• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium bútor

Sziasztok! Tudom hogy, nem teljesen ide való, de más fórum szálat nem találtam. Juwel SBX Rio 180 fehér bútorról(101 x 41 x 73) vélemény? 20cm -rel szélesebb mint az akim de ez már háromajtós ezért választanám ezt. Vagy nagyon zavarnó lenne ? Esetleg ennyi pénzért találok jobbat ami nem diy? Köszi!
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Tudom hogy, nem teljesen ide való, de más fórum szálat nem találtam. Juwel SBX Rio 180 fehér bútorról(101 x 41 x 73) vélemény? 10-10 cm -el szélesebb mint az akim de ez már háromajtós ezért választanám ezt. Vagy nagyon zavarnó lenne ? Esetleg ennyi pénzért találok jobbat ami nem diy? Köszi!
Ennél jobbat ugyanezért a pénzért? (mennyi is az? 42k?) Viccelsz? :)
A fehér bútorlap ára - minőségtől függően - 3.000-6.000 Ft/m2. Ebben a bútorban van vagy 4-5 m2 anyag, plusz ABS élzárás, plusz talpak, plusz pántok. És hát anyagot is be kell szerezni, kiszámolgatni, összeszerelni stb. Szóval még a DIY se lenne sokkal olcsóbb. Ugyanezen okból ettől a bútortól se várj túl sokat.
Jobbat szeretnél ugyanezért a pénzért? Mi az amiben jobb kellene hogy legyen, azt legalább meg tudod mondani?
 
Utoljára módosított:
Ennél jobbat ugyanezért a pénzért? (mennyi is az? 42k?) Viccelsz? :)
A fehér bútorlap ára - minőségtől függően - 3.000-6.000 Ft/m2. Ebben a bútorban van vagy 4-5 m2 anyag, plusz ABS élzárás, plusz talpak, plusz pántok. És hát anyagot is be kell szerezni, kiszámolgatni, összeszerelni stb. Szóval még a DIY se lenne sokkal olcsóbb. Ugyanezen okból ettől a bútortól se várj túl sokat.
Jobbat szeretnél ugyanezért a pénzért? Mi az amiben jobb kellene hogy legyen, azt legalább meg tudod mondani?
Leginkább az érdekelne hogy megéri e azt a 45 öt vagy nézegessek a drágábbak között. Illetve nagyon zavaró e hogy nem pontosan illeszkedik e rá az akva hanem innen onnan lesz 10cm.
 
Pár éve 25 ezerből megcsináltam a saját ADA stílusúját a 120x45-ös akvárium alá, 2mm élzárással, 6 darab befúrt nagyteherbítású lábbal, kivetőpántokkal volt ennyi, ráadásul a legtöbb lap 25-ösből van.
 
Pár éve 25 ezerből megcsináltam a saját ADA stílusúját a 120x45-ös akvárium alá, 2mm élzárással, 6 darab befúrt nagyteherbítású lábbal, kivetőpántokkal volt ennyi, ráadásul a legtöbb lap 25-ösből van.
Végül megvettem a juwelt, diy el nem akartam most időzni. Amíg nem lesz meg az amerikai stílusú konyha addig lesz ez a bútor, kb 1 év addig kiszolgál.
 
Pár éve 25 ezerből megcsináltam a saját ADA stílusúját a 120x45-ös akvárium alá, 2mm élzárással, 6 darab befúrt nagyteherbítású lábbal, kivetőpántokkal volt ennyi, ráadásul a legtöbb lap 25-ösből van.
Most könnyen beszélsz, mert az új fórumon nem látszik a neved mellett a DIY szaki plecsni :)
Egyrészt az pár éve volt, azóta mindennek jócskán felment az ára. Másrészt te rendszeresen barkácsolsz, ezért tudod is, hogy mit/hol/mennyiért tudsz beszerezni. Ezzel sokan nincsenek így. Főleg, ha megfelelő szerszámaik sincsenek a barkácsoláshoz.

