• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium Javítás

Kocsi Zoltán

Nézelődő
Sajnos beleestem abba a hibába hogy a mágneses algakaparóm közé bekerült egy kis kavics és hajszál vékony karcokat csinált az akvárium falára...Szerintetek mi ilyenkor a megoldás?? Csere, vagy van olyan szer vagy szerszám amivel javítani lehet az üveget ??????
 
Körbenézve a neten, csak olyan megoldást találtam, ahol kicsiszolják a karcot, kicsi akváriumnál nem is éri meg, mert 10-20 ezer forintokról olvastam, igaz ezt szélvédőnél írták, még ott is azt ajánlotték, hogy ha nem veterán vagy baromi drága ritka szélvédőről van szó, akkor jobban jár a tulaj a cserével, mivel ez az eljárás vékonyítja az üveget . Ha meg helyileg próbálod meg gravírozó géppel, valami polírozóporral, és sikerül is kipolírozni, akkor ott jó eséllyel torzítani fog az üveg.
Tavaly én is érdeklődtem az egyik üvegesnél, hogy mennyi lenne a 240-es akim frontüvegét cserélni, mert az is eléggé karcos volt, (már így vettem), és egy 120x50-es 8mm-es lapot élcsiszolva 8-ezerért vágtak volna le. Aztán inkább eladtam így :)
 
Körbenézve a neten, csak olyan megoldást találtam, ahol kicsiszolják a karcot, kicsi akváriumnál nem is éri meg, mert 10-20 ezer forintokról olvastam, igaz ezt szélvédőnél írták, még ott is azt ajánlotték, hogy ha nem veterán vagy baromi drága ritka szélvédőről van szó, akkor jobban jár a tulaj a cserével, mivel ez az eljárás vékonyítja az üveget . Ha meg helyileg próbálod meg gravírozó géppel, valami polírozóporral, és sikerül is kipolírozni, akkor ott jó eséllyel torzítani fog az üveg.
Tavaly én is érdeklődtem az egyik üvegesnél, hogy mennyi lenne a 240-es akim frontüvegét cserélni, mert az is eléggé karcos volt, (már így vettem), és egy 120x50-es 8mm-es lapot élcsiszolva 8-ezerért vágtak volna le. Aztán inkább eladtam így :)

Köszi a segítséget és akkor marad a csere!!!!
 
Sziasztok!

Lehet káros a túl vastag ragasztóréteg az üveglapok között? Van nálam egy akvárium 5mm-es üvegből és helyenként a (buborékmentes) ragaszás vastagsága eléri a 3mm-t is a két üveglap között.
 
Sziasztok!

Lehet káros a túl vastag ragasztóréteg az üveglapok között? Van nálam egy akvárium 5mm-es üvegből és helyenként a (buborékmentes) ragaszás vastagsága eléri a 3mm-t is a két üveglap között.

Szia,

Anno, amikor még meg volt a nagyobbik (1000 l ) akvám engem is izgattak ezek a kérdések-nem akartam reggel úszással kezdeni a napomat... :) - és így eléggé nagy mélységekben utána jártam ennek a kérdésnek. A lényeg, hogy a jó minőségű szilikonoknak majdnem akkora a szakítószilárdsága, mint az üvegé!!! A sokszög akiknál pl sokszor nincs is a bezárandó szögekhez igazítva az él, simán beragasztják a 90 fokos üvegszélt egy hatszög akiba, így a belső élnél van 0,5 mm szilo, kívül meg vagy 4mm. Nyilván van az a vastagság, ami már gyengíti a kötést, de 3 mm szerintem még simán belefér, max látványnak nem a legjobb...
 
Anno, amikor még a cichlids-es oldalt az új motor nem vágta haza volt fent kép arról, hogy Németországban az igazán nagy akváriumokat úgy ragasztották, hogy kb 1,5-2 cm(!) vastagon volt a sziló.
Az én 960 literesemet (320 x 60-as, 50 magas) eleve úgy ragasztottam, hogy mindenhol 2,5-3 mm vastag a ragasztó. Három éve kutya baja, úgyhogy nem kell aggódnod.:)
SZerk: Andris, elképzelhető, hogy az üveglapok szabásában valahol volt 1-2 mm hiba, amit azzal kompenzált a készítő, hogy vastagabban kente a ragasztót. Ami a fontos: buborékmentes, illetve remélhetőleg a zsírtalanítást elvégezte, egyébként szivárogna, rosszabb esetben szét is válna. Ilyen gondod nincs, úgyhogy NO PARA.;)
 
Anno, amikor még a cichlids-es oldalt az új motor nem vágta haza volt fent kép arról, hogy Németországban az igazán nagy akváriumokat úgy ragasztották, hogy kb 1,5-2 cm(!) vastagon volt a sziló.
Az én 960 literesemet (320 x 60-as, 50 magas) eleve úgy ragasztottam, hogy mindenhol 2,5-3 mm vastag a ragasztó. Három éve kutya baja, úgyhogy nem kell aggódnod.:)
SZerk: Andris, elképzelhető, hogy az üveglapok szabásában valahol volt 1-2 mm hiba, amit azzal kompenzált a készítő, hogy vastagabban kente a ragasztót. Ami a fontos: buborékmentes, illetve remélhetőleg a zsírtalanítást elvégezte, egyébként szivárogna, rosszabb esetben szét is válna. Ilyen gondod nincs, úgyhogy NO PARA.;)
Buborékmentes és stabil :) Köszi a válaszokat!
 
Sziasztok!
Az egyik akváriumom elkezdett ereszteni, nem nagyon, csak cseppekben. Azóta le lett cserélve, de ha tud valaki valamilyen házi javítási módot (bekenni vmi ragasztófélével..), kérem, ne tartsa magában
 
Sziasztok!
Az egyik akváriumom elkezdett ereszteni, nem nagyon, csak cseppekben. Azóta le lett cserélve, de ha tud valaki valamilyen házi javítási módot (bekenni vmi ragasztófélével..), kérem, ne tartsa magában
Szétszed, letakarít, összeragaszt.
 
Most jöttem rá, hogy nem jó topicba tettem a bejegyzésem az előbb :(
Ha valamelyik admin olvassa kérem törölje az " Akváriumok méretezése merevítés nélkül" -ből

Készítettem egy akvát. Ma van a "vízpróba", de nem tetszik a látvány, ami elém tárul :( az előlap alsó élerősítésénél repedések vannak a ragasztóban.
A repedés csíkok a próba feltöltés során keletkeztek.

Itt vannak a képek:

20170221_153738-jpg.26559.jpg20170221_154037-jpg.26560.jpg
20170221_153931-jpg.26561.jpg

Ami aggaszt az a bekeretezett részen belül van :(
Holnap meglátom szivárog-e, mert az alsó ragasztási élt nem látom (ragasztó repedést), mert ugye ahhoz le kell engednem az akvát.

Paraméterek: 8 mm-es üveg, 75 (széles) x45 (magas) x35 (vastag). Soudal szintelen akvárium ragasztóval

Ehez kapcsolódik a kérdésem, hogy ha nem szivárog, akkor hagyjam rá vagy inkább vágjam szét.

ui: jó nagyok a képek, remélem nem kapok ki érte..
 
Sziasztok!

5 év után újra elövettem az akváriumomat a gyerekek unszolására.

Feltöltöttük vízzel, és pár nap után középen a merevítés elengedte.

Szerintetek elég ha visszaragasztom a merevítést, vagy akkor már szét kellene kapni az egészet?
 
Back
Oldal tetejére