállalsz egy kereszt merevítést és mehet 5-6 cm széles élmerevítő, akkor lemehetünk 10-esig gond nélkül.
Nálam a 180x80-as 65 magas aki így készült és 2008 óta kiderült volna ha nem elég erős;), a 320x60-as 50 magas is 10-esből van, ott két kereszt van, viszont az élmerevítő nem megy teljes hosszban végig, ez is 10-es, három éve megy gond nélkül.
Szerintem ez mehet, bár én 12-es optira gondoltam és igy már megfizető lenne! 320-ról van naplód?
 
A következő akváriumom nekem is Opti lesz az 1000%, és azon gondolkodom, hogy a jelenlegi hely+bútor behatárolja a lehetőségeket, sajnos a 40x120 alapterület adott, viszont magasságban nem 50-es lesz, hanem csak 40-es, és akkor csalok optikailag, mélyebbnek fog tűnni. :D Vagy értelmetlen?

Ja és tuti 10-es üvegből csináltatom, merevítések nélkül.
A mostaniban hosszmerevítések vannak, és zavaró.

Érdemes lesz sietned! Leesett az állam mikor megláttam, hogy a 2 éve vett 120x45x45-ös akváriumnak ma az ára 1,5x-öse mint amennyiért én vettem.
 
Most csináltam meg az új layoutot, én már öreg vagyok, nem sietek sehova. :)

(Egyébként iagazd van, brutál módon mennek felfelé az árak, de azért, hogy két év múlva beüzemeljem, nem rendelek most akváriumot. :( )
 
Szerintem ez mehet, bár én 12-es optira gondoltam és igy már megfizető lenne! 320-ról van naplód?
Még nincs, jelenleg afrikai sügérek (frontosa Mpimbwe blue) úszkálnak benne.
Nagy fába fogom vágni a fejszémet, de ha minden jól megy, a télen kirámolom, kidzsuvázom és valami szép (afrikai) homok + lazac sügéres akvát szeretnék csinálni belőle pár kakukktojással;)
12-es üvegnél tutira elég a biztonsági minimális élmerevítés.:D
 
Segítséget szeretnék kérni. Szerintetek hogy alakul az ára egy 120x50x40-es aksinak (40 a mélysége) 10mm -es sima üvegből és optiból? Tól-ig -ra lennék kíváncsi. Aki már kért ajánlatot hasonló méretűre vagy ilyennel foglalkozik kérem segítsen nekem. Köszi előre is.
Sajnos erre nem írt senki. Bedobom újra, hátha... Még annyi eszembe jutott, hogy mindenképpen merevítés nélkül szeretném az akváriumot.
 
Sajnos erre nem írt senki. Bedobom újra, hátha... Még annyi eszembe jutott, hogy mindenképpen merevítés nélkül szeretném az akváriumot.
8-as üvegből 40-ért láttam, de persze az merevített, 10-es simából minimum 60-70. Viszont nem értelek, sok akváriumkészítős cégnek van weboldala, és ezt a kérdést 16.-án tetted fel, azóta beszerezhettél volna pár árajánlatot magad is ;) Javaslom, hogy 10-es üvegnél mindenképpen kérj élcsiszolást is ;)
 
Utoljára módosított moderátor által:
@Pecás ha megrendelem az üveget az üvegestől méretrevágva azt kell élcsiszoltatni meg políroztatni a ragasztandó felületen is vagy ahogy levágják marad naturban? Színtelen FBS el csinálnám 10es vagy 12es normál üvegből. Csak nem tudom ragasztás után mennyire látszana. Valamint mekkora erővel kell öszzenyomni az üvegeket?
Valamint vízzel feltöltve a fürdőben szerinted mennyi ideig teszteljem ,hogy sikerült a ragasztás? Magyarán ha elcsesztem kb mennyi idő alatt derül ki? Lehetőleg ne a szoba ússzon...;):)
 
Utoljára módosított:
Sajnos erre nem írt senki. Bedobom újra, hátha... Még annyi eszembe jutott, hogy mindenképpen merevítés nélkül szeretném az akváriumot.
Ha meglesz az én medencém, majd meg tudom mondani, hogy mennyi az annyi, de az tavasz előtt nem várható. Lesz majd sima és opti üvegre is ár ;)
 
