• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium bútor

Sziasztok, egy kerdes. Tervezem hogy 120 asra cserelem a tankot, es abban gondolkodom hogy egy ADA tipusu butort epitek, ugy hogy az ajtok IKEA besta ajtok lennenek, oldalak feher butrolapok. Epitenek az egesznek egy fenyo tarto keretet es arra fogatnam fel a butorlapokat. Kerdesem hogy hogyan tudom a legszebben es legpontosabban felfogatni az oldalso lapokat? Illetve egy 120P hez mekkora keresztmetszetu fenyobol epitsem a keretet?
 
Sziasztok, egy kerdes. Tervezem hogy 120 asra cserelem a tankot, es abban gondolkodom hogy egy ADA tipusu butort epitek, ugy hogy az ajtok IKEA besta ajtok lennenek, oldalak feher butrolapok. Epitenek az egesznek egy fenyo tarto keretet es arra fogatnam fel a butorlapokat. Kerdesem hogy hogyan tudom a legszebben es legpontosabban felfogatni az oldalso lapokat? Illetve egy 120P hez mekkora keresztmetszetu fenyobol epitsem a keretet?
Többször írtam már embereknek ebben a topikban, hogy megfelelő rögzítések, erős hátfal (nem! HDF) és függőleges alátámasztás (pl. rekesz elválasztó lap, alatta is tartóláb) mellett felesleges mindennemű egyéb tartószerkezet, a bútorlapok nagyon sok terhelést bírnak. A lényeg a kellő mennyiségű függőleges alátámasztás. Ugyan nem ez volt a kérdés, de a'sszem ebből ki lehet találni arra is a választ. "Milyen keresztmetszetű fenyőből?" Amilyenből csak akarod :)
 
Utoljára módosított:
Többször írtam már embereknek ebben a topikban, hogy megfelelő rögzítések, erős hátfal (nem! HDF) és függőleges alátámasztás (pl. rekesz elválasztó lap, alatta is tartóláb) mellett felesleges mindennemű egyéb tartószerkezet, a bútorlapok nagyon sok terhelést bírnak. A lényeg a kellő mennyiségű függőleges alátámasztás. Ugyan nem ez volt a kérdés, de a'sszem ebből ki lehet találni arra is a választ. "Milyen keresztmetszetű fenyőből?" Amilyenből csak akarod :)

Nekem alapvetoen az oldaliranyu tartoerovel van problemam. Azert ha egy gyerek neki rohan veletlenul oldalrol egy 240 literes, kb 350 kilos akvariumnak azert az megtudja mozditani oldalra a szekrenyt, innentol meg egy mdf lap meg nem biztos hogy eleg eros. Egy retegelt lemez mar lehet...

Ok, es ha mondjuk retegelt lemezbol epitkezem, ott milyen vastagsag ajanlott es hogyan fogassam ossze oket? Fatiplit azert kizarnam..

Bocs a hulye kerdesekert de villanyban otthon vagyok de statikat nem tanitottak az egyetemen:)) Erzesre meg nem epitkeznek:$
 
Nekem alapvetoen az oldaliranyu tartoerovel van problemam. Azert ha egy gyerek neki rohan veletlenul oldalrol egy 240 literes, kb 350 kilos akvariumnak azert az megtudja mozditani oldalra a szekrenyt, innentol meg egy mdf lap meg nem biztos hogy eleg eros. Egy retegelt lemez mar lehet...
Ezért írtam én is a vastag hátfalat, tulajdonképpen ez adja a fő merevítést. Nekem is mdf-ből van és ha nekirohannék oldalról, az nagyon fájna. Nekem, nem a szekrénynek :)
A fatiplivel sincsen gond szerintem, bár a keksz bizonyára erősebb. Ha meg mdf, akkor úgyis festve lesz, csavarozni is lehet.
A 19 mm mdf kb. 14 kg/m2. Az ÉN SZEKRÉNYEM üresen ~70 kg. A lapok 70-120 cm hosszúságban támasztják egymást. Megmozdítani is nehéz, nemhogy szétdönteni. Na de nem győzködlek tovább, ha vázat szeretnél, hát csináld. Viszont akkor meg már érdemesebb lenne zártszelvényből.
 
Utoljára módosított:
Nekem alapvetoen az oldaliranyu tartoerovel van problemam. Azert ha egy gyerek neki rohan veletlenul oldalrol egy 240 literes, kb 350 kilos akvariumnak azert az megtudja mozditani oldalra a szekrenyt, innentol meg egy mdf lap meg nem biztos hogy eleg eros. Egy retegelt lemez mar lehet...

Ok, es ha mondjuk retegelt lemezbol epitkezem, ott milyen vastagsag ajanlott es hogyan fogassam ossze oket? Fatiplit azert kizarnam..

Bocs a hulye kerdesekert de villanyban otthon vagyok de statikat nem tanitottak az egyetemen:)) Erzesre meg nem epitkeznek:$

Sziasztok!
Én így oldottam meg, hogy ne a bútor legyen a gyenge láncszem főleg egy nagy 300-360 literes akváriumnál, ahol egy jó köves berendezéssel és vízzel együtt akár 350-400 kg-is simán lehet a végleges súly. 3*3-as zártszelvény maga a váz. Egy ügyes hegesztő tökéletesen össze tudja derékszögben hegeszteni. Az aljára a szelvénynek egy öntapadós vastag filcet ragasztottam ez csökkenti a feszültséget a járólap és a vas között. A keretet lekezeltem és kiválasztottam a lakáshoz legjobban illő mintázatú 18 mm vastag bútorlapot. Ez van rögzítve a fém keretre, ami gyerekjáték. A bútorlap éleit érdemes élfólia helyett ABS élzáróval záratni ez talán jobban ellenáll a véletlenül kifolyt víznek. (Persze ez sem 100%-os védelem ha elúszik valamiért a környék, de az élfóliánál jobban zár) Nagy akvárium - nagy szűrő, így szóba sem jöhet 100-120 cm hossznál semmilyen merevítés a szekrény középen, hisz ezeket a nagy dög szűrőket mint pl. az Eheim Prof 3 képtelenség jól hozzáférhetővé, karbantarthatóvá tenni ha nincs megfelelő hely a szekrényben körülötte. Hátul a falnál nyitott, így egy két vezeték, Skimmer, O2 még könnyedén levezethető hátul, ami így szinte láthatatlan. Atombiztos és egyszerű, valamint talán a legköltséghatékonyabb megoldás is egyben. (Bocs a gyorsan lőtt telefonos képekért, de a lényeg talán látszik) ;)
Tomi

543szek1.jpg

743szek2.jpg

265szek4.jpg
 
Utoljára módosított:
Sziasztok, egy kerdes. Tervezem hogy 120 asra cserelem a tankot, es abban gondolkodom hogy egy ADA tipusu butort epitek, ugy hogy az ajtok IKEA besta ajtok lennenek, oldalak feher butrolapok. Epitenek az egesznek egy fenyo tarto keretet es arra fogatnam fel a butorlapokat. Kerdesem hogy hogyan tudom a legszebben es legpontosabban felfogatni az oldalso lapokat? Illetve egy 120P hez mekkora keresztmetszetu fenyobol epitsem a keretet?
240.jpg240_3.jpg2015-09-23 21.28.07.jpg2015-09-23 21.29.01.jpg
Itt az enyém, 18as bútorlap, alul felül középen 32es munkapultlap. ABS élzárással. kb100 csavarral van összerakva. Meg sem moccan, a párom esett már neki. Meg se kottyant neki. Felesleges a tartószerkezetre pénzt és időt pazarolni. Az akva kb 350 kg jelenleg feltöltve nálam...
2016-ban ->
Andras Czesznak _ Bridge of oblivion.jpg
2018-ban->
András Czesznak- The Enchanted forest.jpg
 
View attachment 71633View attachment 71634View attachment 71635View attachment 71636
Itt az enyém, 18as bútorlap, alul felül középen 32es munkapultlap. ABS élzárással. kb100 csavarral van összerakva. Meg sem moccan, a párom esett már neki. Meg se kottyant neki. Felesleges a tartószerkezetre pénzt és időt pazarolni. Az akva kb 350 kg jelenleg feltöltve nálam...
2016-ban ->
View attachment 71637
2018-ban->
View attachment 71638

Koszi, ez a rajz nagy segitseg volt. Ha jol gondolom akkor hatulrol, alulrol es felulrol toltad bele a csavarokat mert azok ugysem latszanak.
 
Sziasztok,

80x40-es akvárium alá szeretnék valamilyen bútort (azaz egy darabig valószínűleg 40x40-es lenne rajta, de annak az állványa - Sera biotop stand egyrészt színben nem megy semmihez, másrészt nincs benne hely, harmadrészt elég instabilnak tűnik...).

Amit kinéztem és még árban is elfogadható az az Aquatlantis elegant expert 80 - a tervezettnél nagyobb akváriumhoz tartozik szettben szóval elvileg jónak kellene lennie, kiszállítással ~35ezer ft (110EUR). Elég jól átgondoltnak tűnik, a hátlap igaz nem ér a tetejéig, de cserében elöl van a középső elválasztón egy függőleges merevítés amire az ajtók záródnak.

Erről mi a véleményetek? Mennyibe kerülne ha valami hasonlóhoz az anyagot szerzem be és magamnak rakom össze? (ezzel az a gondom hogy affinitásom, kedvem még lenne is hozzá (nagyapám ács, korábban sokszor jártam besegíteni nyaranta), szerszámom viszont már kevésbé, kb. egy elektromos fúró/csavarbehajtó meg pár kéziszerszám állna rendelkezésre - bár ha csak tipliknek meg csavaroknak kell előfúrni arra ez is elég).
 
Valahol mintha lett volna egy topic amiben akvárium bútorok berendezését, belsejét osztottátok meg de sehol nem találom. Valaki nem tud segíteni?
Ötleteket szeretnék nyúlni. :)
 
Sziasztok
Ezek a lábak elég lehet egy 60x30 as bútor alá, elvileg 50kg/db a teherbírása.
View attachment 74055
Szerintem simán, amúgy sem írnak inkább nagyobb teherbírást rá de ha már 40-et bír az is elég. Gondolom 4 lába lesz legalább. :)
Én a napokba készítem a bútort de az én szintezőlábam sem erősebb (szintén 60x30-as akvához). Bár én középre is tettem egy lábat de nem a teherbírás miatt.
 
Szerintem sok helyen forgalmaznak ilyent, ahol alu profilokat is árulnak csak úgy kell rákeresni, hogy Bosch, vagy gépépítő profil. Sokkszor a hobby cnc fórumon is árulnak ilyeneket. Állványt már neked kell építeni belőle amihez persze kell megfelelő sarokelem is. ;)
 
Sziasztok! Egy hozzáértő segítségét szeretném kikérdezni, van egy bútor, 35 cm a szélessége , az aki 40 cm, ha elől, hátul lelogna 2,5-2,5 cm-t, abból gond lehetne? Repedés, akármi, vagy jó lenne?
 
Szerintem maga az akvárium bírná, de balesetveszélyes a kilógó üveg-sarok. tsokee jól mondja, tegyél alá egy ugyanakkora bútorlapot és minden veszély elillan.
 
Jaja, simán bírja egy plusz bútorlappal.
Mondjuk én az összes túlnyúlást hátra csapnám, és akkor harmonikusabb a front.
Feltéve persze ha nem 20 centis mélységet növelsz 25-re. :)
 
Back
Oldal tetejére