• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium a suliban

viktorlantos

Alapító
Admin
Mai blogpost....

http://blog.naver.com/wabikusa/110137534150

Csoda, hogy a Japánoknál ennyire népszerű az akvarisztika? Meg kell nézni milyen akvárium van ezen a fotón.
Simán egy verseny akinak is elmene.

És a kis növénykék felcimkézve? Mindenki nevelget egy saját kis növényt :clap: :thumbup:

Mit lehet egy lepukkant, gondozatlan akváriumból tanulni? Max azt, hogy miért NE szeressék az akvarisztikát már fiatalon sem....
 
Sziasztok!

Csodaszép akvárium!

viktorlantos said:
Mit lehet egy lepukkant, gondozatlan akváriumból tanulni? Max azt, hogy miért NE szeressék az akvarisztikát már fiatalon sem....

Azért egy generációnak fel kell nőni ilyen akváriumok összerakásának, üzemeltetésének elsajátításával, mert a biosz szakos tanárnénik sajnos nem biztos hogy csípőből lökik a szükséges ismereteket (inkább valószínű hogy nem is tudják hogy kellene neki kezdeni).
Az anyagi ráfordítást mondjuk nem tudom melyik iskola tudná vállalni!?
De a növényes akvarizálás felfutóban van (hála az internetnek és néhány megszálott akvakertésznek) úgy hogy a következő húsz évben talán lesz rá esély itthon is (a szokásos: "Talán az unokáinknak már jobb lesz!")!

A.ttila
 
Gyönyörű. Viktor nálunk mit vársz amikor ezek ott Japánban már netbookról tanulnak mindannyian.
Ha megnézed az első képet akkor látni egy másik akváriumot is hátul :cool: Kezdem érteni, hogy miért csodálkozott az ADA, hogy itthon nem megy annyira, mint kint. Ha náluk már az iskolákban is van egy ilyen aki akkor mit várunk.
Itthon szerintem soha nem lesz növényes akvárium... Max valami elit suliban ;)
 
Mi mikor fogunk ide eljutni?Még a digitális táblára sincs pénz.
Az akvákról meg nem is beszélek,mert oda soha.
 
inadsz said:
Gyönyörű. Viktor nálunk mit vársz amikor ezek ott Japánban már netbookról tanulnak mindannyian.
Ha megnézed az első képet akkor látni egy másik akváriumot is hátul :cool: Kezdem érteni, hogy miért csodálkozott az ADA, hogy itthon nem megy annyira, mint kint. Ha náluk már az iskolákban is van egy ilyen aki akkor mit várunk.
Itthon szerintem soha nem lesz növényes akvárium... Max valami elit suliban ;)
Azok ott HP Elitebook 27xx-ek. Az akvárium ára eltörpül az 5-6 gép mellett. :)
 
A képen 3 akit látok. Egy a tükörben is van ;)
Mellesleg már rég mondom, hogy az akváriumot kötelezően be kéne vezetni az iskolákban. Mennyivel könnyebb ezen keresztül, fizikát, bioszt, kémiát és még sok minden mást tanítani ;)
 
Ok, de egy picit vonatkoztassunk el az ártól. Tegyük fel a növényes akvarisztika filléres dolog. Azért ne mondjátok, hogy itt a fórumon is csak ADA akik csillognak...
Egy szerényebb költségvetésű akváriumot is meg lehet szépen csinálni. Remek példákat láttunk már az elmúlt években.

Ha most eltekintünk a laptopozó gyerekektől, a valószínűleg méregdrága akitól és a tanárnénik kapacitásától (nem nekik kellene ezzel foglalkozni) és a tanárnéni fizetésétől, akkor ott marad az egész lényege. Valami olyan van már az iskolába is letéve, ami rendezett, karbantartott, tiszta és valóban természetközeli.

