• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium fotózáshoz használt objektívek

Ma nezegettem egy Canon Ef1,8/50 2-es obit!Valaki hasznäl ilyet?Esetleg jo lenne vele akit fotozni?
 
Ma nezegettem egy Canon Ef1,8/50 2-es obit!Valaki hasznäl ilyet?Esetleg jo lenne vele akit fotozni?
Szerintem az 50mm -el túlságosan messze kell menni a 90 centis akváriumtól, inkább kisebb akváriumokhoz jó. A rajzolata viszont biztosan sokkal szebb mint egy KIT, de még egy komolyabb zoom objektívnél is. A helyedben inkább 35mm/f1.8-at keresnék akvárium fotózáshoz.
 
Nincs véletlen valakinek tapasztalata a Sigma 10-20 f/3.5 ös objektívével kapcsolatban?
Elég erősen elgondolkoztam egy ilyen beszerzésén de elég kevés tapasztalatot találni róla :(
 
Nincs véletlen valakinek tapasztalata a Sigma 10-20 f/3.5 ös objektívével kapcsolatban?
Elég erősen elgondolkoztam egy ilyen beszerzésén de elég kevés tapasztalatot találni róla :(

Mit szeretnél fotózni vele?
Természet, belső terek?

Ha egyszer felénk jársz próbáld ki a 17-40-et a gépeden.
17-20mm környékén borzalmasan sok korrekció kell a képekre.

Digital Wide Zooms

Érdemes elolvasni, még akkor is, ha kiérzek belőle egy kis Sigma ellenszenvet :)

Sok teszt régebbi mert a lencsék is régebbiek, ezért a korrekció akkor még nem volt olyan fejlett mint mostanság. Most sok dolgot ki tudsz javítani egy PS/Lightroom kombóval is.

Az életlenség stb miatt megfontolandó.

A Canon 10-20mm-re régebben is sokan mondták hogy nagyon jó. Csak gondolom teljesen más árkategória.
 
Mit szeretnél fotózni vele?
Természet, belső terek?

Ha egyszer felénk jársz próbáld ki a 17-40-et a gépeden.
17-20mm környékén borzalmasan sok korrekció kell a képekre.

Digital Wide Zooms

Érdemes elolvasni, még akkor is, ha kiérzek belőle egy kis Sigma ellenszenvet :)

Sok teszt régebbi mert a lencsék is régebbiek, ezért a korrekció akkor még nem volt olyan fejlett mint mostanság. Most sok dolgot ki tudsz javítani egy PS/Lightroom kombóval is.

Az életlenség stb miatt megfontolandó.

A Canon 10-20mm-re régebben is sokan mondták hogy nagyon jó. Csak gondolom teljesen más árkategória.

Canon az 10-22 :)
Ez a Sigma most 190e újba ,canon 10-22 160e használtan már 110 ért van dögivel, de jelenleg akcióba egy árba lehetne megvenni.
Ahol én néztem teszteket ott 10mm környékén van egy pici hordó aztán 12mm után már párnába megy át de nem vészes.
A canon nagyon vignettál a sigma obihoz képest.a 77m-es szűrőméret a javára szól mert a sigma 82mm-es bár egy poláron kívül más nem nagyon kell rá.
Ha ezt veszem alapul http://www.pleiades.hu/TESZTEK/wide.html
akkor nem nagyon veri a canon a sigmat és ez még a régi sigma a 4-5.6

Tetszik a nagylátószög keltett hatás. Fotózni pff..szinte elő sem veszem a fényképezőt max ha akváriumot fényképezek 3 havonta. Nem is tudom minek ölök bele pénzt egyáltalán . Ha netán kedvet kapok fényképezni akkor jó ha akad minden lehetőséghez egy optika. Nagylátószög , jó fényerővel egy fix, tele, és egy macro. Ez egy táska alap tartalma. :)
 
Sziasztok. Bővíteném a fotós felszerelésem, két terméket néztem, ezekről tud valaki véleményt mondani?
Az egyik egy objektív, Tamron Canon 70-300/F4-5,6 SP Di VC USD telezoom objektív.
A másik pedig egy Pixel Mago Canon ETTL-II rendszervaku.Első sorban a használhatósága,és az ár érték arányra lenék kíváncsi. Az objektív most 110000 forint, a vaku pedig 50000 forint, szerintetek meg érnek ennyi pénzt?
 