Leginkább az érdekelne hogy megéri e azt a 45 öt vagy nézegessek a drágábbak között. Illetve nagyon zavaró e hogy nem pontosan illeszkedik e rá az akva hanem innen onnan lesz 10cm.
Nézd, ez olyan, hogy egy 30 éves Lada megér-e 50 ezer forintot? Nyilván meg, mert már csak az alkatrészei sokkal/sokszor többe kerülnek. De hogy nem pénzkidobás-e, azt neked kell eldöntened.
A bútorlap felülete jól bírja a vizet, szóval ilyen megközelítésből nem gáz, ha nagyobb. És esztétikailag (hogy nagyobb)? Ezt neked kell eldöntened.
Az alkatrészek minőségétől ne várj sokat. Gyanítom, hogy minden olcsó rajta. A pánt idővel cserére szorulhat, a lábakat ellenőrizd, hogy kellőképpen állíthatók-e. De ugye ezt sem tudjuk, hogy neked ez fontos-e. Lehet, megoldod egy darab hajtogatott papírral, mintsem fizess plusz 5 ezret minőségi lábakért. Ezt mégis hogyan döntsük el helyetted? Stb. Nem sokat tudunk rólad :)
 
Végül megvettem a juwelt, diy el nem akartam most időzni. Amíg nem lesz meg az amerikai stílusú konyha addig lesz ez a bútor, kb 1 év addig kiszolgál.
Ez azért kemény :) Hagytál a közösségnek 2 kerek órát, hogy segítsenek dönteni? Vajon mennyire volt komoly a dilemma.....
 
Ez azért kemény :) Hagytál a közösségnek 2 kerek órát, hogy segítsenek dönteni? Vajon mennyire volt komoly a dilemma.....
A te hozzászólásodból leszűrtem, hogy lesz amilyen lesz ennyiért. Pár napja nézegettem már a kínálatot, csak valamiféle megerősítést akartam szerezni . Kb egy évet kell kibírnia remélhetőleg. Bekapni azért nem kell.
 
A te hozzászólásodból leszűrtem, hogy lesz amilyen lesz ennyiért. Pár napja nézegettem már a kínálatot, csak valamiféle megerősítést akartam szerezni . Kb egy évet kell kibírnia remélhetőleg. Bekapni azért nem kell.
Bocsánat, nem ez volt a célom.
Csak nem tudok mit kezdeni a támpont nélküli kérdésekkel. Ami kapható a boltokban, arra van igény, ergo valakinek jó valamire. Itt már ugye csak az a kérdés, hogy kinek és mire. De ha nincs támpont megfogalmazva, akkor nem születik értelmes válasz sem. Mit mondjunk így? Hogy "persze, jó lesz, vedd meg" ? Vagy netán fejtsük ki hosszasan a szempontokat, hogy milyen távlatban, milyen igények mellé, milyen célra milyen apróságok számíthatnak? Előbbi válasszal te nem fogsz jól járni, utóbbival pedig mi nem, főleg miután netán félóra alatt megfogalmazunk egy összeszedett, mindenre kiterjedő segítőkész választ és jön az üzenet, hogy "hagyd, megvettem a Juvelt". Szóval érted...
 
Bocsánat, nem ez volt a célom.
Csak nem tudok mit kezdeni a támpont nélküli kérdésekkel. Ami kapható a boltokban, arra van igény, ergo valakinek jó valamire. Itt már ugye csak az a kérdés, hogy kinek és mire. De ha nincs támpont megfogalmazva, akkor nem születik értelmes válasz sem. Mit mondjunk így? Hogy "persze, jó lesz, vedd meg" ? Vagy netán fejtsük ki hosszasan a szempontokat, hogy milyen távlatban, milyen igények mellé, milyen célra milyen apróságok számíthatnak? Előbbi válasszal te nem fogsz jól járni, utóbbival pedig mi nem, főleg miután netán félóra alatt megfogalmazunk egy összeszedett, mindenre kiterjedő segítőkész választ és jön az üzenet, hogy "hagyd, megvettem a Juvelt". Szóval érted...
Szimplán akkor félre értettelek, legközelebb jobban kifejtem a körülményeket, igényeimet. Offenzívnak vettem a kommented aztán utána meg hoztam egy impulzív döntést :ROFLMAO:
 
