• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium elhelyezése a lakásban

Sziasztok!
Valahol az első bejegyzésben szó volt fűtőtestről is. Van valakinek tapasztalata, milyen távolságot kell/érdemes tartani egy radiátortól, konvektortól, kályhától (első majd lesz, másik kettő van)? Mennyiben segíthet, ha egy szekrénnyel "burkoljuk" körbe az üveget (na jó, elölről azért nem)?
 
Nekem elég közel van a radiátorhoz, kb 35-45 cm (lusta vagyok lemérni),de még nem láttam, hogy bármi problémát okozott volna. (vagy csak nem láttam a korrelációt :whistle::whistle::sneaky:) Mondjuk a fűtőt már elég régen elcsomagoltam és nem is vettem elő másfél éve, víz 23-24 fok. Azonban az is igaz, hogy ha nem muszáj nem tenném feltétlen ide, illetve ennél közelebb se mennék.
szerk. mondjuk 112 liter, lehet hogy ennél kisebbnél azért okozna problémát
 
Ha úgy érzed, hogy érzékelhetően melegíti, akkor tegyél rá egy alufóliát a fényes felével a hőforrás felé és hőtükörként fog viselkedni.
Egyébként mivel jellemzően nyitottak az akváink, max a párolgás fog fokozódni, szerintem akkora hősugárzás nincs, mai 20 cm-en túl gondot okozhatna.
 
Ha úgy érzed, hogy érzékelhetően melegíti, akkor tegyél rá egy alufóliát a fényes felével a hőforrás felé és hőtükörként fog viselkedni.
Egyébként mivel jellemzően nyitottak az akváink, max a párolgás fog fokozódni, szerintem akkora hősugárzás nincs, mai 20 cm-en túl gondot okozhatna.
Köszi!
Nincs még ott, a helyét keresem a nappaliban: vagy a nap fogja sütni, vagy a fűtés. (65 literes) Egyik sem jó, most azon gondolkodom, hogy építenék egy 30 cm mély szekrényt arra a falra, abban kapna helyet...
 
Sziasztok!

Mindig is nagy vágyam volt, hogy egy növényes, gyönyörű akváriumot csináljak itthon.

Sajnos a lakásban túl sok hely nincs, az akvárium (tudom, hogy) az egyik legrosszabb helyre, az ablak mellett van. Természetesen egy hónap után tele vagyok algával. Osztok, szorzok, tervezek, hogy áthelyezem, de nem sok esélyt látok jelenleg a megoldásra. Így most akkor ne is folytassam? Szét fogom szedni az egészet, mert a fonalalga olyan szinten megjelent, hogy inkább már rá sem nézek az aksira... :( Eléggé el vagyok keseredve, ráadásul most holnapra várom az új dolgokat a GA-ból... Talán nem is érdemes kibontani? :(
 
Sziasztok!

Mindig is nagy vágyam volt, hogy egy növényes, gyönyörű akváriumot csináljak itthon.

Sajnos a lakásban túl sok hely nincs, az akvárium (tudom, hogy) az egyik legrosszabb helyre, az ablak mellett van. Természetesen egy hónap után tele vagyok algával. Osztok, szorzok, tervezek, hogy áthelyezem, de nem sok esélyt látok jelenleg a megoldásra. Így most akkor ne is folytassam? Szét fogom szedni az egészet, mert a fonalalga olyan szinten megjelent, hogy inkább már rá sem nézek az aksira... :( Eléggé el vagyok keseredve, ráadásul most holnapra várom az új dolgokat a GA-ból... Talán nem is érdemes kibontani? :(
Azt az oldalát el kell valamivel takarni, ahol a nap besüt.És igenis érdemes kibontani, az alga nem a világvége :D esetleg egy 3-5 napos balck out kúra is nagyon sokag segíthet.Úgyhogy takard le azt az oldalát, ahol bejut a napfény, bontsd ki a GAs cuccokat, csinálj egy BO kúrát és élvezd az akvát!!
 
Azt az oldalát el kell valamivel takarni, ahol a nap besüt.És igenis érdemes kibontani, az alga nem a világvége :D esetleg egy 3-5 napos balck out kúra is nagyon sokag segíthet.Úgyhogy takard le azt az oldalát, ahol bejut a napfény, bontsd ki a GAs cuccokat, csinálj egy BO kúrát és élvezd az akvát!!

