• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium bútor

Lenne egy olyan kérdésem, hogy műanyag szintező lábat használt már valaki? Hány kg bírnak el? Érdemes próbálkozni velük?

Javasolnám, hogy a boltban vagy a gyartonal erdeklődj a konkrét típus felől.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
@Cheesee Esetleg nézd meg az ENYÉMET, több kérdésedre is van válasz a leírásban. A víz elleni védelemről így 2 év után még annyit, hogy volt több eláztatásom, és mindenhol ellenálló volt, kivéve néhány élt.
Az éleken - festés előtt - végigtoltam 45°-ban a csiszolót, hogy legyen egy kis letörésük az éleknek, gondoltam, a festék/lakk rétegek a lapok merőleges felületeinek találkozásánál nem tudnak másképp vastagságot képezni. Igazam lett, mert egy-két helyen nyomot hagyott az ázás. Szerintem ezeken a helyeken túl óvatos voltam a csiszolóval és "éles" maradt az él és ki tudta kezdeni a víz. De nem gondolom, hogy amúgy ne működne tökéletesen a lakkozós módszer, csak hát több rutinnal és/vagy profi körülmények között.
A festés fölött a vizes bázisú lakk ázás hatására itt-ott kicsit kifehéredik (foltos hatást keltve a sötét alapszínen) és több nap/hét után tűnik csak el a fehéredés.

MDF-et hogyan festitek? Glett aztan toltok ra egy reget lakkot es arra a festek? Az MDF ugye eleg erzekeny a vizre.
 
Sziasztok, elkeszult a Besta akvarium szekrenyem az ADA 60P hez. Mindket oldalan kivagtam a csoveknek a lekeriketett lyukakat, leelfoliaztam. A hatul vagtam rajta lyukat a villany vezeteknek. Amit meg pluszban megcsinaltam, foleg azutan hogy lattam az oldalso panel kivagva (a kozepe papir cellas), hogy kapott egy belso fa merevitest. Alul tettem ra labakat hogy a viz alafolyas ne legyen gond. Meg belul kell egy kicsit rendszerezni a dolgokat.
View attachment 38495

View attachment 38497

View attachment 38496

Egy kis update a butorral kapcsolatban hamar erre jartam:) Nos mivel koltoztem igy szet kellett kapnom, ezert jobban korbe neztem. Nos minden igyekezetem ellenere is itt ott latszik rajta az azas, pedig mindig torolgettem azonnal. Szerintem egy ilyen szekreny kibir max ket-harom evet aztan kuka lesz, mondjuk eleg csak magat a szekrenyt megvenni, az meg nem draga, az ajto dragitja meg ugyis, a belso keretet meg siman atlehet rakni. Ennyi hatranya van a Bestanak...
 
Javasolnám, hogy a boltban vagy a gyartonal erdeklődj a konkrét típus felől.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Oké köszi.. Ott azt írják 250kg bír 1db... Én hatot tervezek egy 80x40x40 aki alá.. Matematkailag ok hogy elbírja, de tapasztalat is érdekelne..
 
MDF-et hogyan festitek? Glett aztan toltok ra egy reget lakkot es arra a festek? Az MDF ugye eleg erzekeny a vizre.
Dehogy :) A lakk a végső réteg, pont ez a lényege. De mintha szoktak volna olyat is csinálni, hogy a festékbe kevernek némi lakkot és úgy hordják fel, hogy miért, azt nem tudom.
 
Oké köszi.. Ott azt írják 250kg bír 1db... Én hatot tervezek egy 80x40x40 aki alá.. Matematkailag ok hogy elbírja, de tapasztalat is érdekelne..
Nekem Forest-es 250Kg/db 28as átmérőjű fém foglalatos műanyag lábikó van a bútor alatt 120x45x80. 8 db, bírják a kiképzést. Az oldalirányú mozgást viszont nem tolerálják, szóval ha szállítani kel a bútort vagy csak odébb tenni, nem szabad húzni, sem a lábain szállítani pl utánfutóban mert eltörnek.
 
