• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvakertészet kicsi gyerekekkel és gyerekek mellett

Jó ötlet, vis maior esetén is hasznos, ha eláztatja a 240 literes a lakást, laminált padló, és egyéb finomságok. :)

Ja. Viccen kivul, tenyleg fizet a biztosito ha torik es minden elazik.
Magat az akváriumot es tartalmat NEM teritik meg, csak a kiomlott viz altal okozott kart. Alapbol 100eFt ami max 1mFt-re novelheto.
 
Utoljára módosított:
El is felejtettem írni: A kulcsos zár teljesen nélkülözhetetlen. Minden este etetéskor ceremoniálisan kinyitjuk a szekrényt hogy kivegyük a haltápot és ideiglenesen kikapcsoljuk a szűrőt.
Reggel kicsit a frász kergetett, amikor kisebbik fiam egy 10-es imbusz kulccsal mászkált és mindenen 'kop-kop'-olt. Reméltem hogy az akváriumot nem töri szét.

Javaslom minden kisgyerekesnek hogy kössön 'akvárium törése kiegészítő biztosítás'-t, én most intézem a biztosítómmal.

Szerintem ahány gyerek annyi félék(mint mi felnőttek is), ezért ilyet javasolni minden kisgyerekesnek kissé talán túlzás.
Nálunk már volt egy halas akvárium Olivér születése előtt is, ami azóta is folyamatosan üzemel kulcsos zár, elkerítés vagy egyéb óvintézkedés nélkül. Soha, még az ujjaival sem kopogtatta az üveget vagy kapaszkodott bele. A növényezéssel is úgy találkoztunk, hogy együtt láttunk egy videót a neten egy vízalatti fűnyírásról, ami annyira megtetszett neki, hogy rögtön azt kérdezte, hogy nekünk mikor lesz olyanunk. Ekkor jött a fórum, majd a GA és innentől nem volt visszaút....Azóta 4 akink van a nappaliban és semmi balesetünk nem történt. Nagyon szerencsések vagyunk Olivérrel, mert elég egyszer elmagyarázni neki a dolgokat és nem csavargatja el a CO2-t, nem iszik bele a vegyszerekbe, nem önt az akiba egy doboz tápot, nem ütögeti, nem karcolja hanem nézegeti, észreveszi a pocakos garnikat, jelzi ha algát fedez fel valahol, tanulgatja a növények neveit vagy éppen rám szól, hogy már ideje lenne megnyírni ...:ROFLMAO:
 
Szerintem ahány gyerek annyi félék(mint mi felnőttek is), ezért ilyet javasolni minden kisgyerekesnek kissé talán túlzás.
Nálunk már volt egy halas akvárium Olivér születése előtt is, ami azóta is folyamatosan üzemel kulcsos zár, elkerítés vagy egyéb óvintézkedés nélkül. Soha, még az ujjaival sem kopogtatta az üveget vagy kapaszkodott bele. A növényezéssel is úgy találkoztunk, hogy együtt láttunk egy videót a neten egy vízalatti fűnyírásról, ami annyira megtetszett neki, hogy rögtön azt kérdezte, hogy nekünk mikor lesz olyanunk. Ekkor jött a fórum, majd a GA és innentől nem volt visszaút....Azóta 4 akink van a nappaliban és semmi balesetünk nem történt. Nagyon szerencsések vagyunk Olivérrel, mert elég egyszer elmagyarázni neki a dolgokat és nem csavargatja el a CO2-t, nem iszik bele a vegyszerekbe, nem önt az akiba egy doboz tápot, nem ütögeti, nem karcolja hanem nézegeti, észreveszi a pocakos garnikat, jelzi ha algát fedez fel valahol, tanulgatja a növények neveit vagy éppen rám szól, hogy már ideje lenne megnyírni ...:ROFLMAO:
[emoji1] Oliver mennyi idos? Nalunk 3darab (4, es 2x 2eves) huncut mano van. Es nem szeretnek egyik nap se meglepetesre hazaerni. Feleseg is kovetelte a zarat.[emoji1]
 
