• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvarista.hu

Sziasztok!
Csak egy kis "füstölgést" szeretnék megosztani veletek.
A tegnapi napon másfél év aktív tagságot követően töröltem magam az Akavarista.hu oldalról.
Most oldalakat lehetne az okokról írni, de csak egy-két gondolatot szeretnék megosztani. Én is, mint sokan mások, "ott" kezdtem az akvarizálást. Rengeteget olvastam, kérdeztem, s eljutottam oda, hogy főleg technikai kérdésekben tanácsokkal segítettem azokat, akiket tudtam. Hosszú idő után rájöttem azonban több dologra: A kezdők általában nem fogadják meg a tanácsokat, hiszen nekik a boltban nem ezt mondta az eladó, az oldalon is azt mondták neki, hogy egy 100 l-es akvárium fenntartásához elég egy belső szűrő...stb. Persze vannak kivételek, hiszen azóta már itt találkoztam olyanokkal, akiknek a másik fórumon segíthettem. Ez mellett igazából minden alkalommal azt éreztették velem, s ennek hangot is adtak, hogy én ne nagyképűsködjek azzal, hogy akvakertészkedem, már szinte az sejlett egy-két "okos" válaszaiból, mintha ellenség lennék. Többször ajánlottam ezt a fórumot, hiszen itt nagyobb a tapasztalat, több a megalapozottnak tekinthető cikk, de rájöttem, hogy ez egy "ellenséges" fórum, ahol az emberek milliókat költhetnek a hobbijukra, ahol csak az ADA és az Eheim a jó szűrő, stb. Szóval gyűltek-gyűltek ezek a dolgok.
Az utolsó csepp a pohárban az volt, mikor egy nemlétező szűrőért próbáltak 30000 Ft-tal megrövidíteni, csak rendőrségi feljelentés után tudtam a pénzemet visszakapni.
Sajnos az az oldal - biztos rosszul látom - ledegradálódott az adok-veszek, bármit elsózok másoknak - szintre. Azokat az adminokat (Zsotyi, Jojo, Deeday, stb.) sajnálom, akik tovább kénytelenek egy teljesen személytelen, tartalmatlan oldalon küzdeni.
Köszönöm, hogy meghallgattatok.
 
Sziasztok!
Csak egy kis "füstölgést" szeretnék megosztani veletek.
A tegnapi napon másfél év aktív tagságot követően töröltem magam az Akavarista.hu oldalról.
Most oldalakat lehetne az okokról írni, de csak egy-két gondolatot szeretnék megosztani. Én is, mint sokan mások, "ott" kezdtem az akvarizálást. Rengeteget olvastam, kérdeztem, s eljutottam oda, hogy főleg technikai kérdésekben tanácsokkal segítettem azokat, akiket tudtam. Hosszú idő után rájöttem azonban több dologra: A kezdők általában nem fogadják meg a tanácsokat, hiszen nekik a boltban nem ezt mondta az eladó, az oldalon is azt mondták neki, hogy egy 100 l-es akvárium fenntartásához elég egy belső szűrő...stb. Persze vannak kivételek, hiszen azóta már itt találkoztam olyanokkal, akiknek a másik fórumon segíthettem. Ez mellett igazából minden alkalommal azt éreztették velem, s ennek hangot is adtak, hogy én ne nagyképűsködjek azzal, hogy akvakertészkedem, már szinte az sejlett egy-két "okos" válaszaiból, mintha ellenség lennék. Többször ajánlottam ezt a fórumot, hiszen itt nagyobb a tapasztalat, több a megalapozottnak tekinthető cikk, de rájöttem, hogy ez egy "ellenséges" fórum, ahol az emberek milliókat költhetnek a hobbijukra, ahol csak az ADA és az Eheim a jó szűrő, stb. Szóval gyűltek-gyűltek ezek a dolgok.
Az utolsó csepp a pohárban az volt, mikor egy nemlétező szűrőért próbáltak 30000 Ft-tal megrövidíteni, csak rendőrségi feljelentés után tudtam a pénzemet visszakapni.
Sajnos az az oldal - biztos rosszul látom - ledegradálódott az adok-veszek, bármit elsózok másoknak - szintre. Azokat az adminokat (Zsotyi, Jojo, Deeday, stb.) sajnálom, akik tovább kénytelenek egy teljesen személytelen, tartalmatlan oldalon küzdeni.
Köszönöm, hogy meghallgattatok.

Basszus megírtam egy szép hosszú választ erre jön a kis pöttöm és hanyag eleganciával megnyomta a power gombot a gépemen közben. jááááááá :dummy1: .... viszont most már nincs időm teljesen újraírni, szaladok Tibcsihez.

Csak annyit kérek, hogy ne menjünk bele más fórumok, emberek szapulásába, mert ennek sosem lesz jó vége. Segítő szándékkal írsz, amíg van energia, de többet nem tehetsz.

Ott is vannak szakik, de az akvarista egy óriási gyűjtőfórum. Egészen más infókat fogsz találni egy tematikus oldalon, pl diszkosz, sügér, tengeri stb. De ezeket a tapasztalatokat nehéz visszaültetni a hétköznapi gondolkodásmódba.
A szűrés szűrőanyag márkától függetlenül jó legyen. Lehet minket savazni az ártalunk forgalmazott márkák miatt, de minden oldalnak megvannak ezek a márkái, ha kicsit a sorok között olvastok, ez alól az említett fórum sem kivétel.
Mivel kereskedők üzemeltetik az oldalakat ez szerintem nem is nagyon fog változni a közeljövőben.

Szóval ne menjünk bele a sárdobálásba, mert a zen kertből könnyen kiskocsma lesz igazi pofozkodással.... pff :)

Segítsünk amíg van energia és amíg van kedv. És együtt próbáljuk egyben tartani a hobbit aminek egyébként sincs könnyű sorsa.
 
Ha ilyen átverést látsz egyébként akár itt akár máshol kérlek jelezd a modiknak, adminoknak, hogy megtehessék a megfelelő lépéseket a tag ellen.
 
Szerintem az alapszabályban szerepel, hogy az akvarista.hu semmilyen felelőséget nem vállal ezen a téren senkinek a vagyonáért. Egyébkent ha meg károsított téged és a tulajnak elküldöd a Rendőrségi feljelentésről és a nyomozás lezárásáról a nyilatkozatot ki tiltja az oldalról a felhasználót végleg. Mást nem igen tud tenni. Sajnos ez az online vásárlás hátul ütője. A másik, ahogy néztem frissen regisztrált volt és 5 hozzászólása colt a srácnak. Nem utalnék egy idegennek ilyen helyen pénzt előre csak utánvéttel. Más az ha nekem elutalsz 40.000 ft ot mert mondjuk ismersz 1-2 éve és nagyjábol tudod ki vagyok. Na mind1 ne menjünk ebbe belw, nem ide tartozik. Téma lezárva remélem a pénzed vissza került és meg is nyugodtál.
 
Kösz Tamás.
Persze, megnyugodtam. Azért ez a vásárlás nem volt ilyen egyszerű, de mindegy, visszakaptam a pénzem.
Mindennek meg van a tanulsága.
 
Sziasztok! Az akvarista.hu-n nem látom a bejelentkező felületet. Viszont teli van SQL hibaüzenetekkel. Nem tudjátok, hogyan lehetne belépni?
 
Sziasztok!
Esetleg az
akvaristalexikon pont hu
oldalról tudtok valamit?
Nem rég még olvasgattam ott on-line ott könyveket, pl. Dr Lányi György: Korszerű akvarisztika című művét (1966). Most pedig már nem lehet olvasni, csak 5 mintaoldalt mutatnak.
A saját példányomat kölcsönadtam (úgy tűnik örökre) :-( így nem maradt más módja a lapozgatásnak... A Vendégkönyvbe átlag két évente ír be valaki, a fész bukk oldaluk is hasonló látottságú.
Elérhetőségként csak egy Gmail-os cím van. Azt sem tudom, ki üzemeltetheti az oldalt? Érdemes oda kérdést intézni? Ha egyáltalán üzemelteti valaki...
 
Back
Oldal tetejére