• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium bútor,ahogyan én csináltam!

Sziasztok!
Tipegő, majd hangos indián (nem vicc, tényleg így van) csatakiáltással szaladó-rohanó gyerek és az akvárium valószínűsíthetően véráldozatokat is követelő összecsapásainak kivédésére Ti milyen praktikákat vetettetek be?
Addig eljutottam, hogy az akváriumot tartó, és sok érdekességet rejtő szekrény ajtajára kell retesz-lakat-szögesdrót. Attól nem nagyon tartok, hogy a lányom addig kocogtatja az üveget, amíg az összetörik - de szóljatok, ha más a tapasztalat; viszont a szűrőcsövek, végükön az üvegekkel aggasztanak. Elég belecsimpaszkodni, vagy megrántani a műanyag csövet, és a kifolyó/befolyó darabjaira törik. Nekem is éppen így sikerült eltörnöm az előző befolyómat: matattam a csövet, pakoltam a szűrőt, az üveg megfeszült, és pattttttt.
Ha a bútor oldalán vezetem ki a csöveket, akkor szépen kézre is állnak. Mármint a lányomnak, nekem annyira nem. Persze tolhatok mellé barikádként egy másik bútort, de ez nem tűnik túl szép megoldásnak.
Ha a bútor hátoldaláról kanyarodnak előre a csövek, jöhetnek magasabban, de csak néhány centit nyerhetek, esetleg kizárólag a hátsó sarkokba pakolom az üvegeket.
Az egyetlen megoldásnak a szélesebb bútor tűnik, aminek a tetején bújnak elő a csövek.
Ti mit gondoltok?
Nálam úgy lett ez megoldva, hogy egy külön kis szobába kerültek az akváriumok, ami gyerkőc mentes övezet, csak szülői felügyelet mellett lehet benn a kiskrampusz, mert a szűrőcső nagyon jó játék (bár üveg szerelék nincsen, azért nem lenne jó, ha galiba történne), a co2 cső ás a bubi számláló is jó játék, és a front üveget is nagyon jó teli tenyérrel csapkodni, arról nem is beszélve, hogy a nano akvárium alatt lévő - valaha tv állvány - lábaiba kapaszkodni és ráncigálni állva nagyon nagy buli. :p
Szóval nem tudom, hogy kivitelezhető-e de a legjobb elszeparálni a manóktól az akváriumot.
 
Szóval nem tudom, hogy kivitelezhető-e de a legjobb elszeparálni a manóktól az akváriumot.
Most a rácsos ajtó mögötti hálószobában van az akvárium, de szeretnénk kivinni a nappaliba, ami a gyerkőc fő játszóhelye. Egyre inkább a TZ-féle bútor felé hajlok. Legyen szélesebb és mélyebb, mint az akvárium, és a tetején legyenek a kivezetések.
 
csinálj térelválasztó akváriumot és hátul jöjjenek fel a csövek. :p
egyébként talán nem udvarias ilyet mondani, de ezt kétféleképpen lehet megoldani szerintem: vagy belekalkulálod előre a veszteségeket és beletörődsz :D vagy minden pillanatban odafigyelsz. :rolleyes:
de leginkább a kettő kombinációja.

szerintem nincsen 100%os védelem, ha bejárása van oda, ahol a cucc van.
esetleg aknazár? :D

akárhogy alakítod a bútort, kárt mindig tudnak okozni.
 
