• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium építés minél kevesebb gyári akvarisztikai kellékkel

Gratulálok a munkához. Én a világításomat csináltam magam, de eddig senki nem vette észre, hogy nem gyári, csak ha leemeltem (de akkor meg úgyis megvakultak) :)
 
Gratulálok a munkához. Én a világításomat csináltam magam, de eddig senki nem vette észre, hogy nem gyári, csak ha leemeltem (de akkor meg úgyis megvakultak) :)

Köszönöm az elismerést :)
Jó hallani, h sokan hódolnak a saját kézzel készült technikának :)
 
Sajnos sokakat a rendelkezésre álló keret és nem az alkotás öröme hajt. Az én lámpám annyiba került a végén, mint egy gyári, de ezt én csináltam :) Ezt nem tudja a gyári megoldás (bár szűrőt inkább gyárit vettem)
 
Sajnos sokakat a rendelkezésre álló keret és nem az alkotás öröme hajt. Az én lámpám annyiba került a végén, mint egy gyári, de ezt én csináltam :) Ezt nem tudja a gyári megoldás (bár szűrőt inkább gyárit vettem)

Igen én is azok közül való vagyok akik kezdetben hittek a gyári megoldásokban, de a jelenlegi akváriumom technikai paramétereit már nem tudnám kifizetni... viszont az alkotás öröme is megvan :) bár régebben is előszeretettel válogattam a használt kütyük között, mert olcsóbb.
Viszont most 15-ször akkora szűrőfelületem van, mint az Eheim 2213-asomnek amit régen használtam ;) és ezt a méretet csak több szűrővel illetve az ADA horror áron kapható szűrőivel tudnám helyettesíteni.
 
Igen én is azok közül való vagyok akik kezdetben hittek a gyári megoldásokban, de a jelenlegi akváriumom technikai paramétereit már nem tudnám kifizetni... viszont az alkotás öröme is megvan :) bár régebben is előszeretettel válogattam a használt kütyük között, mert olcsóbb.
Viszont most 15-ször akkora szűrőfelületem van, mint az Eheim 2213-asomnek amit régen használtam ;) és ezt a méretet csak több szűrővel illetve az ADA horror áron kapható szűrőivel tudnám helyettesíteni.
Szia! Örömmel látom , hogy más is gondolkozik saját megoldáson a "horror :sneaky::woot: árú" cuccok mellőzése végett. Majdnem ilyenhez van összeszedve az alkatrész csak siporax helyett lávakő lenne perlon "takaróval". Szerinted működne?
 
Annó a mostani Atman és korábbi klónjait, (Aquatec Astro, Evolution ) még lávaköves töltettel adták ki, tehát működik azzal is, csak talán kicsit kisebb a szűrőfelülete. Én a perlon védelmében használnék valamilyen kék szivacsot is, mert enélkül hamar eltömődne. Atmanokban alulról felfelé kerámiagyűrü, egy durvább szivacs, lávakő és rajta perlonvatta volt a sorrend.


Én viszont amin agyalok, hogy mivel nálunk az utólagos xenon HID szetteket tilos használni, vagy vélhetően az eleve ilyen lámpával szerelteket javítják vele, így aránylag nem drágák (Kintről 5-10 ezert Ft), és talán lehetne használni akvárium világítására :rolleyes:. Ha jól tudom működésük ugyanaz mint a HQI lámpáké. 6 ,8, 10, 12 ezer kelvines izzóval is árulják, és egy PC táppal lehet működtetni, legalábbis láttam már valamikor ilyen videót a youtubeon. Kérdés, hogy mennyire tartós az ilyen megoldás, pl aktív hűtéssel.
 
Utoljára módosított:
Én viszont amin agyalok, hogy mivel nálunk az utólagos xenon HID szetteket tilos használni, vagy vélhetően az eleve ilyen lámpával szerelteket javítják vele, így aránylag nem drágák (Kintről 5-10 ezert Ft), és talán lehetne használni akvárium világítására :rolleyes:. Ha jól tudom működésük ugyanaz mint a HQI lámpáké. 6 ,8, 10, 12 ezer kelvines izzóval is árulják, és egy PC táppal lehet működtetni, legalábbis láttam már valamikor ilyen videót a youtubeon. Kérdés, hogy mennyire tartós az ilyen megoldás, pl aktív hűtéssel.[/QUOTE]

Ezeket a világítási fajtákat nem ismerem, de ha olcsón szeretnél HQi-t akkor 10-12 ezerért lehet kapni (Kanlux v hasonló márkákat) amik ugyan olyan jók legalábbis én is ilyet használok már évek óta sikerrel :)
Az izzót pedig kínából rendelem szintén potom összegekért. Szerintem ez a megoldás biztonságosabb akváriumi használatra.
 
Back
Oldal tetejére