Igen, nyilván volt benne némi offenzíva :) Reméljük, hogy nem a pénztárcád bánta :D
Nyugi, célnak teljesen megfelelő lesz a bútor, biztos igényel majd némi kompromisszumot, de legalább megtapasztalod, hogy mire van szükséged/mi hiányzik ebből és a következőt már aszerint választod. Ha a szemedet nem piszkálja, akkor főleg nem fogod megbánni.
Az offenzíva azért kacsint ki nálam is néha, mert... ez hosszú, de talán röviden:
Sokan azt gondolják magukról, hogy önzetlenül segítenek. Szerintem ez nem teljesen igaz. Addig segítünk, míg örömünket leljük benne, kapunk némi visszacsatolást, örömtelibben töltjük el a fórumozással az időt, mint amit éppen csinálhatnánk helyette. Vagy ha nem másért, hogy pörögjön a fórum, hogy jó legyen ide visszatérni. De amint ez nem áll fenn, lelépünk és jobb esetben csak olvasók maradunk, esetleg azok se. Ennyit az önzetlenségről :) A legrégebbi tagok többsége már nem írogat hosszas válaszokat, pedig lenne nekik bőven mit. Belefáradtak. Ez természetes és igazán nincs is rá szükség, mert frissül a közösség, majd elmondja más. Ha elmondja. Mert a legtöbb ember reakciója az a "lustán" feltett kérdésre, hogy lustán válaszol, vagy inkább nem is válaszol.
Érzem magamon én is ezt, én is mondhatni régi tag vagyok. Sokszor futottam már rá, hogy hosszas, alapos választ adtam egy-egy kérdésre és kiderült, a kérdezőt igazán nem is érdekelte. Nem akarom, hogy én és a sok segítőkész tag elveszítsük a készséget az ilyen zátonyra futások miatt, mert akkor a fórum megmarad egy szűk ismerős közeg csevegőfelületének és előbb-utóbb befullad. Ezen és hasonló érzések miatt néha én is és mások is kellő türelem nélkül, nem a legmegfelelőbben reagálunk le dolgokat. Most is ez történt.
 
Ha már így feléledt a téma ma, megosztom a bútorom, mivel pár órával ez előtt adtam le a rendelést a bútorlapokra.
Számomra mindenképp a csináld magad megoldás játszott mivel:
  1. Nem volt olyan ami minden igényemnek megfelelt volna (értsd, egy olyan szekrény kellett, amibe minden akváriummal kapcsolatos cuccot normálisan, rendszerezve el tudok pakolni)
  2. Mennie kellet a nappaliban lévő további bútorokhoz
  3. Imádok így építgetni, DIY-kodni (a komplett konyha bútort magam építettem :) )