Hát a letakarás sajnos nem kivitelezhető... az akva elejét, és az egyik oldalát kellene letakarnom... Azt hiszem, talán sikerült megbeszélnem itthon egy kis átrendezést.. Annyi, hogy nem közvetlen az ablak mellett lesz, hanem a szoba közepén. Elhatároztam, hogy hétvégén szétszedem az egészet, és elkezdem elölről az "építkezést". :unsure:
 
Sziasztok!

A párommal most veszünk lakást, és kicsit tanácstalan vagyok az akvárium helyét illetően. Mármint vannak tippjeim hova kéne tenni, de dönteni már nem tudok :)

Szóval először egy kis leírás az adott szobáról. A szoba mérete 3,6m* kb 6,5m. Tehát sok helyre lehet elhelyezni az akváriumot :) Készítettem egy rajzot amin nagyvonalakban látni, a tervezett berendezést (a méretarányok nem jók, csak az elrendezés miatt rajzoltam). Viszont az akváriumnak sehogy nem találom meg a megfelelő helyet, és gondoltam több szem többet lát alapon kikérem a véleményeteket :)
Én eredetileg arra gondoltam, hogy a kanapé mellé kerülne az akvárium olyan 110-120 cm magas szekrényre (ja, és 60*30*30-as az aki). Aztán rájöttem hogy ez jó, de ha a kanapé mellett lesz akkor ha leülünk tv-zni vagy csak úgy vagyunk a szobában akkor nem nagyon lehet majd látni, nem lesz szem előtt, nem nagyon ülhetek olyan helyre ahol rálátok. A szemben lévő falon a TV-lesz, ezért gondolom amellé meg nem lenne érdemes tenni, főleg hogy este világít az akvárium, és fel lenne függesztve felette a lámpa, tehát kisütné a szemünket :D
Az ajtótól jobbra lévő falra végig könyves polc lesz csináltatva (alatta egy kis tolóajtós szekrénykével), de barátnőmmel sikerült lebeszélnem, hogy ha szeretném akkor oda kerülhessen az akvárium is beépítve középre. Ez úgy nézne ki, hogy középen kapna egy 75 cm széles 110 cm magas szekrényt. Erre kerülne az akvárium, fölé pedig függesztve a világítás. Így az akvárium teteje és a felette lévő polc között lenne 60 cm hely. Így még talán egészen kényelmesen hozzá is lehetne férni. A szekrény mélysége 40-50 cm lenne (az akváriumé és a lenti tolóajtós is), így az akvárium előtt és mögött is lenne hely, vagyis nem lökné le senki ha pakolászik a polcon (meg előtte lenne az ebédlő asztal, tehát lenne ott néha mozgás), de még az akvárium mögé is éppen oda férne a kezem. Na de, eszembe jutott, hogy az akváriumból a víz párolog, és esetleg nem rossz-e ez a bútornak ami körülötte van. Esetleg van valakinek ilyen jellegű tapasztalata? Meg úgy általában valami hasonlóan beépített akváriuma van valakinek? Milyen takarítani, nagyon macera? Jobb, biztosabb a különálló?

Na és ezek után az infók után, állok én tanácstalanul a helyzettel szemben :D Úgyhogy várom a tippeket, ötleteket :) A rajzon látni a berendezés tervét, ezen a könyves szekrény, az ebédlő asztal a fix. A TV és a kanapé megcserélhető, bár akkor a tv a szomszéd oldali falra kerülne ami nem tudom zavarná-e a szomszédot este hangos filmnézésekkor (ott lenne a hangfal mélynyomója, ami azért tud dörömbölni rendesen). Bár elég vastag ott a fal, és régi téglafalak vannak, szóval a fene sem tudja.
Mindezek után még az is felvetődött, hogy a könyvespolc kivételével valahogy másképp kéne berendezni a szobát, de addig még nem jutottunk, egyenlőre így szeretnénk valahogy jól megoldani.

Most viszont elég is a szövegelésemből, tippeket, ötleteket, kritikákat, bármilyen eszmefuttatást nagyon szívesen fogadok :)

 
Sziasztok!