Sziasztok!
Tipegő, majd hangos indián (nem vicc, tényleg így van) csatakiáltással szaladó-rohanó gyerek és az akvárium valószínűsíthetően véráldozatokat is követelő összecsapásainak kivédésére Ti milyen praktikákat vetettetek be?
Addig eljutottam, hogy az akváriumot tartó, és sok érdekességet rejtő szekrény ajtajára kell retesz-lakat-szögesdrót. Attól nem nagyon tartok, hogy a lányom addig kocogtatja az üveget, amíg az összetörik - de szóljatok, ha más a tapasztalat; viszont a szűrőcsövek, végükön az üvegekkel aggasztanak. Elég belecsimpaszkodni, vagy megrántani a műanyag csövet, és a kifolyó/befolyó darabjaira törik. Nekem is éppen így sikerült eltörnöm az előző befolyómat: matattam a csövet, pakoltam a szűrőt, az üveg megfeszült, és pattttttt.
Ha a bútor oldalán vezetem ki a csöveket, akkor szépen kézre is állnak. Mármint a lányomnak, nekem annyira nem. Persze tolhatok mellé barikádként egy másik bútort, de ez nem tűnik túl szép megoldásnak.
Ha a bútor hátoldaláról kanyarodnak előre a csövek, jöhetnek magasabban, de csak néhány centit nyerhetek, esetleg kizárólag a hátsó sarkokba pakolom az üvegeket.
Az egyetlen megoldásnak a szélesebb bútor tűnik, aminek a tetején bújnak elő a csövek.
Ti mit gondoltok?
Én a bútor ajtajaira ikeás gyerekzárat tettem. Ezek ragasztandók, elméletileg nem hagynak nyomot, és már jópár hónapja jól tartanak, a gyerek is pár nap alatt feladta a küzdelmet ellene, bevállt.
Ő az:
patrull-tobbfunkcios-zar-feher__28464_PE098869_S4.JPG

A szűrő csövezést viszont nem tudtam megoldani sehogyan sem, barikádot meg nem akartam építeni, hiszen még szeretnénk a prücsök mellé még egy kis pusztítót csinálni, és nem akarom sok-sok évig azt nézegetni... Én váltottam nagy méretű, bio szűrőanyaggal alaposan megtömhető belső szűrőre, ami azóta is szépen teszi a dolgát.
http://g-ecx.images-link moderálva/images/G/03/haustier/aplus/8010690061795_1.jpg
 
vagy belekalkulálod előre a veszteségeket és beletörődsz
Nem is az üveget féltem, hanem a kis pusztítót a DIY buzogánnyal (műanyag cső, a végén élesen pattintott üveggel).:punch:

Én váltottam nagy méretű, bio szűrőanyaggal alaposan megtömhető belső szűrőre
Ajjaj, ez nem jó hír. - Mármint, hogy nem találtál megoldást.:(
IKEÁ-s ajtózárat már beszereztem. Pedig a bútor még papírra rajzolva sincs meg. :)
 
Látom, ez a gyerkőc elleni védelem mindenkinek komoly problémát okoz. Van egy ötletem a barkácsolást szerető kollégáknak, aztán majd ti eldöntitek, jó-e a megoldás, tulajdonképp ez is egy barikád:
Csinálsz bútor-azonos színű bútorlapból (vagy másból) egy (de inkább két) toldóelemet a bútorhoz. Oly módon, mintha (ezekkel kiegészítve az alap bútort) egy felső csőkivezetésű szélesebb bútor lenne. Magasság szintén mint a bútor maga, de lehet magasabb is igény szerint. A kiegészítő darabnak elég ha 3 oldala van + egy teteje, amibe bele vannak vágva a csövek helyei U-alakban. A tető fixálja a 3 oldal kapcsolatát. És simán csak mellétolod a bútornak. Ha két oldalról megcsinálod mindezt, akkor elég ezt a két darabot összefogatni mondjuk egy léccel hátulról. Így nem kell külön rögzíteni sem a fő bútorhoz a kiegészítő darabokat. Mert ugyan eltolhatók lesznek, de ha kétoldalról szorosan közrefogják a bútort, akkor csak a mindkettőre kiható párhuzamos tolással lesz elmozdítható. A kiegészítő darab szemből nézve lehet akár 10-30 cm széles is, kinek mi tetszik. Anyagigénye a szekrény mélységétől függően is max 2 m2-nyi anyag. A végeredmény: mintha alapból egy - az akváriumnál - szélesebb bútorod lenne.
(remélem, érthető az össze-vissza beszédem és nem kell skiccet rajzolnom :) )
 
Utoljára módosított:
pofátlan leszek, de szerintem a legegyszerűbb megoldás megértetni a gyerekkel, hogy ne tegyen kárt a cuccban :D
 
pofátlan leszek, de szerintem a legegyszerűbb megoldás megértetni a gyerekkel, hogy ne tegyen kárt a cuccban :D
Abszolút jogos és igazad van, de a lelkem 14 hónapos, és néha rájön a "csak-azért-is csinálom-amire-azt-mondjátok-hogy-ne" életérzés, és bár nem szeretném sem Őt, sem az esetleges veszélyforrásokat elzárni, csak megtenni, amit lehet. Most éppen sokat agyalni laprendelés előtt. :bookworm:
A néhány napja be lett izzítva a nappaliban a sarokban álldogáló százéves vaskályha. "Szórakoztató" délután volt, de sikeresen túléltük, a gyerek nem ölelte magához "szeretlek R2-D2" gügyögéssel a forró fémhengert. Szóval az úton elindultunk, de lehetnek még vargabetűk. :)
 