Szerintem ahány gyerek annyi félék(mint mi felnőttek is), ezért ilyet javasolni minden kisgyerekesnek kissé talán túlzás.
Nálunk már volt egy halas akvárium Olivér születése előtt is, ami azóta is folyamatosan üzemel kulcsos zár, elkerítés vagy egyéb óvintézkedés nélkül. Soha, még az ujjaival sem kopogtatta az üveget vagy kapaszkodott bele. A növényezéssel is úgy találkoztunk, hogy együtt láttunk egy videót a neten egy vízalatti fűnyírásról, ami annyira megtetszett neki, hogy rögtön azt kérdezte, hogy nekünk mikor lesz olyanunk. Ekkor jött a fórum, majd a GA és innentől nem volt visszaút....Azóta 4 akink van a nappaliban és semmi balesetünk nem történt. Nagyon szerencsések vagyunk Olivérrel, mert elég egyszer elmagyarázni neki a dolgokat és nem csavargatja el a CO2-t, nem iszik bele a vegyszerekbe, nem önt az akiba egy doboz tápot, nem ütögeti, nem karcolja hanem nézegeti, észreveszi a pocakos garnikat, jelzi ha algát fedez fel valahol, tanulgatja a növények neveit vagy éppen rám szól, hogy már ideje lenne megnyírni ...:ROFLMAO:
No, kezdtek apránként lebukni;)
Először az olló, utána a jó ötletek, most a figyelőszolgálat, ez már kezd kikerekedni:)
 
No, kezdtek apránként lebukni;)
Először az olló, utána a jó ötletek, most a figyelőszolgálat, ez már kezd kikerekedni:)
Oóó! Lebuktunk:whistle:! Lassan kiderül, hogy semmi közünk az egészhez, minden a gyerek érdeme;)!
A nyert díjat már ünnepélyes keretek közt átadtuk neki :ROFLMAO:!
 
[emoji1] Oliver mennyi idos? Nalunk 3darab (4, es 2x 2eves) huncut mano van. Es nem szeretnek egyik nap se meglepetesre hazaerni. Feleseg is kovetelte a zarat.[emoji1]

Májusban lesz hét éves. De előtte sem volt soha "hoppá". Mondjuk ő egyke, nem osztódik az éberségünko_O:pompous::watching::ROFLMAO:.
 
4 éves kisfiam meg szokta csodálni a kis halakat és a szép "virágokat",remélem később jobban fogja érdekelni,a szobájában is van 38L-es ösztönzésnek. (y) Mikor nagyon pici volt akkoriban kezdtem el foglalkozni az akvarisztikával és aranyhalakat tartottam.Volt,hogy simán elaludt az akvárium előtt.:)
DSCF1605.jpg

DSC_0149.jpg
Épp csak megsimogatja őket? :)
 
Kis bogyó, hogy ráflesselt a halakra! :)
(Büfiztetés után? :) )

Itt még nem kezdi lebontani a technikát, nyugalmas időszak! :D
 
Nalam majdnem 8 eves kisfiu es 5 eves kislany, akiket be lehetne fogni akvakerteszkedni, de nem erdekli öket igazan. Ha uj lakok költöznek be, akkor megnezik, meg kaptak mar termeszetesen halat/garnelat, de igazabol nem foglalkoztatja öket különösebben...csereben sosem kopogtattak az üveget, nem törtek el, piszkaltak semmit, igy akar szerencsesnek is mondhatom magam. De a "trening" az persze folyamatosan ment, hogy nem szabad, vigyazzatok, ne nyuljatok hozza stb. talan tulzasba is vittem....de mikor kisebbek voltak, akkor sem csinaltak soha semmi kart, nagyon büszke vagyok rajuk, pedig nem keves terrariummal eltem együtt regebben...:)
Neha megnezik, hogy mi ujsag a halakkal, de nem segitenek peldaul karbantartasnal sem. Egyenlöre jol van ez igy. Lehet, hogy valtozik meg a dolog, de a szivem melyen örülnek neki, hogyha legalabb az egyiküket rabul ejtene a dolog...
De lehet, hogy csak en vagyok ilyen elborult elmejü a csaladban...??:D
 
Nálunk folyamatos figyelmet követelnek a gyerkőcök (2 és 3 évesek), a garnélás kockát felérik, mondanom sem kell, hogy mindenféle játékot szedtem már ki belőle... :(
Többek között ezért is halogatom a nagy akva átalakítását, mert az új már üveg lilykkel menne, oldalról felvezetve - na ha azt jártukban-keltükben megrángatják, nem jó. :(
 
Sziasztok!
Rég jártunk itt...
Azóta Olivér 10 éves lett és már komolyabb akvakertész feladatokat is szívesen vállal. Itt pl. a Cuba gyep nyírását végzi nagyon koncentrálva. :)
46820783342_3898411fae_c.jpgCuba nyírás by Lovas Attila, on Flickr
Szép estét mindenkinek!
 

Attachments

  • 1548432873439.jpeg
    1548432873439.jpeg
    222.3 KB · Megtekintések: 13
Back
Oldal tetejére