• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium készítés

Van egy régi akváriumom, ami még nem igazán volt soha teletöltve. A méretei 75X45X45. (150liter).
Az a gond, hogy 6mm-es az üveg, és csak a fenéklapon látok némi hosszanti merevítést... Nem vékony ez így?
Most az a dilemma, hogy átváltok erre, vagy nézek egy új akváriumot hasonló méretben (150 liter körül)... Optiwhite-ból azért nem olcsó egy ilyen méret.
 
Van egy régi akváriumom, ami még nem igazán volt soha teletöltve. A méretei 75X45X45. (150liter).
Az a gond, hogy 6mm-es az üveg, és csak a fenéklapon látok némi hosszanti merevítést... Nem vékony ez így?
Most az a dilemma, hogy átváltok erre, vagy nézek egy új akváriumot hasonló méretben (150 liter körül)... Optiwhite-ból azért nem olcsó egy ilyen méret.
Hát, nekem határesetnek tűnik.....
 
Hát, nekem határesetnek tűnik.....
Fel fogom tölteni tesztelés céljának okáért... és megnézem h mennyire hasasodik.
A mostani 96 literesem durván hasas. Kb 1 cm a különbség a közepén a széleihez képest. Az is határeset :D , bár már 2 éve legalább megy.
 
Van egy régi akváriumom, ami még nem igazán volt soha teletöltve. A méretei 75X45X45. (150liter).
Az a gond, hogy 6mm-es az üveg, és csak a fenéklapon látok némi hosszanti merevítést... Nem vékony ez így?
Most az a dilemma, hogy átváltok erre, vagy nézek egy új akváriumot hasonló méretben (150 liter körül)... Optiwhite-ból azért nem olcsó egy ilyen méret.
Vágass üvegesnél 2,5-3 cm széles csíkot kettőt, 75 cm-eset 6-os üvegből és ezeket ragaszd rá a tetejére a front síkjába elől-hátul.
Így egyszerre lesz élmerevítésed és a sarkokat is stabilizálod, plusz az üveg mentén felfele rohamozó halat is megfogja jó eséllyel;)
Ennyi bőven elegendő ahhoz, hogy a hasasodásra ne is kelljen gondolnod, nem kell kereszt merevítőt betenned és marad 39-40 cm széles tered az építkezéshez.
Ebben a méretben még nem gáz 6-osból csinálni az akvát, persze merevítés nélkül jobb lenne a 8-as, de így sem lesz gond(y)
 
Sziasztok,

200x60x60-as akváriumot készítenek merevítés nélkül, amely biztonsági szempontból is megfelelő?
 
Köszi, Ez azért picit durva, eléggé nagy a torzítása véleményem szerint, volt már ilyenre nálatok igény?a GA-ban a 180-as akvárium 15mm-es üvegből van? Azért is kérdezem mivel ilyen méretű akváriumban gondolkozok, de a merevítővel nem nagyon tudok megbékélni, viszont a biztonság a legfőbb tényező!
 
Köszi, Ez azért picit durva, eléggé nagy a torzítása véleményem szerint, volt már ilyenre nálatok igény?a GA-ban a 180-as akvárium 15mm-es üvegből van? Azért is kérdezem mivel ilyen méretű akváriumban gondolkozok, de a merevítővel nem nagyon tudok megbékélni, viszont a biztonság a legfőbb tényező!
Pecást kérdezd, Ő megmondja a tutit!;)
 
Köszi, Ez azért picit durva, eléggé nagy a torzítása véleményem szerint, volt már ilyenre nálatok igény?a GA-ban a 180-as akvárium 15mm-es üvegből van? Azért is kérdezem mivel ilyen méretű akváriumban gondolkozok, de a merevítővel nem nagyon tudok megbékélni, viszont a biztonság a legfőbb tényező!

Az emeleti 15-ös. Ugyanezt a méretet a lengyelek már 18mm-ből készítik. Úgyhogy relatív a durva :)
Fő a biztonság egy ilyen méretnél és víz mennyiségnél.
 
volt már ilyenre nálatok igény?