Abszolút jogos és igazad van, de a lelkem 14 hónapos, és néha rájön a "csak-azért-is csinálom-amire-azt-mondjátok-hogy-ne" életérzés, és bár nem szeretném sem Őt, sem az esetleges veszélyforrásokat elzárni, csak megtenni, amit lehet. Most éppen sokat agyalni laprendelés előtt. :bookworm:
A néhány napja be lett izzítva a nappaliban a sarokban álldogáló százéves vaskályha. "Szórakoztató" délután volt, de sikeresen túléltük, a gyerek nem ölelte magához "szeretlek R2-D2" gügyögéssel a forró fémhengert. Szóval az úton elindultunk, de lehetnek még vargabetűk. :)

hát ez ilyen :) nekem könnyű, már 9 és 12, és nem is akarok úgy tenni, mintha nálam lenne a gyereknevelési bölcsek köve. de ezt látom egyetlen - igazi - megoldásnak. de persze ez függ nagyon sok mindentől, akár nevelési felfogástól is és nagyon messzire vezet, úgyhogy nem akarok belemenni.
 
Abszolút jogos és igazad van, de a lelkem 14 hónapos, és néha rájön a "csak-azért-is csinálom-amire-azt-mondjátok-hogy-ne" életérzés, és bár nem szeretném sem Őt, sem az esetleges veszélyforrásokat elzárni, csak megtenni, amit lehet. Most éppen sokat agyalni laprendelés előtt. :bookworm:
A néhány napja be lett izzítva a nappaliban a sarokban álldogáló százéves vaskályha. "Szórakoztató" délután volt, de sikeresen túléltük, a gyerek nem ölelte magához "szeretlek R2-D2" gügyögéssel a forró fémhengert. Szóval az úton elindultunk, de lehetnek még vargabetűk. :)
GYODA!
 
Sziasztok!

Aki rakott már össze szekrényt, tudna nekem javaslatot adni egy 60x45x45 (120l) akvárium alá való szekrényhez: magasság, anyag és falvastagság tekintetében?

Köszi
 
Sima 18 mm-es lap elég lesz, bármilyen faanyagból is csinálod. Magasság általában ~80 cm szokott lenni. Ennél két dologra figyelj.
1. Férjen be a szekrénybe a CO2 palack (vagy aminek még be kell férnie)
2. Kényelmesen bele tudj nyúlni az akváriumba (ha nem akarsz stokira állni)
Ha mindkettő nem teljesíthető, akkor kompromisszum. Ha teljesíthető, akkor már csak esztétika (állva vagy ülve/fekve látod gyakran). Ha valamiért magasabbra csinálod, vedd figyelembe a szűrőd pumpateljesítményét/emelési magasságát.
 
Utoljára módosított:
A küzdelmeim nekem is megvoltak, a nagyobbik most lesz kettő, ő már vágja hogy nem szabad nyitogatni az akváriumbútort. (Néha rácsap valamivel az üvegre, mert ne aludjanak a halak meg vicces ahogy szétrebbennek, de ilyenkor elég rászólni és akkor fellép a kis IKEÁs fellépőjére és nézi az akvát.)
A kisebbik most 8 és fél hónapos, vele is lesz egy meccs, talán utánozza ebben is majd a tesót...
 
Megrendeltem a bútorlapokat a szekrény upgrade-hez, jan. 17-re lesz kész, meglátjuk mennyibe fáj majd.
Lábakat is megvettem, fém 6 centis állítható lett, 120kg teherbírással/láb. Csak elég, van 9. :D Viszont 25-ös lapjuk nem volt, 18-asból lesz a felső 120*50-es lap ami rájön az egészre... ez van.
 
3a83a115310b79e5142206e0462f2632.jpg


Itt az én butorom. Meg festeni kell, fehér lesz, ahogy minden más a szobában. Ma csak ki lett próbálva, hogy lássam, pontos-e lett :) szerintem tetszetős lett, legalább is én elégedett vagyok vele


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére