• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium indítás késleltetett tápozással

viktorlantos

Alapító
Admin
Valahol olvastam múltkor talán egy Amanos írásban, hogy a tápozást akkor érdemes elkezdeni, amikor megindulnak a növények. Persze ezt ő eleve a saját talajai felhasználásával írja (Amazonia, Power Sand), így kizárt, hogy tápanyag problémák legyenek. Az első 1-1.5 hétben egyébként sem történik szinte semmi azon kívül, hogy a növények alkalmazkodnak a körülményekhez és kicsit gyökeresednek, levelet váltanak stb.

Megint egy módszer az algamentes indításra.

Mit gondoltok erről?
 
Nem rossz ötlet!Igaza van Amanonak!
Felesleges addig tápozzni,míg azt a növények nem hasznosítják megfelelően!Így az algásodás megjelenése is mérsékelhető.
Ehez persze jó táptalaj kell,meg sok co2!
Szerintem jó megoldás! :thumbup:
Belegondolva logikusan hangzik.
Vajon a mester milyen új megoldásokat fog még kitalállni ebben a hobbiban?

Üdv Jani.
 
Ne feledjétek, hogy Amano mindent a saját világán belül értelmez. Az Aqua Soil talajok jelentős mennyiségű ammóniát (Nitrogén-forrás) bocsátanak ki az első időkben, és a kálium-hiánytünetek ennyi idő után még nem jelentkeznek (nem mellékesen a Brighty K az, amit először adagolni kezd). Tehát K és N kilőve, marad a foszfát, de első időkben a gyökerezés miatt az Aqua Soil talajokban megtalálják ezt.

Én továbbra is maradok híve az első naptól full tápozás elméletnek, de figyelembe lehet venni az Amano ajánlásokat, ha ADA módszerrel és termékekkel dolgozunk.
 
Szerintem működhet mindkettő megoldás.
Saját tapasztalatom szerint a kezdeti algásodást könnyebb kezelni, ha az első néhány hétben nem "hajtjuk" maximumon az akit, kevesebb fénnyel, táp nélkül indítunk (CO2 mehet az elejét).
 
Erről én azt gondolom, hogy ha az akvárium indítása után minden nap cserélünk vizet, akkor a táp jelenléte nem probléma, még EI módszer szerint sem, az algakezdemény nagy részét még spóra formájában kiszívjuk a víz cserélésénél. Viszont ebből az axiómából :) adódóan, ha nincs tápozás, akkor is frissül a víz, így az alga szempontjából kb. ugyanott vagyunk. A talajból úgyis sok ammónia szabadul fel, tehát vizet én mindenképp sűrűn cserélnék. Szóval már csak gazdaságossági okok miatt is jó lehet ez a módszer. Ahogy Viktor írta, a növények még épp "kicsomagolnak a dobozokból" a költözés után, és belakják a helyüket. Viszont ha Keymaker azt írja, hogy fulltáp indulástól, akkor már megint nem tudom kinek legyen igaza? :)

opsz, már megint sikerült egy 2009-es témához hozzászólnom, hiába, új vagyok még itt. :)
Átfogom magam keresztelni "időutazó"nak :)
 
Azért ez gondolom nagyban függ attól, hogy milyen növényekkel indulunk, submers vagy emmers. Vagy például ha stemekkel teletömjük, azoknak valszeg rögtön kell a hami! Hínárral mondjuk.
 
En is követem a täp nelküli inditäst,napi 50% vizcsere,co2 nyomatom rendessen.Amazonia, Power Sand talaj.kerdesem a következö.mikor kell elkezdeni a täpozäst??meddig kell napi vizcseret csinälni??tervezet täpozäs Green Aqua Macro MICRO.elöre is köszönöm a segitseget.
 
En is követem a täp nelküli inditäst,napi 50% vizcsere,co2 nyomatom rendessen.Amazonia, Power Sand talaj.kerdesem a következö.mikor kell elkezdeni a täpozäst??meddig kell napi vizcseret csinälni??tervezet täpozäs Green Aqua Macro MICRO.elöre is köszönöm a segitseget.

Szia!
Az első hét után már tápozhatsz nyugodtan. Én mondjuk egy kis plusz káliumot adagoltam az első héten is. A vízcserékre a legjobb, ha van ammónia teszted, vagy csepp, vagy folyamatos /Seachem Ammónia Allert/! Amíg mérhető a szintje, addig érdemes a napi cseréket folytatni. Ha nem méred akkor az első hét után áttérhetsz a kétnaponkénti vízcserékre, aztán a hetire, de minden vízcsere után szigorúan visszatápozni! Bár érdekes, az új ADA AMAZONIA nálam nem engedi az ammóniát.

Üdv:w-rig!
 
Szia!
Az első hét után már tápozhatsz nyugodtan. Én mondjuk egy kis plusz káliumot adagoltam az első héten is. A vízcserékre a legjobb, ha van ammónia teszted, vagy csepp, vagy folyamatos /Seachem Ammónia Allert/! Amíg mérhető a szintje, addig érdemes a napi cseréket folytatni. Ha nem méred akkor az első hét után áttérhetsz a kétnaponkénti vízcserékre, aztán a hetire, de minden vízcsere után szigorúan visszatápozni! Bár érdekes, az új ADA AMAZONIA nálam nem engedi az ammóniát.

Üdv:w-rig!
Köszi a gyors välaszt.most 1 hetes az aki.napi vizcsereket a mäsodik hetig tervezem.Ammonia szint eleg magas,csak co2-t tolom.mivel olvastam,hogy a talaj miatt az elsö hetekben,mig a növenyek alkalmazkodnak,felesleges täpozni.a mäsodik hettöl kezdenek.mivel??Hogyan??Mennyit a Macro,Micro-bol??elöre is köszi.
 
Köszi a gyors välaszt.most 1 hetes az aki.napi vizcsereket a mäsodik hetig tervezem.Ammonia szint eleg magas,csak co2-t tolom.mivel olvastam,hogy a talaj miatt az elsö hetekben,mig a növenyek alkalmazkodnak,felesleges täpozni.a mäsodik hettöl kezdenek.mivel??Hogyan??Mennyit a Macro,Micro-bol??elöre is köszi.

Szia!

Szerintem várj a tápozással egy kicsit, míg csillapodik az ammónia, és a fényre is figyelj nagyon. A Co2-őt helyesen csinálod. Ha elkezded a tápozást, látom Green Aqua Micro-macro , akkor az előírt adagolásban 1nyomás/20L/nap, adagold! Easy Carbo-t már most is használhatod. Vízcserék után a lecserélt víz mennyiségének megfelelően tápozz vissza, vagy utánna.

Üdv:w-rig!
 
Szia!

Szerintem várj a tápozással egy kicsit, míg csillapodik az ammónia, és a fényre is figyelj nagyon. A Co2-őt helyesen csinálod. Ha elkezded a tápozást, látom Green Aqua Micro-macro , akkor az előírt adagolásban 1nyomás/20L/nap, adagold! Easy Carbo-t már most is használhatod. Vízcserék után a lecserélt víz mennyiségének megfelelően tápozz vissza, vagy utánna.

Üdv:w-rig!
Szerdan lesz az aki 2 hetes.ammonia mär nagyon keves van,szerdatol ha minden jol megy elkezdenem a täpozäst.menyi az 1 nyomäs ml-ben?nekem csak literes utäntöltö van.lehet egyböl 1 nyomäs/20l/na?vagy fokozatossan??nem terhelem le az ilyen menyisegel??plus easy carbo??
 
Szerdan lesz az aki 2 hetes.ammonia mär nagyon keves van,szerdatol ha minden jol megy elkezdenem a täpozäst.menyi az 1 nyomäs ml-ben?nekem csak literes utäntöltö van.lehet egyböl 1 nyomäs/20l/na?vagy fokozatossan??nem terhelem le az ilyen menyisegel??plus easy carbo??

Szia!

Nyugodtan adagolhatod az előírtak szerint,nem kell fokozatosan. 1-nyomás=1ml /20Liter/nap.(lényeg, a heti 50%-os vízcsere meglegyen! Az AMAZONIA-ból dőlt eddig is a tápanyag a növényeidnek!
 
Back
Oldal tetejére