• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium áttelepítése

Szekeres Tibor

Kertész tanonc
Egy 31 literes nano akváriumot növényekkel, garnélákkal szeretnék átköltöztetni egy 70 literesbe. Új táptalajt és manado talajt raknék alájuk. mi a menete ennek? Gondolom az újat szintén állni kell hagyni, és utána mehetnek bele a garnélák és a növények?2 anubas nana van benne egyik egy kőre tapadva a másik egy vasfára. + crypto is van benne, azok szépen fejlődnek, azokat óvatosan húzzam ki a talajból? Saját vízből is raknék hozzá egy leeresztés után, akkor hamarabb beáll az új gondolom.
 
Szia Tibi!

Halászd ki a garnélákat egy vödör vízzel!
Vegyél ki még egy vödörnyit, majd utána a növényeket, a Crypto elég erős gyökérzettel bír, így a maradék víz tele lesz táptalajjal, mulmmal.
Majd rendezd be az ujjat, tedd bele a növényeket. töltsd be a vödörnyi tiszta akvárium vizet, a többit kezelt egyébbel (csap, ozmo keverék, vagy ahogy szoktad)!
Ha nem túl érzékeny garnélákat tartasz, akkor 1 hétig el lesznek a vödörben egy kis vízcserével.
A hét elteltével a fél vödör vizet a garnélákról az akvárium vízzel pótold lassan adagolva, majd mehetnek az új helyükre!

A szűrés milyen?

A Cryptón, Anubiason kívül lesz valami gyors növésű növény is (nem ártana)?

A.ttila
 
Köszi a választ. Lehet hagyom a nanot a növényekkel, vagy legalább a cryptokat, és csak a garnélák mennek át egy tök új aksiba, ahol új talaj, új növények is lesznek. Anubiast, cryptot oda is tervezek, de ha tudtok valami könnyen kezelhető, gyors növésút, jöhetnek a tippek. Hínárszerűséget akarok, meg a talajra valami szépet, esetleg valami fűfélét. Öntenék át vizet az újba a régiből kb a felét, és kb 1 hetet menne így s utána raknám át a garnikat.
 
Hello!

Remélem jó helyen kérdezek, nem akartam új topikot nyitni...

4 hónapja üzemel a 112 literes akváriumom. Amikor elkezdtem, meg nem tudtam hogy milyen szinten el lehet benne merülni, csak az elmúlt két hónapban olvastam az akvakertészetről. Táptalaj nincs az akváriumban, halak viszont annál inkább. Mi lenne a menete annak, ha szeretnék a talaj alá táptalajt tenni?

Azt gondolnám hogy: víz félig leszív, halak be a leszívottba, bele kerül a jelenlegi (belső) szűrő, aminek a cseréje folyamatban van. Maradék víz leszív, növények ki egy vödörbe, talaj kiszed, majd átmos, akváriumot kitisztítani, és mehet a berendezés. Ez eddig elméletileg így megy?

Meddig maradhatnak így a halak és a növények? Az egész átépítést úgy tervezem, hogy a jelenlegi belső szűrőt külsőre cserélem egyidejűleg. Ez megoldható? Egyéb valami amit kifelejtettem, vagy másképp kéne?

Köszi!
 
Én úgy csinálnám, hogy még az átalakítás előtt, 1 héttel, vízcserénél, becsövezném a külső szűrőt abba a vödörbe amibe leszívnám a vizet, és járatnám 1 hétig, esetleg be lehetne dobni némi bacikultúrát is. Amikor eljönne a szétbontás ideje, akkor nyugodtan be tudnád ide tenni a halaidat, amik szerintem így bármeddig eltarthatóak, és már egy bejáratott szűrő kerülne az újjáépített akváriumba- Viszont amennyiben nem RO vízzel töltöd fel, vagy nem vízkezelőzöl, akkor várj egy napot, hogy a klór azért kitisztuljon a csapvízből, mert a bacikat egyből taccsra teszi a szűrőben.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére