• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium indítása ADA módszerrel

Szia @viktorlantos!
5 napja indítottam az új akvát ADA módszerrel. A kérdésem az lenne, hogy a green bactert meddig érdemes adagolni? Jelenleg a napi viízcserékhez adok. Vagy lehet probléma nélkül minden vízcseréhez adni?
köszi előre is.
 
A 20. oldalon a kép alatt: Water Quality szekció - NO3 0mg/L, PO4 0mg/L.

Létezik, hogy ez elírás?
Gyökértáp, gyökértáp, gyökértáp. Ha ez megvan, a víz lehet nullás. Hogy természetközeli példát mondjak: a kerti tavam szűrés nélküli. (békáknak készült, tavirózsa, stb.) Tegnap mértem, mert részt vesz az Ökológiai Intézet "My pond" kutatásában. A kövi mérést regisztráltam tegnapelőtt: Nitrát=0, Nitrit=0, Ammónia=0, foszfát=0. A növények nőnek gyökérről. A dolog azért is érdekes, mert a kútvíz, amivel pótolni, cserélni tudom a vizet, 60+ Nitrátot produkált tegnap. (rá kellet mérnem, mert a sok 0 azt sugallta, hogy döglött a cseppteszt) 😉
 
Sziasztok!
Hamarosan szeretnék indítani egy 45P akvát, Ada talajjal a amazóniai ver.2.
A kérdésem ha használok alá Power sand-t akkor kell használnom a mellékelt táp rudakat?
 
Sziasztok!
Hamarosan szeretnék indítani egy 45P akvát, Ada talajjal a amazóniai ver.2.
A kérdésem ha használok alá Power sand-t akkor kell használnom a mellékelt táp rudakat?
Nem!
Ha sok növényed lesz, amik gyökéren keresztül szipkázzák a tápanyagot és elég hosszú ideig üzemel majd az akvárium, a táptalaj hosszú távon kimerül. Ekkor fognak majd kelleni a táprudak.
 
Back
Oldal tetejére