Ha meglesz az én medencém, majd meg tudom mondani, hogy mennyi az annyi, de az tavasz előtt nem várható. Lesz majd sima és opti üvegre is ár ;)
Egyet értek @Victor al. Egy árajánlat kérése nem egy nagy fáradság és nem egy nagy beruházás, ha komolyan gondolja @Tomyhu a vásárlást biztos megtudja oldani magának;)
 
@Pecás ha megrendelem az üveget az üvegestől méretrevágva azt kell élcsiszoltatni meg políroztatni a ragasztandó felületen is vagy ahogy levágják marad naturban? Színtelen FBS el csinálnám 10es vagy 12es normál üvegből. Csak nem tudom ragasztás után mennyire látszana. Valamint mekkora erővel kell öszzenyomni az üvegeket?
Valamint vízzel feltöltve a fürdőben szerinted mennyi ideig teszteljem ,hogy sikerült a ragasztás? Magyarán ha elcsesztem kb mennyi idő alatt derül ki? Lehetőleg ne a szoba ússzon...;):)
Az élcsiszolás esztétikai kategória és van ára. Hogy kéred-e, az rajtad múlik. Én annyit szoktam kérni, hogy az éleit húzzák le kővel/csiszoló szivaccsal, mert akkor már nem vág, de élcsiszolást nem kértem még soha.
A ragasztandó lap éleket véletlenül se bántsd!!! Ahogy az üveges elvágja, maradjon úgy, ne csiszolja, ne polírozza, az úgy jó, ahogy van.
Jó a színtelen FBS, én is azt használom, eddig 960 literig ragasztottam vele és bevált;)
Annyira nyomd össze, hogy ne maradjon közte levegő és a méret stimmeljen. Ez nem olyan, mint a Palmatex, ahol az összenyomásnál kifejtett erő nagysága határozza meg a ragasztás erősségét.
Az a szabály az FBS száradásánál, hogy ahány cm, annyi nap a kötési idő, a Te esetedben ez 1-2 napot jelent.
Én a biztonság kedvéért (főleg a többszáz literes a kád) még 2-3 napot hagynám, de hát a scape építéssel annyi úgyis el fog menni.
Utána elvileg feltölthető és nem lehet baja, legalábbis a ragasztó miatt nem.
Amire nagyon figyelj: a ragasztandó felület zsírtalanítása, az kardinális kérdés.
 
Köszönöm a válaszokat és az építő jellegű kritikát is :)! Őszintén megvallva, sajnos most még nincs pénzem az aksira, szép lassan haladok. Jelen pillanatban is üzemel egy nettó 220 l-es aksim, és a teljesen új akvárium (ezalatt értem minden egyes kiegészítőjét is , pl.: bútor, világítás, talaj, stb.....) még csak terv, mert egyszerre nem engedhetem meg magamnak ezt a kiadást, plusz a párom sem rajong a drága hobbymért.:unsure: Apránként veszem meg a dolgokat, de azokkal kezdtem, amit a régi, az az a jelenlegi aksiban is tudok használni, illetve tesztelni. Így már megvannak a szűrőanyagaim zöme, egy újabb ex1200-es, világítás, reduktor és mágnesszelep, a bútoranyag és néhány apróság. Januárban a co2 palackot szeretném beszerezni és így csak februárba vagy márciusba lehetne pénzem az új aksira. Nem kértem még soha árajánlatot semmire, legalább is írásban nem. Amúgy tényleg jó ötletnek tűnik, habár ha jobban belegondolok, ezen a fórumon is épp árajánlatot is kértem, hiszen ki tudja, hogy nincs-e köztünk a közelben egy spéci akvárium készítő mesterember....;) Bocs, hogy traktáltalak titeket a sztorimmal, nem az időtöket szerettem volna húzni, csak az volt a célja, hogy megértsétek, hogy a szándékaim komolyak. Annyi szép, magával ragadó akváriumot láttam itt nálatok az akvakertészen, hogy én is szeretnék egyet, csak ez lassan megy... Még csak puhatolózok sok mindennel kapcsolatban, @Victor tanácsai például nagyon jól jöttek, nem hittem volna, hogy ilyen drága akár sima üvegből ....:( Köszönöm a segítségeteket...
 
Back
Oldal tetejére