• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium bútor,ahogyan én csináltam!

blumnak van olyan push-open rendszerű ajtószerelvénye, amiben maga a kilökő rúd mágneses, az tartja zártan az ajtót. az enyém is ilyen. ehhez teljesen átlagos kivetőpánt jó, illetve bármilyen, amilyet az ajtóillesztés lehetővé tesz [fehérváron az erfában kapható is ilyen].

Lényegében az enyém is ilyen, csak nekem azt mondták, hogy eredetileg üvegajtóhoz való, mutatta is az eladó az ellen darabját
Ilyen duplát építette be
44_big.jpg
 
Lehet hogy majd kicserélem,Egerben a volt hasonló a lapszabászatban rendelésre,de az olyan volt hogy az ellendarabját bele kellett marni az ajtólapba.Ami nekem van az alsó az sima ráütődő,a felső pedig csillapítós.Ha elengedeg az ajtót olyan 5-7 centivel a vége előtt fékez utána szép lassan behúz.Nem lehet becsapni sem.
De utána nézek szerintem kicserélem.Ehez a Blum szerelvényhez is sima jó a ráütődő pánt és ennek az ellendarabja hogy van rögzítve az ajtólapon?
 
Lehet hogy majd kicserélem,Egerben a volt hasonló a lapszabászatban rendelésre,de az olyan volt hogy az ellendarabját bele kellett marni az ajtólapba.Ami nekem van az alsó az sima ráütődő,a felső pedig csillapítós.Ha elengedeg az ajtót olyan 5-7 centivel a vége előtt fékez utána szép lassan behúz.Nem lehet becsapni sem.
De utána nézek szerintem kicserélem.Ehez a Blum szerelvényhez is sima jó a ráütődő pánt és ennek az ellendarabja hogy van rögzítve az ajtólapon?

2 megoldás közül választhatsz! Vagy egy öntapadós fém lapkát ragasztasz az ajtóra, vagy egy alátét kinézetűt elcsúsztatva csavarral rögzítesz!
 
Gyönyörű, irigylésre méltó munka! Én a kevesebb néha több elvből kiindulva, maximum az egyik sarokba tettem volna egy ADA-ra utaló kis logót, de azt is szigorúan pl.: inspired by: ADA stb...
De ez az én véleményem, nem vagyok régi arc itt. A kezeid pedig egyébként aranyat érnek! (y)
 
blumnak van olyan push-open rendszerű ajtószerelvénye, amiben maga a kilökő rúd mágneses, az tartja zártan az ajtót. az enyém is ilyen. ehhez teljesen átlagos kivetőpánt jó, illetve bármilyen, amilyet az ajtóillesztés lehetővé tesz [fehérváron az erfában kapható is ilyen].
Nekem is blum van, én még nem láttam ilyet amúgy! :p Nagyon ötletes, jópofa szerkezet, ezt ajánlom!
 
Nag
Már elég régóta foglalkozom akváriummal de eddig csak halasok voltak.Mostanában egyre jobban érdekelni kezdett az akvakertészet.Elég sokat olvasgatok a fórumon és szebbnél-szebb akváriumokat és bútorokat láttam.Eldöntöttem én is csinálok egyet.
Mivel sajnos egyszerre nem tudom megvalósítani az elképzeléseimet így csak apródonként próbálom megcsinálni.Először úgy gondoltam a bútort csinálom meg először.a döntés az ADA stílusra esett engem nagyon megfogott.Így már csak a terv hiányzott.
Az anyagválasztásnál a legmegfelelőbbnek az MDF lapot találtam már csak a cnc marás miatt is,és nem utolsó sorban az élek,összetételek zárása miatt is.19mm-es MDF lapból vágattam le hozzá szükséges anyagot.A hátlapot pedig 18mm-es korpusz fehér bútorlapból.Így jöhetett az összeszerelés!
Az összetételeknél felsőmaróval bemartam olyan 2mm-t,így az összeépítéskor maradt egy pici "V"alak(gyök) ami a gittelésnél jó mert van helye a gittnek és jobban megáll benne és nem tud kirepedni.Én személy szerint ragasztottam és csavaroztam.A csavarokat pedig besülyeztettem és elgitteltem.
A cnc marást az egyik barátom készítette el és nekem nagyon tetszik.

Mivel a fényezésben van némi tapasztalatom így azt is én készítettem el.A felületkezelésre nem sajnáltam az időt.A csiszolással elég sok idő ment el.

A fényezésnél a kétszínű mellett döntöttem és a következő módon történt.
Először két rétegben lett szórógittezve Neo HS acryl primer 5+1 szórógittel.Ez az anyag egy nagyon tömör két komponensű acryl gyanta alapú töltőalapozó.Kiváló szigetelő és töltőanyag és nagyon könnyen csiszolható.
Az alapozás kész!

Utána jött a belső fényezés sima 2K fehér autófestékkel,és az ajtók belső fele is fehérre lett fényezve.Aztán jött a külső fényezés előtte maszkolás,csomagolás.A külső fényezés két rétegből tevődött össze először a bázis(szín) utána pedig három réteg lakk.
Már csak az összeszerelés hiányzott az üvegpolcok behelyezése,az ajtók felpántolása,lábak felszerelése.
A lábak felcsavarozásánál úgy döntöttem hogy öt darab lesz alatta négy darab a sarkán egy pedig a középső osztó alatt középen.Így szemből nem látszik csak a négy darab.A lábak állíthatók és egyenként 150kg teherbírásúak.
Az ajtókra pedig csillapítós pántok kerültek hogy elkerülhető legyen az ajtók becsapódása mivel nem szertettem volna hogy fogantyú legyen rajta.
A szűrő csöveinek kivezetése a hátfalon lesz majd,de addig míg nem lesz meg az új szűrő(Eheim 2075)addig nem akartam kivágni a magassága miatt hogy hova esik,
Ilyen lett:
Nagyon tetszik a munkád!!Azon agyaltam hogy egy 300 literes diszkoszos akvárium alá valami hasonlot hogyan tudnék megvalositani!?Illetve az anyaghasznalat nem tudom az mdf lapok birnak e a súlyt!?
 
Nag

Nagyon tetszik a munkád!!Azon agyaltam hogy egy 300 literes diszkoszos akvárium alá valami hasonlot hogyan tudnék megvalositani!?Illetve az anyaghasznalat nem tudom az mdf lapok birnak e a súlyt!?
Szia.
Köszönöm.Milyen alapterületű az akvárium?Szerintem kellő alátámasztással el kell hogy bírja az MDF is.Annyi hogy az anyagvastagságon növelnék,mondjuk 22 vagy 25mm-re.
 
Szerintem tuti elbírja az mdf,az enyém az 85*35 alapterületű.Mondjuk ennél nagyobbakat lehet kapni bútorlapból;)
Vagy lehet hogy plusz egy tartó lappal meg kellene novelni es akkor mar kevesebb suly harul a lapokra!Nem tudom at kell gondolnom pontosan mit is akarok,mindenesetre jo alapokat adtal! ;)
 
Valakinél láttam olyan megoldást, hogy középre csinált egy keskeny, kispolcos részt, így középen két helyen van alátámasztva az akváriumot tartó tetőlap.
Figyelj arra, hogy ezek a függőleges lapok alá ugyanúgy kerüljön legalább egy-egy láb, mint ahogy @zoli84 bútorán is láthatod, mert egyébként nem csináltál semmit.
 
Back
Oldal tetejére