• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium bútor,ahogyan én csináltam!

Nekem a BESTÅ van, de nem tudom, hogy mi a különbség köztük. A másikat nem is vettem észre akkor amikor ezt vettem.
 
Nekem a BESTÅ van, de nem tudom, hogy mi a különbség köztük. A másikat nem is vettem észre akkor amikor ezt vettem.
Köszi!
Életem első ikeás túráját múlt héten tettem meg, akkor én is csak ezt láttam, ilyet hoztam egy csomaggal, de nekem valahogyan erősnek tűnik. A tekerős vége szabályoz valamit, vagy az ajtóhoz való távolság beállítása miatt lehet ki-be tekergetni?
 
Nem túl erős használat közben, pont jó lesz. És igen, a távolságot lehet precízen szabályozni a végével. Kell ugye egy kis játék, hogy legyen mit benyomni az ajtóval.
 
Igen,persze minden eszrevetel otlet erdekel amit esetleg maskepp csinaltal volna utolag.A butor magassaga labak nelkul 70cm?100x40 es vagy 120x40 es butort szeretnek csinalni!Az ajtokon ill. a belso mereviteseken gondolkodom,40 cm gondoltam egy alatamasztast,de az ajtok csukodasat nem tudom hogy oldom igy meg,max 3 ajtoval!
 
Én 80 magas bútort javasolnék, lábak nélkül, nagyobb szűrőnél könnyebb a csövek elvezetése, ez mellett ha CO2-ol akkor a törpe 10 kilós palack is befér. 70 centi magasban necces, vagy nem is fér be. . Ez mellett 2 ajtós megoldás javasolnék, középen egy merevítéssel. Itt megint a jobb helykihasználtság miatt ajánlott. Korábban egy Juwel SB121-es mintájára készített bútorom volt, és abba egy normális technikát nem lehet bepakolni.
ez pont egy 120x40cm-es alapterületű akvárium:
DIY ADA Style bútor | Page 4 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
ez pedig a 120x45cm-es alá készült
DIY ADA Style bútor | Page 4 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
 
Én 80 magas bútort javasolnék, lábak nélkül, nagyobb szűrőnél könnyebb a csövek elvezetése, ez mellett ha CO2-ol akkor a törpe 10 kilós palack is befér. 70 centi magasban necces, vagy nem is fér be. . Ez mellett 2 ajtós megoldás javasolnék, középen egy merevítéssel. Itt megint a jobb helykihasználtság miatt ajánlott. Korábban egy Juwel SB121-es mintájára készített bútorom volt, és abba egy normális technikát nem lehet bepakolni.
ez pont egy 120x40cm-es alapterületű akvárium:
DIY ADA Style bútor | Page 4 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
ez pedig a 120x45cm-es alá készült
DIY ADA Style bútor | Page 4 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community

120 as akvárium ala elegendo egy kozepso merevites?Nem tul nagy a suly?
 
120 as akvárium ala elegendo egy kozepso merevites?Nem tul nagy a suly?
Elég! Igaz én biztosra mentem, és mindhárom láb 25-ös bútorlapból van. illetve az alsó és felső lap is. Ez nálam egy 243 literes 120x45x45-ös akváriumot tart, de ha jól tudom, ugyanekkora akváriumok a Greenaquanal 18-as lapból készült bútoron vannak. A Juwel koppintás 18-as lábakon állt, igaz ott 4-en, de ha összeadod a lapvastagságot az majdnem egyforma :)
 
Igen,persze minden eszrevetel otlet erdekel amit esetleg maskepp csinaltal volna utolag.A butor magassaga labak nelkul 70cm?100x40 es vagy 120x40 es butort szeretnek csinalni!Az ajtokon ill. a belso mereviteseken gondolkodom,40 cm gondoltam egy alatamasztast,de az ajtok csukodasat nem tudom hogy oldom igy meg,max 3 ajtoval!
Szia!
Ilyen méretű bútort gyártottam. (100x40). Oldalai meg közepe dupla bútorlapból van. 36mm lett így, atombiztos.:)
Naplóm első képein valamennyire látható is.;)
Remélem segíthettem.
 
Utoljára módosított:
Szia!
Ilyen méretű bútort gyártottam. (100x40). Oldalai meg közepe dupla bútorlapból van. 36mm lett így, atom biztos.:)
Naplóm első képein valamennyire látható is.;)
Remélem segíthettem.

Koszi minden info jol jon most,meg is nezem!:)
 
Sziasztok!
Butoromat 3 reszre osztanam,tehat belul 2 butorlap,2 ajtoval!Meg lehet e ezt a nyomasra nyitos ajto kombinaciot oldani?Vagy van itt asztalos aki tudna segiteni ebben?
 
Persze meg lehet oldani ezt a variációt is. Mégis azt mondom, ha lehet válaszd a két ajtós megoldást. 1m-es hosszúságot nem érdemes felbontani annyi rekeszre. Szerintem. Idő után jól fog jönni a plusz hely a szekrényben.
 
Meg lehet e ezt a nyomasra nyitos ajto kombinaciot oldani?Vagy van itt asztalos aki tudna segiteni ebben?

Ez egy utólag felszerelhető szerelvény, ún. "tip on", semmiféle előtervezést nem igényel, csak a kivetőpántot kell megfontolni, hogy rugós legyen, avagy sem.

Nekem szimpatikusabb (mostanában) a 45 fokos élmarás, mert ezzel a megoldással nincs kilógó alkatrész. Bár ez laminált bútorlapból nehezen kivitelezhető :)
Így, mint a képen, csak nem teljes hosszban, hanem csak amennyi szükséges:

69447_562538_784x523.jpg
 
Sziasztok!
Tipegő, majd hangos indián (nem vicc, tényleg így van) csatakiáltással szaladó-rohanó gyerek és az akvárium valószínűsíthetően véráldozatokat is követelő összecsapásainak kivédésére Ti milyen praktikákat vetettetek be?
Addig eljutottam, hogy az akváriumot tartó, és sok érdekességet rejtő szekrény ajtajára kell retesz-lakat-szögesdrót. Attól nem nagyon tartok, hogy a lányom addig kocogtatja az üveget, amíg az összetörik - de szóljatok, ha más a tapasztalat; viszont a szűrőcsövek, végükön az üvegekkel aggasztanak. Elég belecsimpaszkodni, vagy megrántani a műanyag csövet, és a kifolyó/befolyó darabjaira törik. Nekem is éppen így sikerült eltörnöm az előző befolyómat: matattam a csövet, pakoltam a szűrőt, az üveg megfeszült, és pattttttt.
Ha a bútor oldalán vezetem ki a csöveket, akkor szépen kézre is állnak. Mármint a lányomnak, nekem annyira nem. Persze tolhatok mellé barikádként egy másik bútort, de ez nem tűnik túl szép megoldásnak.
Ha a bútor hátoldaláról kanyarodnak előre a csövek, jöhetnek magasabban, de csak néhány centit nyerhetek, esetleg kizárólag a hátsó sarkokba pakolom az üvegeket.
Az egyetlen megoldásnak a szélesebb bútor tűnik, aminek a tetején bújnak elő a csövek.
Ti mit gondoltok?
 
Back
Oldal tetejére