A párommal most veszünk lakást, és kicsit tanácstalan vagyok az akvárium helyét illetően. Mármint vannak tippjeim hova kéne tenni, de dönteni már nem tudok :)

Szóval először egy kis leírás az adott szobáról. A szoba mérete 3,6m* kb 6,5m. Tehát sok helyre lehet elhelyezni az akváriumot :) Készítettem egy rajzot amin nagyvonalakban látni, a tervezett berendezést (a méretarányok nem jók, csak az elrendezés miatt rajzoltam). Viszont az akváriumnak sehogy nem találom meg a megfelelő helyet, és gondoltam több szem többet lát alapon kikérem a véleményeteket :)
Én eredetileg arra gondoltam, hogy a kanapé mellé kerülne az akvárium olyan 110-120 cm magas szekrényre (ja, és 60*30*30-as az aki). Aztán rájöttem hogy ez jó, de ha a kanapé mellett lesz akkor ha leülünk tv-zni vagy csak úgy vagyunk a szobában akkor nem nagyon lehet majd látni, nem lesz szem előtt, nem nagyon ülhetek olyan helyre ahol rálátok. A szemben lévő falon a TV-lesz, ezért gondolom amellé meg nem lenne érdemes tenni, főleg hogy este világít az akvárium, és fel lenne függesztve felette a lámpa, tehát kisütné a szemünket :D
Az ajtótól jobbra lévő falra végig könyves polc lesz csináltatva (alatta egy kis tolóajtós szekrénykével), de barátnőmmel sikerült lebeszélnem, hogy ha szeretném akkor oda kerülhessen az akvárium is beépítve középre. Ez úgy nézne ki, hogy középen kapna egy 75 cm széles 110 cm magas szekrényt. Erre kerülne az akvárium, fölé pedig függesztve a világítás. Így az akvárium teteje és a felette lévő polc között lenne 60 cm hely. Így még talán egészen kényelmesen hozzá is lehetne férni. A szekrény mélysége 40-50 cm lenne (az akváriumé és a lenti tolóajtós is), így az akvárium előtt és mögött is lenne hely, vagyis nem lökné le senki ha pakolászik a polcon (meg előtte lenne az ebédlő asztal, tehát lenne ott néha mozgás), de még az akvárium mögé is éppen oda férne a kezem. Na de, eszembe jutott, hogy az akváriumból a víz párolog, és esetleg nem rossz-e ez a bútornak ami körülötte van. Esetleg van valakinek ilyen jellegű tapasztalata? Meg úgy általában valami hasonlóan beépített akváriuma van valakinek? Milyen takarítani, nagyon macera? Jobb, biztosabb a különálló?

Na és ezek után az infók után, állok én tanácstalanul a helyzettel szemben :D Úgyhogy várom a tippeket, ötleteket :) A rajzon látni a berendezés tervét, ezen a könyves szekrény, az ebédlő asztal a fix. A TV és a kanapé megcserélhető, bár akkor a tv a szomszéd oldali falra kerülne ami nem tudom zavarná-e a szomszédot este hangos filmnézésekkor (ott lenne a hangfal mélynyomója, ami azért tud dörömbölni rendesen). Bár elég vastag ott a fal, és régi téglafalak vannak, szóval a fene sem tudja.
Mindezek után még az is felvetődött, hogy a könyvespolc kivételével valahogy másképp kéne berendezni a szobát, de addig még nem jutottunk, egyenlőre így szeretnénk valahogy jól megoldani.

Most viszont elég is a szövegelésemből, tippeket, ötleteket, kritikákat, bármilyen eszmefuttatást nagyon szívesen fogadok :)

Könyvespolc nem kell, manapság úgy is minden ott van a neten:D

Tréfát félre téve, én egy rövidebb könyvespolcot javasolnék, vagy ha van rá mód a könyvespolc átkerülhetne egy másik szobába. Lényegesen jobban nézne ki, sőt akár lehetne nagyobb is az akvárium, mondjuk egy 90 széles már nagyon finom dísze lehet a nappalinak Ezt azért mondom, mert látom amúgy nagyon szellős a berendezés, de a polc és akvárium együtt, egy falon kicsit zsúfolttá tenné a rövid falat. Szekrénybe semmiképpen nem raknám bele az akváriumot. Karbantartásnál mindig csöppen egy kis víz. Szűrőtakarításnál akár folyhat is egy kis adag és a mai laminált bútorlapok elég komoly méretnövekedéssel tudják jutalmazni az eláztatást. Ráadásul nem is kell sok víz, az élfóliánál bemegy, aztán nem akar kijönni. Ettől a vastag ABS élfólia sem ment meg.
 
