• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium indítása ADA módszerrel

viktorlantos

Alapító
Admin
Elég sok tápozási módszer létezik és minden tápnak más az adagolása. A gyárak időnként a saját termékeikhez igazított tanácsokat is publikálnak, így történt ez egy korábbi Aqua Journal-ban is ahol Amano egy új akváriumon mutatta be milyen lépések vannak az első 6 hétben.

Fontos. Ez a módszer az Amazonia + Power Sand kombinációkkal igaz! Én ilyen elven indítom az akváriumaimat.
Az utolsó 2 setupnál már ezt alkalmaztam sikerrel.

http://www.flickr.com/photos/viktorlantos/4146845882/

Bejelöltem mit tartalmaznak az első hetekben a kis képek, de leírom ide is:

4146845882_026d9ec5a5.jpg

Sűrű növényes telepítés után:
1. hét: Brighty K + Klórtalanító
2. hét: ph + no2 + no3 tesztek + green bacter termeszetesen a brighty k vegig megy
3. hét: stemek nyírása a tápozás kiegészül Step 1 táppal
4. hét: stemek nyírása + green gain
6. hét: szőnyeg növények nyírása

és kész az akvárium 58 nap alatt
 
talachi said:
:shock: :shock: Bárcsak ilyen egyszerű lenne!!

Az is, csak pár dologra figyelni kell amit ők természetesnek vesznek és amiből sajnos hajlamosak vagyunk engedni.

- Sűrű telepítés. Ha előtted van egy ilyen szorozd meg kettővel és ezt a növénymennyiséget ültesd be. Természetesen minőségi növényekből.
- Jó szűrés. Jó szűrőanyagok, erős szűrő ez alap
- Jó talaj. A lehető legjobb talaj amiben garantáltan gyorsan növekednek a növények
- CO2. nem zseléznek élesztőznek. Nagynyomású stabil co2 ez alap. Jó minőségű difivel a legjobb porlasztás érdekében
- világítás. úgy érzem ebben lassan felzárkózunk, de még mindig van hova..

7 hét alatt ezzel a módszerrel....

4109834782_df78cf217c.jpg
 
Nekem még ezek figyelembevételével sem sikerült eddig olyat csinálni amire büszke lennék! Bár rengeteget tanultam és soha nem adom fel! :D
 
talachi said:
Nekem még ezek figyelembevételével sem sikerült eddig olyat csinálni amire büszke lennék! Bár rengeteget tanultam és soha nem adom fel! :D

Ez a lényeg. Ahogy szokták mondani minden akvárium más. Minden körülmény más ezért is nehéz megismételni, lemásolni egy másik akváriumot, hiszen annyi dologtól függ a végeredmény.
 
Hát igen! Eleinte én is próbáltam másolni, mások tapasztalatait felhasználni, de nálam ezek nem igazán működtek!
Úgy gondolom hogy hiába van meg mindene az embernek(pénz,technika,elszántság) lehetetlen saját tapasztalatok nélkül egyből szép akit indítani!
 
Sziaztok. Olvasok itt mindent. mikro, makro, carbo, stb stb. Mondja már meg valaki nekem ha egy 56L-es kis növényes akváriumot indítok, milyen tápoldatokat kell megvennem, és mi az ami felesleges? Mi a gazdaságos, és mi az amit mindenképpen kell adagoljak a növényeimnek. Tudom hogyy nem mindegy milyen növény, milyen szűrés, mennyi fény menniy co2, stb, de egy iránymutatás csak van , hogy hol, merre induljak?
 
Sziaztok. Olvasok itt mindent. mikro, makro, carbo, stb stb. Mondja már meg valaki nekem ha egy 56L-es kis növényes akváriumot indítok, milyen tápoldatokat kell megvennem, és mi az ami felesleges? Mi a gazdaságos, és mi az amit mindenképpen kell adagoljak a növényeimnek. Tudom hogyy nem mindegy milyen növény, milyen szűrés, mennyi fény menniy co2, stb, de egy iránymutatás csak van , hogy hol, merre induljak?
Ha egy növényes akváriumot indítasz ( de nem csak növényesekre igaz ez), szükségük van mikroelemekre, makroelemekre, CO2-re, és esetleg Easy carbo oldatra,ami folyékony szénforrás.
Tehát: Green Aqua Macro tápoldat, Green Aqua Micro tápoldat, Easy carbo ( nem mindenáron, de hasznos, algagátló hatású is), és CO2 adagolás.
De mivel a kérdést az ADA akvárium indítása témában tetted fel, ott más a helyzet. Az ADA egy komplett rendszert dolgozott ki az akváriumok tápozására, szűrésére, vilagítására, berendezésére, karbantartásra, szóval szinte mindenre. Ez esetben Brighty K és Brighty Step 1 amivel kezdheted a tápozást. Emellett vannak kiegészítő tápoldataik...
 
Ha biztonságban akarod magad érezni,(és a pénztárca is engedi) akkor indításkor kéznél legyenek : Brighty K + Step 1.
ECA : (Ha a növényeken vashiány tünetei kezdenek kialakulni).(sokan elcsúsznak felette ,de hiánya problémát okozhat),
Special lights, vagy po4 porok (+ po4 teszt) folyamatos ellenőrzés alatt (0,01-0,05) tartományba tartása végett.A po4 teszt itt fontos!!!!!!
Illetve a biológiai szűrés gyorsan beinduljon (Nitrát) green bacter vagy más serkentő használata.
 
Elég sok tápozási módszer létezik és minden tápnak más az adagolása. A gyárak időnként a saját termékeikhez igazított tanácsokat is publikálnak, így történt ez egy korábbi Aqua Journal-ban is ahol Amano egy új akváriumon mutatta be milyen lépések vannak az első 6 hétben.

Fontos. Ez a módszer az Amazonia + Power Sand kombinációkkal igaz! Én ilyen elven indítom az akváriumaimat.
Az utolsó 2 setupnál már ezt alkalmaztam sikerrel.


Bejelöltem mit tartalmaznak az első hetekben a kis képek, de leírom ide is:

View attachment 34411

Sűrű növényes telepítés után:
1. hét: Brighty K + Klórtalanító
2. hét: ph + no2 + no3 tesztek + green bacter termeszetesen a brighty k vegig megy
3. hét: stemek nyírása a tápozás kiegészül Step 1 táppal
4. hét: stemek nyírása + green gain
6. hét: szőnyeg növények nyírása

és kész az akvárium 58 nap alatt
Hát én keresem a választ a fórumon, de eddig sehol nem volt információ arról ami engem érdekelne.
A kérdés pedig egyszerű.... 2 hónap múlva indítanék egy 60P akit ADA módszerrel, ADA tápokkal és talajjal. A bajom az, hogy már nincs STEP 1,2,3.
Akkor a mostani új tápokat, Brighty Mineral, Iron, Nitrogen milyen heti lebontásban kell majd használni? Csak azért kérdezem mert nem tudom mi volt a STEP 1,2,3 összetevői.
Ez most nagy segítség lenne nekem. :)
 
Hát én keresem a választ a fórumon, de eddig sehol nem volt információ arról ami engem érdekelne.
A kérdés pedig egyszerű.... 2 hónap múlva indítanék egy 60P akit ADA módszerrel, ADA tápokkal és talajjal. A bajom az, hogy már nincs STEP 1,2,3.
Akkor a mostani új tápokat, Brighty Mineral, Iron, Nitrogen milyen heti lebontásban kell majd használni? Csak azért kérdezem mert nem tudom mi volt a STEP 1,2,3 összetevői.
Ez most nagy segítség lenne nekem. :)
Én úgy tudom, hogy a Brighty Neutral K vagy Brighty K + Brighty Mineral mehet az elejétől kezdve 1ml/20l naponta, és ha hiánytünetet észlelsz, mehet hozzá iron vagy nitrogen, és ennyi. A fejlesztés célja az egyszerűsítés volt.
 