Az ügyfelek mindig úgy gondolják meg lehet oldani vékonyabb üvegből is. Aztán jönnek a merevítők... később pedig a probléma hegyek a merevítők miatt. Akkor már máshogy csinálnák, de ez nem az a dolog amit csak fogsz és lecserélsz. Így kb marad ameddig áll az akvárium.

Merevítős akváriumok készülnek ilyen nagy méretben. A legtöbb üveges frászt kap, ha ilyet merevítők nélkül kérsz. Aztán jön a para, hogy nem elég nagy a műhely, nem szállítható, csak helyszínen tudják összeragasztani stb stb....
Persze volt már nálunk is olyan hogy egy teljes csapat vitte ki az akváriumot mert olyan dög nehéz volt még a mission impossible féle üvegfogó tapikkal is :)
 
Segítséget szeretnék kérni. Szerintetek hogy alakul az ára egy 120x50x40-es aksinak (40 a mélysége) 10mm -es sima üvegből és optiból? Tól-ig -ra lennék kíváncsi. Aki már kért ajánlatot hasonló méretűre vagy ilyennel foglalkozik kérem segítsen nekem. Köszi előre is.
 
200x60x60-as akváriumot készítenek merevítés nélkül, amely biztonsági szempontból is megfelelő?
És ezzel nincs vége a történetnek, mivel ilyen méretű akvárium a 2.emeleti panellakásban lenne!
Ugyan már elég rég volt szó róla, de hátha még aktuális...
Szóval kezdem a másodikkal: ez a 720 literes -hacsak nincs a környékén 3-4 nagyobbacska trezor-- meg sem kottyan a födémnek, főleg ha a fal mellé kerül, ami sanszos.
Át kellene kicsit beszélni, de szerintem nem esélytelen, hogy élmerevítővel 15-ösből elmenjen. (egy barátom 300x80-as, 100 magas akvája szép lassan hat éves lesz, 15-ösből van, igaz, tisztességesen meg van merevítve)
Az él merevítő belefér, vagy azt sem szeretnél?
 
Ugyan már elég rég volt szó róla, de hátha még aktuális...
Szóval kezdem a másodikkal: ez a 720 literes -hacsak nincs a környékén 3-4 nagyobbacska trezor-- meg sem kottyan a födémnek, főleg ha a fal mellé kerül, ami sanszos.
Át kellene kicsit beszélni, de szerintem nem esélytelen, hogy élmerevítővel 15-ösből elmenjen. (egy barátom 300x80-as, 100 magas akvája szép lassan hat éves lesz, 15-ösből van, igaz, tisztességesen meg van merevítve)
Az él merevítő belefér, vagy azt sem szeretnél?
Szia,

Köszi a választ, ez még nagyon is aktuális! Szerencsére a biztonsági megoldásként két U gerendával ki lett hidalva, így már a statikus is elismerően bólogatott! A merevítőből minél kevesebbet szeretnék, egyébként az opti White üveg nagyon tetszik, ezen még gondolkozok! De bármilyen ötletet szívesen fogadok!
 
Szia,

Köszi a választ, ez még nagyon is aktuális! Szerencsére a biztonsági megoldásként két U gerendával ki lett hidalva, így már a statikus is elismerően bólogatott! A merevítőből minél kevesebbet szeretnék, egyébként az opti White üveg nagyon tetszik, ezen még gondolkozok! De bármilyen ötletet szívesen fogadok!
Ugyanilyen méretű akváriumot tervezek, Én a merevítést a világítással hangolnám össze. Ha 3 HQI lesz felette, akkor mehet 2 keresztmerevítés, ha viszont T5-ös csövek, akkor jobb lenne csak 1 kereszt középre. 12mm-es sima üvegre gondoltam.
 
Ez szuper, a világítást T5-ös csövekre gondoltam, Viktor ez már nekem is megfordult a fejemben, az emeleti tudomásom szerint 180-as merevítő nélkül, 15-ös üvegből van, a 200-as már 18-20-as üvegből lehetne, viszont az már kezelhetetlen súlyt és árat generál opti esetében!
 
Back
Oldal tetejére