Sziasztok.
Pár napja vásároltunk a Párommal egy Canon EOS 400D, Canon EF-S 18-55 mm 3,5-5,6 tükörreflexes gépet!Ez ha jól sejtem az alap obi hozzá!

A nővéremnek van egy canon 7D-je de sajna csak a tél bekövetkeztével van az országban, így ezért is döntöttünk úgy, hogy veszünk egy használt jó állapotú gépet kezdésnek!
A kérdésem az lenne, hogy milyen obit ajánlanátok hozzá(400D-hez) amivel az akváriumot is tudnám fotózgatni!100 ezret nem kívánok az obira költeni, így valami olcsóbb jobb megoldás érdekelne.
Nem nagyon értek hozzá, hogy milyen a jó, de a gyárinál ezzel jobbakat lehetne készíteni: Canon EF 50mm f1.8?
Vagy az mi EF-S -es obi mivel másabb az EF-től?
 
Sziasztok.
Pár napja vásároltunk a Párommal egy Canon EOS 400D, Canon EF-S 18-55 mm 3,5-5,6 tükörreflexes gépet!Ez ha jól sejtem az alap obi hozzá!

A nővéremnek van egy canon 7D-je de sajna csak a tél bekövetkeztével van az országban, így ezért is döntöttünk úgy, hogy veszünk egy használt jó állapotú gépet kezdésnek!
A kérdésem az lenne, hogy milyen obit ajánlanátok hozzá(400D-hez) amivel az akváriumot is tudnám fotózgatni!100 ezret nem kívánok az obira költeni, így valami olcsóbb jobb megoldás érdekelne.
Nem nagyon értek hozzá, hogy milyen a jó, de a gyárinál ezzel jobbakat lehetne készíteni: Canon EF 50mm f1.8?
Vagy az mi EF-S -es obi mivel másabb az EF-től?

A kit objektívvel is tudod az akváriumot fotózni. Tanuld meg használni a gépet, csinálj pár ezer képet vele és tudni fogod, merre indulj tovább. Objektív helyett vegyél egy állványt és egy távkioldót.
 
Sziasztok!


Objektív helyett vegyél egy állványt és egy távkioldót.
Tibi, biztos hogy nem vizet prédikálsz :LOL: ?
Láttam a gyerekek előadásán a félméteres ágyúcsövet, amivel lőtted őket :cool: !

Na jó, csak vicceltem!

Egyébként azt használod akvárium fényképezéshez is (ahhoz tényleg elkél egy erősebb állvány)?

A.ttila
 
A kit objektívvel is tudod az akváriumot fotózni. Tanuld meg használni a gépet, csinálj pár ezer képet vele és tudni fogod, merre indulj tovább. Objektív helyett vegyél egy állványt és egy távkioldót.
És az állvány választásakor figyelembe kell vegyek valamit?Az a menetes csatlakozó az szabvány amire a vázat csavarom rá?
 
Sziasztok.
Pár napja vásároltunk a Párommal egy Canon EOS 400D, Canon EF-S 18-55 mm 3,5-5,6 tükörreflexes gépet!Ez ha jól sejtem az alap obi hozzá!

A nővéremnek van egy canon 7D-je de sajna csak a tél bekövetkeztével van az országban, így ezért is döntöttünk úgy, hogy veszünk egy használt jó állapotú gépet kezdésnek!
A kérdésem az lenne, hogy milyen obit ajánlanátok hozzá(400D-hez) amivel az akváriumot is tudnám fotózgatni!100 ezret nem kívánok az obira költeni, így valami olcsóbb jobb megoldás érdekelne.
Nem nagyon értek hozzá, hogy milyen a jó, de a gyárinál ezzel jobbakat lehetne készíteni: Canon EF 50mm f1.8?
Vagy az mi EF-S -es obi mivel másabb az EF-től?

Makró fotózni akarsz?
25-35eFt-ért érdemes közgyűrű sort venni.
A 50mm f1.8 portrékhoz nagyon jó lesz.
Ha veszel egy ilyet akkor egy boldog lencsetulaj leszel: Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM Lens
 
Makró fotózni akarsz?
25-35eFt-ért érdemes közgyűrű sort venni.
A 50mm f1.8 portrékhoz nagyon jó lesz.
Ha veszel egy ilyet akkor egy boldog lencsetulaj leszel: Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM Lens
Nem nagyon szeretnék Makrózni, csak az akváriumot szeretném teljes nagyságában fotózni, na meg persze 1-2 részletet "közelebbről" benne.
 