Ha ez így nem megy, szerintem felesleges erőltetni az akváriumot oktatási intézményekbe, ovodákba, mert 1 - nem szép, 2 - rossz az üzenete, 3 - rombolja az akvarisztika már amúgy is erősen megtépázott hírnevét...

Szóval most nem feltétlenül az árcédulát, a márkát kell nézni.

Most mondjuk a kérdés az, hol rontjuk el az egészet..... és hány generációnak kell még felnőnie, hogy az akvarisztikáról ne egy üres akvárium néhány aranyhallal jusson az eszébe a gyereknek esetleg néhány guppyval.... mert ez nem szexi, nem esztétikus, nem csalogató és semmi köze a természethez.....

És amikor lemennek a patakhoz, tóhoz stb, az ott lévő növények semmit nem jelentenek majd nekik. Az akváriumról biztosan nem azonosulnak majd ezzel a világgal. Talán kevésbé vigyáznak majd környezetükre, a folyók patakok tisztaságára stb stb.

Legalábbis most ilyen dolgok jutnak az eszembe nem feltétlenül az, hogy mindenhova verseny akvárium kellene.

De ha ott tartunk, hogy kréta sincs meg fűtés, akkor tényleg nem ez a legfontosabb. Csak egy ilyen apróság is mint az akvarisztika rengeteg dolgot tanítana meg a természetről....
 
viktorlantos said:
Ha most eltekintünk a laptopozó gyerekektől, a valószínűleg méregdrága akitól és a tanárnénik kapacitásától (nem nekik kellene ezzel foglalkozni) és a tanárnéni fizetésétől, akkor ott marad az egész lényege. Valami olyan van már az iskolába is letéve, ami rendezett, karbantartott, tiszta és valóban természetközeli.

Az a baj, hogy nagyon sok mindentől kéne elvonatkoztatni.
Azon kívül egy középiskolában nem működne ez a dolog, mert nem tudsz az akira mindig vigyázni és figyelni, hogy egyik idióta gyerek se játsszon vele Tök Alsósat az akival. Teljesen más kultúra van ott szerencsére ahol ez a szisztéma működhet.

Szerintem ez leginkább egy általános iskolában vagy egy felsőoktatási intézményben működne jól. De ha mondjuk megnézem a Szent László gimit ahol van Biosz-Kémia szak, van egy csomó állat az iskolában (állat állat ;)) igaz egy üvegfallal körbevéve, de ott működik.
Egy ilyen irányú helyen még tanítás céljából is működne a dolog, ha csak azt nézzük itt a fórumon hányszor merült fel a kémia. Növénytápok, szűrés, algásodás mindnek köze van a kémiához és egy jól működő akival remekül lehetne demonstrálni, hogy mi-hogyan működik.

Nem csak a generációs dolog a kérdés. Amíg a Tv-ben a gyerek azt látja a reklámokban és a filmekben is, hogy cuki-kishaluci van a gömbakváriumban (<--betiltott) rózsaszín kaviccsal addig ez nem fog működni.

viktorlantos said:
De ha ott tartunk, hogy kréta sincs meg fűtés, akkor tényleg nem ez a legfontosabb. Csak egy ilyen apróság is mint az akvarisztika rengeteg dolgot tanítana meg a természetről....

Amikor télen alig van fűtés nálunk is a suliban, hogy spóroljanak és, hogy a BKV ne menjen csődbe addig szerintem ne várjunk semmit... :|
 
Szerintem ez Magyarországon nem működne :( .Egy ilyen akvárium már a beüzemelés első két napjában zátonyra futna.Szerintem vagy összetörne vagy szét lenne hordva vagy parizeles zsömle meg cigarettacsikk úszkálna benne :( .Azok odaát más szintet képviselnek kúltúra terén és ebbe fájó még belegondolni is :(
 
Na jó azért ott sem rózsaillatút.... ;) Ha csak a bálnaöldöklésre stb-re gondolok, de ettől függetlenül vannak szép dolgok is, mint a fenti példa.

Számomra az is megdöbbentő, hogy nem sokkal az atomkatasztrófa után gyakorlatilag totálisan kikapcsolták magukat az atomenergiából :shock:
50+ erőmű ha jól emlékszem?
 
viktorlantos said:
Számomra az is megdöbbentő, hogy nem sokkal az atomkatasztrófa után gyakorlatilag totálisan kikapcsolták magukat az atomenergiából :shock:
50+ erőmű ha jól emlékszem?

53,vagy 54 és egy darab se megy már.De ez durva,hogy ezt meg tudták csinálni.Mivel világítanak?Sok kis japán gyerek tekeri valahol a dinamót?
Vagy újra indították a régi hőerőművet?Ha megvan még egyáltalán.De nem is tudom,hogy mennyire megoldható egy szigeten,hogy importáljanak
villamos energiát.

Más szemlélet,teljesen más kultúra,morál...és homogén nemzet.
 
Fura népség a Japán, de a vicces az, hogy a magyarokat álatlában kedvelik és rokon léleknek tartják, legalábbis a Japán tanárnőm ezt mondta. A nagylányom iskolájában egyébként tényleg van egy a Viktor által leírt, nagy kavics, hinár+alga, 2 aranyhal a félhomályban típusú akvárium. Minden alkalommal mikor arra megyek, ki akarom szabadítani szegény halacskákat. :(
 
Hát persze biztos vannak ott is cifra dolgok ott is van sokféle életfelfogású ember.Csak olvastam én itt olyat hogy kötelezővé kéne tenni és az biztos nem működne :/. Óvoda az egész más tészta lenne,mert ott még kb mindenki kicsi és ártatlan, és alkalmasint lehetne befolyásolni őket hogy úgymond természetpártiak legyenek,de ennek is magától kell hogy jöjjön.Ha fejbe eljut az ember arra a szintre hogy nem sz...ok a szoba közepére akkor az olyan kérdések mint hogy legyen e egy szép akvárium az osztályterembe vagy ne eldőlnek maguktól.De sajnos ebben az országban sokan nem tartanak itt :(. Például felújítanak valahol egy parkot és már másnap tele van szeméttel és a fák is le vannak rókázva.Sokan járnak Audival ebben az országban is a fejlődés illúzióját keltve,de sokan a barlang és a kőbunkó szintjén is vannak.Én el tudom képzelni hogy japánban a legnagyobb jakuzavezér is gondozgat egy kis bonszájfát :roll: .
Azt tényleg elképesztő hogy megváltoztak a baleset óta :shock: .Mondjuk biztos felfogták azért ha még kipukkanna 2-3 lakhatatlan lenne az egész sziget a sugárzás miatt.Nem hiszem hogy a Kínaiak befogadnák őket :)
 
kz710 said:
Azt tényleg elképesztő hogy megváltoztak a baleset óta :shock: .Mondjuk biztos felfogták azért ha még kipukkanna 2-3 lakhatatlan lenne az egész sziget a sugárzás miatt.Nem hiszem hogy a Kínaiak befogadnák őket :)

Mondjuk van egy néhány évtizedes tapasztalatuk arról, hogy milyen ha kipukkan egy, két atom, lásd Hirosima + Nagaszaki.
 
Hát igen :roll: .Kaptak már ők is ezt azt az élettől.Elég szélsőséges környezetben is élnek.Vulkánok,földrengések,meg hát ott van az atom is :? .De "a jellem a nehéz feladatok során formálódik,, :roll:
 
Ha az elso padsorban ulo kis japo lennék,tuti hogy nem tudnèk a tanulàsra koncentràlni,mert mindig az akit bàmulnàm!Azért kivàncsi lennèk,hogy ki tartja oket igy rendben!Nem hiszem hogy a tanàr néni a nagyszunetben! ;)
 
Back
Oldal tetejére