Én úgy tudom, hogy a Brighty Neutral K vagy Brighty K + Brighty Mineral mehet az elejétől kezdve 1ml/20l naponta, és ha hiánytünetet észlelsz, mehet hozzá iron vagy nitrogen, és ennyi. A fejlesztés célja az egyszerűsítés volt.
A Brighty K (RO vízhez) az természetes, hogy adni kell csak a többit nem vágtam. :)
 
kezdek belehülyülni az ADA indítósdiba. Már nem tudom mi a reális. Azt írják a STEP 1= Brighty K + Mineral. ez ok. az ADA oldalon ennek az adagolása telepítéstől számítva a 2. hónaptól kell.
Itt és más oldalon 3. vagy 4. héttől kell adagolni.
A STEP 2-nek a Brighty K + Mineral + Iron-t írják. Az ADA oldalon ezt a 2. vagy 3. hónaptól kell adagolni, egy másik oldalon 4. hónaptól kell adagolni.
Nigro oldalán is 4. hónap van írva ami kiegészül ECA-val. Viszont az ADA oldalán az ECA-t a 3.-4. hétnél ajánlja. Ha most még is a STEP 2-vel kell az ECA, akkor nem sok az egy picit vasban???
Nem olyan egyszerű ez mégsem.... A Nitrogen-t meg sem említik sehol
 
kezdek belehülyülni az ADA indítósdiba. Már nem tudom mi a reális. Azt írják a STEP 1= Brighty K + Mineral. ez ok. az ADA oldalon ennek az adagolása telepítéstől számítva a 2. hónaptól kell.
Itt és más oldalon 3. vagy 4. héttől kell adagolni.
A STEP 2-nek a Brighty K + Mineral + Iron-t írják. Az ADA oldalon ezt a 2. vagy 3. hónaptól kell adagolni, egy másik oldalon 4. hónaptól kell adagolni.
Nigro oldalán is 4. hónap van írva ami kiegészül ECA-val. Viszont az ADA oldalán az ECA-t a 3.-4. hétnél ajánlja. Ha most még is a STEP 2-vel kell az ECA, akkor nem sok az egy picit vasban???
Nem olyan egyszerű ez mégsem.... A Nitrogen-t meg sem említik sehol
Nigro oldalan kb 10 eves a leiras :D
teljesen mas recepttel.
A pdf amit linkeltem a most elerheto motyokra hivatkozik azt siman tudod kovetni.
Powersand+Amazonia talajjal ket honapi Brighty K es Miniral, majd innet + Iron.
Nem kell tul bonyolitani. Es erdemes a hivatalos ADA honlapon tajekozodni mert az biztosan szinkronban a jelenlegi portfolioval.
Ha pirosodasra hajtasz lehet eroltetni a vasat, de nekem ugy tunik hogy inkabb a keves nitrogen sok feny kombo a celravezeto ilyenkor is. Majd ut kozben latod a te novenyeid hogy reagalnak a mire :)
 
Nigro oldalan kb 10 eves a leiras :D
teljesen mas recepttel.
A pdf amit linkeltem a most elerheto motyokra hivatkozik azt siman tudod kovetni.
Powersand+Amazonia talajjal ket honapi Brighty K es Miniral, majd innet + Iron.
Nem kell tul bonyolitani. Es erdemes a hivatalos ADA honlapon tajekozodni mert az biztosan szinkronban a jelenlegi portfolioval.
Ha pirosodasra hajtasz lehet eroltetni a vasat, de nekem ugy tunik hogy inkabb a keves nitrogen sok feny kombo a celravezeto ilyenkor is. Majd ut kozben latod a te novenyeid hogy reagalnak a mire :)
A talaj az egyértelmű, minden akvámban az van. A infó is a hivatalos oldalról van. Most lehet én értelmezem rosszul, de a mineralt nem a 2.hónaptól adagolja?
 
Back
Oldal tetejére