Nekem is ilyen láb van a 300-as alatt. Teljesen jó.

És egyik bútorláb sem szereti ha húzgálják. :( Főleg terhelt szekrénnyel.
 
Nekem is ilyen láb van a 300-as alatt. Teljesen jó.

És egyik bútorláb sem szereti ha húzgálják. :( Főleg terhelt szekrénnyel.
Ember legyen aki az én szekrényemet akváriumostól elhúzza :D legalább 400 kg és 15-25cmre van a falaktól :ROFLMAO:
 
Dehogy :) A lakk a végső réteg, pont ez a lényege. De mintha szoktak volna olyat is csinálni, hogy a festékbe kevernek némi lakkot és úgy hordják fel, hogy miért, azt nem tudom.
En hangfalat epitettem MDFbol, ott szoktak alulra egy reteg lakkor fujni mert akkor nem szivja annyira a festeket az MDF. Bar gondolom ha rendes festekszoroval hordjak fel akkor az alapozo ugyanezt a cel szolgalja. Akkor nalad, alapozo, festek, es lakk volt a sorrend. Igazabol arra lennek kivancsi hogy a gyari butorokat hogyan felulet kezelik mert gondolom egy ADA butor azert nem azik.
 
En hangfalat epitettem MDFbol, ott szoktak alulra egy reteg lakkor fujni mert akkor nem szivja annyira a festeket az MDF. Bar gondolom ha rendes festekszoroval hordjak fel akkor az alapozo ugyanezt a cel szolgalja. Akkor nalad, alapozo, festek, es lakk volt a sorrend. Igazabol arra lennek kivancsi hogy a gyari butorokat hogyan felulet kezelik mert gondolom egy ADA butor azert nem azik.
Ha jól emlékszem híg szórógitt az első réteg, hogy azt szívja, aztán normál szórógitt, csiszolás, alapozás, csiszolás, első réteg festék, csiszolás, második réteg festés, finomcsiszolás, lakk, polír. Autóépítős műsorban láttam egy olyat, hogy fa szerkezetű műszerfalat, meg a kocsit is úgy festették, hogy a második réteg festék után egy harmadik lakk-festék keverékkel is lefújták, aztán több réteg lakk, hogy minél szebb legyen.
 
Ha majd új bútort csinálnék valamikor akkor festett bútorlapot rendelnék. A hálóban olyanból vannak a fehér ajtók és sokkal jobb, mint a fóliázott. Matt feketében is tuti lehet rendelni.
 
Mi baj van vele?
Tavaly ősszel döbbenten tapasztaltam, hogy micsoda választék van belőlük. S akkor még fel sem lapoztam a gyártók katalógusait az egyik bútorkellékes boltban...

Baj nincs vele egyáltalán, de egyrészt a design miatt nem szeretnék, másrészt fogantyú nélkül talán a fiam kicsit később jön rá, hogy lehet kinyitni. :)
 
Pikk-pakk rájönnek hogyan nyílik a push-to-open, sajnos. :)
Egyébként szerintem is jobb az akva bútor fogantyú nélkül, nem viszi el a szemet.
 
Pikk-pakk rájönnek hogyan nyílik a push-to-open, sajnos. :)
Egyébként szerintem is jobb az akva bútor fogantyú nélkül, nem viszi el a szemet.

Ezért kell még valamit találnom h ne tudja kinyitni még akkor sem ha rájön. :)
 
Sziasztok,

Hangszigetelő szivacsról van valakinek tapasztalata? Milyen vastag ajánlott? Elég a low-cost 2 centis vékony (<4,000Ft / m2) vagy az nem ér semmit és inkább vegyek minőségi 5 centiset (Omnitronic, 28,000Ft / m2)?
Eheim ecco prot kellene becsukni - most sem túl hangos így simán kint a padlón de ha már lesz szekrény akkor lehalkítanám amennyire lehet... telefon most 45db-t mér egy méterről.
 
Back
Oldal tetejére