• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium bútor

A burkolat fel-leszerelése pedig nem túl gyakran ismételhető, mert nem tudom a rögzítési pontokat a váz fix furatai miatt csak úgy arrébbhelyezni, miután a fát megeszi a csavar az ismételt ki-betekerések után.
Ez egy kicsit tökölősebb, szóval ide most nem javaslom (indokolatlan is), de erre is van megoldás, úgy hívják, hogy befúrható anya, vagy bútoranya.
 
Elképesztő ez a modern tudomány! :) Na, közben áll a váz. Sajnos a lakatos az egyel korábbi tervet használta, így oda a tegnapi hátlap könnyítésem. A bennefoglaló méretek szerencsére nem sérültek. Annyi baj legyen, még picit gyúrok...
 
Szuper lesz 👍
Mi a terv? A tervezésen/szervezésen kívül csinálsz valamit te magad, vagy szakemberre bíztál mindent?
Milyen akváriumot csinálsz rá ilyen nagy méretben? Csak nem növényest? Azt nagyon várnám. Mikor kerül sor terv szerint a berendezésre?
 
A gyártáshoz nincsenek megfelelő szerszámaim/tapasztalatom, úgyhogy max a felületkezelést tudom megcsinálni. Fehérre lazúrozom. El fog keseríteni a válaszom, nem növényes akvárium lesz, hanem az aláírásomban lévő TMNT továbbfejlesztése. Az állat még velem lesz pár évtizedig, így elérkezett az idő a régi felszámolásának (eladtam az üveget, állványt), és egy “normális” akvárium megalkotásának. Valójában egy unorthodox palu lesz, mert kap rá egy 35 cm magas plexi viváriumot is. Valószínűleg rá fogok tenni egy palackot, meg erősebb fényt is az UVB mellé, szóval a kísérletezés folytatódik. De csak fás kompozíció jöhet szóba, ausztrálázsiai biotóp—szerűség, magas pH, Melanotaeniákkal, hínárfélékkel, homokkal.

A növényezés gyakorlatilag másfél évet állt, most viszont a 60p újraindul majd ezzel párhuzamosan. Van minden hozzá. Az irány a továbbra is stemes, még nem untam meg.
 
Utoljára módosított:
Készen van a szekrényem egy pár hete már gondolom megosztom veletek. Vagyis a jobb oldalába a kell meg a polcot beleraknom. Egy két helyen sikerült leütni a festéket majd még azt kell kijavítani meg az ajtókat beállítani. Tömbositett tömör fából van, sajnos ez kicsit latszik is rajta. Pár dolgot máshogyan csinálnék ha újra kezdeném, de meg vagyok vele elégedve így első próbálkozásnak műhely és sok asztalos szerszám nélkül. A vágáson kívül a nagyja a lakásban készült. Az üveg már készen van, de majd csak aug. végén tudom kihozni a technikaval együtt. A scapen kell meg gondolkodnom meg a növényesítésen, bar az előbbire már a fejemben megvan az irány.
 

Attachments

  • IMG_20200625_141209.jpg
    IMG_20200625_141209.jpg
    131 KB · Megtekintések: 172
  • IMG_20200625_141216_1.jpg
    IMG_20200625_141216_1.jpg
    100.2 KB · Megtekintések: 161
  • IMG_20200625_141314_1.jpg
    IMG_20200625_141314_1.jpg
    117.2 KB · Megtekintések: 156
  • IMG_20200625_141347.jpg
    IMG_20200625_141347.jpg
    117.7 KB · Megtekintések: 148
  • IMG_20200625_141401.jpg
    IMG_20200625_141401.jpg
    158.8 KB · Megtekintések: 180
Sziasztok! Új tagként nemrég csatlakoztam a közösséghez. 90x45x45-ös akváriumhoz szeretnék egy ADA stílusú bútort készíteni magamnak(80 cm magas lenne), mert tetszenek a megoldásai. Épp a bútorlapok méretein gondolkodtam. 18-as bútorlapból terveztem meg, mert ha jól tudom a gyári ADA bútor is ilyenből készül. A kérdésem, hogy szerintetek érdemes lehet-e az alját és a tetejét dupla bútorlapból készíteni vagy értelmetlen? Középen lesz alátámasztás. Az oldallapok, ajtók ill. minden bútorlap ami élre van állítva maradna 18-as. Köszönöm.
 
Sziasztok! Új tagként nemrég csatlakoztam a közösséghez. 90x45x45-ös akváriumhoz szeretnék egy ADA stílusú bútort készíteni magamnak(80 cm magas lenne), mert tetszenek a megoldásai. Épp a bútorlapok méretein gondolkodtam. 18-as bútorlapból terveztem meg, mert ha jól tudom a gyári ADA bútor is ilyenből készül. A kérdésem, hogy szerintetek érdemes lehet-e az alját és a tetejét dupla bútorlapból készíteni vagy értelmetlen? Középen lesz alátámasztás. Az oldallapok, ajtók ill. minden bútorlap ami élre van állítva maradna 18-as. Köszönöm.
Nekem 32es munkapultlapból van az alja és a teteje, meg a középső fala is. Nem fáj neki, csak nekem ha mozgatni kell a bútort o_O
21669861401_a9e3a1f92a_c.jpg
Alapesetben nem kell a 18astól tartani, elég erős. Nekem a szintező lábak miatt kellett a vastag lap.
 