Könyvespolc nem kell, manapság úgy is minden ott van a neten:D

Tréfát félre téve, én egy rövidebb könyvespolcot javasolnék, vagy ha van rá mód a könyvespolc átkerülhetne egy másik szobába. Lényegesen jobban nézne ki, sőt akár lehetne nagyobb is az akvárium, mondjuk egy 90 széles már nagyon finom dísze lehet a nappalinak Ezt azért mondom, mert látom amúgy nagyon szellős a berendezés, de a polc és akvárium együtt, egy falon kicsit zsúfolttá tenné a rövid falat. Szekrénybe semmiképpen nem raknám bele az akváriumot. Karbantartásnál mindig csöppen egy kis víz. Szűrőtakarításnál akár folyhat is egy kis adag és a mai laminált bútorlapok elég komoly méretnövekedéssel tudják jutalmazni az eláztatást. Ráadásul nem is kell sok víz, az élfóliánál bemegy, aztán nem akar kijönni. Ettől a vastag ABS élfólia sem ment meg.

Hát, könyvespolcból adott, hogy ekkora lesz, mert a párom könyveinek kell a hely, meg nagyon szeretné, és már rábólintottam. Neki könyvek, nekem akvárium :). Meg igazából annyi könyve van, hog ykb tele is lesz, szóval kell neki ennyi hely. Ez van :) De legalább elértem, hogy ne nagyon legyen a lakásban máshol könyv :D Másrészt nem is nagyon férne máshova könyv, mert az egész lakás 46nm-es, és kb. a lakásnak fele ez a szoba így a többibe már nem férne. Szóval ez a lehetőség kilőve.
Méretileg nem hiszem, hogy lesz változtatás akvárium terén még ha örülnék is neki. Már be van rendezve a mostani 54l-es, meg szerintem barátnőm nem nagyon akar hallani akváriumra költés felől miután minden pénzünk a lakásra megy (na jó a bútort azt be kell szerezni hozzá, de neki könyves polca nekem meg akvárium szekrényem lesz). Bár most felvetettem neki, hogy mi lenne ha esetleg beruháznék egy nagyobb akváriumba, és nem vágta rá hogy nem, de annyira nem örvendezett :D Bár már emlegettem neki, hogy majd egyszer szeretnék nagyobbat.
Egyébként látványtervet már készítettem photoshopban a könyves polcról akváriummal, és jónak tűnik, talán jobbnak mint nélküle. Viszont én is a karbantartásból adódó elcsöppenő, folyó víztől tartok. Na meg attól, hogy nem férek hozzá rendesen.
De mivel úgy tűnik, hogy nem csak én tartok ettől a problémától, ezt a beépített megoldást el is vetem.
De akkor hová tegyem az akváriumot? Mármint szeretném, ha látható lenne több helyről is, de mondjuk esti tv nézés közben nem sütné ki a szemem.
Ja, és egyébként csak így a rajzon ilyen szellős a szoba, és azért tűnik ilyennek, mert nem méretarányos, és nincs rajta minden, csak az elrendezést ezek befolyásolják a legjobban.

Egyébként most elgondolkoztam egy más fajta elrendezésen, de majd még este elmélkedem rajta. Meg holnap nem dolgozok, és nap közben nagyjából elrendezzük barátnőmmel a bútorokat a lakásban. aztán okosabb leszek ha látom élet nagyságban a már meglébő dolgokat.
 
Na akkor hozzászólnék a "penész dologhoz".
Ahol meleg van , ott párolgás is, csak mennyiségi különbség van a kilégzésed és az akvárium párolgása közt ( hiszed vagy sem, Te többet párologtatsz!)
De térjünk vissza a penészre: Mi kell, hogy a penész kialakuljon?

1. Maga a penészgomba spórája- ugyebár ez mindenhol ott van- kivédeni nem lehet!
2. "Kaja" a penésznek. Teljesen mindegy, hogy tégla, vagy könnyűszerkezetes a házad a gomba megesz mindent, vakolatot, fát és agyagot is!
3. Nedvesség. A gombának 40%-os páratartalom felett ideálisak a körülmények a szaporodáshoz!!!:android:

Tehát nem a hőmérséklet, vagy ház szerkezete határozza meg, hogy lesz e penészfoltod, vagy sem, hanem a páratartalom!!!

Nálunk is egy beázást követően hőhidam alakult ki, így jött a penész! SZAVÓ , ecet minden játszott és ekkor jött a gyerekeknél az asztma!
Vettem 27 k-ért egy mobil páramentesítőt és lestem ki a fejemből, mikor literszámra kezdtem kiönteni a vizet a tartályából!
Az első hónapban 70-80 l vizet öntöttem ki! A penész visszaszorult!!!
Véleményem az, hogy mivel az akvárium télen- nyáron párologtat, így előnyös egy ilyen készüléket beszerezni!!!
Hogy is írtátok nekem?:whistle:.... EHEIM -mal többé a szűrő nem gond! Ki van pipálva!(y)
Tehát be kell ruházni egyre. nekem egy EUMIG tipusú készülékem van!!Az asszonyt úgy tudod meggyőzni, hogy szükséges nektek, ha a kimosott ruhák mellé teszitek ezt a szárítás 2 óra múlva megoldott!

A kályha mellé tett aksinál, ha közvetlen hő nem éri, akkor is számolni kell a párolgással, melyben a káros anyag koncentráció növekedése törvényszerű, így a vízcsere amúgy is bejátszana mindenkinél!:)
 
Teljesen mindegy, hogy fa vagy műanyag nyílászárók vannak beépítve/ kivéve a látványt/ a penész szempontjából mindkét anyag légmentesen zár .A fa is a rengeteg réteg és felületkezelés miatt. Megoldás a szellőztetés ahogy fentebb is írták. A mindennapi életből több pára képződik /füdés, mosás, mosogatás, főzés/mint az akiból.
 
Sziasztok!
Látom, hogy másfél éve nem volt hozzászólás, de más témát nem találtam, ahova passzolna a kérdésem.
Az a helyzet, hogy a lakás átrendezése miatt költöztetnem kell az akit. Eddig tökéletes helyen volt; ablaktól távol, mozgástól védve, jól hozzáférhető és látható helyen. Most azonban meg kell húznunk magunkat és az egyetlen hely, ahol még teljesülnek a fenti feltételek az az ágyunktól kb. 60 cm-re lenne a fal mellett. A nappali szekrénysorba a korábbi hozzászólások alapján nem szeretném beépíteni, nem oda való, meg a szűrő és a lámpa elvezetését is teljesen máshogyan kellene megoldanom.
Kérdesem, mennyire zavar(hat)ja az alvást az akvárium ebből a távolságból? A bútoron a szükséges kivágásokon mennyi hang szűrődne ki? Van valakinek az ágya mellett akvárium?
Nálam 4 éve üzemel egy Eheim Prof. 2226, amelyet már használtan vettem, komolyabb zajt nem észleltem, igaz a tetején vagy egy kellékes tál, amely kicsit berezonál, de ez az új bútorban nem lesz.
 
Utoljára módosított:
Nekem kb 20 cm- re van a fejemtől az egyik , engem nem zavar , nem hallok semmit. :) Egy jbl901-es pöfög alatta.
 

Attachments

  • IMG_5035.JPG
    IMG_5035.JPG
    157 KB · Megtekintések: 1
Sziasztok!

Sziasztok!

Mennyire egészséges hangfalakkal egy légtérbe akváriumot telepíteni?

Üdv Gy
Vedd figyelembe hogy a halak leginkább rezgések érzékelése útján az oldalvonalukon keresztül tájékozódnak.
Elég stresszes lehet számukra az erősebb zene.
Viszont csak növényes lehet!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére