• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvarisztikai applikációk

Szerintem pont ez a lényeg. Ha jól csinálsz mindent és rendszeresen írogatod az értékeket, akkor ha elkezdenek dögleni a tyukok, akkor egy új mérésből talán kiderül, hogy mi változott drasztikusan. Én például rémes memóriával rendelkezem így hasznos ha visszakereshetőek benne dátumok is. ;)

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről
Lehet hogy én régi módi vagyok, de én maradok a nyálasnál, a papír alapú lapozósnál, amit a napló írást illeti. A okos telefon nálam elég e fogyó eszköz, és nem a divat vagy fejlődés követéssel, ha érted mire gondolok. :)
Azért is írtam hogy oszd meg a tudsz valami érdekesebbet benne, mert lehet hogy csak én bénáztam el valamit, a gyors átböngészésben. De ezek szerint nem tud. De azért köszi.(y)
 
Ha androidos, megveszem (tőled az ötletet, javaslatot) letöltöm.:p(y) Remélem nem kell fizetnem neked a (jogdíjért) ötletért vagy javaslatért.[emoji38]
Neem. Teljesen ingyenes. Es nagyon jo. Sajna magyar nyelv nincsen benne meg orosz sem. Pedig meg gyerekkoromban azt mondtak mire megnovok mindehol oroszul beszelnek majd. Valami nem mukodott, hogy nem igy lett.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Aqua enlightenment.
Noveny katalogus teljes leirassal, toleranciak, bovitheto is, vilagitast is ki lehet vele szamolni, algak es visszaszoritasi segedlet. Brutal jo.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Biztos hogy jó számolja ez program a dolgokat?
 
Igen. Mi a gond vele?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Nos a program számolás alapján, azt mondja hogy 80x35x43 vízoszlop, led világítással, 36 W kell neki, és a szűrő, min 600 LpH, maximum 1200 LpH.
A kicsi meg 25x25x28 vízoszlop, led világítással, 5W, szűrő meg, min.85 LpH max. 170 LpH
 
Nos a program számolás alapján, azt mondja hogy 80x35x43 vízoszlop, led világítással, 36 W kell neki, és a szűrő, min 600 LpH, maximum 1200 LpH.
A kicsi meg 25x25x28 vízoszlop, led világítással, 5W, szűrő meg, min.85 LpH max. 170 LpH
A vilagitasnal kivalaszthatod milyen fenyigenyu novenyeid vannak. Eros, kozep, vagy gyengebb. Ezt is erdemes figyelembe venni, mert dobaljak sokan a watt vagy lumen /liter adatokat, utana megy bele annubais cripto meg micro. Igy a low fele is eleg. Amugy meg mindig nem ertem mi nem stimmel?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
A vilagitasnal kivalaszthatod milyen fenyigenyu novenyeid vannak.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Olyan nálam nem jelenik meg . A lámpa tulajdonságoknál, csak az van hogy milyen típusú fény, és a erősége.

Amugy meg mindig nem ertem mi nem stimmel?


Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Én 36W tarom kevésnek.:hungover:
 
Nyilvan ezek is iranyado adatok de szerintem ahhoz kepest eleg jok. A watt vagy lumen/liter egy nagyon alap kiindulopont. En ugy szamolok es elkepzelni sem tudok mas pontosabb szamitast, hogy a hossz adott igy a fenyveto legalabb az uveg hossza de minimum 5-5 cm-el lehet rovidebb. A mervado a vizoszlop magassaga, semmi mas. Ezt szamolom lumennel. T5 39 wattos cso az ugye 90cm-es atlagban a legnagyobb (feltetelezes) ez tipus es fajtenkent valtozhat lumen ertekben. Tehat szamolas utan veszem meg es utana jon a kalibralas ami emelest vagy lejjebb engedest jelent.
2 garnis akvam felett van 40cm vizoszlopra 4db t5 90 cm-es cso. 2db 39 watt es 2db 21watt. Mind a 4 90cm. Osszesen 120 watt. 80cm magasrol lovom. Lumenben annyi amennyi kell.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Olyan nálam nem jelenik meg . A lámpa tulajdonságoknál, csak az van hogy milyen típusú fény, és a erősége.


Én 36W tarom kevésnek.:hungover:
35 vizoszlopnal? A lavakoves akvam 40 magas es 24 wattal vilagitottam. Bitangul hajtott. 9a0ea1c681d58a948a57155f65787d1a.jpg1ff0917c0e6b5d2ce603440aca919470.jpg8f3bba51f00a9b23f731ececbef0d55b.jpg

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Nos a program számolás alapján, azt mondja hogy 80x35x43 vízoszlop, led világítással, 36 W kell neki, és a szűrő, min 600 LpH, maximum 1200 LpH.
A kicsi meg 25x25x28 vízoszlop, led világítással, 5W, szűrő meg, min.85 LpH max. 170 LpH
Azt irtam be amit megosztottal. Olvasd vissza.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

Pedig én ezt írtam
80x35x(43 vízoszlop)
 
Bocs de nem kötözködni akarok(tam) , de a kicsinél is azt írtam hogy 28 a vízoszlop magasság.:happy:
Ertem nem veszem kotozkodesnek, de sokat nem valtoztat a dolgon. Legfokeppen a ledeknel igazan nem fuggveny a watt. Nyilvan van egy minimum, hogy lument allitson elo, de sokkal kevesebb kell.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Ertem nem veszem kotozkodesnek, de sokat nem valtoztat a dolgon. Legfokeppen a ledeknel igazan nem fuggveny a watt. Nyilvan van egy minimum, hogy lument allitson elo, de sokkal kevesebb kell.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Ja, így hogy ezt most említetted, ez a másik ami bizonytalan számomra.
 
öröm látni hogyha nem vagyok online akkor is van aki boldogítsa Henriket :)
Tudjátok azért ezeket a matematikai feladványokat második osztályban megoldják a gyerekek kevesebb próbálkozásra :D
 
Back
Oldal tetejére