Nekem 32es munkapultlapból van az alja és a teteje, meg a középső fala is. Nem fáj neki, csak nekem ha mozgatni kell a bútort o_O
View attachment 93839
Alapesetben nem kell a 18astól tartani, elég erős. Nekem a szintező lábak miatt kellett a vastag lap.
Mivel élőben nem láttam még ilyen bútort, csak fotóról, az lenne a kérdésem, hogy az ajtók kilökő mechanizmusa hogy van megoldva? A pántokat gondolom úgy kell beállítani, hogy becsukott állapotban ne feküdjön föl, hanem 1-2 mm-t távolabb legyen az ajtó a bútorlap szélétől, hogy annyit még be lehessen nyomni ha ki akarom nyitni. Élőben nem zavaró, hogy az ajtók pár mm-t elállnak a felette lévő merevítő bútorlap síkjától?
 
Mivel élőben nem láttam még ilyen bútort, csak fotóról, az lenne a kérdésem, hogy az ajtók kilökő mechanizmusa hogy van megoldva? A pántokat gondolom úgy kell beállítani, hogy becsukott állapotban ne feküdjön föl, hanem 1-2 mm-t távolabb legyen az ajtó a bútorlap szélétől, hogy annyit még be lehessen nyomni ha ki akarom nyitni. Élőben nem zavaró, hogy az ajtók pár mm-t elállnak a felette lévő merevítő bútorlap síkjától?
Ügyeskedni kell @Csernya kollégának megcsináltam pushopenre kb 1 mmt áll ki a síkból nem zavaró.
FB_IMG_1459712969306.jpgFB_IMG_1459712953087.jpg
Az enyém kicsit maszek, fehér gatyagumi van beletűzve felülről azt meghúzva nyílik, mágnesek tartják zárva az ajtókat :LOL:
 
Az lenne a kérdésem, hogy általában hogy szokott működni a lapszabászat, olyan téren, hogy az egész bútorlap árát ki kell fizetni vagy csak ahány nm-t rendelek?
 
Az lenne a kérdésem, hogy általában hogy szokott működni a lapszabászat, olyan téren, hogy az egész bútorlap árát ki kell fizetni vagy csak ahány nm-t rendelek?
Csak annyit fizetsz, amennyi m2-t veszel. Viszont abba az árba, belekalkulálják a veszteséget is. Ezért adják meg külön az egész lap m2 árát, és a feldarabolt lap m2 árát.
 
Csak annyit fizetsz, amennyi m2-t veszel. Viszont abba az árba, belekalkulálják a veszteséget is. Ezért adják meg külön az egész lap m2 árát, és a feldarabolt lap m2 árát.

Azért érdemes lehet rákérdezni, nem mindenütt általános. Van ahol csak néhány népszerű szín vehető m2-ben, van ahol nem m2 alapú elszámolás van, ha fél esetleg negyed tábla a legkisebb egység.
 
Mi a véleményetek erről?

A srác tömör fából készíti. Nem fog ez megdagadni/összeszáradni idővel?
Elég stabil lehet ez az oldalirányú terhelésre? Én még egy polcot tettem volna bele alulra.

Mindenesetre mutatós.
 
Mi a véleményetek erről?

A srác tömör fából készíti. Nem fog ez megdagadni/összeszáradni idővel?
Elég stabil lehet ez az oldalirányú terhelésre? Én még egy polcot tettem volna bele alulra.

Mindenesetre mutatós.
Teljesen stabil. Nem dagad és nem szárad össze, mert ez műszárított asztalos minőségű keményfa palló. ;)
Ha megfigyelted először egy kazánlemez ~4-5 mm keretet hegesztett, amibe beleékelte a pallókat, majd előfúrta és 100%, hogy bele is csavarozta.
Én csak a magasság miatt félnék tőle, ennyire magasra nem raknék egy ekkora akváriumot. Túl magasan van így a súlypontja.
 
Kicsit off, de megtudhatom milyen szoftvert használsz a tervezéshez?
Nem tudom ő mit használ, de sokan használják ezt:

Ha van iPad-ed akkor pedig ezt: https://www.shapr3d.com/
Ez utóbbiból az ingyenessel meg lehet tervezni sok mindent, te utána a CAD export, 3D nyomtatáshoz szükséges fájlok exportja csak a fizetősben van.
 
Sziasztok!

Én most akarok belefogni az akváriumozásba (még nagyon régen volt már korábban is), egyelőre a szekrény tervezés folyamatánál vagyok. Az akvárium 70x40x50-es lenne.

Végigolvastam a topicot, és ahogy látom én egy teljesen más koncepciót néztem ki magamnak mint az általánosan elfogadott. Azt biztosnak gondolom hogy nem akarok nyitott akváriumot, sőt kifejezetten zártat szeretnék, ennek megfelelően egy ilyen szekrényt terveztem:
https://www.dropbox.com/s/m1akcbhms715pqe/1.jpg
Az akvárium a nappaliban lenne egy pont olyan széles fal előtt mint ez a szekrény, így ahogy látjátok még az oldala is el van takarva, hogy ne lehessen ott belátni.
Illetve alul is van a szekrénynek egy pereme ami eltakarja az alsó üveget és a polifoam alátétet:
https://www.dropbox.com/s/z9kc0xo799p279z/3.jpg?dl=0
A felső lap amin az akvárium feküdne az egy 24mm-es rétegelt lemez lenne, alatta 18-as rétegelt lemezből lenne egy merevítő rendszer, az kapcsolódna az oldalfalakhoz végtelen csavarral illetve ragasztóval. Illetve ez a rögzítő/merevítő keret hozzá lenne fúrva a falhoz is:
https://www.dropbox.com/s/chjww3165zljzu3/2.jpg?dl=0
Maga a tetejének a nagy része felhajtható lenne, ennyire lehetne hozzáférni az akváriumhoz, ha fel van hajtva a tető eleje (de a maradék felső rész is eltávolítható lenne):
https://www.dropbox.com/s/ic0xr8jipurbm83/4.jpg?dl=0

Hátul egy 18-as bútorlap a hátfal ami adja az oldalirányú merevséget, és ami még különbség az itt látott szekrényekhez képest, hogy nem az oldalfal alá megy az alsó lap, így az oldalfal a közvetlen teherbíró rész ami az akvárium súlyát leviszi a padlóra oldalanként 3-3 szintezhető bútorlábbal.

Maga a szekrény egyébként 741mm széles, ebből 700 az akvárium, és 468 mély, amiből 400 az akvárium. Ezen a méreten szerintem növelek majd még, hogy hátul nagyobb rés legyen a hátfal és az akvárium között.

Vélemények?
 
Sziasztok!

Én most akarok belefogni az akváriumozásba (még nagyon régen volt már korábban is), egyelőre a szekrény tervezés folyamatánál vagyok. Az akvárium 70x40x50-es lenne.

Végigolvastam a topicot, és ahogy látom én egy teljesen más koncepciót néztem ki magamnak mint az általánosan elfogadott. Azt biztosnak gondolom hogy nem akarok nyitott akváriumot, sőt kifejezetten zártat szeretnék, ennek megfelelően egy ilyen szekrényt terveztem:
https://www.dropbox.com/s/m1akcbhms715pqe/1.jpg
Az akvárium a nappaliban lenne egy pont olyan széles fal előtt mint ez a szekrény, így ahogy látjátok még az oldala is el van takarva, hogy ne lehessen ott belátni.
Illetve alul is van a szekrénynek egy pereme ami eltakarja az alsó üveget és a polifoam alátétet:
https://www.dropbox.com/s/z9kc0xo799p279z/3.jpg?dl=0
A felső lap amin az akvárium feküdne az egy 24mm-es rétegelt lemez lenne, alatta 18-as rétegelt lemezből lenne egy merevítő rendszer, az kapcsolódna az oldalfalakhoz végtelen csavarral illetve ragasztóval. Illetve ez a rögzítő/merevítő keret hozzá lenne fúrva a falhoz is:
https://www.dropbox.com/s/chjww3165zljzu3/2.jpg?dl=0
Maga a tetejének a nagy része felhajtható lenne, ennyire lehetne hozzáférni az akváriumhoz, ha fel van hajtva a tető eleje (de a maradék felső rész is eltávolítható lenne):
https://www.dropbox.com/s/ic0xr8jipurbm83/4.jpg?dl=0

Hátul egy 18-as bútorlap a hátfal ami adja az oldalirányú merevséget, és ami még különbség az itt látott szekrényekhez képest, hogy nem az oldalfal alá megy az alsó lap, így az oldalfal a közvetlen teherbíró rész ami az akvárium súlyát leviszi a padlóra oldalanként 3-3 szintezhető bútorlábbal.

Maga a szekrény egyébként 741mm széles, ebből 700 az akvárium, és 468 mély, amiből 400 az akvárium. Ezen a méreten szerintem növelek majd még, hogy hátul nagyobb rés legyen a hátfal és az akvárium között.

Vélemények?
Szép terv és statikailag túlbiztosított. Nem vagy te véletlenül mérnök? :)
A csöveket hol tervezed bevezetni?
 
Back
Oldal tetejére