• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium készítés

Évekig volt keresztmerevítéses akváriumom, de sosem éreztem, hogy le akarna válni, sőt a végén komoly meló árán tudtam csak levágni.
 
Én az utolsóra tudok válaszolni. Mivel nagyon sokáig dolgoztam építőipari cégnél, így adódott, hogy az ott használt, megmaradt epdm kerül az akvárium alá. Nekem a vastagabb, keményebb verzióm van, használom ma is.
Nem volt vele soha gondom, de ugye nálam 40 literes a legnagyobb, tehát nem is volt soha extrém terhelésnek kitéve.

Köszi! 60 literes akváriumnál már használtam én is. Mennyivel vastagabbat használsz?
 
Évekig volt keresztmerevítéses akváriumom, de sosem éreztem, hogy le akarna válni, sőt a végén komoly meló árán tudtam csak levágni.
Azt mondta az üveges, hogy egy tengeri akváriumnál volt rossz tapasztalata, ahol nem volt hosszmerevítés csak kereszt, és pár év után ráesett a korallokra az elengedő ragasztás miatt a keresztmerevítő üveglap. Itt gondolom a hasasodás sokáig feszítette a ragasztást, aztán elengedett...
 
Sziasztok!
Helyi üzleten keresztül csináltattam egy új nanót (45*30*30, 5-ös üveg).
Elfogadom, hogy nem prémium, az ár és a könnyű szállítás volt most a szempont, viszont ezt a ragasztás kicsit túlzásnak vélem.
Ha pengével, az illesztésre merőlegesen levágom a felesleget az gáz?
 

Attachments

  • IMG_20220415_105959.jpg
    IMG_20220415_105959.jpg
    152.8 KB · Megtekintések: 29
  • IMG_20220415_110041.jpg
    IMG_20220415_110041.jpg
    156 KB · Megtekintések: 30
Sziasztok!
Helyi üzleten keresztül csináltattam egy új nanót (45*30*30, 5-ös üveg).
Elfogadom, hogy nem prémium, az ár és a könnyű szállítás volt most a szempont, viszont ezt a ragasztás kicsit túlzásnak vélem.
Ha pengével, az illesztésre merőlegesen levágom a felesleget az gáz?
Nyugodtan levághatod a felesleges ragasztót. Ezt sem könnyű esztétikusan megcsinálni :)
 
Sziasztok!
Helyi üzleten keresztül csináltattam egy új nanót (45*30*30, 5-ös üveg).
Elfogadom, hogy nem prémium, az ár és a könnyű szállítás volt most a szempont, viszont ezt a ragasztás kicsit túlzásnak vélem.
Ha pengével, az illesztésre merőlegesen levágom a felesleget az gáz?
Gáz. Megkarcolódhat az üveg. Látszódni nem fog de ott lesz a karc és gyengíti. Ráadásul én még soha nem vágtam le tökéletesen ragasztót az üvegről. Látszani fog, hogy ott volt. Szerintem engedd el ezt a dolgot. Úgy rendelj legközelebb üveget, hogy mutatnak referenciát. Ez tanulópénz volt...
 
Sziasztok!
Valaki tud üvegest a 17. kerületben vagy közelében ahol jó áron készítenek terráriumot és akváriumot is?
Arany Mihály üveges. Nagyszénás u. 5. A telefont megtalálod a neten.
Nem tudom, hogy akváriumot ragaszt-e még, de nekem 50 éve üvegezett akváriumot. Pár hete csináltattam nála kétrétegű üveget. Szóval ragasztani, ragaszt... Élcsiszol is...
Viszont, ha a kényes vagy a ragasztás minőségére, és esetleg opti üveg kellene, akkor inkább a G.A.-tól vegyél.
 
Back
Oldal tetejére