Az alap elképzelés az volt, hogy bal oldalt van egy külön rekesz a szűrőnek, ahol a szűrő egy IKEA GLES 22 literes ládában áll (ez a 3D renderről lemaradt). Élesebb szeműek észreveszik, hogy az elválasztó nincs középen, ez pont azért van, hogy a GLES láda becsússzon. Ezzel a ládával történnek majd a vízcserék.
A szűrő alatt van még egy 10-15 cm magas rész. Itt a talajtisztítót tervezem majd tárolni.
Végül pedig a jobb oldali rész, ahova polcokat terveztem. Összesen 3db polcot rendeltem, majd kérdés, hogy hány és milyen elosztásba fog bekerülni.
Továbbá, látható, hogy a hátlap 5cm-el "rövidebb mint kéne neki". Ez azért van, hogy legyen hol kivezetni a csöveket.
A fedlap duplungolt (azaz 2 bútorlapot összeragasztanak és egybe élfóliáznak le), továbbá ez vízálló PU élzárást kap. A duplungolás teljes egészében design miatt van, a középső elválasztó alátámasztás megadja a kellő alátámasztást.
Ezen kívül, a megszokottakkal ellentétben, az összes bútorlap, minden oldala 2mm-es ABS élzárást kap (az esetleges víz miatt)
És az anyagiak, ha ez is érdekelne valakit:
Bútorlap, vágva, élzárva: kb 20e (végleges árajánlat még úton)
A kinézett láb ami tetszik, és megfelelően állítható (akár már terhelt állapotban is) 1800/db --> 7200Ft, ajtópánt volt itthon elfekvőben, így azt nem kell venni.
Továbbá, az összeszereléshez még el fog menni egy jó adag csavar,tipli, fa ragasztó, ezekről a tételekről sem szabad elfeledkezni, ha valaki ilyenbe tervez.
Ezen kívül, eddigi tapasztalataim alapján, az összeszerelés alsó hangon egy komplett délután és nem árt, ha az embernek van ilyen jellegű tapasztalata. Össze rakni nem nehéz, szépen összerakni már nehezebb :)

Ettől függetlenül, szerintem aki szeret ilyennel foglalkozni az nyugodtan vágjon bele, jó kaland. Továbbá teljesen személyre lehet szabni, viszont az senki ne várja, hogy a boltban kapható bútorok tizedéből összerakja.

ui.: Az, hogy a bútor nagyobb mint az akvárium, az nekem kimondottan tetszik, továbbá, úgy gondolom, hogy praktikus ha van egy 5-10cm-es pakoló az akvárium körül. :)
7750177502
 
Ügyesen megtervezted, azonban én több dolgot másképp csinálnék.
Bútorlap, vágva, élzárva: kb 20e (végleges árajánlat még úton)
Ha jól értem, még nem késő újragondolni, ha netán egyetértesz velem valamiben:

  • a hátsó kivezetőnyílás nem feltétlenül praktikus, mert így a cső és annak végződése (lily, esőztető stb.) a hátfalon kell helyet foglaljon, ami nem túl praktikus. Hiába szélesebb a nyílás, mint az üveg, oldalra elhúzni a csövet nem biztos hogy el tudod majd, vagyis felkanyarítani a szélesebb bútorra szinte biztosan nem
  • 2 mm-es élzárásokat én max ajtókra tennék, mert a többi helyen zavarja a merőleges lapok passzentos illeszkedését (ez nem technikai, inkább esztétikai kritika). A 0,4-es élzárás kevésbé szép, de rendszerben gondolkodva sokszor talán mégis praktikusabb
  • kevés a hely a szűrő fölött. Nem fogsz tudni semmit beiktatni majd a szűrőágba, ha netán később ezt szeretnéd (UV, CO2-reaktor stb.), és a csöveket lecsatolni is kényelmetlen lesz
  • hova kerül a CO2 palack? :)
Mellesleg nem írtál méreteket, az arányokat elnézve kb 55 cm széles bútornak gondolnám, rajta egy 45-ös akváriummal. Ha valóban ilyen kicsi, akkor a szűrőcső még inkább feszülni fog, vagy marad hátul. Ha meg netán egy 150 centis bútor (90 magas üveggel :) ), akkor ugyan lesz helyed kanyarítani a csövet, viszont picit durva lesz az egy ajtó :) és ilyen áron nekem is igazán leszabathatnál egy bútort.

Az akváriumnál nagyobb bútor nekem is tetszik, én anno így csináltam: LINK (a bútor - közben formálódó - látványterve pedig a napló elején..)
 
Utoljára módosított:
Ügyesen megtervezted, azonban én több dolgot másképp csinálnék.

Azért tettem ABS-t mindenhova mert óckodtam, hogy felfog ázni a lap, de lehet, hogy revidiálom a nézeteim.
Arra én is gondoltam, hogy a cső elvezetéssel baj lesz, de nekem valahogy nagyon "tájidegen", hogy a bútor nagyobb mint az akvárium, de még is a bútor oldalán jön ki a cső, ami a fejemben van:
  1. Remény, hogy eltudom vezetni a csövet mindenféle hóka-móka nélkül
  2. Láttam, hogy vannak 90fokos könyökök/tömlőhüvelyek, és egy ilyen segítségével fordítanám vissza a csövet a bútor felső lapjára. Bár itt gondolom probléma lehet a könyöknek az áramlásra való hatása, esetleges eltömődése.
  3. Ha egyik megoldás sem működik megfelelően, akkor jön a koronafúró és a sziloplasztba ületetett kábelátvezető
CO2 palack az elején nem lesz, de egy kis palacknak el kellene férnie probléma nélkül a szűrő mellett.
Azt, hogy hol mennyi a hely, az még nem fix. A polcok pontos elhelyezése majd menet közben alakul :)

De ettől függetlenül nagyon köszönöm az értékes észrevételeket.
 
Azért tettem ABS-t mindenhova mert óckodtam, hogy felfog ázni a lap, de lehet, hogy revidiálom a nézeteim.
Arra én is gondoltam, hogy a cső elvezetéssel baj lesz, de nekem valahogy nagyon "tájidegen", hogy a bútor nagyobb mint az akvárium, de még is a bútor oldalán jön ki a cső, ami a fejemben van:
  1. Remény, hogy eltudom vezetni a csövet mindenféle hóka-móka nélkül
  2. Láttam, hogy vannak 90fokos könyökök/tömlőhüvelyek, és egy ilyen segítségével fordítanám vissza a csövet a bútor felső lapjára. Bár itt gondolom probléma lehet a könyöknek az áramlásra való hatása, esetleges eltömődése.
  3. Ha egyik megoldás sem működik megfelelően, akkor jön a koronafúró és a sziloplasztba ületetett kábelátvezető
CO2 palack az elején nem lesz, de egy kis palacknak el kellene férnie probléma nélkül a szűrő mellett.
Azt, hogy hol mennyi a hely, az még nem fix. A polcok pontos elhelyezése majd menet közben alakul :)

De ettől függetlenül nagyon köszönöm az értékes észrevételeket.
Szerintem is jobb az oldalso cso kivezetes, en is kuzdottem egy darabig a hatsoval aztan az uj butoron ada stiulusban oldalt jon ki a cso, sokkal praktikusabb. A masik amit mar lattam hogy ha nagyonb butorban gondolkodsz hogy oldalt megfurod a teto lapot.

Tetszik az ajto folott tovabb nyulo tetolap, en erre nem gondoltam ezert allandoan torolgetnem kell takaritaskor a cseppeket az ajto elerol.
 
Na elkészült a bútor. Megfogadtam pár tanácsot tőletek: dobtam a minden élre ABS-t, továbbá a bal oldalon nem lesz polc, hogy több hely legyen a szűrő fölött. Viszont a hátsó kivezetést megtartottam, és sikerült eléggé jól elvezetnem a csöveket. (És, úgy ha mégse lesz jó, az oldalsó kivezetést nem egy nagy kaland megoldani :))
Ezen kívül amit csináltam, hogy az alul lévő illeszteseket kinyomtam szilóval, így ha ki is folyik valami viz, elvileg nagy kárt nem tud okozni.
7864678647786487864978650
 
Sziasztok:

Kérdés: 35cm mély bútorra raknék 38cm mély akváriumot (kocka) - lehet belőle gond hogy hátul 3cm lelóg a bútorról?
 
Vágasd olyan színűből, amilyen a bútor maga. Hátul amúgy sem fog gondolom látszani, azt viszont nem lehet biztosra mondani, hogy nem roppan meg az üveg a rá ható nyomástól, legyen az akármilyen kicsi.
 
Back
Oldal tetejére