Szerintem az 50mm -el túlságosan messze kell menni a 90 centis akváriumtól, inkább kisebb akváriumokhoz jó. A rajzolata viszont biztosan sokkal szebb mint egy KIT, de még egy komolyabb zoom objektívnél is. A helyedben inkább 35mm/f1.8-at keresnék akvárium fotózáshoz.


Szevasztok.

A 35 mm , leika lapkán mutat jól.
Finoman fűszerezi az exponált témát.
Kicsit szerintem túllép azon a perspektíván amit egy 40mm ad.

Ha dx a gép akkor 28 mm- es obi ami a 40 mm- es perspektívát adja.
 
Sziasztok,
Használ valaki esetleg Canon 17-55 / f2.8 is usm objektívet? Erősen gondolkozok egy ilyen vételén csak nem tudom hogy ki tudom e használni és megéri e az árát.
 
Sziasztok!

Van egy NIKON D3200 DSLR fényképezőnk, amit elsősorban a család, másrészt az akvárium fotózására kívánok majd használni. A gyári szettben 2 objektív, egy 18-55 és egy 55-200-as volt. Ezt szeretném majd kiegészíteni egy nagy fényerejű fix objektívvel. 2 obi között vacillálok de nem tudom, hogy a fentiekhez melyik lenne a jobb választás az alábbi kettőből:
http://www.nikon.hu/hu_HU/product/n...ingle-focal-length/af-s-dx-nikkor-35mm-f-1-8g
http://www.nikon.hu/hu_HU/product/n...x/single-focal-length/af-s-nikkor-50mm-f-1-8g

Nehezíti kicsit a dolgot, hogy az akváriummal szemben kb. 2 méterem van, ahonnan fotózni tudom a 100 cm-es akváriumomat. A családi (és elsősorban a kislányomról készülő) portrékhoz se lesz nagyon több helyem.

Illetve nem teljesen ide tartozik a másik dilemmám, de azért megkérdezem, hátha kapok rá választ. Ez pedig a megvilágítás. A fényképezőgép beépített vakuja édes kevés. Mindkét felhasználási célhoz jobb lenne valami külső rendszer. Szerintetek mit érdemesebb keresni: softbox-os vagy ernyős rendszert illetve mekkora teljesítménnyel? A 2x120Ws elég lehet már?

Előre is köszi nektek a segítséget.
 
Sziasztok!

Van egy NIKON D3200 DSLR fényképezőnk, amit elsősorban a család, másrészt az akvárium fotózására kívánok majd használni. A gyári szettben 2 objektív, egy 18-55 és egy 55-200-as volt. Ezt szeretném majd kiegészíteni egy nagy fényerejű fix objektívvel. 2 obi között vacillálok de nem tudom, hogy a fentiekhez melyik lenne a jobb választás az alábbi kettőből:
http://www.nikon.hu/hu_HU/product/n...ingle-focal-length/af-s-dx-nikkor-35mm-f-1-8g
http://www.nikon.hu/hu_HU/product/n...x/single-focal-length/af-s-nikkor-50mm-f-1-8g

Nehezíti kicsit a dolgot, hogy az akváriummal szemben kb. 2 méterem van, ahonnan fotózni tudom a 100 cm-es akváriumomat. A családi (és elsősorban a kislányomról készülő) portrékhoz se lesz nagyon több helyem.

Illetve nem teljesen ide tartozik a másik dilemmám, de azért megkérdezem, hátha kapok rá választ. Ez pedig a megvilágítás. A fényképezőgép beépített vakuja édes kevés. Mindkét felhasználási célhoz jobb lenne valami külső rendszer. Szerintetek mit érdemesebb keresni: softbox-os vagy ernyős rendszert illetve mekkora teljesítménnyel? A 2x120Ws elég lehet már?

Előre is köszi nektek a segítséget.

Én a 35mmet tartom talán megfelelőnek a távolság miatt de mivel van egy 18-55-ös obid meg tudod nézni kb melyik látószög illik jobban hozzá és a távolságot is fel tudod mérni kb belefér szerintem a két méterbe mind a 2 obi max te nem férsz már el az 55 ös mögött :)
A vakun én is erősen gondolkozok hogy mi lehet a megfelelő én a szetteket nézem mindenképp sofboxos megoldáson gondolkozok. Annak pontosan lehet irányítani a fényét és kellően szét lehet vele csapatni egyenletesen a fényt. A méretben és elhelyezésben nem tudok még segíteni de remélem sikerül nekem is vennem valami normális szettet és akkor gyakorolhatok vele.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére