• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium bútor

Csak nem akarjuk, hogy elmenjen a kedved az egésztől, a napi bosszantó nehézkes és bonyolult feladatok miatt, amit akár tizedannyi idő alatt meg tudnál tenni egy áttervezés után.
Egyszer csak kiszakadna belőled: Beleverem a GERONINOM az egészbe! :ROFLMAO:
 
Mivel az akváriumod szélességében teljesen kitölti a helyet (ha jól értettem), a szűrőcsövek feltehetőleg hátul fognak feljönni, ugye? Na most ezesetben a fiók kihúzásakor a csöveknek nem 5 centiben kell elférnie, hanem a lámpa alatt. Szerintem sztanotomi is hasonlóra gondolhatott. Ezen kívül az sem hangzik valami jól, hogy az akváriumba való belenyúláshoz mindig egy vízcserét tervezel. Megdöglik egy hal, vízcsere. Felúszik egy növény, vízcsere. Hártyát szeretnél felitatni, vízcsere stb. Nagyon szerencsésnek kell lenned ahhoz, hogy hetente egyszer elegendő legyen belenyúlni az akváriumba.
Ne vedd zokon, de a terveidben szerintem több kevésbe praktikus megoldás is szerepel, mint amit ki lehetne hozni az egészből egy más irányú újratervezéssel. Mondjuk hogy csökkented az akvárium méreteit, vagy más helyet keresel neki. Sok a meló ezzel a megoldással és nagyon sok előnytelen kompromisszumot is igényel.

Egy lámpa hossza általában mindig öt centivel kevesebb, mint amekkora akváriumra való. Az akvárium hossza 128, tehát egyrészt alapból van nyolc centi a 120-hoz képest, meg a lámpa is öt centivel kevesebb, avagy 13 centi helyem van egy 16/22-es beömlő meg egy kifolyó csőnek, ami untig elég, hogy elférjenek a lámpa mellett. Aztán a lámpák általában 11-12 centiméter szélesek, tehát untig elég helyem marad matatni hálóval, ha egy elhullott hal lebeg a felszínen, ha egyáltalán lebeg a felszínen, mert a garnélák notórius dögevők.

Értem én a concepciót, de mi van ha kedden kimúlt az egyik halad és ki kell venni, szerdán meg a szűrő szívó ágán kell matatnod mert eltömődött, csütörtökön meg vissza kell ültetned 2 növényt mert elváltak a talajtól. Csak azt szeretném, ha reálisan végiggondolnád a napi szintű melót az akvával és a legjobb megoldást válazd. De lehet én bonyolítom túl. ;)

A befolyó és kifolyócsövezést (pláne ha üvegből vannak és nem darabokra szedhető) minimum 10-15 centire kell az akva fölé emelni ahoz hogy be tudd tenni v. ki tudd venni, mivel U alakú.

Döglött halat lásd fent, a víz meg általában annyira agyon van tápszerezve, hogy semmi baja nem lesz a növénynek attól, ha a vízben úszkál a következő vízcseréig, nem kell az akváriumnak 24/7 prezentációképesnek lennie. A csöveket meg szintén nem kell naponta kivenni meg visszatenni, de lehet csak én becsülöm alá mennyi macera van vele, mert külső szűrőm még nem volt.


Alacsonyabbra nem tudom tervezni az állványt, mert máskülönben nem fér alá a szűrő, már így is gyakorlatilag lekorlátoztam magam egy Eheim 2217 Eheim Classic 600-ra. Alacsonyabbra nem tudom venni az akváriumot, mert még így sem magas, 34 centi.
 
Ha elkezdesz algásodni és manuális beavatkozásra lesz szükség, az is várhat majd egy hetet? Vagy mit csinálsz, ha véletlenül lecsúszik a lilyről a szűrőcső? A szekrényrész magasságának minimalizálása egyben kizárja egy későbbi CO2 palack behelyezésének lehetőségét is. Lehetne még sorolni, de természetesen minden lehetséges ellenérvet úgysem fogunk tudni felsorakoztatni, na meg úgy tűnik amúgy is van mindenre válaszod :) Ha ilyen jól átgondoltad, akkor bízz magadban és vágj bele.
 
Vagy mit csinálsz, ha véletlenül lecsúszik a lilyről a szűrőcső?

A miről a micsoda? :D

Palackos CO2-m soha nem lesz, de ha lenne is, döntve be lehet azt a palackot rakni az akvárium alá. Algásodásnak inkább örülnék, mert tele lesz az egész akvárium algaevő fajokkal, így az etetést megspórolnám. Nyugodtan sorolhatod még, mert a macerás helyzetre való tekintettel tényleg kíváncsi lennék rá, hogy van-e amire nem gondoltam.
 
A miről a micsoda? :D

Palackos CO2-m soha nem lesz, de ha lenne is, döntve be lehet azt a palackot rakni az akvárium alá. Algásodásnak inkább örülnék, mert tele lesz az egész akvárium algaevő fajokkal, így az etetést megspórolnám. Nyugodtan sorolhatod még, mert a macerás helyzetre való tekintettel tényleg kíváncsi lennék rá, hogy van-e amire nem gondoltam.
Drukkolunk. Naplót indíts, hogy okuljunk! [emoji6]
 
Nincs, de szükség sincs rá. Az Akvárium naplók fórumrészben nyitsz egy új témát (jobbra fent) és onnantól adja magát. A naplóba meg azt írsz, amit akarsz. Az első bejegyzésbe célszerű az "összetevőket" leírni (legtöbb naplóban láthatod ezt), hogy azt bárki könnyen megtalálja később is. Illetve ha ide illesztesz be képet (1. bejegyzés), az lesz a miniatűrje a naplók között.
 
Sziasztok!

Az alábbi DIY szekrény/állvánnyal támogatnám meg a fórum olvasóit.

Méretek, elemek:

"T" lábú szerkezetet képzeljetek el.

Az "asztallap és a a szekrény alja" : 60*40 centi ( 2 bútorlap )
40 centin végig futó lábak: 70*40 centi (magas, széles)
A lábakat a szélekkel összekötő kiegészítő lábak: 70*20 centi ( magas, széles )

A bútorlapok 2 centi vastagok így az összemagasság: ~ 74 centi.

A két Főláb között 16 centi légürestér van. A héten rendeltem meg az alapanyagokat a következő szekrényhez, lehet a légürestér zárható lesz mivel egy eheim 2211 fog beköltözni.

Bátran ajánlanám bárkinek a házibarkácsot, amint lesz lehetőségem képeket is küldök nektek!

Remélem segítettem,

Proxer
 
Nem az eltávolítás a megoldás. Ha nem kérdésre válaszoltál, hanem be szeretnél mutatni valamit, legalább tedd érthetővé. Fotó stb. Rajz vagy fotó nélkül nagyon pontosan kell fogalmazni, hogy érthető legyen. (Én pl egy ILYEN - képes - prezentálás után kb 100 további kérdést kaptam már....)
Lehet, hogy van a megoldásodban jó ötlet, amit más is tud alkalmazni, ha jól képzeli el :confused: a hiányos leírást.
- Miből vannak a "lábak"? Szintén bútorlap?
- A bútolap éle ül a padlóra? Vagy az alsó lap a maga teljes felületével? (egyik sem hangzik valami jól :))
- Mi a különbség lábak és szélek között?
- Mitől T-alakú a láb, és honnan nézve?
- A hasznos tér 16 cm széles? :eek:
- Semmi más kiegészítő elem nincs? Mitől nem dől össze?
stb.
 
Nem az eltávolítás a megoldás. Ha nem kérdésre válaszoltál, hanem be szeretnél mutatni valamit, legalább tedd érthetővé. Fotó stb. Rajz vagy fotó nélkül nagyon pontosan kell fogalmazni, hogy érthető legyen. (Én pl egy ILYEN - képes - prezentálás után kb 100 további kérdést kaptam már....)
Lehet, hogy van a megoldásodban jó ötlet, amit más is tud alkalmazni, ha jól képzeli el :confused: a hiányos leírást.
- Miből vannak a "lábak"? Szintén bútorlap?
- A bútolap éle ül a padlóra? Vagy az alsó lap a maga teljes felületével? (egyik sem hangzik valami jól :))
- Mi a különbség lábak és szélek között?
- Mitől T-alakú a láb, és honnan nézve?
- A hasznos tér 16 cm széles? :eek:
- Semmi más kiegészítő elem nincs? Mitől nem dől össze?
stb.

Tényleg távolítsuk el :D

Összeszedettebb módon visszatérek.
 
Sziasztok!
90x45 akva alá készítenék bútort, a méretezéssel kapcsolatban kérnék segítséget. Eddig úgy gondoltam, hogy csak kétfelé lesz osztva belül, de lehet hogy jobb lenne a három osztás. Törekednék arra, hogy az egész 18mm-es lapból készüljön. Ha valakinek van GA-s bútora ekkora, akkor megírná, hogy azok milyen vastag anyagból és milyen elrendezéssel vannak? Ajtó úgy emlékszem mindegyiken kettő van.
Köszi!
 
3 osztással szerintem már nem férne be a küső szűrőd. Korábbi 120 centi hosszú Juwel SB121-es koppitású akváriumbútoromat is részben ezért cseréltem le. Abban is az Atman 3338 klón épen elfért. Illetve én nem a "szabvány" 70 centis magasságot javasolnám, hanem 80-at.
 
3 osztással szerintem már nem férne be a küső szűrőd. Korábbi 120 centi hosszú Juwel SB121-es koppitású akváriumbútoromat is részben ezért cseréltem le. Abban is az Atman 3338 klón épen elfért. Illetve én nem a "szabvány" 70 centis magasságot javasolnám, hanem 80-at.
A magasság az 80 lesz belül. Egyelőre tetra szűrőm van, de lehet hogy idővel kevés lesz.
 
A magasság az 80 lesz belül. Egyelőre tetra szűrőm van, de lehet hogy idővel kevés lesz.
A T1200 kb. 26 cm széles. Ha 3 egyenlő részre osztanád a szekrényt, akkor egy-egy rekesz kb 27-28 cm lenne. De ha a bármelyik rekeszt keskenyebbre csinálnád, akkor nyerhetnél további centiket is.
A három rekeszben gondolom polcos rész miatt gondolkodsz (+szűrő+palack). Esetleg az is egy opció, hogy két részre osztod, csak nem fele-fele arányban, hanem mondjuk ~30 cm /~60 cm, és a nagyobbik rekeszbe készítesz egy különálló polcot, amit igény szerint tudsz méretezni ill. ki/betenni. Az fix fal - még így is, ha nem középen van - megadja a kellő merevítést, főleg ha szemöldök is készül.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
90x45 akva alá készítenék bútort, a méretezéssel kapcsolatban kérnék segítséget. Eddig úgy gondoltam, hogy csak kétfelé lesz osztva belül, de lehet hogy jobb lenne a három osztás. Törekednék arra, hogy az egész 18mm-es lapból készüljön. Ha valakinek van GA-s bútora ekkora, akkor megírná, hogy azok milyen vastag anyagból és milyen elrendezéssel vannak? Ajtó úgy emlékszem mindegyiken kettő van.
Köszi!
Én 2 felé osztanám. Jobban elférsz a szűrővel és a esetleg a CO2 palackal.
Én 18mm bútor lapból méreteztem. 80x40x40 akira. Két ajtóval. Én mondjuk nem osztottam el.
upload_2018-10-23_18-28-42.png
 
Back
Oldal tetejére